نرم افزار بیمه برای شرکت های بیمه

کاربرد نرم افزار CRM برای شرکت های بیمه

برای شرکت های بیمه – وقتی صحبت از پول می شود، اعتماد به یک الزام تبدیل می شود.

برای شرکت های بیمه – وقتی صحبت از پول می شود، اعتماد به یک الزام تبدیل می شود. خدمات حرفه ای و شرایط جذاب به بانک ها، شرکت های بیمه و سایر شرکت های مالی غیر بانکی کمک می کنند تا با مشتریان خود ارتباط قابل اعتماد و طولانی مدتی برقرار کنند. وجود ابزاری مانند نرم افزار CRM در شرکت های بیمه نقش مهمی در بهبود ارتباط با مشتری و در نتیجه افزایش اعتماد مشتریان دارد.

ملزومات نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) برای شرکت های بیمه

  1. ایجاد ارتباطات قابل اعتماد و طولانی مدت با مشتری
  2. متصل کردن شرکت های تابعه و بخش های مختلف سازمان با یک پایگاه داده حاوی اطلاعات
  3. مدیریت کلیه اسناد، مانند قراردادها و صورت جلسه قرار ملاقات ها

مزایا نرم افزار CRM برای شرکت های بیمه

یکی از بزرگترین دغدغه های مدیران صنعت بیمه ریزش مشتریان است، چرا که رقابت در صنعت بیمه بسیار فشرده بوده و تغییر شرکت بیمه گر برای بیمه گذار کم هزینه و آسان است. بسیاری از مدیران در گذشته چاره ی این مشکل را وفادار کردن مشتریان به برند های خود می دانستند. اما امروزه این رویکرد کم کم در حال تغییر بوده و برندها باید به تدریج به سمتی پیش روند که وفاداری خود را به مشتریان اثبات نمایند در حال حاضر نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری یکی از فراگیر ترین و موثرترین ابزار های جلوگیری از ریزش مشتریان اثبات وفاداری به مشتریان است.

در دنیای کنونی اطلاعات روز به روز در موفقیت کسب و کار نقش پررنگ تری پیدا کرده و تکنولوژی های نوین موانع هزینه ای برای زیرساخت های آی تی را از سر راه برمی دارد. در نتیجه آنالیز داده ها و اطلاعات در پیش بینی ریزش مشتری و راه اندازی کمپین های هدفمند، با صرفه ی اقتصادی، برای نگه داشتن مشتری هایی که احتمال ریزش بیشتر دارند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

از ساده ترین راه های جمع آوری این اطلاعات و نگهداری و طبقه بندی آنها استفاده از نرم افزار سی آر ام است. سفارشی سازی نرم افزار crm برای شرکت های بیمه و اولویت بندی اطلاعاتی که به پیش بینی ریزش مشتریان کمک می کند، ساخت کمپین های تبلیغاتی لازم را تسهیل کرده، شرکت های بیمه را چند گام به پیش برده، و فرایند کلی را سرعت می بخشد.

راه حل CRM به شما کمک می کند تا سطح کیفی خدمات خود به مشتریان را افزایش دهید، زیرا می توانید تنها با فشردن یک دکمه، خیلی سریع به تمام اطلاعات مرتبط دسترسی داشته باشید. تمام کارمندان اطلاعات صحیحی در اختیار مشتریان قرار می دهند و مشتریان شما به خاطر خدمات عالی و قابل اطمینان از شما تشکر می کنند.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ دموی نرم افزار CRM را مشاهده نمایید

شبکه گسترده ای از  شعبه های مختلف، کارکنان شعبه مرکزی و مشاوران مستقل به مرکزی از داده های به روز رسانی شده احتیاج دارند. با ذخیره سازی داده ها در یک سیستم مرکزی CRM ، تمام بخش ها و شرکت های تابعه می توانند به اطلاعات یکسانی دسترسی داشته باشند.
شرکت های بیمه باید تعداد زیادی از فرم ها، قراردادها، گزارشات و سایر اسناد را مدیریت کنند. این اسناد در یک پایگاه داده مرکزی ذخیره می شود و تمام کارمندان داخل و خارج از شعبه اصلی می توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. قابلیت یافتن سریعتر اطلاعات به کارمندان این امکان را می دهد تا کار خود را به نحو احسن انجام دهند.

ویژگی های نرم افزار CRM برای شرکت های بیمه در یک نگاه

مدیریت آدرس

فرایند های خودکار نگه داری آدرس در نرم افزار CRM ، کار را برای همه کارکنان در شرکت شما آسان کرده اند. با استفاده از ویژگی دراگ اند دراپ (کشیدن و رها کردن) می توانید آدرسی ایجاد کنید و سپس، تنها با یک کلیک بر روی ماوس خود، بررسی کنید که آیا این داده صحیح بوده یا یک رکورد تکراری است. همچنین می توانید محتوا، ظاهر صفحات و فیلدهای ورودی را در جهت برآوردن نیازهای خود سفارشی سازی کنید. بعلاوه، می توانید آدرس ها را بر طبق محتوای فیلدهای خاصی فیلتر کنید و به گروه های خاصی از مشتریان مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

مدیریت اسناد شرکت های بیمه

نرم افزار CRM برای شرکت های بیمه به شما اجازه می دهد تا اسناد مختلفی (مایکروسافت ورد، مایکروسافت اکسل، پی دی اف، ایمیل ها، فایل های گرافیکی و …) را مدیریت و ایجاد کنید و قالب های متنوعی به وجود آورید. اسنادی مانند صورت جلسه قرار ملاقات های فروش دیگر بصورت محلی در کامپیوتر های مختلف ذخیره نمی شوند. بدین ترتیب کارمندان همیشه به اسناد موجود که بصورت مرکزی و همگانی نگه داری می شوند دسترسی دارند. توابع جستجو و فیلتر می توانند برای فیلتر کردن و یافتن کلید واژه ها در اسناد استفاده شوند؛ برای مثال، موضوع یا تاریخ یک سند ایجاد شده.

تخصیص مجوزهای دسترسی

این شما هستید که باید انتخاب کنید آیا تعریف کاملا شفاف و واضحی از مجوزهای دسترسی می خواهید؟ با استفاده از کاربران حرفه ای و ویژگی های اجرای گروهی می توانید در نرم افزار CRM برای شرکت های بیمه مجوزهای دسترسی را برای رکورد داده ها و فیلد افراد اعمال کنید. کارمندان تنها داده هایی که حق دسترسی به آنها را دارند را مشاهده می کنند. مجوزهای دسترسی با استفاده از یک رابط کاربری قابل فهم به راحتی مدیریت می شود.

فرصت ها

ویژگی هوشمند “فرصت ها” در نرم افزار CRM برای شرکت های بیمه به شرکت های بیمه این امکان را می دهد تا مشتریان بالقوه خود را همواره تحت نظر داشته باشید و سرنخ هایتان را  از اولین تماس تا بسته شدن فروش مدیریت کنید. اطلاعیه های خودکار و سرویس عملیات، برای مثال به شما در مورد فرارسیدن تاریخ تولد یاد آوری می کند و در مورد یک فرصت برنامه ریزی شده هشدار می دهد. همچنین می توانید پیش بینی ها و گزارش ها را تولید کنید.

داده های قابل انتقال

نیروی فروش شما می تواند در زمانی که خارج از محل کار است و با استفاده از کامپیوتر های شخصی در خانه یا تلفن های هوشمند و لپ تاپ ها در محیط های بیرون توسط نرم افزار CRM برای شرکت های بیمه به اطلاعات دسترسی داشته باشد. برای تهیه احتیاجات فردی، ماژول Mobility به نیروی فروش شما این امکان را می دهد تا داده ها را بین کامپیوتر های شخصی خانگی، لپ تاپ ها یا تلفن های هوشمند و سیستم اصلی در دفتر مرکزی شما همگام سازی نماید. نیروی فروش شما می تواند از طریق مرورگر های اینترنتی در تلفن های هوشمند یا لپ تاپ ها مستقیما به پایگاده داده مرکزی دسترسی داشته باشد – بدین ترتیب آنها همواره درگیر فرایند های کاری خود هستند.

مدیریت وظائف

نرم افزار CRM  به شما این امکان را می دهد تا وظائف خود را به راحتی مدیریت کنید. می توانید وظائف خود را واگذار و نظارت کنید و هرگاه وظائف تکمیل شدند، می توانید آنها را پیگیری کنید. فیلتر پیشرفته به شما اجازه می دهد تا وظائف را بر اساس تاریخ، فرد مسئول و غیره، مرتب سازی نموده و نمایش دهید. ویژگی یادآوری، زمان سررسید را به شما اطلاع می دهد.

برای حفظ ویژگی های برتر و باقی ماندن در بازار رقابت، شرکت های بیمه به دقت بر روی ارائه خدمات برتر به مشتریان متمرکز شده اند. یک استراتژی مدیریت ارتباط با مشتری جامع ( CRM ) بر روی سه الزام متمرکز شده است: ارائه دیدگاه سازمانی واحد از مشتریان، حفظ مشتری با خدمات عالی، و کنترل هزینه ها همزمان با توسعه شرکت بیمه.

این سه الزام تعامل منحصر بفردی ایجاد می کند که به همراه کاهش هزینه های عملیاتی، فروش را به حداکثر می رساند. معادله ای برای افزایش رشد درآمد و سوددهی.

به دست آوردن دیدگاه سازمانی منحصر بفرد از مشتریان

در بسیاری از شرکت های بیمه، اطلاعات ارزشمند زیادی درباره مشتریان حقیقی وجود دارد: شما می دانید آنها چه کسانی هستند و چه محصولات و خدماتی از شما خریداری کرده اند و در کل از تمام اطلاعات آنها در مورد الویت ها، انتخاب ها و نیاز های آنها مطلع هستید. اما آیا می توانید تمام این بخش ها را در یک مجموعه کامل و واحد از مهمترین دارایی خود، یعنی مشتریان، جمع آوری کنید؟

نرم افزار CRM در شرکت های بیمه با یک دیدگاه سازمانی واحد، جامع و بدون درنگ شروع می شود، بطوریکه کارمندان مرکز تلفن، نمایندگان و کارگزاران می توانند تمام جنبه های مشتریان حقیقی را درک و به کار گیرند. این سطح از خدمات جامع و خصوصی سازی شده می تواند عامل متمایزکننده ای باشد که مشتریان خوب را حفظ و ریزش مشتریان را کاهش دهد- در نظر داشته باشید که حفظ مشتری سودآور بوده و به دست آوردن مشتری جدی می تواند هزینه زیادی نیاز داشته باشد.

 

با تمرکز بر روی مشتریان سودآور و نیز رسیدگی به مشتریانی که سود‌آوری کمتری برای شما دارند، با استفاده از کارا‌ترین روش‌ها، سودآوری شرکت های بیمه لافزایش خواهد یافت

حفظ مشتری با خدمات عالی در شرکت های بیمه

فرض کنید که چه کار بیهوده ای است اگر سعی کنیم که بیمه اتومبیل را به شخصی که صاحب ماشین نسیت بفروشیم. عدم تحلیل مشتری و پیش بینی رفتار وی، دقیقا همان باتلاقی است که کارمندان مرکز تلفن، نمایندگان و کارگزاران هر روز خود را در آن می بینند. با تحلیل مشتری و پیش بینی رفتار وی توسط نرم افزار CRM برای شرکت های بیمه ، داده ها همواره در دسترس می باشد، تلاش برای فروش بهینه سازی می شود و وفاداری مشتری تقویت می شود، و در نتیجه مشتریان حقیقی متوجه می شوند که نیازهای آنها سریع و راحت برآورده می شود.

پیش بینی رفتار مشتری برای بهبود تلاش های فروش یک فرایند سه مرحله ای است:

  1. ایجاد پروفایل: شرکت های بیمه ابتدا پروفایلی از اطلاعات مشتریانی ایجاد می کنند که در گذشته رفتار دلخواه آنان را نشان داده اند. ایجاد پروفایل به داده های مهم مشتری مانند اطلاعات کارمندان سازمان در مورد تعامل و نحوه برخورد با مشتری و سایر منابع اطلاعاتی مانند شاخص های عملکرد کلیدی و گزارش های شخص سوم، احتیاج دارد.
  2. مدلسازی : با استفاده از داده های ذخیره شده در اطلاعات پروفایل، از طریق تجزیه و تحلیل می توان مشخصات مربوط به بخش مشتری را پیدا کنید. برای مثال مهم ترین خصوصیات مشتریانی که بیمه صاحبان منزل را خریداری کرده اند از طریق اپلیکیشن ذخیره سازی داده در پروفایل ذخیره می شوند. این مشخصات شامل مدل مشتریانی است که به احتمال زیاد قصد خرید بیمه منزل در آینده را دارند.
  3. رتبه بندی: شرکت های بیمه از تحلیل پیش بینی برای رتبه بندی مشتریان موجود با استفاده از مقایسه آنها با مدل استفاده می کنند. هر چه مشتریان شباهت بیشتری با مشخصات موجود در مدل داشته باشند به احتمال زیاد رفتار مورد نظر را نشان می دهند.

امنیت اطلاعات مشتری

امنیت اطلاعات مشتریان در تمامی کسب و کارها از اهمیت بالایی برخوردار است. در کسب و کارهایی چون بیمه که اطلاعات شخصی دقیق و بسیاری از مشتریان در سیستم ها ثبت می شود، امنیت اهمیتی دو چندان می یابد. پاک شدن اطلاعات، لو رفتن آنها، هک شدن، و … همگی خطراتی هستند که اطلاعات ثبت شده را تهدید می کنند. راه حل پارس ویتایگر برای این مشکلات متشکل از چند بخش است که در قسمت امنیت نرم افزار CRM می توانید ببینید.

کنترل هزینه ها در شرکت های بیمه

کنترل هزینه ها در زمان توسعه گزینه های جانبی کسب و کار، فرصت های مثبتی زیادی از جمله افزایش دارایی ها و دسترسی بیشتر به مشتریان جدید را به شرکت های بیمه ارائه می دهند.

در نتیجه چگونه یک شرکت بیمه بدون قربانی کردن میزان سود دهی رشد می کند؟

اولین نکته توانایی نمایندگان، فروشندگان و کارگزاران در شناسایی یک فرصت و تخصیص زمان لازم برای آن است. یک مشتری با ارزش و با ریسک پایین یک موضوع ایده آل برای بازاریابی و فروش است.

دومین نکته استفاده از کانال های مقرون به صرفه بدون قربانی کردن کیفیت خدمات ارائه شده به مشتریان می باشد. با استفاده از تحلیل مشتری و پیش بینی رفتار وی، کارمندان مرکز تماس، نمایندگان و کارگزاران می توانند تلاش های بازاریابی و فروش را از طریق کانال های مختلف مد نظر قرار دهند.

یک گام جلوتر بروید، ابزارهای جدید و پیشرفته در نرم افزار CRM برای شرکت های بیمه مانند پاسخ ایمیل، چت آنلاین از طریق وب سایت و پورتال سلف سرویس ( پورتال مشتریان )، مشتریان بیشتری را هر روز به سمت ایجاد شبکه وسیع جلب می کند، خدمات با کیفیت و دایمی را به مشتری ارائه می دهد و  مشتریان را به سمت رسانه های ارتباطی جلب کند که مقرون به صرفه تر از تلفن هستند.

سومین نکته خودکار کردن فرایندهای خسته کننده کسب و کارهای بیمه می باشد.  با توجه به بیشمار بودن سیستم های کسب و کارهای بیمه، اگر سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری CRM از قبل با سیستم های قبلی مرتبط نباشند و مراحل خسته کننده به روز نگه داشتن این سیستم را بصورت خودکار ایجاد نکرده باشند، تنها یک مرحله پیچیده به مراحل کار بیمه اضافه می شود. قابلیت های گردش کار خودکار و چند مرحله ای برای کاهش این موانع بالقوه حیاتی می باشد. با خودکار کردن فرایندهای خسته کننده و از بین بردن روندهای کاغذی، کارمندان مرکز تلفن، نمایندگان و کارگزاران بر روی فعالیت های استراتژیک مانند خدمات رسانی به مشتری بیشتر متمرکز می شوند.

برای مطالعه بیشتر نیز می توانید مطلب ” Customer relationship management ” در ویکی پدیا را مطالعه فرمایید.

کارشناسان CRM ما آماده پاسخ به سئوالات و پرسش های شما هستند: ۳۶۲۰۴۷۵۴-۰۳۱
همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه