راهکار حفظ مشتری

۵ راهکار اساسی برای افزایش نرخ حفظ مشتری (قسمت اول)

چه  استارت آپ داشته باشید، یا یک تجارت کوچک، متوسط و یا حتی یک شرکت موفق و بزرگ،

چه  استارت آپ داشته باشید، یا یک تجارت کوچک، متوسط و یا حتی یک شرکت موفق و بزرگ، حفظ مشتری راضی برای بقاء و پیشرفت شما در دنیای پر رقابت تجارت امروزی، حیاتی می باشد.
بطور کلی حفظ مشتریان فعلی برای شرکت ها شامل ویژگی های زیر می باشد:

  1. به دست آوردن مشتری جدید به صرف هزینه و وقت زیادی نیاز دارد. یک کسب و کار تنها با ۲۰ درصد هزینه بدست آوردن مشتری جدید، می تواند شانس فروش در میان مشتریان فعلی خود را ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش دهد.
  2. مشتریان دائم یک کسب و کار، در درآمد و سودآوری شرکت ارزش بیشتری دارند. توجه داشته باشید، علاوه بر کمتر بودن هزینه حفظ مشتری، تحقیقات اخیر نشان داده است که بطور میانگین یک مشتری دائمی تنها سه سال بعد از اولین خرید خود، ۶۷ درصد بیشتر از سال اول برای محصول شما هزینه می کند.
  3. مشتریان وفادار به شما کمک می کنند که با صرف هزینه کمتر مشتریان جدیدی به دست بیاورید. از هر ۳ مشتری یک نفر از آنها برای بار دوم به شما مراجعه خواهد کرد و با این کار در حقیقت تعداد مشتریان جدید با هر بار تکرار خرید افزایش می یابد.
  4. مشتریان وفادار حساسیت کمتری نسبت به تغییرات قیمت دارند. حتی اگر شرایط تجارت و بازار، شما را مجبور به افزایش قیمت کند، به احتمال زیاد مشتری دائمی باز هم از شما خرید خواهد کرد تا از رقبای شما.

در رابطه با حفظ مشتری بد نیست این مطلب ویکیپدیا را هم مطالعه کنید.

برای مشاهده دموی نرم افزار crm پارس ویتایگر کلیک کنید

[alert type=”success” icon-size=”big”]اگر شما هم در این زمینه تجربه ای دارید خوشحال می شیم در بخش نظرات به اشتراک بگذارید[/alert]c

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان
همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه