تصمیمات

آیا تصمیمات شما در سال جدید، داده های CRM را ارتقاء می دهد؟

قطعاً همه ما در مورد تصمیماتی برای سال جدید برنامه ریزی می کنیم. متاسفانه، تحقیقات نشان می دهند

قطعاً همه ما در مورد تصمیماتی برای سال جدید برنامه ریزی می کنیم. متاسفانه، تحقیقات نشان می دهند که ۶۳ درصد از ما در عرض یک ماه، همه این تصمیمات را فراموش می کنیم. با این وجود، اگر تنها یک تصمیم برای سال جدید وجود دارد که شما باید اقدام جدی در مورد آن انجام دهید، ارتقاء کیفیت داده های کسب و کار خود می باشد.

بر طبق تحقیقات انجام شده بیش از ۷۵ درصد شرکت ها در حال سرمایه گذاری در نرم افزار CRM می باشند، یا برای سرمایه گذاری بر روی نرم افزار crm در دو سال آینده برنامه ریزی کرده اند. در نتیجه، فرهنگ داده محور مسیر اصلی می باشد و کسب و کارهای زیادی از آن جهت رشد و نگهداری مزیت رقابتی استفاده می کنند. در نتیجه، اگر شما می خواهید کیفیت داده های خود را در سال جدید افزایش دهید، بهتر است این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

انجام چه کارهایی را باید متوقف کنید؟

فرایند جمع آوری داده با قربانی کردن کیفیت را متوقف کنید. تجزیه و تحلیل به کسب و کار ها کمک می کند تا با نمایش نحوه تفکر مشتریان و آنچه آنها می خواهند و نحوه نگرش بازار نسبت به برند، پیش بروند.

در نتیجه، اگر داده های شما نادرست باشند، به آسانی قابل استفاده نباشند یا اصلا وجود نداشته باشند، کسب و کار شما با مشکل جدی مواجه می شود. تحقیق انجام شده توسط مرکز تحقیقات اکسپرین در مورد کیفیت داده ها نشان می دهد که داده های نادرست، مستقیماً بطور متوسط ۱۲ درصد درآمد شرکت را از بین می برد و تا ۸۸ درصد بر روی سود و زیان کسب و کار تاثیر می گذارد.

توجه داشته باشید که دسترسی به داده های صحیح، دنیایی از فرصت فراهم می کند تا تصمیم گیری های هوشمندانه تر و پیش بینی صحیح تری در مورد آینده کسب و کار خود داشته باشید. به این منظور، شما باید سیاست ها و روندهایی را برای به دست آوردن داده ها و نحوه ثبت و حفظ اطلاعات معرفی کنید. برای شروع، شما باید تصمیم بگیرید چه داده هایی به شما کمک می کنند تا نیازهای مشتریان خود را بهتر درک و پیش بینی کنید. مشخص کنید بهترین روش برای ثبت و گزارش داده ها با استفاده از فیلدها و قرارداد ها چیست؟

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

چه کارهایی باید کمتر انجام شوند؟

اگر کارمندان شما به فاکتور ها و سفارشات فروش بر روی کاغذ جواب بدهند و ساعت ها وقت صرف وارد کردن آنها در سیستم های حسابداری و فروش مختلف کنند، شما باید به همان مقدار انرژی صرف کنید تا خطاها و اشتباهاتی مانند غلط املایی، اطلاعات ناقص و یا رکورد های تکراری را تصحیح نمایید. بر طبق تحقیق بازار انجام شده توسط شرکت IDC و گزارش داده شده در فوربس، شرکت ها ۲۰ تا ۳۰ درصد درآمد سالیانه خود را به دلیل چنین ناکارآمدی هایی از دست می دهند.

وارد کردن مجدد داده ها بصورت دستی را کاهش دهید. در این صورت داده های شما به احتمال زیاد دقیق تر و بدون خطا می شوند. برای دستیابی به این امر سرمایه گذاری بر روی یکپارچه سازی سیستم جهت اجرای تمام فرایندهای کسب و کار، یک روش ارزشمند می باشد، با این روش کارمندان شما دیگر مجبور نخواهند بود ساعت ها وقت صرف ارسال اطلاعات تکراری یا ورود مجدد داده ها بصورت دستی کنند. علاوه بر این، با جمع آوری تمام اطلاعات کسب و کار، شما می توانید با اعتماد به نفس تصمیم بگیرید و اطلاعات قابل اعتمادی داشته باشید.

چه کار هایی را باید مانند قبل انجام دهید؟

رکوردهای تکراری بر روی تجربه مشتری و صحت گزارش ها و پیش بینی ها تاثیر می گذارد، در نتیجه داشتن یک روال برای حذف اطلاعات تکراری مهم می باشد. تصور کنید شما دوبار به ۱۰۰۰ نفر ایمیل ارسال کرده اید و سپس به هزینه های مرتبط و آسیب های بالقوه برند فکر کنید.

در نتیجه، حذف موارد تکراری نه تنها باعث صرفه جویی در هزینه می شود، بلکه بهینه سازی ظرفیت را نیز در بردارد. با روال حذف دائم موارد تکراری می توانید در فضای فیزیکی کمتری، داده های بیشتری ذخیره کنید، ذخیره سازی کارآمدتری داشته باشید و فضای پایگاه داده خود را آزاد کنید.

چه کارهایی  را باید بیشتر انجام دهید؟

بر طبق تحقیقات انجام شده، حدود ۳۰ درصد داده ها بطور سالیانه از بین می روند. فکر کنید که سالیانه چه تعداد از کارمندان در شرکت شما  تغییر شغل می دهند، چه تعدادی از مردم خانه خود را عوض می کنند، ازدواج می کنند یا مهاجرت می کنند. این امر موجب از بین رفتن داده ها می شود و بر روی تصمیم گیری های کسب و کار و مسائل مالی تاثیر می گذارد. کسب و کارهای انگلستان سالیانه حدود ۲۲۰ میلیون پوند از سرمایه خود را صرف ارسال نامه به افراد اشتباه می کنند. شما می توانید به جای هدر دادن این مبلغ، آن را بر روی رشد کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

برای مقابله با مسائل تخریب داده، باید اعتبار سنجی مجدد داده ها را بیشتر انجام دهید. با توجه به حجم داده هایی که نگه داری می کنید، احتمالا قصد دارید برون سپاری را به دست متخصصان بسپارید. رکوردهای به روز رسانی شده می توانند از منابع قابل دسترسی فراهم شوند. همچنین شما می توانید داده ها را از طریق تماس های تلفنی، ایمیل ها، نامه ها و سایر روش های جمع آوری داده بصورت دستی به روز رسانی کنید.

انجام چه کارهایی باید شروع شوند؟

داده ها می توانند از شما دور باشند، افراد انتقال دهنده اصلی داده ها می باشند. بر طبق تحقیقات انجام شده توسط مؤسسه گارتنر، کیفیت داده ها تنها زمانی ارتقاء می یابد که کسب و کار پذیرای فرهنگ داده محور باشد- و شما باید این فرایند را هم اکنون شروع کنید.

برای داده محور شدن، شما باید فرایندهایی را ایجاد کنید تا کارمندان به آسانی به اطلاعات مورد نیاز دست یابند. از این مهمتر، مطمئن شوید که تمام کارمندان از فواید نگه داری داده های صحیح مطلع می باشند و می دانند چگونه این امر به نقش هایی که آنها اجرا می کنند ارزش بیشتری می دهد؛ به عنوان نمونه، برای تیم فروش خود توضیح دهید که چگونه این امر به آنها کمک می کند تا مشتریان بیشتری جذب کنند. با گذشت زمان شما می توانید با ایجاد ارزش و مسئولیت پذیری نسبت به اطلاعات، کیفیت داده ها را حفظ کرده تا بر اساس اطلاعات نادرست تصمیم گیری نکنید.

بر طبق تحقیقات انجام شده، شرکت هایی با داده هایی با کیفیت بالاتر و تاثیر گذار تر، سالیانه ۳۵ درصد بیشتر رشد دارند. پس، به خودتان قول دهید که این تصمیم را حتماً انجام دهید!

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه