در قسمت انبارداری نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری – CRM ،مدیران میتوانند بر ورود و خروج، پیگیری سفارشهای جدید در زمان اتمام محصولات نظارت موثر داشته باشند.

یکپارچه سازی مدیریت انبار و نرم افزار CRM

در دنیای رقابت امروزی، تمام کسب و کارها به دنبال روش هایی برای سودآوری می باشند. هر چه کسب و کار شما رشد بیشتری داشته باشد، انبار محصولات شما نیز بزرگتر شده و در نتیجه بروز رسانی موجودی انبار، نظارت بر ورود و خروج از انبار  و همچنین پیگیری سفارش های جدید در زمان اتمام محصولات نیز دشوارتر می شود.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که ۶۰ درصد فروشندگان آمریکایی بصورت مستمر از استراتژی مدیریت انبار استفاده می کنند و تعداد کسب و کارهای آمریکایی که از راه حل های CRM بهره می برند، در حال افزایش می باشد. کاملا واضح است که این دو نوع سیستم تا چه اندازه برای موفقیت یک کسب و کار اهمیت دارد.

برای مدیریت سیستم انبار کسب و کار خود و افزایش سطح سرویس دهی به مشتریان، از یکپارچه سازی سیستم های مدیریت انبار و نرم افزار CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) استفاده کنید. هنگامی که داشتن سیستم مدیریت انبار و CRM هر کدام به تنهایی شروع خوبی برای ارتقاء کسب و کار باشند، تصور کنید که یکپارچه سازی این دو سیستم تا چه اندازه کسب و کار شما را به سطح بسیار عالی می رساند.

یکپارچه سازی و بروز رسانی دائم انبار

خدمات بهتر به مشتری برابر است با مشتریان وفادار بیشتر و فروش بهتر. با یکپارچه سازی سیستم های مدیریت انبار و CRM، کارمندان بخش فروش می توانند به تمام افرادی که تماس می گیرند خدمات بهتری ارائه دهند و در صورتی که یک سفارش تلفنی وارد سیستم CRM  شود، آن ها می توانند به راحتی و بدون رفتن به بخش انبارداری یا ارسال ایمیل به سایر بخش ها، اطلاعات صحیحی در مورد محصول و موجودی آن در اختیار مشتری قرار دهند. زیرا موجودی انبار در سیستم، یکپارچه سازی شده و مرتباً بروز رسانی می شود و بخش های مختلف می توانند اطلاعات مربوط به حیطه وظائف خود – از دسترسی آنلاین به محصولات گرفته تا سایر درخواست های تماس گیرندگان– را بروز رسانی کنند.

انبارداری در نرم افزار CRM

انبارداری در نرم افزار CRM

جذب مشتری با جمع آوری اطلاعات

با یکپارچه سازی این دو راه حل نرم افزاری، می توانید اطلاعات دقیق تری درباره انبار و مشتریان خود به دست آورید. تمام بخش های یک سازمان می توانند از داده هایی که برای موفقیت بیشتر کسب و کار ذخیره می شوند بهره ببرند. بخش بازاریابی می تواند مشتری عادی را برای یک محصول خاص تحلیل کرده و نرخ فروش یک محصول را از طریق کمپین هایی که به موقع ایجاد و مورد توجه قرار گرفته اند، به دست آورد. شما می توانید با پاسخ دادن به سوالاتی مانند، پرفروش ترین و کم فروش ترین محصولات کسب و کار شما کدام هستند، مشتریان شما چه کسانی هستند، چه محصولاتی باید مجددا تولید شوند، آیا برای فروش بیشتر به تغییر قیمت نیاز دارید، و … گزارش هایی ایجاد نمایید. جمع آوری به موقع اطلاعات باعث می شود که تمام بخش های یک سازمان از دانش بهتری برخوردار باشند و در نتیجه کارمندان شما می توانند استراتژی های خود را بر مبنای جذب مشتریان مناسب تنظیم نمایند.

افزایش بازدهی

داشتن موجودی زیاد در انبار باعث می شود که کسب و کارها بودجه خود را در میان قفسه های انبار نگه داری کنند. هیچ کسب و کاری دوست ندارد که محصولات خود را به مدت طولانی در انبار نگه دارد. هدف یکپارچه سازی این دو سیستم جمع آوری و تحلیل داده ها می باشد بطوریکه کسب و کار شما بتواند بصورت هوشمندانه محصولات مورد نیاز خود را تهیه یا تولید نموده، توجه بیشتری به نیازهای پیش بینی شده برای یک دوره زمانی خاص داشته باشد و موجودی زیادی در انبار نگه ندارد. با جمع آوری و نگه داری تمام داده های مورد نیاز در یک محل، بازده کسب و کار شما بصورت کارآمدی افزایش خواهد یافت زیرا کارمندان اطلاعات مورد نیاز تمام بخش های سیستم را در چندین مکان نگهداری نمی کنند.
شما دیگر دغدغه وارد شدن به چندین سیستم و بروز رسانی مجدد اطلاعات یکسان بر روی سیستم های متفاوت را نخواهید داشت. با یک سیستم یکپارچه سازی شده، اطلاعات تنها یکبار و در یک سیستم به روز رسانی می شوند.
انبار کالای خود را با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ویتایگر یکپارچه سازی کنید تا مطمئن شوید که یک انباردار خبره و مطمئن در کنار خود دارید. از جمله مزایایی که این یکپارچه سازی برای شما به ارمغان می آورد شامل موارد زیر می باشد:

  • تعریف موجودی انبار برای محصولات
  • به روزرسانی خودکار موجودی انبار پس از صدور فاکتور
  • امکان تعیین سقف سفارش مجدد برای محصولات
  • امکان تعریف مسئول انبار برای هر محصول بصورت مجزا
  • امکان تعریف واحد اندازه گیری برای هر محصول
  • امکان ضمیمه تصویر کالا در پرونده محصول
  • تعریف حساب معین برای هر محصول

در صورتی که کسب و کار شما منابعی برای انجام این کار دارد، یکپارچه سازی مدیریت انبار و نرم افزار CRM را در الویت کار خود قرار دهید. زیرا اطلاع از آخرین تکنولوژی های روز دنیا  طبق چارچوب ضوابط و الزامات مورد قبول، ضرورت هر کسب و کار می باشد. مطمئن شوید که سیستم شما به آسانی بروز رسانی می شود تا کسب و کار شما بتواند تمام نگرانی ها را از میان بر دارد. در زمان یکپارچه سازی باید نرم افزاری پیدا کنید که گردش کار کارآمدی داشته باشد و به تیم IT شما اجازه دهد تا نرم افزار را برای بهترین عملکرد ممکن سفارشی سازی کنند. اگر می خواهید محصولات را از لحظه تحویل تا زمان فروش پیگیری کنید؛ می توانید سیستم انبار داری خود را با نرم افزار CRM پارس ویتایگر یکپارچه سازی نمایید، تیم پشتیبانی ما همواره در کنار شما می باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر هم اکنون از طریق سیستم تماس آنلاین سایتparsvt.com  با همکاران فروش ما تماس حاصل نمایید