نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری چیست؟

واژه CRM SOFTWARE مخفف Customer Relationship Management Software به معنای نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری و مجموعه ای از ابزار ها ،فرایندها و اقداماتی است که سازمان برای: شناسایی، انتخاب، ترغیب، گسترش، حفظ و ارائه خدمات به مشتریان بکار می گیرد.
این سیستم مجموعه ای از متدولوژی ها، فرایندها، نرم افزار و سیستم هایی است که به موسسات و شرکت ها در مدیریت موثر و سازمان یافته ارتباط با مشتریان فعلی و احتمالی کمک می کند.
نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ابزار جامعی ست که از طریق ایجاد و حفظ روابط بلند مدت، سازمان را قادر به شناسائی، جذب، حفظ و پرورش مشتریان سودآور می سازد.
هدف سازندگان نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری بالا بردن سطح سود به صورت بلند مدت و ارائه ی راه کارهای مشتری مدارانه است که باعث رضایت هرچه بیشتر مشتری و افزایش سطح درآمد شرکت شود. CRM با همین هدف به شما کمک می کند
تا بر روی ارتباطات سازمان خود با تک تک افراد ازجمله مشتریان، پرسنل بخش ها مختلف، همکاران و تامین کنندگان متمرکز شوید.

در حقیقت نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ابزاری است برای جمع آوری نیازها، رفتارهای تجاری مشتریان و اطلاعات تماس هر یک از آن ها در یک پایگاه اطلاعاتی مرکزی.این اطلاعات تنها با چند کلیک در دسترس هر یک از افراد مربوطه در سازمان قرار خواهد گرفت تا با اشتراک این اطلاعات، بهره وری و همکاری هماهنگی بین پرسنل شکل گیرد.
برای درک بهتر نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری، می توان آن را به مانند فرایندی دانست که به ما کمک می کند تا اطلاعات مختلفی از مشتریان، واحد های مختلف سازمان، اثر بخشی فعالیت های بازاریابی، سرعت عمل در پاسخگویی به مشتری و نیز تمایلات بازار را به شکل یکجا جمع آوری کنیم، و ابزارهای مورد نیاز جهت بهبود و افزایش بهره وری را به شما ارائه می دهد.

اینفوگرافی CRM چیست؟
همین حالا دموی رایگان نرم افزار CRM را مشاهده نمایید:

مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

برای کسب موفقیت و حفظ آن در بازار فعلی، باید استراتژی داشته باشید. اما برنامه ریزی برای استراتژی موفق، بدون داشتن یک دید 360 درجه ای از آنچه در درون، بیرون و ارتباطات سازمان می گذرد، بدون شک با شکست مواجه خواهد شد.
چگونه می توانید با اطلاعاتی که از بخش های فروش، خدمات مشتریان، بازاریابی، و … دریافت می کنید، استراتژی های سازمان خود را برنامه ریزی و سازمان را در جهت موفقیت در بازار فعلی هدایت کنید؟

یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری می تواند دید شفاف 360 درجه ای از کسب و کارتان به شما بدهد. علاوه بر این، می توانید از نرم افزار CRM در جهت جمع آوری نیازها و رفتارهای تجاری مشتریان استفاده نمایید.
از این اطلاعات می توان جهت اصلاح قیمت گذاری محصولات/خدمات، پیش بینی فروش و... نیز استفاده کرد.

سازمان‌ها با استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری می توانند مشتریان موجود را حفظ نموده و مشتریان جدیدی جذب کنند.

55%
افزایش نرخ نگهداری مشتریان
54%
جذب سرنخ های فروش بیشتر
89%
بهبود خدمات پیشتیبانی و خدمات پس از فروش
47%
افزایش تکرار خرید مشتریان
45%
کاهش هزینه های تبلیغاتی
100%
افزایش فروش

با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری، بازاریاب ها نیز می توانند درک بهتری از کمپین های تبلیغاتی جذب مشتری و ... پیدا کنند.
این اطلاعات می تواند جهت هدفمند سازی و افزایش بهره وری کمپین های تبلیغاتی استفاده شود.
به علاوه، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به تیم های مختلف سازمان امکان این را می دهد تا درخواست های مشتریان در کانال های گوناگون را پیگیری و نظرات را به تیم فروش، خدمات یا بازاریابی منتقل کنند.

در گذشته نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری را تنها یک ابزار برای واحد بازاریابی و فروش در نظر می گرفتند،
اما امروزه با بهره گیری از نرم افزار CRM در ابعاد دیگر سازمان همچون خدمات مشتریان، مدیریت زنجیره تامین، منابع انسانی و... دستاوردهای چشمگیری در افزایش بهره وری بدست می آید.

برخی از مزایای نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

نرم افزار CRM پارس ویتایگر
 • هماهنگی بخش های بازاریابی، فروش و پشتیبانی
 • تفکیک و درجه بندی مشتریان
 • تعریف پرسونای مخاطب با استفاده از اطلاعات ثبت شده در CRM
 • ویرایش و بهبود فرآیندهای فروش و بازاریابی
 • سازماندهی داده ها و اطلاعات مشتریان و سرنخ ها
 • دسترسی به اطلاعات مشتریان در هر زمان و مکان
 • تخصیص وظایف مشخص به هر کارمند و پیگیری آنها
 • نظارت بر کارکنانی که به صورت دورکاری با شما همکاری می کنند
 • تعریف رویدادهای همگانی یا گروهی
 • ثبت فعالیت ها و مستندسازی فرایند ها
 • استفاده از اطلاعات ثبت شده جهت مستندسازی ایزو
 • مدیریت کانال های بازاریابی با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری
 • سنجش هزینه های صرف شده در بازاریابی
 • سنجش نرخ بازگشت سرمایه
 • ردیابی سرنخ ها و پیدا کردن موثرترین کانال بازاریابی
 • سنجش میزان تاثیرگذاری بازاریابی محتوا با توجه به تعداد سرنخ ثبت شده
 • راه اندازی، مدیریت و بازخورد گیری از کمپین های ایمیلی
 • ارسال پیامک های گروهی و تکی به صورت دستی یا خودکار
 • افزایش میزان حفظ مشتری توسط CRM
 • پیش بینی های موثق فروش با توجه به پیشینه ی ثبت شده برای هر محصول
 • همگام سازی استراتژی ها و اهداف فروش و بازاریابی
 • افزایش بازده فروش
 • هماهنگی بخش پشتیبانی و خدمات مشتری با بازاریابی و فروش
 • گزارش گیری بسیار سریع و ساده با توجه به معیار ها و نکات مدنظر شما
 • خودکارسازی فرآیندها به صورت دلخواه، با استفاده از گردش کار
 • همگام سازی سیستم با استراتژی ها و فرایند های سازمان با استفاده از فیلدها و گردش کارهای شخصی سازی شده
 • بازیابی سرنخ های از دست رفته و بازگردانی مشتری ها
 • تحلیل فرایند و مراحل فروش

مراحل طراحی و پیاده سازی نرم افزار CRM

 • تدوین استراتژی و اهداف سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان
 • شناخت استراتژی بازاریابی، فروش و خدمات سازمان
 • نصب، راه‌اندازی، عملیاتی سازی و آموزش سیستم به کاربران
 • مهندسی مجدد فرآیندهای مرتبط مانند بازاریابی، فروش و خدمات به مشتری
 • ویژه‌سازی و بومی‌سازی نرم‌افزار جهت پاسخگویی به نیازهای ویژه سازمانتدوین نیازمندی‌های سازمان و کاربران در این حوزه
مراحل طراحی و پیاده سازی نرم افزار CRM

راهنمای انتخاب بهترین نرم افزار CRM

برای پاسخ به سوال مهم "به چه درد من می خورد؟" پیش از خرید نرم افزار CRM باید به سوالات زیر پاسخ دهید تا مناسب ترین نرم افزار برای کسب و کارتان را بیابید:

آیا این نرم افزار مناسب اندازه ی کسب و کار من ساخته شده است؟

بازار هدف هر نرم افزار مهم است. اگر سی آر ام انتخابی شما برای سازمان های بزرگ نوشته شده باشد احتمال این که با کسب و کارهای کوچک و متوسط سازگار نباشد و نتواند نیازهای آنها را برطرف کند بالاست. البته کسب و کار شما همیشه یک سازمان 6 نفره نخواهد ماند. نرم افزار ایده آل نرم افزاری ست که بتواند همگام با سازمان شما رشد کند. نرم افزار پارس ویتایگر با تعداد نامحدود کاربر، حذف محدودیت زمانی، و قابلیت های گسترش نرم افزار از ابتدای راه تا هنگامی که سازمانی بزرگ و موفق شده اید همراه شماست.

استفاده از آن آسان است؟ آیا می توانم به راحتی کارمندانم را آموزش دهم؟
تفاوت های نسخه نصبی با کلود و ویژگی های هر یک چیست؟
این نرم افزار تا چه حد قابل تنظیم و شخصی سازی است؟
چه امکاناتی برای کمک به فروش، بازاریابی و سایر جنبه های کسب و کار من در این نرم افزار وجود دارند؟
ادغام و یکپارچه سازی این نرم افزار با دیگر نرم افزارهایی که درحال حاضر استفاده می کنم چگونه است؟
چه محدودیت هایی برای استفاده از نرم افزار وجود دارد؟
هزینه کل نرم افزار چقدر است؟ آیا هزینه ی تنظیم، نصب یا دیگر هزینه های اضافی وجود دارد؟
ویژگی های امنیتی برای حفاظت از اطلاعات کسب و کار و مشتریان من چیست؟
اگر به کمک نیاز داشته باشم، چه خدماتی ارائه می دهید؟ آیا می توانم در هر زمان به شما دسترسی داشته باشم؟

نرم افزار CRM پارس ویتایگر چیست؟

نرم افزار CRM پارس ویتایگرسازمان ها برای حفظ چابکی و کاهش هزینه های خود، گرایش به نرم افزار های یکپارچه پیدا کرده اند. در این میان نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پارس ویتایگر حوزه هایی چون بازاریابی،فروش،پشتیبانی،پیاده سازی فرآیندهای سازمانی،اتوماسیون اداری و ... را با اهداف حفظ مشتریان فعلی، جذب مشتریان جدید، افزایش وفادار سازی مشتریان، برندسازی، ارائه خدمات پس از فروش مناسب و در نتیجه رشد درآمد کسب و کار پوشش داده و این یکپارچگی نرم افزار را به بعنوان یک مزیت مطلق به مشتریان خود ارائه می دهد.

امکان سفارشی سازی و توسعه گسترده نرم افزار CRM پارس ویتایگر و همچنین برخورداری از ابزارهای قدرتمند برای اجرای استراتژی های سازمان، از مزایای برجسته نرم افزار CRM پارس ویتایگر نسبت به سایر نرم افزارهای موجود در بازار می باشد که می توانید با استفاده از آن، در سازمان خود با برنامه ریزی در زمینه جذب، حفظ مشتریان و ارائه خدمات پس از فروش متمایز، میزان فروش شرکت خود را افزایش دهید.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پارس ویتایگر، از شروع فرایند فروش یعنی بازاریابی تا مرحله ارائه خدمات پس از فروش و سامانه های رضایتمندی مشتری را پوشش می دهد و به سادگی امکان راه اندازی اتوماسیون اداری، بازاریابی و فروش و خدمات پس از فروش و همچنین یکپارچه سازی با سایر سیستم های اطلاعاتی نظیر مالی و ... را فراهم می سازد.

علاوه بر موارد گفته شده، نرم افزار  CRM پارس ویتایگر در مقایسه با نرم افزارهای سی آر ام خارجی و ایرانی با سیستماتیک نمودن کلیه فرایند های سازمان و امکان ارائه گزارش های لحظه ای، دوره ای و منظم مورد نیاز، به مدیران شرکت ها در عارضه یابی فرآیندهای سازمانی، پیش بینی شرایط آینده و برنامه ریزی جهت انطباق با چشم انداز های سازمان کمک شایانی می نماید.

مزایا و ویژگی های نرم افزار CRM پارس ویتایگر

نرم افزار سی آر ام پارس ویتایگر به عنوان جامع ترین نرم افزار CRM ایران توسط بسیاری از مشاوران کسب و کار به سازمان ها معرفی می گردد. علت این پیشنهاد امکان ایجاد راهکارهای کاربردی، مناسب و سفارشی برای هر کسب و کار با استفاده از این نرم افزار است.
استراتژی گروه فناوری اطلاعات آوب، ارائه نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به همراه ابزارها و راهنما های توسعه و سفارشی سازی فرآیند های سازمانی به مشتریان است. در این راستا افراد می توانند تغییرات مورد نیاز سازمان خود را در جهت توسعه و یا سفارشی سازی احتمالی نرم افزار سی آر ام بدون نیاز به شرکت ارائه کننده ی نرم افزار اعمال، و در صورت نیاز بهینه سازی نمایند.
از مزایای دیگر نرم افزار CRM پارس ویتایگر می توان به عدم محدودیت در تعداد کاربران، قابلیت نصب بر روی سیستم عامل های مختلف مانند ویندوز ، لینوکس و غیره، و استفاده بصورت یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری تحت وب اشاره کرد.
نرم افزار سی آر ام پارس ویتایگر یک نرم افزار جامع مدیریت ارتباط با مشتری با قابلیت یکپارچه سازی با سایر نرم افزارهای موجود در سازمان است که باعث کاهش زمان و هزینه های یکپارچه سازی فرآیندهای موجود در سازمان می شود.
از دیگر ویژگی های متمایز نرم افزار نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پارس ویتایگر نسبت به سایر نرم افزارهای موجود در بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برخی از ویژگی ها و مزایای نرم افزار CRM پارس ویتایگر

علاوه بر مواردی که در قسمت "برخی از مزایای نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری" گفته شد، نرم افزار پارس ویتایگر دارای ویژگی های زیر است:

 • پشتیبانی و بروز رسانی قدرتمند
 • وجود مستندات آموزشی جامع
 • تعداد ماژول های بالا برای کاربردهای متنوع
 • و…
 • عدم محدودیت در ورود اطلاعات
 • کارتابل مجزا برای هر داده
 • داشبورد مدیریتی جهت پایش عملکرد پرسنل و سازمان
 • سیستم مدیریت فرآیندهای سازمانی
 • امنیت بسیار بالا
 • قابلیت توسعه ی بالا حتی توسط کاربران
 • نرم افزار جامع crm شامل: اتوماسیون فروش، بازاریابی، خدمات پس از فروش، اداری، فرآیندهای سازمانی و…
 • وجود حداقل ۳۵ ماژول (تنها در پکیج پایه نرم افزار)
 • عدم وابستگی به شرکت تولید کننده
 • قابلیت نصب بصورت لوکال و تحت وب
 • پشتیبانی از سیستم عامل های ویندوز، لینوکس، مک
 • عدم محدودیت در تعداد کاربران

برخی از امکانات نرم افزار CRM پارس ویتایگر

 • نمایش مشخصات و پرونده مشتری هنگام برقراری تماس
 • ثبت تماس های مشتری با شما
 • ضبط مکالمات در سیستم VoIP
 • ارسال یادآوری جهت تمدید دوره ای خدمات، گارانتی و... بصورت اتوماتیک
 • ایجاد جریان های کاری توسط گردش کار
 • تقویم شمسی، میلادی و قمری
 • تقویم شخصی و عمومی
 • ارسال اطلاعیه های تعریف شده در گردش کار به تلگرام، موبایل و...
 • قابلیت تماس آنلاین
 • اتصال به سایت و برنامه های دیگر توسط وب هوک و API
 • سطح بندی قیمت محصولات برای دسته بندی مشتریان
 • ساخت سطوح مختلف دسترسی برای پرسنل
 • ابزارهای سفارشی و تنظیمات در داخل نرم افزار CRM
 • ورود اطلاعات و خروجی گرفتن از آن با فرمت اکسل و...
 • گروه بندی مشتریان
 • ارسال فکس
 • ارسال و دریافت ایمیل
 • ارسال و دریافت اس ام اس
 • ارسال ایمیل و اس ام اس مناسبتی ( تبریک روز تولد و... )
 • ایجاد و ارسال فاکتور و پیش فاکتور با یک کلیک
 • تاریخچه و پرونده مشتری با قابلیت سفارشی سازی
 • ثبت و یادآوری پیگیری ها، جلسات، پرداخت ها و ...
 • پورتال مشتریان جهت مشاهده فاکتورها و... در سامانه
 • سیستم تیکتینگ پشتیبانی و خدمات پس از فروش

وجه تمایزات نرم افزار CRM پارس ویتایگر

هزینه نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پارس ویتایگر تنها یکبار برای نامحدود کاربر پرداخت می شود و هیچگونه هزینه تمدیدی ندارد. پکیج های نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پارس ویتایگر بصورت یک بسته نصبی به مشتریان ارائه می گردد تا کاربران این نرم افزار بتوانند این محصول را در شبکه داخلی شرکت و یا تحت وب نصب و راه اندازی نمایند. در نتیجه تولید کننده نرم افزار هیچگونه دسترسی به اطلاعات مشتریان و داده های کاربران نرم افزار نخواهد داشت. از روی دیگر این نرم افزار بصورت کاملا ماژولار ارائه می گردد تا کاربران برای افزودن قابلیت های جدید به نرم افزار CRM نیازی به تغییر در هسته نرم افزار نداشته باشند. علاوه بر موارد گفته شده تولید کننده نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پارس ویتایگر کتاب و فیلم آموزشی، ویکی نرم افزار، آموزش حضوری و یا از راه دور، ابزارها و قابلیت های سفارشی سازی زیادی به مشتریان خود ارائه می نماید تا کاربران برای سفارشی سازی و... نرم افزار، هیچگونه وابستگی به شرکت تولید کننده نرم افزار نداشته باشند.

 • امنیت بالای اطلاعات
 • عدم محدودیت زمانی
 • ماژولار بودن سیستم
 • قابلبت دسترسی آسان
 • بروز رسانی خودکار و رایگان
 • قابلیت سفارشی سازی و توسعه بالا
 • قابلیت استفاده بر روی شبکه و یا تحت وب
 • قابلیت نصب برروی سیستم عامل های مختلف
 • عدم محدودیت تعداد کاربران در استفاده از نرم افزار
 • عدم وابستگی به شرکت تولید کننده نرم افزار CRM
 • اتصال و یکپارچه سازی نرم افزار CRM با سایر نرم افزارها
 • بدون دسترسی تولید کننده نرم افزار به اطلاعات مشتریان شما
 • ارائه کتاب آموزشی، فیلم آموزشی ، آموزش بصورت حضوری یا از راه دور و ویکی نرم افزار

نمودار فرآیند کار در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پارس ویتایگر

نمودار فرآیند کار در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پارس ویتایگر