نرم افزار CRM و یادگیری ماشین

نرم افزار CRM و یادگیری ماشین

نرم افزار CRM و یادگیری ماشین، فرصت های فروش را ارتقاء می دهند. در طول دو دهه گذشته،

نرم افزار CRM و یادگیری ماشین، فرصت های فروش را ارتقاء می دهند. در طول دو دهه گذشته، شرکت ها اطلاعات زیادی در مورد مشتریان خود در نرم افزار های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) جمع آوری کرده اند. مسلماً، تمام داده ها در زمان جابجایی سیستم های قدیمی وارد سیستم جدید نمی شوند، اما هیچ فرد یا سیستمی بصورت عمدی این داده ها را حذف نمی کند: این امر بیشتر شبیه یک خانه تکانی الکترونیکی می باشد.

داده های قدیمی هم به اندازه داده های جدید کارایی دارند، اما بسیاری از شرکت ها این مسئله را در نظر نمی گیرند. در حقیقت درک و استخراج یک رویکرد از میان انبوهی از داده های ذخیره شده کار یادگیری ماشین می باشد. این مرحله بعدی است که شرکت ها باید داشته باشند و بسیاری از آنها نیاز دارند که به زودی آن را در نظر بگیرند.

تعاریف متعددی از یادگیری ماشین وجود دارد، اما بطور کلی، یادگیری ماشین با استفاده از تحلیل های آماری، مجموعه داده های بزرگی را برای رویکردی بررسی می کند که در نمودارها و جداول قابل دسترس نمی باشد. بسیاری از شرکت هایی که اکنون از یادگیری ماشین استفاده می کنند از توانایی های بالایی برخوردار می باشند: آنها بازار را بخش بندی می کنند و به دنبال صنایع جدیدی برای راه اندازی می باشند.

راه های مختلفی وجود دارد که در آنها درک بهتر داده های نرم افزار CRM به شما در فرایندهای فروش روزانه کمک می کند. در ادامه، ۴ روش جادویی بیان می کنند که چگونه یادگیری ماشین، فرصت های فروش را با استفاده از نرم افزار CRM ارتقاء می دهد.

لیست تماس های بهتر

با مجله کسب و کار نرم افزار پارس ویتایگر هم‌گام شوید.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

بسیاری از شرکت ها با هدف قراردادن زیر مجموعه های مشتریان، کمیپن ها را پیاده سازی می کنند. به همین ترتیب نمایندگان فروش نیاز دارند که تلاش های تماس خود را در مورد مشتریانی که به احتمال زیاد پاسخ می دهند، افزایش دهند. تکنیک های یادگیری ماشین با مشاهده مشخصات مشتریانی که تازه خرید انجام داده اند، مشتریان بالقوه ای که به احتمال زیاد در آینده نزدیک جزء مشتریان بالفعل می شوند را شناسایی می کنند.

زمانبندی سفارش مجدد

پیش بینی این که مشتریان بالقوه چه زمانی به مصرف کننده تبدیل می شوند، یک هنر است. روندهای یادگیری ماشین با توجه به فراوانی و حجم سفارش مشتریان، زمانی که آنها به سفارش مجدد احتیاج دارند را پیش بینی می کنند.

مزیت داشتن روندهای یادگیری ماشین و اجرای آن در نرم افزار CRM این است که تمام محصولات و خدمات برای تمام مشتریان در نظر گرفته می شود. الگوریتم ها به جای اینکه به فروشندگان اجازه دهند تا محاسبات و برنامه ریزی های خودشان را پیگیری کنند، از روش های یکسانی برای تحلیل داده ها استفاده کنند.

پیگیری نهایی

دانستن اینکه آیا مشتریان مشابهی سفارش داده اند و زمانبندی سفارش های آنها برای فروشندگان مهم می باشد. هنگامی که فروشندگان با یک مشتری تماس می گیرند، الگوریتم های ماشین یادگیری با استفاده از نرم افزار CRM مسیر سفارش مشتریان مشابه و زمانبندی پیگیری سفارش ها را به آنها نشان می دهند.

بیش فروشی و فروش متقابل

هدف نهایی مدیران فروش این است که فروشندگان، فروش بیشتری به افراد واجد شرایط داشته باشند. همچنین، شرکت ها می خواهند آیتم هایی با حاشیه فروش بالاتر را جایگزین آیتم هایی با حاشیه فروش پایین تر کنند. هر دو این عوامل با کمی تلاش بیشتر منجر به افزایش سود می شوند.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

الگوریتم های یادگیری ماشین به پیشینه سفارش و فاکتور های صادر شده توجه می کند تا مشاهده کنند کدام یک از محصولات، فروش خوبی دارند و کدام یک از آنها می توانند جایگزین شوند. نرم افزار CRM این اطلاعات را در زمان مکالمه با مشتریان به فروشندگان نشان می دهد، به آنها این قدرت را می دهد تا پیشنهادات مناسبی ارائه دهند و استفاده مشتری از محصولات پیشنهاد شده را بررسی کنند. این روش نه تنها برای محصولات نوشته شده در بالای لیست مدیر فروش بلکه برای کل محصولات موجود در لیست کاربردی است.

پیش بینی های آتی

با وجود اینکه مدت زمان زیادی است که الگوریتم های یادگیری ماشین وجود دارند اما این موضوع تازه وارد بحث کسب و کار ها شده است. نرم افزارها تحلیل مسائل پیچیده را آسانتر می کنند. نرم افزار CRM بهترین گزینه برای یکپارچه سازی الگوریتم های یادگیری ماشین با فرایندها و عملیات کسب و کار شما می باشد. با گذشت زمان، فروشندگان نیز بیشتر متوجه می شوند که نرم افزار CRM با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین، اطلاعات دقیق تر و بهتری را به پایگاه داده آنها اضافه می کند.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه