بهترین نرم افزار بازاریابی

بهترین نرم افزار بازاریابی چیست؟

نرم افزار بازاریابی برای هر تیم بازاریابی مدرن یک ابزار ضروری است. شاید تا این لحظه چیزهای زیادی

نرم افزار بازاریابی برای هر تیم بازاریابی مدرن یک ابزار ضروری است. شاید تا این لحظه چیزهای زیادی درباره نرم افزار بازاریابی شنیده باشید، اما هنوز چیزی درباره اینکه نرم افزار بازاریابی دقیقاً چیست و چرا به آن نیاز دارید نمی دانید. بعضی اوقات بهتر است کمی مکث کنیم و به اصول اولیه برگردیم. قبل از شروع این مطلب، پیشنهاد می کنم مقاله بهترین نرم افزار مدیریت فروش و انواع مدل های بازاریابی را مطالعه کنید.

بازاریابی چیست و چرا باید یک نرم افزار بازاریابی داشته باشید؟ خیلی ساده است. بازاریاب هایی که از نرم افزار بازاریابی استفاده می کنند عملکرد بهتری نسبت به بازاریابان دیگر دارند. طبق بررسی های گروه آبردین،​​ 67 درصد از بهترین بازاریابان از نرم افزارهای بازاریابی استفاده می کنند، 87 درصد شرکت های با عملکرد بالا نیز از این نرم افزار استفاده می کنند. این آمار بسیار چشمگیر است، اینطور نیست؟

دیگران در پارس ویتایگر خوانده‌اند: مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ابزار بازاریابی رابطه مند

نرم افزار بازاریابی در کسب وکارها

نرم افزار بازاریابی چیست؟

شعار ما در مجله کسب و کار پارس ویتایگر، کمک به رشد و ارتقا با ارائه محتوای مفید درباره کسب و کار ها است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه تکنولوژی و سازمانی، فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

این ابزار از نرم افزارهای اداری مهم است. به طور ساده نرم افزار بازاریابی بستری است که وظایف و گردش کارهای بازاریابی را ساده، خودکار و اندازه گیری می کند. در نتیجه می توانید با افزایش کارآیی و دسترسی بهتر به بازار هدف، درآمد خود را نیز بالا ببرید و به یک تیم بازاریابی قدرتمند تبدیل شوید.

این یک تعریف ساده است. اما در مورد چه گردش کارهایی صحبت می کنیم؟ در اینجا لیستی از کارهایی که با وجود نرم افزار بازاریابی بهتر می توانید انجام دهید وجود دارد:

احتمالا به عنوان یک بازاریاب با همه این استراتژی ها نسبتاً آشنا هستید، اما بدون تجهیزات مناسب، انجام آنها دشوار می شود. وقتی تیم بازاریابی شما در حال رشد است، نکته ای که وجود دارد این است که دیگر نمی توانید با استفاده از ابزار دستی مانند اکسل یا ابزار متفرقه ایمیل مارکتینگ و تقسیم بندی دستی کاربران ادامه دهید. وجود یک پنل یکپارچه با تمام این امکانات لازم و حتی حیاتی است.

مرتبط:

چه زمانی به یک نرم افزار بازاریابی نیاز دارید؟

برخی به غلط تصور می کنند نرم افزار بازاریابی فقط برای شرکت های بزرگ مفید است، اما واقعیت این است که این نرم افزار صرف نظر از اندازه شرکت شما، چیزی است که باید در تمام مشاغل باشد.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

با پاسخ به این سوالات به راحتی می توانید متوجه شوید که یک نرم افزار بازاریابی چه کاربردی برای کسب وکارتان خواهد داشت و آیا شما به چنین نرم افزاری نیاز دارید یا خیر. پس صادقانه به این سوالات جواب بدهید:

 • آیا می توانید خریداران آنلاین را شناسایی، پیگیری و درگیر برندتان کنید؟
 • آیا می توانید به لیست مشتریان نگاه کنید و آنها را بر اساس تناسب و احتمال خرید در اولویت قرار دهید؟
 • آیا بر اساس میزان تعامل و علاقه، می توانید سرنخ هایتان را فیلتر کنید؟
 • آیا می توانید میزان درآمد و سود هر یک از کمپین های بازاریابی خود را اندازه بگیرید؟
 • آیا می توانید سرنخ های فروش و مخاطبین خود را دسته بندی کنید؟
 • آیا می توانید همه این کارها را انجام دهید بدون اینکه بخواهید موهایتان را بکنید؟

نه؟ اگر یک نرم افزار بازاریابی داشتید چطور؟

نرم افزار بازاریابی چه چیزی نیست؟ (باورهای غلط در مورد نرم افزار بازاریابی)

باورهای غلطی درباره نرم افزارهای بازاریابی و عملکرد آنها در ذهن افراد وجود دارد.

اول، نرم افزار بازاریابی یک ابزار جایگزین تیم بازاریابی است. این نرم افزار صرفا یک پلت فرم برای توانمندسازی و افزایش کارایی تیم است و نمیتواند جایگزین تیم بازاریابی شما شود. نرم افزار بازاریابی کمپین نمی نویسد اما به شما کمک می کند تا کمپین خود را سازماندهی کنید. در اینجا می توانید ویژگی های اتوماسیون بازاریابی را مشاهده کنید.

دوم، بازاریابی فقط ایمیلی نیست. همه کانال ها را شامل می شود، از رسانه های اجتماعی گرفته تا پست مستقیم. ایمیل فقط بخش کوچکی از کارایی این پلتفرم است.

نرم افزار بازاریابی نرم افزار ایمیل مارکتینگ نیست

سوم و مهمترین، نرم افزار بازاریابی صرفا برای تیم بازاریابی است. تصور غلط در مورد نرم افزار بازاریابی این است که فقط تیم بازاریابی از آن بهره مند می شود. بله، تیم بازاریابی از این نرم افزار استفاده می کنند، اما مزایای زیادی هم برای بخش سایر بخش ها دارد. این نرم افزار با ثبت فرصت های فروش در بخش های مختلف سازمان، باعث افزایش فروش و تکرار خرید می شود.

بهترین نرم افزار بازاریابی چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین تیم های بازاریابی از نرم افزار بازاریابی برای هدفمندسازی تبلیغات و توانمندسازی تیم فروش با بازدهی بهتر و دستیابی به بازگشت سرمایه (ROI) بیشتر استفاده می کنند. اما چه چیزی این شرکت ها را از بقیه متمایز می کند؟ تمایز به معنی بهتر، باهوش تر یا خلاق تر بودن تیم نیست. بلکه این تیم ها ابزار مناسبی دارند که:

 • درک بهتری از قیف فروش به آنها می دهد تا بدانند چه زمانی اهداف آماده خرید هستند. در شرایط فعلی این توانایی ها برای هر تیم بازاریابی کاملاً ضروری اند. برای آشنایی و بهینه سازی قیف فروش کلیک کنید.
 • دسته‌بندی مشتریان، این نرم‌افزار می‌تواند بر اساس تعاملات گذشته مشتری با شرکت شما، علایق و ترجیحاتشان، مشتریان را تقسیم‌بندی کند.
 • پرورش سرنخ، بازاریابان با استفاده از این نرم افزار بهتر می توانند سرنخ ها را واجد شرایط کنند و آنها را به فروش منتقل کنند. در نتیجه درآمد بالاتر و رشد بیشتری دارند. هم‌چنین می‌توانید از بازاریابی قطره ای استفاده کنید؛ یعنی به‌طور خودکار برای مشتری پیام‌های بازاریابی آماده بر اساس علایق آن‌ها و در زمان خاص ارسال کنید. این موضوع به ماندگاری شما در ذهن مشتری کمک می‌کند.
 • تحلیل کمپین، نرم افزار بازاریابی با نشان دادن ROI فعالیت های هر بخش به افزایش کارایی کمک میکند. با نشان دادن اثربخشی کمپین ها به بخش های بازاریابی کمک می کند تا از سرمایه گزاری روی کمپین های کم بازده خودداری کنند.
 • زمانیکه که تیم بازاریابی بتواند تاثیر کمپین های را نشان دهد، بودجه بیشتری را برای برنامه های بازاریابی به دست می آورد.
 • با حمایت بیشتر از کمپین های بازاریابی، بازاریابان بهتر می توانند موارد مختلف را امتحان کنند، خلاقیت به خرج دهند و کمپین های جدیدی را اجرا کنند.

با این تفاسیر نرم افزار بازاریابی چیست؟

یک مرکز بازاریابی در قرن بیست و یکم که به شما امکان می دهد کمپین های خود را اندازه گیری کنید، سرنخ ها را بهتر ببینید، سرنخ های بیشتری را بدست اورید و نرخ بازگشت سرمایه را نشان دهید.

دانلود رایگان نرم افزار بازاریابی

ویتایگر نام یک نرم افزار CRM محبوب در ایران است. از ابزارهای پرقدرت آن به اتوماسیون بازاریابی و اتوماسیون فروش اشاره می کنیم و به همین دلیل می توان آن را به عنوان یک نرم افزار بازاریابی استفاده نمود. برای دانلود رایگان فرم زیر را تکمیل کنید:

 • Hidden

آیا میتوان از CRM بجای نرم افزار بازاریابی استفاده کرد؟

دانلود فایل PDF مزایا و امکانات نرم افزار CRM برای بازاریابی و تیم آن

اطلاعات مربوط به مشتری یکی از ارزشمندترین منابعی است که شما برای بهبود بازاریابی و فروش و رشد کسب وکارتان در اختیار دارید. جمع آوری و سازماندهی هر آنچه را که باید در مورد مشتریان بدانید می تواند به شما بگوید: کدام محصول را دوست دارند، به دنبال چه هستند، چه چیزهایی را باید بدانند و …

نرم افزار های CRM، تمام این اطلاعات را در اختیار تیم بازاریابی شما قرار می دهد و به شما امکان مشاهده جزئیات همه تعاملات با مشتری را می دهند. اطلاعاتی مانند تیکت های پشتیبانی، مکالمات با بخش های مختلف تیمتان یا در درخواست های این افراد در  وبسایت و … قابل مشاهده هستند. یکی از بهترین ویژگی های CRM، ساده سازی و خودکارسازی امور ضروری است که امکان برقرای ارتباط بلندمدت و کارآمد بین شما و مشتری را فراهم میکند. در این بخش می توانید با تعریف نرم افزار CRM را مشاهده کنید.

در ادامه برخی از ویژگی های CRM که در بازاریابی به شما کمک میکنند را مشاهده خواهید کرد:

ویژگی های نرم افزار crm

 

مرکزی برای ذخیره داده های مخاطب

کسب و کارها برای جمع آوری تمام اطلاعات مشتریان خود، به یک مکان متمرکز نیاز دارند: اطلاعات تماس، تماس تلفنی، فعالیت فروش، رضایت مشتری و غیره. با ایجاد یک منبع اطلاعاتی واحد، می توانید کلیه اطلاعات مرتبط با مشتری را جمع آوری و سازماندهی کنید.

مرتبط: نرم افزار ثبت اطلاعات مشتریان

تاریخچه مکالمه مشتریان

با در دست داشتن یک سابقه زمانی از همه تعامل ها و مکالماتی که یک سرنخ یا مشتری بالقوه با شما داشته است، می توانید مناسب ترین روش بازاریابی را انتخاب کنید.

یکپارچه سازی فرم سرنخ ها

هنگامی که یک بازدید کننده وب سایت، فرمی را برای درخواست مشاوره و یا دانلود یک فایل رایگان پر میکند، یا در خبرنامه شما ثبت نام می کند و مواردی از این دست، اسم و ایمیل و سایر مشخصات آن ها بطور خودکار در CRM ذخیره می شود.

بازاریابان و نیروی های فروش از این اطلاعات سی ار ام، برای دسته بندی سرنخ ها، افزودن سرنخ به کمپین های مرتبط و یا انتخاب روش های ایجاد ارتباط اولیه استفاده می کنند.

ارتباط یکپارچه با کانالهای اصلی بازاریابی

مدیریت داده های مخاطبان در ابزاری جداگانه از کانال های بازاریابی، تبدیل مشتری و مدیریت ارتباطات شخصی سازی شده را دشوارتر می کند و خطر از دست رفتن اطلاعات افزایش می یابد. CRM  امکان اتصال و یکپارچه سازی داده های مشتریان از طریق تلفن، سایت، سیستم حسابداری و شبکه های اجتماعی را فراهم می کند. در این صفحه می توانید لیست ابزارهای یکپارچه سازی نرم افزار CRM را مشاهده کنید.

دسته بندی مشتریان

داشتن توانایی دسته بندی مشتریان و سرنخ هایتان براساس فاکتور هایی مانند موقعیت جغرافیایی آن ها، نوع صنعت، ارزش طول عمر و تاریخ آخرین تعامل، به شما امکان ایجاد پیام های بازاریابی مخصوص به هر فرد را میدهد و این موضوع باعث جلب توجه مشتریان شما می شود.

ارسال ایمیل/ تلگرام/فکس/SMS خودکار

وظیفه نرم افزار CRM کاهش کار تیم بازاریابی شما و سازماندهی لیست ایمیل ها و ارسال ایمیل های پیگیری است. نرم افزار CRM با ارسال خودکار ایمیل، فکس، SMS و… براساس سطح هر فرد در چرخه فروش، به انجام فعالیت های مورد نیاز سرعت می بخشد.

امکان مشاهده پرسود ترین روش های بازاریابی

امکان پیگیری سرنخ ها از منبع تا فروش به شما کمک میکند تا بفهمید کدام روش بازاریابی شما به خوبی عمل کرده است، کدام یک به بهبود نیاز دارد و یا کدام یک باید حذف شود. امکان جستجو سریع همه این اطلاعات به تیم بازاریابی شما، یک دید کلی از همه موارد مورد نیاز برای پایگاه مشتریان ارائه میکند.

این اطلاعات هم چنین به شما امکان ارائه پیشنهادهای شخصی سازی شده را میدهد و به ارتباطات شما ارزش میبخشد.

مرتبط: خودکارسازی فرآیندهای شرکت با سیستم سازی

اینفوگرافیک نرم افزار CRM در بازاریابی

چگونه نرم افزار CRM مورد نظر خود را پیدا کنیم؟

انتخاب یک نرم افزار CRM برای بازاریابی نیاز به شناخت دقیق نرم افزارهای CRM موجود دارد. چرا که برخی نرم افزارهای CRM ایرانی صرفا روی فروش متمرکز هستند. در این لیست می توانید بهترین نرم افزارهای CRM متن باز را مشاهده کنید.

نرم افزار های CRM، امکانات زیادی را از طریق یک نرم افزار در اختیار شما قرار می دهند. هر کسب و کار و هر تیمی، روش منحصر به فردی برای استفاده از این روش ها و امکانات دارد. اما مهم است که همه افراد تیم شما با نرم افزار CRM براحتی کار کنند.

یک نرم افزار CRM باید قابلیت یکپارچه سازی با تمام ابزار و نرم افزارهای جانبی که نقش جمع اوری اطلاعات مشتری برای ما دارند را داشته باشد. علاوه بر آن باید بتواند در صورت لزوم بر حسب نیاز کسب وکار شما تغییر داده شود تا متمرکزتر و حرفه ای تر بتوانید با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید. دقت داشته باشید به محض پیاده سازی نرم افزار CRM، از میزان تاثیرگذاری آن روی کسب و کارتان شگفت زده خواهید شد. نرم افزار crm پارس ویتایگر با داشتن این قابلیت ها می تواند انتخاب مناسبی برای تمام کسب وکارها و پیشبرد اهداف بازاریابی باشد.

نکته: امتحان نسخه رایگان و یا دمو نرم افزار های CRM پارس ویتایگر می تواند به مشاهده ویژگی های CRM و انتخاب بهترین نرم افزار مناسب کسب و کارتان کمک بزرگی کند.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان
  1. نویسنده:
  1. نویسنده:
  1. نویسنده:
  1. نویسنده:

ثبت دیدگاه