متن تشکر از مشتری

متن تشکر از مشتری: ابزاری برای تقویت وفاداری مشتریان

یک متن تشکر و یا پیام تشکر از مشتری، همان نقطه ی عطف در کسب و کارتان است

یک متن تشکر و یا پیام تشکر از مشتری، همان نقطه ی عطف در کسب و کارتان است که یک ارتباط قوی بین شما و مشتریانتان ایجاد می کند و باعث می شود به شما وفادار بمانند. چرا که با تشکر از مشتری به او نشان می دهید که ارزش او را درک کرده و بابت حمایت بیزنس شما، از او قدر دانی می کنید.

در عوض، مشتری دوباره و دوباره از شما خرید کرده و شما را به دیگران معرفی می کند.

در این مقاله به شما کمک می کنیم که برای مشتریانتان پیام تشکر بنویسید و همچنین 30 متن کوتاه برای تشکر از مشتریان را به عنوان نمونه ارائه می دهیم.

چرا باید از مشتری تشکر کنیم؟

تشکر از مشتریان یکی از نشانه های قدردانی ما در مقابل حمایت آن ها از کسب و کارمان است. این کار نه تنها باعث می شود مشتری متوجه شود که شما قدر نقش او در رشد شرکتتان را می دانید، بلکه روابط بین شما و او را تقویت می کند.

هنگامی که مشتری محصولی از شما می خرد یا از یکی از خدماتتان استفاده می کند، این انتخاب به عنوان اعتماد از سمت وی محسوب شده و با ارزیابی رضایت او می توانید کیفیت ارائه خدمات خود را بهبود بخشید.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

از طرفی، به شما این اطمینان را می دهم که تشکر از مشتریان علاوه بر القای حس مثبت به مشتریان، باعث می شود شما نیز احساس بهتری داشته باشید و به عنوان یک اصل اخلاقی و استراتژی مهم در مدیریت روابط با مشتریان محسوب می شود.

چگونه می توانیم از مشتریان خود تشکر کنیم؟

حالا که از اهمیت تشکر از مشتریان آگاه شدیم بیایید با روشهای رایج این کار آشنا شویم.

سالیان سال است که تولید کنندگان، فروشندگان، و ارائه دهندگان خدمات از راه های مختلف از مشتریان خود تشکر می کنند و بدین ترتیب این حس را به مشتری القا می کنند که نقش مهمی در پایداری کسب و کار او دارد.

حتما شما هم ان کیسه های پلاستیکی خرید را با جمله های ” از خرید شما متشکریم” به خاطر دارید.

در جهت ارتقای روابط با مشتریان می توانید از روش های گوناگونی استفاده کنید؛ یک متن کوتاه بنویسید و در قالب ایمیل یا پیام کوتاه برای او ارسال کنید، رویداد های ویژه ای را تدارک ببینید و به قید قرعه هدایایی به مشتریان خود اهدا کنید، و یا گیفت های کوچکی به عنوان تشکر برای آن ها ارسال کنید.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

یادتان نرود که روشهای تشکر از مشتریان هرگز محدود نبوده و شما می توانید با استفاده از خلاقیت خود از مشتری قدردانی و او را شگفت زده کنید.

بهترین روش تشکر از مشتری کدام است؟

از آنجایی که روش های متعددی برای قدر دانی از مشتریان وجود دارد، بسیار مهم است که چه روشی را برای این کار انتخاب می کنید. بهترین راه برای تشکر از مشتری این است که روشی که انتخاب می کنید صادقانه، شخصی سازی شده و جذاب باشد. بنابر این، بهترین روش ابراز قدردانی برای مشتریان هر کسب و کار می تواند با دیگری متفاوت باشد.

پیش از هر چیز سعی کنید مشتریان خود را به خوبی بشناسید و با علاقمندی های آن ها آشنا شوید. سعی کنید تا جای ممکن از کلماتی استفاده کنید که به دور از تجمل باشند تا بتوانید ارتباط صمیمانه تری با مشتریان بر قرار کنید. می توانید به جزییات مربوط به خریدشان اشاره کرده و نشانه های شخصی مربوط به هر خرید را در نظر بگیرید.

دقت کنید که اگر ارسال پیام را برای تشکر از مشتری انتخاب می کنید، متن مورد نظر را با توجه به نکاتی که در ادامه به آن می پردازیم بنویسید تا بتوانید به بهترین نحو روابط پایداری با مشتری بسازید.

نکات ارسال متن ایمیل تشکر از مشتری

ارسال ایمیل برای مشتریان، یکی از ساده ترین و قدیمی ترین راه های ارتباط کسب و کار ها با آن ها است. هرچند، نکاتی در این باره وجود دارد که بهتر است قبل از نگارش ایمیل تشکر از مشتری در نظر بگیرید:

 • زمان بندی ارسال ایمیل تشکر بسیار مهم است؛ تاخیر در ارسال ایمیل موجب کاهش اثر گذاری ان می شود.
 • موضوع ایمیل را ساده، جذاب، و صمیمی انتخاب کنید؛ پیش از هرچیز می خواهیم مخاطب را ترغیب کنیم که ایمیل را باز کند.
 • ایمیل تشکر باید مختصر و مفید نوشته شود؛ مستقیم بروید سر اصل مطلب و به او بگویید از اینکه مشتری مثل او دارید خوشحال هستید.
 • ایمیل تشکر را صادقانه نگارش کنید تا برای مخاطب باورپذیر تر باشد؛ از کلمات ساده برای ابراز تشکر استفاده کنید.
 • محتوا را نسبت به مخاطب شخصی سازی کنید؛ الان وقت آن است که برای تشکر، یک هدیه یا تخفیف برای خرید بعدی به او ارائه بدهید.

نمونه ایمیل تشکر

برای درک بهتر ویزگی های ایمیل های تشکراز مشتری، یک نمونه را با هم بررسی می کنیم:

موضوع : از اینکه ما را انتخاب کردید سپاسگزاریم!

جناب آقای/ سرکار خانم … عزیز،

از اینکه مشتری ما هستید بسیار خرسندیم. مجموعه پارس ویتایگر به منظور تشکر از همراهی و حمایت شما، 10% تخفیف روی خرید بعدی شما با کد تخفیف اختصاصی “تخفیف وفاداری” در نظر گرفته است.

تیم پارس ویتایگر آماده مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما مشتری گرامی می باشد.

نکات ارسال متن پیام تشکر از مشتری از طریق پیامک

قدردانی مشتری

طبق گزارش وبسایت financeonline.com، امروزه، 95% افراد صاحب تلفن همراه هستند و برای ارسال و دریافت پیامک (SMS) به اتصال اینترنت نیاز ندارند. از این رو، ارسال پیام تشکر از مشتری از طریق SMS یکی از محبوب ترین و رایج ترین راه های قدر دانی از مشتریان است. برای نوشتن پیامک تشکر از مشتری نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • یک پنل پیامک مناسب برای ارسال پیام کوتاه به صورت انبوه و یا تکی انتخاب کنید. شرکت های بسیار زیادی ارائه دهنده سرویس ارسال پیام هستند که می توانید بهترین آن ها را مطابق با ویژگی ها و نیاز های کسب و کار خود انتخاب کنید.
 • یک لحن متناسب با بازار هدف خود انتخاب کنید. شما بیشتر از هر شخص دیگری کسب و کار و مشتریانتان را می شناسید. این موضوع را در نظر بگیرید که مخاطبین شما چه افرادی هستند؟ با کدام گروه از جامعه سر و کار دارید. و سپس یک لحن نوشتاری برای نگارش پیام تشکر مطابق با مخاطبین خود انتخاب کنید.
 • متن پیامک را کوتاه بنویسید؛ متن های طولانی علاوه بر اینکه هزینه زیادی برای شما به همراه خواهند داشت، اغلب توسط مشتری خوانده نمی شوند.
 • موضوع پیام تشکر را در پیام قید کنید؛ ارسال پیام تشکر دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد. ثبت سفارش، خرید اول، وفاداری مشتری، و… از جمله دلایل رایج برای ارسال پیام تشکر هستند.
 • مشتری را مورد خطاب قرار دهید؛ با به کار بردن نام یا نام خانوادگی مشتری به اون نشان می دهید که برای او ارزش قائل شده و این پیام به صورت شخصی سازی شده و مختص به او نوشته شده است.
 • در صورت امکان، پیشنهادات ویژه ای به منظور قدردانی به مشتری ارائه دهید؛ یک گیفت یا تخفیف روی خرید بعدی گزینه خوبی به نظر می رسد.
 • خود را معرفی کنید؛ مشتری باید بداند این پیام از طرف چه کسی ارسال شده است. می توانید در اخر پیام به نام برند خود اشاره کرده و یا از شعار تبلیغاتی خود نیز استفاده کنید.
 • مراقب باشید عوامل بالا را به درستی اعمال کنید؛ فراموش نکنید که این پیام صرفا برای تشکر است و نه یک پیامک تبلیغاتی برای فروش بیشتر!

30 نمونه بهترین متن تشکر

1- (نام مشتری) عزیز، از اینکه ما/(نام شرکت) را انتخاب کردید بی نهایت سپاسگزاریم.

2- (نام و نام خانوادگی مشتری) گرامی، از اینکه همراه (نام شرکت/ فروشگاه) هستید مفتخریم.

3- (نام مشتری) عزیز، از اعتماد شما متشکریم. امیدواریم بتوانیم در آینده خدمات خوبی به شما ارائه دهیم.

4- ضمن تشکر از حسن انتخاب شما (نام مشتری) عزیز، (نام شرکت) بی صبرانه منتظر دیدار دوباره شما است.

5- (نام مشتری) گرامی، اعتماد شما افتخار ماست. از خرید شما متشکریم.

6- (نام مشتری) عزیز، (نام شرکت) از حسن انتخاب شما کمال تشکر و قدردانی را دارد.

نمونه متن تشکر از مشتریان جدید

7- از این که به جمع مشتریان (نام شرکت) پیوستید سپاسگزاریم. امیدوارم بتوانیم بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم.

8- (نام و نام خانوادگی مشتری) عزیز، ورود شما را به جمع مشتریان (نام شرکت) خوش آمد می گوییم.

9- ورود شما را به (نام شرکت) تبریک می گوییم. امیدواریم خرید لذت بخشی را با ما تجربه کنید.

10- (نام مشتری) عزیز سلام. خیلی خوشحالیم که به خانواده (نام شرکت) اضافه شدی. امیدواریم بتونیم خدمات خوبی ارائه کنیم.

11- (نام مشتری) خوشحالیم که شما رو در جمعمون داریم. امیدواریم تجربه خرید با ما براتون به یاد موندنی باشه.

نمونه متن تشکر از خرید

12- (نام مشتری) عزیز، از اینکه با خریدتان از کسب و کار ما حمایت می کنید بسیار متشکریم.امیدواریم از خریدتان راضی بوده باشید.

13- (نام مشتری) عزیز، از خریدتان سپاسگزاریم. هدف ما رضایت شما مشتریان است.

14- (نام مشتری عزیز) از خرید شما ممنونیم. امیدواریم تجربه ی خوبی از خرید در (نام فروشگاه) داشته باشید.

15- جناب اقای/ سرکار خانم (نام مشتری)، سپاس از خرید شما. به امید دیدار مجدد شما در (نام شرکت)

16- از اینکه (نام برند) را انتخاب کردید صمیمانه سپاسگزاریم. تلاش می کنیم که تا بهترین خدمات را به شما مشتری گرامی ارائه دهیم.

نمونه متن تشکر از مشتری وفادار

متن تشکر

17- (نام و نام خانوادگی مشتری) عزیز، (نام شرکت) به داشتن مشتریان وفاداری چون شما مفتخر است. امید است تا در آینده نیز با ارائه محصولات و خدمات با کیفیت، از حمایت شما بهره مند شویم.

18- یک سال از همراهی شما با (نام شرکت) می گذرد. از حمایت شما بی دریغ شما سپاسگزاریم.

19- (نام و نام خانوادگی مشتری) عزیز، (نام برند) موفقیت خود را مدیون حمایت و لطف شما مشتریان گرامی است. از همراهی شما ممنونیم.

20- مشتریان ما سرمایه ما هستند. (نام برند) به پاس همراهی شما مشتری گرامی 10% تخفیف روی خرید بعدی شما در نظر گرفته است.

21- مشتری گرامی از اینکه در این سالها همراه (نام شرکت) بوده اید صمیمانه متشکریم.

22- (نام مشتری) عزیز سلام. خیلی خوشحالیم که ما رو حمایت می کنی و در کنار ما هستی. ما قدر این اعتماد رو می دونیم و به همین خاطر 10% تخفیف روی خرید بعدیت واست در نظر گرفتیم.

23- (نام مشتری) عزیز سلام. تو برای (نام برند) خیلی با ارزشی و از اعتمادت در طول این سال ها ممنونیم. امیدواریم بتونیم از این به بعد هم خدمات خوبی ارائه کنیم. راستی، با خرید بعدی، 5 بازگشت وجه به عنوان هدیه از ما دریافت می کنی.

نمونه متن تشکر از اعتماد مشتری

24- ( نام و نام خانوادگی مشتری) عزیز، اعتماد شما انگیزه ی (نام شرکت) برای ارتقای کیفیت خدمات و محصولات است.

25- (نام مشتری)، از اینکه با اعتمادی که به (نام شرکت) داری، ما رو تشویق می کنی که روز به روز پیشرفت کنیم و شما مشتریان عزیز رو راضی تر نگه داریم از تو ممنونیم.

26- اعتماد، نماد افتخار هر کسب و کار است. از اعتماد شما بی نهایت متشکریم.

27- (نام و نام خانوادگی مشتری) عزیز، قدردان اعتماد شما هستیم و در جهت جلب رضایت هرچه بیشتر شما تلاش می کنیم.

نمونه متن تشکر از دریافت بازخورد مشتری

28- (نام و نام خانوادگی مشتری) عزیز، از اینکه با به اشتراک گذاشتن نظرات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری می کنید از شما سپاس گزاریم.

29- (نام مشتری) عزیز، از اینکه نظرت رو درباره سرویس ها و خدمات (نام شرکت) با ما درمیون گذاشتی خیلی ممنونیم. نظر تو برای ما ارزشمنده و به ما کمک می کنه محصولات با کیفیت تری به شما عرضه کنیم.

30- (نام و نام خانوادگی) عزیز، بسیار متشکریم که دیدگاه خود را با ما به اشتراک گذاشتید. نظرات شما مشتریان گرانقدر ما را در ارتقای سطح محصولات و خدمات یاری می کند.

چگونه می توانم از CRM برای ارسال پیام تشکر استفاده کنم؟

افزایش وفاداری مشتری

اگر انتظار دارید که نرم افزار سی ار ام شما بتواند در ارسال پیام های تشکر به شما کمک کند، باید بگویم که انتظار شما کاملا به جا و صحیح است. استفاده هوشمندانه از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری می تواند به شما کمک کند تا سطح جدیدی از ارتباط با مشتریان را تجربه کنید.

با ثبت اطلاعات مشتریان در CRM، می توانید اطلاعات تماس ان ها را در اختیار داشته باشید. هم چنین، با استفاده از امکانات ویژه ای نظیر ارسال پیام کوتاه و یا ایمیل به صورت تکی یا گروهی متن پیام مورد نظر را برای مشتریان خود ارسال کنید.

پارس ویتایگر، قادر است پیام های مورد نظر شما را به صورت “پیام آماده” در سیستم ذخیره کرده تا در صورت نیاز در مناسبت های مورد نظر برای مشتریان خود ارسال کنید. ارسال تکی و یا گروهی پیام کوتاه (SMS) به همراه قابلیت گردش کار این نرم افزار به شما این امکان را می دهد تا متن تشکر از مشتری را برای یک یا چند نفر به صورت زمانبندی شده ارسال کنید.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه