توزیع کنندگان

۵ مزیت نرم افزار CRM برای توزیع کنندگان

در دنیای کسب و کار کنونی، نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) در حال تبدیل

در دنیای کسب و کار کنونی، نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) در حال تبدیل شدن به اصل ضروری برای بسیاری از شرکت در همه ابعاد و اندازه ها می باشد. در حقیقت نرم افزار CRM یک روش نسبتاً آسان برای در صدر ماندن شرکت ها و حفظ مشتریان، برای تمام کسب و کارها می باشد. یکی از این کسب و کار ها، توزیع کنندگان می باشند، زیرا نرم افزار CRM توانایی مدیریت بخش های فروش با استفاده از داده ها، معیارها و فرایند های اصولی را برای هدایت تلاش تیم های کاری و ارزیابی موفقیت آن ها فراهم می کند.

ابزارهایی که بیشترین کاربرد را در نرم افزار CRM برای توزیع کنندگان دارند عبارتند از: داشبورد داده های مشتری، مدیریت مخاطبین یکپارچه و ابزارهای برنامه ریزی تماس و پایپ لاین ها برای مدیریت فرصت ها در طول فرایند فروش مناسب جهت برآورده کردن اهداف تجاری توزیع کننده.

تولیدکنندگان محصولات خود را بین خرده فروشان، فروشندگان، عمده فروشان و حتی مستقیماً بین مشتریان نهایی توزیع می کنند اما در این میان فقط رضایت مشتری همواره با اهمیت می باشد. بی نهایت توزیع کننده در بازار وجود دارد و در صورتی که مشتری کسب و کار شما از بخش خدمات به مشتری راضی نباشد، شما بازی را به رقبا باخته اید.

به دلیل آنکه شرکت های توزیع کننده، کسب و کارهای منحصر به فرد با دغدغه ها و چالش های صنعتی اند؛ چه از لحاظ مبنای مشتری که ناگهان تغییر می کند و چه از لحاظ تکنولوژی از سایر شرکت ها متمایز هستند.

نرم افزار CRM می تواند تا حد قابل توجهی شهرت را برای توزیع کنندگان به ارمغان آورد. این نرم افزار به فروشندگان کمک می کند تا به جای اینکه سفارش گیرندگان سنتی و غیر فعال باشند، به اعضای فرصت طلب و فعال تیم شما تبدیل شوند. همچنین ارزشی که نرم افزار CRM می تواند برای توزیع کنندگان فراهم کند بسیار زیاد می باشد.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

پس از آنکه نرم افزار CRM ارزش خود را ثابت کرد و ابزار مفیدی برای فروشندگان آنها شد، توزیع کنندگان تعجب می کنند که چگونه بدون این نرم افزار کار می کرده اند.

خدمات مشتریان

با مجله کسب و کار نرم افزار پارس ویتایگر هم‌گام شوید.

با استفاده از نرم افزار CRM تمام اطلاعات مشتریان را در داشبوردها و رکورد های نرم افزار قرار دهید تا به راحتی از آنها استفاده کرده و همه چیز از مقدار فروش، صورتحساب و سفارش های قبلی مشتریان تا شکایت ها و مشکلاتی که برای سازنده تر کردن تماس ها مفید می باشد را در آن فراهم کنید. این اطلاعات پس از جمع آوری، برای همه در سراسر کسب و کار، از کارمندان انبار و عملیات تا بخش مالی و بازاریابی و البته، فروشندگان و بخش مدیریت قابل مشاهده می باشد.

صرفه جویی در زمان و تلاش

بسیاری از شرکت های توزیع کننده همچنان به استفاده از فرایندهای دستی، کاغذ بازی و فایل های بیشمار برای خدمات دهی به مشتریان ادامه می دهند. این وظایف قابل ملموس می توانند با پیاده سازی یک گردش کار ساده در نرم افزار CRM بصورت خودکار  انجام شوند.  شرکت ها می توانند بهره وری را افزایش و زمان ایجاد گزارش در مورد مشتریان را با معرفی راه حل نرم افزار CRM کاهش دهند. با این کار شما زمان کمتری برای مدیریت کسب و کار صرف می کنید و بیشتر به فروش می پردازید.

توزیع کنندگان کالا و محصولات

توزیع کنندگان کالا و محصولات

دیدگاه ارتقاء یافته

اگر شما محصولات خود در میان عمده فروشان، خرده فروشان و کاربران نهایی توزیع می کنید؛ قطعاً از تنوع انتظارات گروه های مختلف مشتریان آگاهی دارید. حال سوال اینجاست که چگونه ترجیحات خرید آنها را مدیریت می کنید؟

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

اگر با آنها مانند یک بازار انبوه رفتار کنید، خیلی زود آن ها را از دست می دهید. به یاد داشته باشید که ارائه یک تبلیغ به کاربران نهایی با ارائه تبلیغ به عمده فروشان در سراسر کشور متفاوت می باشد. نرم افزار CRM به شما کمک می کند تا ترجیحات مشتریان را بصورت موثری با تمام اطلاعات مورد نیاز خود مدیریت کنید.

داشتن فروشندگان ماهر

نرم افزار CRM بهینه سازی عملکرد و بهره وری فروشندگانی که از این نرم افزار برای مدیریت فرصت ها، پایپ لاین ها و مشتری یا تعاملات بالقوه استفاده می کنند، را نشان می دهد. با استفاده از نرم افزار CRM نه تنها مدیران دید دقیق تری در مورد کسب و کار پیش بینی شده خواهند داشت، بلکه فروشندگان با درآمد بالقوه و یک تاریخ مورد انتظار برای بسته شدن قرارداد، تصویر کاملی از موقعیت خود با هر یک از مشتریان بالقوه در پایپ لاین ها خواهند داشت.

ارتباط داخلی

نرم افزار CRM می تواند تسهیل کننده ارتباطات بهبود یافته در سراسر کسب و کار باشد. بطورکلی در کسب و کارهای بزرگ، ارتباطات داخلی ضعیف تری وجود دارد. توزیع کنندگان هم از این قاعده مصون نمی باشند و امکان دارد داده های آنها در تفسیر و انتقال از بین برود، یا حتی فراموش شوند.

ضروری است که توزیع کنندگان بتوانند سفارش ها و وعده های داده شده را محقق کرده و مشتری را راضی نگه دارند. این امر می تواند سخت باشد، خصوصاً برای توزیع کنندگانی که باید سفارشات را برای کاربر نهایی ارسال کنند که احتمالاً سفارش ساده غیر تکراری دارد و به واسطه زنجیره خرده فروشانی که به حمل و نقل قبل از پایان ماه احتیاج دارند، پیگیری شده است.

توزیع کنندگان

توزیع کنندگان

هنگامی که از یک ابزار CRM به درستی استفاده شود، هر بخش از کسب و کار می تواند تمام تعاملات با سطح خدماتی که برای مشتریان خود فراهم شده، موقعیت آنها و فعالیتی که لازم است انجام دهند را مشاهده کند. این امر به سطح خدمات فراهم شده برای مشتریان کمک می کند و به تمام بخش های یک کسب و کار اجازه می دهد تا مانند یک تیم فعال برای رضایت تمام مشتریان کار کنند.

شما می توانید در این زمینه با مشاوران و متخصصان گروه فناوری اطلاعات آوب از طریق وبسایت Parsvt.com در ارتباط باشید.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه