فواید استفاده از CRM برای کسب و کار شما چیست؟

فواید استفاده از نرم افزار CRM برای کسب و کار شما چیست؟

CRM سیستمی است که قابلیت ارتقاء و بهبود ارتباط با مشتریان موجود، یافتن مشتریان بالقوه و وارد کردن

CRM سیستمی است که قابلیت ارتقاء و بهبود ارتباط با مشتریان موجود، یافتن مشتریان بالقوه و وارد کردن مشتریان قبلی به چرخه فروش را دارد. سیستم CRM می تواند با استفاده از نرم افزاری پیاده سازی شود که به جمع آوری، سازماندهی و مدیریت اطلاعات مشتری کمک می کند.
پیاده سازی یک استراتژی مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) برای تمامی کسب و کارهای کوچک و بزرگ مفید و باصرفه می باشد. اگر می خواهید بدانید فواید استفاده از نرم افزار CRM برای کسب و کار شما چیست، مقاله ما را بخوانید تا نکات اصلی در این مورد را دریابید.

بهبود و ارتقاء ارتباط با مشتری

یکی از فواید استفاده از نرم افزار CRM فراهم کردن رضایت بیشتر مشتری می باشد. با استفاده از این استراتژی، تمام عملیات شامل سرویس دهی، بازاریابی، و فروش محصولات به مشتریان به شیوه ای سازمان دهی شده و اصولی انجام می شوند. با شناخت بیشتر مسائل و مشکلات می توانید خدمات بهتری به مشتریان ارائه دهید و این امر به نوبه خود به افزایش وفاداری مشتری و کاهش نارضایتی مشتری کمک می کند. در این روش، می توانید در مورد محصولات و خدمات خود، از مشتریان بازخورد دائمی دریافت کنید. همچنین این احتمال وجود دارد که به دلیل ارائه خدمات کارآمد و رضایت بخش، مشتریان شما را به آشنایان خود معرفی کنند.

 افزایش درآمد از طریق افزایش مشتری توسط نرم افزار CRM

با استفاده از استراتژی CRM برای کسب و کارتان، می توانید درآمد شرکت خود را تا حد زیادی افزایش دهید. با استفاده از جمع آوری داده ها می توانید کمپین های بازاریابی را به شیوه ای کارآمدتر به مردم معرفی کنید. به کمک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) پارس ویتایگر می توانید تضمین کنید که از طریق تبلیغ محصول نه تنها افرادی که قبلا از شما خرید می کردند را دارید، بلکه مجموعه جدید و متفاوتی از مشتریان به دست می آورید، و در نتیجه درآمد شما از طریق افزایش مشتری به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

 افزایش بیش فروشی (upselling) و فروش مکمل (cross-selling )

شرکت ها هزینه ی زیادی را در سیستم ها عمدتا در قالب سیستم های CRM برای مدیریت و نگهداری مشتریان صرف می کنند این در حالیست که حدود ۵۵٪ از پروژه های CRM با شکست روبرو می شوند. صرف نظر از موفقیت یا شکستی که حاصل می شود، شرکت ها از سیستم های CRM و فن آوری های مرتبط برای مشتری-محورتر شدن فرآیند های کسب و کار خود استفاده می کنند. شرکت های مشتری-محور توانایی جمع آوری و شخصی سازی اطلاعات را برای تک تک مشتریان دارند. نرم افزار سی آر ام کسب و کار را قادر می سازد تا با توجه به نیازهای خاص مشتریان، آنها را مطلع ساخته و خدمات خود را ارائه دهند. سیستم های CRM سه نوع قابلیت اصلی دارند: عملیاتی، تحلیلی و همکاری.
قابلیت عملیاتی به کاربران سی آر ام و بالاخص مدیر سیستم برای انجام کارهای فروش و بازاریابی، مانند ایجاد و پیگیری سرنخ ها، ایجاد فرصت فروش، ثبت اقلام یا خدمات فروخته شده، ثبت عملکرد کارکنان شرکت، و غیره، کمک می نماید.
قابلیت تحلیلی به کاربران سی آر ام و بالاخص مدیر سیستم اجازه ی تحلیل داده های موجود و نتیجه گیری درباره ی روند فروش، عملکرد کارکنان، میزان موفقیت کمپین های بازاریابی و تبلیغاتی، و کلیه ی موارد ثبت شده در سیستم را می دهد. برای نمونه، قیف فروش اطلاعات کاربردی فروش را برای هر کارمند فروش یا کل سرنخ های موجود ارائه می دهد. تحلیل این قیف تمامی اطلاعات لازم درباره ی روند فروش و میزان موفقیت استراتژی ها را در اختیار مدیر فروش می گذارد.
قابلیت همکاری سیستم های CRM وسیله ای است برای تعامل با مشتریان در بازاریابی تعاملی. بازاریابی تعاملی جذب، حفظ و توسعه روابط مشتری است. بازاریابی تعاملی نیاز به درک عمیق و شخصی از نیازها و خصوصیات مشتری دارد، چیزی که صنایع خدمات محور به دلیل تعاملات شخصی با مشتریان بستر بسیار مناسبی برای آن دارند.
برای مثال، می توان از یادداشت ها و نظرات کاربران ذخیره شده در CRM یک شرکت برای پیش بینی مشتریانی که احتمالا پاسخ مثبت به فروش مکمل می دهند استفاده کرد. محققان زیادی معتقدند که شرکت ها می توانند سود خود را با شناسایی و تغییر روش های بازاریابی بسته به گروه های مختلف مشتری خود افزایش دهند.

یک سیستم CRM امکان استفاده از فرایند بیش فروشی را فراهم می کند. در این روش شما با شناسایی نیاز مشتری، وی را متقاعد به خرید  محصولات دیگر با قیمت بالاتر می کنید. این استراتژی همچنین امکان فروش مکمل را فراهم می کند که روشی برای ارائه محصولات جانبی به مشتریانی است که قبلا خرید داشته اند. این روش از طریق تعامل با مشتریان و دریافت ایده درباره خواسته ها، نیاز ها و شیوه های خرید آنها انجام می شود. در نهایت، جزئیات به دست آمده در پایگاه داده مرکزی ذخیره می شود و در دسترس تمام مدیران اجرایی شرکت قرار می گیرد. بدین ترتیب، هرگاه فرصتی پیدا شود، مدیران اجرایی می توانند محصولات خود را به گونه ای برای مشتریان تبلیغ کنند که موجب افزایش بیش فروشی و فروش مکمل شود.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

 ارتباط داخلی بهتر توسط نرم افزار CRM

دنبال کردن یک استراتژی CRM به ایجاد ارتباط بهتر در یک شرکت کمک می کند. به اشتراک گذاری داده های مشتریان بین بخش های مختلف یک شرکت به شما این امکان را می دهد تا به عنوان یک تیم کار کنید. این روش بهتر از کار کردن به عنوان یک نهاد مستقل می باشد، زیرا این روش به شما در افزایش سودآوری شرکت و ارائه خدمات بهتر به مشتریان کمک می کند.

 بهینه سازی بازاریابی

به کمک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM )، می توانید نیازها و عملکرد مشتری خود را بشناسید، و زمان مناسب عرضه محصول خود به مشتریان را شناسایی کنید. همچنین نرم افزار CRM به شما درباره سودآورترین گروه مشتریان ایده می دهد، و با استفاده از این اطلاعات می توانید در زمان مناسب بر روی گروه های بالقوه مشابه کار کنید. با استفاده از این روش، می توانید منابع بازاریابی خود را به بهترین شکل بهینه سازی نمایید. همچنین این روش می تواند به شما کمک کند تا وقت خود را برای گروه مشتریان کمتر سودآور هدر ندهید.

آیا سازمان شما به دنبال یک نرم افزار CRM می باشد؟ با بخش فروش و پشتیبانی ما تماس بگیرید. پارس ویتایگر به سازمان هایی از رده های سازمانی کوچک و متوسط و بزرگ نیرو می بخشد.

برای مشاهده دموی نرم افزار crm پارس ویتایگر کلیک کنید

مطلب ” مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ” را نیز از دست ندهید.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه