آیا مشتریان خود را می شناسید؟

گروه نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پارس ویتایگر – ارتباطاتی که با مشتریان خود برقرار می کنید سطح موفقیت شرکت شما را مشخص می کند، و مانند هر ارتباط مهمی، سطح موفقیت وابستگی بسیار زیادی به شناخت متقابل شما و مشتریانتان از یکدیگر دارد. اما بر خلاف بیشتر ارتباطات شخصی، ارتباط شرکت و مشتری کمی بیشتر به سمت شما  متمایل می شود. گذشته از این موارد، بیشتر مشتریان لازم ندارند که زحمت زیادی برای شناخت کسب و کار شما متحمل شوند؛ پس هر چیزی که آنها می خواهند بشناسند باید آماده و در دسترس باشد. با این وجود، جمع آوری اطلاعات در مورد مشتریان برای برقراری ارتباط راحت تر برای یک شرکت می تواند وظیفه سختی باشد.  و اهمیت داده های مشتری با جمع آوری داده ها خاتمه نمی یابد؛ نگه داری رکوردهای دقیق و قابل دسترس در مورد معاملات، خواسته ها، احتیاجات، و نگرانی های مشتریان می تواند به راحتی تفاوت بین داشتن یک ارتباط سودمند دو طرفه، و ارتباطی که هیچ کدام از طرفین شناختی از یکدیگر ندارند، را تفسیر می کند.

جمع آوری و سازمان دهی داده های عملی مشتریان یک کار وقت گیر و تمام وقت است که خالی از اشتباه هم نمی باشد. به همین دلیل، سرمایه گذاری بر روی یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری با کیفیت برای هر کسب و کاری که می خواهد رضایت مشتریان خود را برای سطح بعدی داشته باشد، یک التزام می باشد. مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) مزایای بسیاری دارد که به شما در شناسایی، درک و همکاری با مشتریانتان یاری می رساند، در نتیجه لازم نیست که دائما درباره از دست دادن درآمد به دلیل داده های ناقص نگران باشید. در این مقاله تعدادی از فواید نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری بیان شده است که به موفقیت شرکت شما کمک می کند:

اصلاح اطلاعات سازمانی با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

هر چه بیشتر در مورد مشتریان خود بدانید، بهتر می توانید تجربه های مفید  و موفقی به آنها ارائه دهید. هر آنچه آنها انجام می دهند، هر تعاملی که آنها با سازمان شما دارند مستلزم شناسایی، مستند سازی، و ثبت می باشد. برای انجام این کار باید بین برچسب های یادداشت و قفسه های نامرتب حرکت کنید، و از تکنولوژی سازمانی گران قیمتی استفاده کنید که بتواند داده ها را برای سهولت در ارجاعات بعدی به درستی تعریف و دسته بندی کند و همچنین آنها را در دسترس بخش های مختلف سازمان قرار دهد. به لطف نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری این امر میسر می باشد.، و به شما این امکان را می دهد تا لیست بزرگی از مشتریان و اطلاعات مهم مرتبط با آنها ذخیره کنید. دسترسی به فایل آنها به دلیل وجود ابر (cloud) حتی از قبل هم راحت تر است، پس مهم نیست چه کسی به مشتری کمک میکند، همه سازمان داده های کاربردی و همیشه در دسترس یکسانی دارند. این امر باعث می شود مشتریان و کارمندان زمان کمتری صرف کنند.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری برای افزایش ارتباطات

همانطور که قبلا گفته شد، نرم افزار CRM این امکان را برای تمام کارمندان فراهم می کند تا با دسترسی یکسان به داده های مشتریان، خدماتی با کیفیت مشابه ارائه دهند. گذشته از این، حتی اگر مشتریان شما با یک مخاطب خاص تماس داشته باشند، در صورتی که آن مخاطب در دسترس نباشد این شانس وجود دارد که مشتری خود را متقاعد سازید تا با مخاطب جدیدی ارتباط داشته باشد. بسیاری از مشتریان از اینکه باید با اشخاصی که خواسته ها و مشکلات خاص آنها را درک نمی کنند، شروع تازه ای داشته باشند، ناراضی می باشند. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری این مشکل را برطرف ساخته است، این نرم افزار اطلاعات مشتری را بصورت دقیق و قابل تبادل در اختیار افرادی  می گذارد که ممکن است به آنها احتیاج داشته باشند. مهم نیست که چه کسی در حال حاضر به مشتری کمک می کند، زیرا آنها با اطلاعات مشابهی کار می کنند. و به یاد داشته باشید که نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مبتنی بر ابر می باشد  و با اتصال به اینترنت بر روی هر دستگاهی در دسترس می باشد. فواید ارتباط متحرک و سیار CRM تنها به فضای محل کار منتهی نمی شود.

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)  سرویس دهی به مشتری را بهبود می بخشد

زمان شما ارزشمند است، اما زمان مشتری شما ارزش بیشتری دارد. پس تجریه مشتریان خود را به عنوان مشکلی در نظر بگیرید که باید حل شود، نارصایتی آنها تنها در صورتی بر طرف می شود که مشکلاتشان سریعا حل شود. با مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ، به محض اینکه یک مشتری با شرکت شما تماس بگیرد، فروشندگان شما می توانند تمام فعالیت های مرتبط با خرید ها، خواسته ها و تمام اطلاعاتی که ممکن است به آنها در پیدا کردن یک راه حل کمک کند، را بازیابی کنند. در بسیاری از موارد، فروشندگان با تجربه شما پیشینه اطلاعات را در اختیار دارند، و می توانند در همان چند دقیقه اول به لطف دسترسی به پایگاه داده مشکلات بالقوه، راه حلی ارائه دهند. یک راه حل نباید به راحتی آشکار شود، آنرا به سایر فروشندگان بدهید، یا حتی از آن برای پاسخگویی به لیستی از پورتال مشتریان خود استفاده کنید. با مدیریت ارتباط با مشتری ، پشتیبانی مشتری کار لذت بخشی می باشد.

خودکار سازی وظائف روزانه

تکمیل فرایند خرید هرگز به آسانی متقاعد کردن مشتری برای همکاری با شما نمی باشد. به غیر از جزئیات سطحی در مورد هر خرید، صدها وظیفه کوچک وجود دارد که باید برای عملکرد صحیح کل فرایند تکمیل شوند. فرم هایی باید پر شوند، گزارش هایی باید ارسال شوند، مسائل قانونی باید در نظر گرفته شوند – این کارهای فرعی زمانبر می باشند، اما جزء جنبه های مهم فرایند فروش محسوب می شوند. بهترین سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری به گونه ای طراحی شده اند با خودکار کردن فرایندها ، انجام این وظائف را از دوش کارمندان شما بر دارند. بدین ترتیب، فروشندگان شما می توانند بیشتر بر روی تبدیل سرنخ ها به مشتری و حل مشکلات مشتریان تمرکز کنند، چرا که سیستم خودکار نرم افزار CRM به انجام جزئیات می پردازد.

بهره وری بیشتر برای تیم های مختلف توسط نرم افزار CRM

ذخیره خودکار ارتباطات به شما این امکان را می دهد تا جزئیات ایمیل ها، تقویم و تماس های تلفنی را بصورت یکجا و در یک محیط قابل دسترس مشاهده نمایید. این قابلیت برای تیم های مختلف اضافه شده است تا به اطلاعات یکسانی دسترسی داشته باشند، و  درنتیجه میزان دستیابی به روندها  به سادگی افزایش می یابد. تیم های فروش، بازاریابی و سرویس دهی به مشتری می توانند اطلاعات با ارزشی در مورد مشتریان به اشتراک بگذارند تا بدین وسیله قیف فروش و نمودارهایی ایجاد شود که  نتیجه مورد نظر در مورد بسته شدن فرایند فروش، آگاهی از محصولات جدید و سرویس دهی عالی به مشتریان را نشان می دهند. هر بخشی اکنون می تواند تیمی را مشخص کند تا اطلاعات صحیحی را در اختیار افراد مناسب بگذارد. با این یافته جدید و آسان، تیم ها می توانند بطور یکپارچه برای افزایش میزان سود سازمان خود با یکدیگر همکاری داشته باشند.

اصلاح داده ها و گزارش های تحلیلی توسط نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

محاسبه اشتباه داده ها نباید دلیلی برای عدم موفقیت شما باشد، با استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، این امر اکنون امکان پذیر می باشد. سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) اطلاعات را در محلی ذخیره می کند که موجب بهبود کامل تحلیل داده ها می شود. با یکپارچه سازی آسان با ابزاره یا پلاگین های مختلف، می توانید گزارش های خودکاری ایجاد کنید تا با صرف کمترین زمان بهترین نتیجه را بگیرید. پنجره داشبورد خود را شخصی سازی کنید تا اطلاعات مورد نیاز از قبیل اطلاعات مشتری، اهداف فروش و گزارش های عملکرد برای رسیدن به فرصت های بکر به سرعت در آن قابل مشاهده باشد. با استفاده از گزارش های صحیح تر، می توانید تصمیمات هوشمندانه و موثرتری جهت بدست آوردن وفاداری مشتری و سود دهی طولانی مدت اتخاذ کنید.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری برای مشتریان خوشحال تر

کلید اصلی برآوردن نیاز های مشتریان، درک کردن آنها می باشد، و تنها سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) این کلید را در دست دارد. این سیستم با ایجاد سهولت در ارتباط، سازماند دهی داده ها ، و بهبود سرویس دهی به مشتری، اجرای فرایندها را برای شما و مشتریان آسان کرده است. تمام قابلیت های به کار گرفته شده برآورده شدن نیاز ها و حل شدن به موقع مشکلات را تضمین می کنند.

مشتریان شما مهمترین بخش کسب و کار شما می باشند، و خوشحال کردن آنها باید اولین الویت شما باشد. کسب و کار خود را به خطر نیاندازید؛ بر روی یک ابزار با کیفیت مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) سرمایه گذاری کنید، و به مشتریان خود ثابت کنید که شما به نظر آنها اهمیت می دهید. فرایند مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) نباید درباره سخت کار کردن باشد، بلکه باید در مورد هوشمندانه تر عمل کردن باشد، بطوریکه هم شما و هم مشتریانتان آنچه که می خواهید را به دست می آورید.

بهره وری بیشتر توسط نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

در صورتی که نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به خوبی پیاده سازی شده باشد ، می تواند جایگزین فرایندهای دستی باشد که ناکارآمدی فراوانی برای سازمان در بر دارند. اما نرم افزار های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) تنها با کاهش فرایند های ناکارآمد اقدام به ایجاد یک سیستم کارآمد نمی کنند. به لطف قابلیت پلت فرم های شناخته شده مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) جهت یکپارچه سازی با سایر سیستم ها، مانند ابزار های اتوماسیون بازاریابی، شرکت ها می توانند به گونه ای با مشتریان در تعامل باشند که آنها دیگر به سراغ سایر منابع نروند.

همکاری جهت مدیریت چرخه عمر مشتری

نر افزار مدیریت ارتباط با مشتری به شرکت ها این قابلیت را می دهند تا در میان ابزارهایی مانند صفحه گسترده ها، حرکت کنند و بدون درگیر شدن در حیطه های مختلف، بصورت کاملا کاربردی فعالیت داشته باشند.
حتی در سازمان های کوچک، کل چرخه عمر مشتری بیش از حد پیچیده می باشد و تنها یک نفر نمی تواند آنرا به خوبی مدیریت کند.
پلت فرم های نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مبتنی بر ابر به کارمندان در بخش های مختلف این امکان را می دهد تا ارتباط با مشتریان خود را به نحو احسنت مدیریت کرده و همواره از تمام اتفاقات مطلع شوند.

استفاده از داده ها در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

برای بسیاری از سازمان ها، داده یکی از دارایی های استراتژیک با ارزش می باشد، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری برخی از با ارزش ترین داده ها را نگه داری می کند. درست است که داده های موجود در این سیستم ها از کاربرد عملی محدودی برخوردار هستند؛ اما ارزش اصلی آن ها از ابزارهای تحلیل و نمایش داده ها نشات گرفته است.
پلت فرم های معروف مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) معمولا ابزارهای شخص سوم و داخلی مختلفی ارائه می دهند که به شرکت ها این امکان را میدهند تا داده های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) خود را شناسایی کرده و درباره رفتار متفاوت مشتریان آموزش ببینند.

افزایش پاسخگویی با استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

هنگامی که شرکت ها فاقد ابزارهایی برای مدیریت ارتباط با مشتریان می باشند؛ مشتریان به راحتی از دست می روند. نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری می توانند با افزودن یک لایه پاسخگو  به فرایند مدیریت ارتباط با مشتری تضمین می کنند که این اتفاق دیگر رخ نمی دهد.
در صورتی که نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به درستی پیاده سازی شود، به کارمندان در سراسر سازمان کمک می کند تا از مسئولیت های خود در برابر مشتریان در کل چرخه عمر مشتری مطلع شوند و در صورتیکه مسئولیتی به درستی انجام نشود، به آسانی بفهمند که چه مشکلی به وجود آمده است، چه کسی، کجا کوتاهی کرده است و چگونه مطمئن شوند که این مشکل دیگر اتفاق نمی افتد.

بهبود تجربه مشتری توسط نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

در نهایت، از میان تمام فواید ارائه شده در مورد نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری برای شرکت هایی که از آنها استفاده می کنند، بزرگترین ویژگی نرم افزار های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) این است که استفاده از آنها منجر به یک تجربه بهتر و کامل برای مشتری می شود.
مشتریان راحت تر و با دقت بیشتری تقسیم بندی شده و نیازهای آنها شناسایی می شود، و به دلیل اینکه وضعیت ارتباط شرکت با مشتریان با دقت بیشتری پیگیری می شود، شرکت ها می توانند به درستی و در زمان مناسب با آنها تعامل داشته باشند، و در نتیجه فروش بیشتر و سریعتر و حفظ و رضایت مشتری بالاتری دارند.