نمودار موبایل مارکتینگ

موبایل مارکتینگ چیست ؟

قبل از شروع مقاله پشینهاد می کنم مقالات ما را در زمینه نرم افزار بازاریابی را حتما بخوانید.

قبل از شروع مقاله پشینهاد می کنم مقالات ما را در زمینه نرم افزار بازاریابی را حتما بخوانید.

موبایل مارکتینگ (بازاریابی موبایل) چیست و چرا بسیار مهم است؟

با مجله کسب و کار نرم افزار پارس ویتایگر هم‌گام شوید.

با توجه به رشد روز افزون جایگاه موبایل در زندگی روزمره انسان ها، می توان به جرات گفت، موبایل آینده بازاریابی است، اما آیا واقعاً عصر موبایل در حال حاضر وجود دارد؟ اگر نوعی از استراتژی موبایل مارکتینگ را پیاده سازی نکرده اید، قطعاً از سایرین عقب تر هستید!

موبایل مارکتینگ ( + Mobile marketing ) هنر بازاریابی کسب و کار شما برای ظاهر شدن بر روی دستگاه های موبایل کاربران است. به عبارت بهتر، موبایل مارکتینگ اطلاعات خصوصی سازی شده، حساس به زمان و مکان را بر روی تلفن هوشمند مشتریان فعلی یا سرنخ فروش ارائه می دهد تا آنها بتوانند حتی اگر بسیار مشغول هستند، آنچه دقیقاً احتیاج دارند را در زمانی مناسب تهیه کنند.

همانطور که در جدول زیر مشاهده می کنید، امروزه بیشتر کاربران زمان بسیار زیادی برای تعامل با موبایل ها نسبت به گذشته اختصاص می دهند. انتظار می رود این روند در آینده حتی بیشتر شود، پس آماده باشید!

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

موبایل مارکتینگ چگونه کار می کند؟

موبایل مارکتینگ شامل تبلیغاتی است که بر روی تلفن های هوشمند، تبلت ها یا سایر دستگاه های همراه نمایش داده می شوند. فرمت، سفارشی سازی و سبک تبلیغات موبایل مارکتینگ می تواند بر اساس پلت فرم های شبکه های اجتماعی، وب سایت ها و اپلیکیشن های موبایل متفاوت باشد.

چرا کسب و کار شما به یک استراتژی موبایل مارکتینگ احتیاج دارد؟

کسب و کار شما به همان اندازه که به کامپیوتر و اینترنت پر سرعت احتیاج دارد به یک استراتژی موبایل مارکتینگ نیز احتیاج دارد. با راه رفتن در سطح شهر جمعیت زیادی را مشاهده می کنید که غرق در صفحات تلفن هوشمند خود هستند. بر طبق گزارش های اخیر، ۴۰ درصد کاربران برای استفاده از اینترنت، دستگاه تلفن همراه خود را انتخاب می کنند، پس فرضیه ” افزایش موبایل تنها به عنوان یک دستگاه تک وجهی” رد می شود.

موبایل مارکتینگ

برخی از آمارهای جالب موبایل مارکتینگ (بازاریابی موبایل) به شرح زیر است:

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار
  • ۸۰ درصد زمان استفاده از دستگاه موبایل صرف استفاده از اپلیکیشن ها می شود که در این میان اپلیکیشن های بازی بیشترین درصد زمان استفاده را دارند.
  • ۷۰ درصد مردم صفحات وب را در تبلت ها و تلفن های هوشمند خود باز می کنند
  • نرخ تبدیل خرده فروشان در تبلت ها ۲ درصد، در تلفن های هوشمند تا ۷ درصد افزایش می یابد، اما نرخ های تبدیل کامپیوترهای شخصی سنتی همچنان در بالاترین سطح خود یعنی ۳/۳ درصد می باشد.

موبایل هر روز نقش پر رنگ تری پیدا می کند و اگر پیش بینی ها درست باشند، به زودی استفاده از دسکتاپ را تحت الشعاع قرار می دهد. اگر شما تاکنون استراتژی بازاریابی موبایلی تدارک ندیده اید، اکنون زمان آن فرا رسیده است که این کار را شروع کنید.

انواع استراتژی های موبایل مارکتینگ

استراتژی های مویابل مارکتینگ متنوعی وجود دارند. مدلی که به بهترین شکل برای کسب و کار شما کار کند به صنعت، مخاطبان نهایی و بودجه شما بستگی دارد.

بازاریابی مبتنی بر اپلیکیشن

این نوع از تبلیغات موبایل شامل اپلیکیشن های موبایل می باشد. در حالی که ۸۰ درصد زمان استفاده از موبایل صرف اپلیکیشن ها می شود، لازم نیست خودتان اپلیکیشنی ایجاد کرده و از آن بهره ببرید. خدماتی مانند  Google AdMob به تبلیغ کنندگان کمک می کند تا تبلیغات موبایلی ایجاد کنند که در اپلیکیشن های موبایل سوم شخص نمایش داده می شوند.

موبایل مارکتینگ در بازی ها

این روش به تبلیغات موبایلی اشاره می کند که در بازی های موبایل نمایش داده می شوند. تبلیغات در بازی می تواند به عنوان پاپ آپ های بنر، تبلیغات تصویری تمام صفحه یا حتی تبلیغات ویدئویی که بین صفحات بارگذاری نمایش داده می شوند، باشند.

کدهای QR

کدهای QR توسط کاربران اسکن می شوند، سپس به صفحه وب خاصی که کد QR به آن ضمیمه شده است می روند. کدهای QR اغلب همراه با موبایل گیمیفیکیشن با CRM بوده و عنصری از رمز و راز برای آنها دارند، زیرا کاربرانی که آنها را اسکن می کنند، همیشه دقیقاً نمی دانند که با چه موانعی مواجه می باشند.

بازاریابی مبتنی بر موقعیت

تبلیغات موبایل مبتنی بر موقعیت، تبلیغاتی هستند که بر اساس موقعیت مکانی کاربر نسبت به یک حیطه یا کسب و کار خاص نمایش داده می شوند. به عنوان مثال، برخی از آگهی دهندگان تنها می خواهند کاربرانی که در شعاع ۱ کیلومتری کسب و کار آنها هستند، تبلیغات موبایل آنها را مشاهده نمایند.

تبلیغات جستجوی موبایل

این نوع شامل تبلیغات جستجوی گوگل ساخته شده برای موبایل است، و اغلب دارای افزونه های بیشتری مانند کلیک برای تماس یا نقشه ها هستنند.

تبلیغات تصویری موبایل

تبلیغات تصویری برای نمایش بر روی دستگاه های تلفن همراه طراحی شده اند.

سامانه پیام کوتاه

بازاریابی پیام کوتاه شامل به دست آوردن شماره تلفن و ارسال متن مورد نظر به آنها می باشد. البته این مورد به نوعی منسوخ شده است.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه