افزایش فروش با نرم افزار CRM

نرم افزار CRM بهترین راهکار برای افزایش فروش کسب و کار

نرم افزار CRM چگونه به فروش بیشتر کمک می کند؟ افزایش میزان فروش توسط نرم افزار CRM چگونه

نرم افزار CRM چگونه به فروش بیشتر کمک می کند؟
افزایش میزان فروش توسط نرم افزار CRM چگونه است؟
نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( نرم افزار CRM ) چگونه باعث افزایش فروش می گردد؟

نرم افزار CRM بدون در نظر گرفتن تعداد کارمندان، اهداف تمام کسب و کارها را برآورده می سازد. اما اگر شما در مورد نرم افزار CRM به عنوان روشی برای افزودن بهره وری یا ارتقاء خدمات مشتری فکر می کنید، بخش بزرگی از قابلیت های نرم افزار CRM را نادیده گرفته اید. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) به آسانی کل فرایند فروش ما را مدیریت می کند.

برنت لیری، بنیانگذار و مدیر CRM Essentials معتقد است که:

نرم افزار CRM ( مدیریت ارتباط با مشتری ) می تواند به شما کمک کند تا میزان فروش خود را افزایش دهید.

در ادامه مقاله ۱۳ روش، جهت افزایش فروش کسب و کار و تبدیل مشریان بالقوه به مشتریان اصلی شرکت با استفاده از نرم افزار CRM بیان شده است:

 1. اشتراک اطلاعات در سراسر سازمان

شاید برای شما هم پیش آمده که چندین اپراتور از یک شرکت بارها با شما تماس بگیرند. به نظر می رسد همکاران بخش فروش این شرکت از نحوه عملکرد یکدیگر مطلع نمی باشند. اگر هیچ سازمان دیگری وجود نداشته باشد، آیا این کسب و کار همان گزینه ای است که شما دوست دارید با آن کار کنید؟

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

پس شما به عنوان عضوی از یک سازمان موفق برای داشتن فروش بیشتر، باید فعالیت های خود را در زمان ارتباط با سرنخ ها و جذب مشتری،  با سایر اعضای تیم هماهنگ کنید. این روند شاید مستقیماٌ جزء عوامل سودده در فروش شما نباشد، اما اگر کارمندان متعدد تیم فروش شما بارها با یک سرنخ تماس بگیرند، قطعاً فروش شما آسیب جدی خواهد دید.

 

 1. پیگیری فرایند فروش

آیا از یک مدل فروش برای منسجم کردن تیم خود جهت پیگیری سرنخ ها و بستن فروش ها، استفاده می کنید؟ اگر می خواهید مطمئن شوید که تیم فروش تمام مراحل این سیستم را اجرا می کنند، نرم افزار CRM می تواند برای نظارت این امر بهترین گزینه باشد. احتمالاٌ فروشندگان می گویند که تمام مراحل فروش را پیگیری می کنند، اما اکنون شما سلاحی دارید که می توانید نظارت مضاعفی بر روی نحوه عملکرد آنها داشته باشید.

 1. مطلع کردن مدیریت فروش

علاوه بر ارائه اطلاعات لازم به تیم فروش، نرم افزار CRM مدیر فروش شما را در جریان تمام امور قرار می دهد. این نرم  افزار ابزارهایی دارید که به مدیر بخش فروش اجازه می دهد همواره در جریان معاملات موجود در پایپ لاین باشد. اما از این مهمتر، این نرم افزار به مدیر فروش نشان می دهد که هر معامله در چه مرحله ای می باشد، کدام یک از معاملات آماده بسته شدن هستند یا در حال بسته شدن می باشند. بطور خلاصه، نرم افزار CRM به مدیر فروش یک کسب و کار این امکان را می دهد تا نبض کل فرایند فروش را در دست داشته باشد.

 1. تخصیص بهتر منابع فروش

مشتریان بزرگتر احتمالاً به منابع بیشتری از تیم فروش شما احتیاج دارند. پس شما باید در ابتدا از منابع بیشتری برای جذب آنها استفاده کنید و سپس کم کم، در طول ارتباط ارائه خدمات را ادامه دهید. برخی از مشتریان بالقوه به منابع زیادی احتیاج ندارند. یا شاید بصورت تجربی یاد گرفته اید که برخی از مشتریان بالقوه مناسب سرمایه گذاری نمی باشند، به همین دلیل تمایلی ندارید که برای این افراد انرژی زیادی صرف کنید. یک نرم افزار CRM خوب به شما اجازه می دهد تا در یک نگاه مشاهده کنیدکه چگونه منابع فروش شما به مشتریان تخصیص داد شده اند. این امر به شما کمک می کند تا تصمیم هوشمندانه ای گرفته و تیم خود را به بهترین شکل ممکن مستقر کنید.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

نرم افزار CRM

 1. اجازه دهید اعضای تیم از موقعیت خود مطلع باشند

علاوه بر مدیر فروش، تک تک اعضای تیم فروش شما باید بدانند که در چه وضعیتی می باشند. آیا آنها به اهداف فروش خود رسیده اند؟ اگر نه، در چه مدت زمانی به اهداف خود می رسند؟ در نظر داشته باشید که، یک مرحله مهم در خود-بهسازی (self-improvement ) این است که بدانید چگونه با دیگران مقایسه می شوید. نرم افزار CRM می تواند به کارمندان فروش شما یک راه آسان برای ارزیابی عملکردشان و تلاش برای ارتقاء ارائه دهد.

 1. راه حل آسان جهت اشتراک ابزار و اسناد فروش

مدیر فروش همواره باید راه آسانی برای به اشتراک گذاری ابزار و اسناد فروش به تیم خود ارائه دهند. شما باید بازی برد-بردی داشته باشید و هر دو طرف این گروه باید سود ببرند. این امر به اعضای تیم فروش در افزایش عملکردشان و در نهایت افزایش تعداد معاملات بسته شده کمک می کند. همچنین از اتلاف وقت جلوگیری می کند و بازده بخش فروش شما را افزایش می دهد. اگر تیم فروش شما به لحاظ جغرافیایی گسترده می باشد، داشتن راه حل آسان برای اشتراک ابزار و اسناد فروش اهمیت بیشتری دارد.

 1. ساده کردن ملزومات گزارش

نرم افزار CRM بسیاری از ابعاد روند کاری تیم فروش شما را آسان می کند. یکی از این موارد ایجاد گزارش از فعالیت های فروش می باشد. به عنوان مثال، برخی از نرم افزارهای CRM  بصورت خودکار فعالیت ها را ثبت می کند. این گزارش ها نشان می دهند کارمندان فروش چه تعداد تماس در یک روز داشته یا برای تماس ها چقدر زمان گذاشته اند. برخی از این ابزار ها، ورود داده های مهم را برای تیم فروش شما آسان تر می کنند. در نتیجه تیم فروش می تواند زمان بیشتری را برای حفظ مشتری و بسته شدن معامله صرف کند.

 1. همکاری فعال

تا کنون به شما گفته ایم که چگونه نرم افزار های CRM به تیم شما کمک می کند تا اسناد را به اشتراک بگذارند و تماس های تلفنی را پیگری کنند و چگونه مدیران فروش دید بهتری در مورد آنچه در کل تیم اتفاق می افتد، به دست می آورند. می توانیم تصویر بزرگتری نیز داشته باشیم. نرم افزار CRM به تیم فروش شما کمک می کند تا با تمام سطوح سازمانی همکاری کاملی داشته باشند. در نهایت نرم افزار crm به تیم فروش کمک می کند تا به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنند.

 1. استفاده برای شرکای فروش

تیم های فروش بزرگ از نرم افزارهای CRM برای انجام فروش های مشترک استفاده می کنند در حالیکه کسب و کار های کوچک از نرم افزار crm برای شرکای فروش خود بهره می برند. شرکای فروش یک کسب و کار ممکن است چندین شرکت کوچک دیگر باشد، حتی ممکن است این کسب و کار رهبر و سرگروه باشد. آنها می توانند با استفاده از نرم افزار CRM با هم همکاری کنند، یک فروش بزرگ داشته باشند یا مشتری بزرگی که برای همه آنها سودده می باشد را شکار کنند.

 1. ایجاد سیستم “وب فرم”

با استفاده از نرم افزار CRM می توانید با ایجاد یک فرم در وب سایت خود، سرنخ ها را جذب کنید. این نرم افزار سپس سرنخ ها را مستقیماً به شخصی از بخش فروش که گزینه مناسبی برای ارتباط با این سرنخ ها می باشد هدایت می کند

با استفاده از نرم افزار crm با مفقود شدن سرنخ ها در صندوق ورودی شلوغ خود خداحافظی کنید!

 

 1. پیگیری مخاطبین مهم

مالکان کسب و کارهای کوچک باید پیگیری های زیادی را در طول روز انجام دهند بعنوان نمونه، پیگیری مخاطبین و مشتریان کلیدی و بالقوه. توجه داشته باشید هنگامی که می خواهید تماس مهم بعدی برای فروش را بگیرید یا ایمیل ضروری بعدی را ارسال کنید، باید به تصمیم گیرنده اصلی دسترسی داشته باشید. نرم افزارهای CRM می توانند تغییرات را در سایت های اجتماعی مانند لینکدین، توییتر و …. نظارت کنند تا شما مطلع شوید که چه تغییرات مهمی باید انجام دهید.

 1. پیگیری اطلاعیه ها و یادآوری ها

به دلیل اینکه باید مخاطبین فروش و مشتریان بالقوه مهم را مرتباً پیگیری کنید، به یادآوری ها و اطلاعیه هایی در مورد زمان برقرای ارتباط با آنها احتیاج دارید. عدم موفقیت در پیگیری می تواند منجر به از دست دادن یک ارتباط  مهم شود. نرم افزار CRM اطلاعیه ها و یادآوری هایی درباره مخاطبین و مشتریان بالقوه که احتمالاً اخیراً هم با آنها تماس نگرفته اید، به شما ارائه می دهد.

مدیریت ارتباط با مشتری CRM

مطمئن باشید که با استفاده از نرم افزار crm هیچ مخاطبی را از دست نمی دهید و فروش بزرگی خواهید داشت.

 

 1. استفاده از GPS در نرم افزار CRM جهت ارتباط با فرد

با فعال شدن GPS در نرم افزار CRM می توانید مستقیماٌ به نزد مشتری بالقوه مناسب خود بروید. وقتی برگزاری جلسه رو در رو امکان پذیر می باشد، چه کسی به تماس یا ایمیل بخش فروش نیاز دارد؟ فعال شدن GPS در نرم افزار CRM به شما این امکان را می دهد تا مشتریان بالقوه در نزدیک محیط خود را شناسایی کنید. این ویژگی همچنین نقشه مسیر ها و اطلاعات مخاطب را برای برگزاری یک جلسه فراهم می کند. مدیر فروش همچنین می تواند با استفاده از GPS در نرم فزار CRM، مکان ها و مسافت هایی که اعضای سیار تیم فروش رفته اند را پیدا و هزینه ایاب و ذهاب آنها را بر اساس مسافت طی شده، دقیقاً محاسبه کند.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه