بازاریابی و CRM

معیارهای کلیدی بازاریابی که با نرم افزار CRM به دست می آیند

در گذشته مقاله ای تحت عنوان ” مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و نقش آن در بازاریابی ” منتشر

در گذشته مقاله ای تحت عنوان ” مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و نقش آن در بازاریابی ” منتشر کردیم و امروز مقاله ای با عنوان ” معیارهای کلیدی بازاریابی که باید از نرم افزار CRM خود دریافت کنید ” را از همینجا بخوانید: آنچه بتواند اندازه گیری شود می تواند موجب پیشرفت شود. شاید هیچ فردی این شعار را باور نداشته باشد، اما قطعاً افراد بسیاری موافق هستند که اندازه گیری برای ارتقاء بیشتر فعالیت های کسب و کار لازم می باشد. اندازه گیری های هدفمند و متمرکز “معیار” نامیده می شوند.
بازاریابی یکی از حیطه هایی است که بطور سنتی محاسبه معیارهای مهم برای آن دشوار می باشد. اما خوشبختانه، با داشتن نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( نرم افزار CRM ) می توانید به راحتی معیارهای مربوط به بازاریابی را جمع آوری کنید.
تعدادی از شرکت ها اطلاعات درستی در مورد هزینه ها در نرم افزارهای CRM خود نگه داری می کنند. هزینه های اختصاص داده شده به تبلیغات، شوهای تجاری و … معمولا با ایجاد کمپین در نرم افزار CRM انجام می شوند. بطور کلی بیشتر معیارهای لازم برای تعیین سود یا زیان شرکت بدون استخراج اطلاعات از نرم افزار CRM و ترکیب آنها با اطلاعات هزینه ها انجام شدنی نمی باشند. اما با این وجود، شرکت ها نباید انتظار داشته باشند که تمام معیارهای خود را از نرم افزارهای CRM دریافت کنند.
برخی از معیارهای تقریباً دست نیافتنی شامل هزینه برای هر سرنخ، هزینه برای فروش بسته شده، بازگشت سرمایه در کمپین های بازاریابی، جستجو کلمات کلیدی موثر، مشاهده صفحات وب سایت و سایر اعداد و ارقام مبتنی بر وب و … را می توانید مستقیما یا با استفاده از افزونه ها و ماژول ها در نرم افزار CRM خود داشته باشید.
بسیاری از معیارهای بازاریابی منحصراً و به آسانی از داده های نرم افزار CRM به دست می آیند. در اینجا تعدادی از معیارهایی که به آسانی میتوانید از طریق نرم افزار CRM محاسبه کنید بیان شده اند. برای مثال اولین و مهم ترین گام در یک کسب و کار، طراحی پرسونا مخاطب است.

نرخ پاسخگویی کمپین و نرم افزار CRM

شعار ما در مجله کسب و کار پارس ویتایگر، کمک به رشد و ارتقا با ارائه محتوای مفید درباره کسب و کار ها است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه تکنولوژی و سازمانی، فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم

بدون وجود نرم افزار CRM، پیگیری نتایج کمپین سخت ترین وظیفه در معیارهای بازاریابی می باشد. اندازه گیری پاسخ های مستقیم به کمپین ها از سوی مشتریانی که ارتباطات طولانی مدت دارند، سخت می باشد. داده های نرم افزار CRM به طور چشمگیری در ایجاد گزارش از کمپین ها به شما کمک می کنند. ایجاد گزارش در نرم افزار CRM این امکان را برای شرکت ها فراهم می کند تا پارامتراهای مناسب برای پاسخ های صحیح به یک کمپین ( مشاوره های تلفنی، مشاهده وب سایت، جلسات فروشندگان و…) و چارچوب زمانی لازم برای انجام فرایند ها را تعریف کنند.

ضریب نفوذ کمپین را با نرم افزار CRM اندازه گیری کنید

 یکی از معیارهای فرعی برای نرخ پاسخگویی کمپین، اثر نفوذ کمپین می باشد. محاسبه این معیار در بیرون از نرم افزار CRM مشکل می باشد.
در زمان ایجاد یک گزارش استاندارد در نرم افزار CRM باید لیستی از  افرادی که در کمپین هستند ساخته و سپس آخرین فعالیت های موجود را در این لیست نشان دهید. در صورتی که آخرین فعالیت مستقیماً قابل استناد نباشد، کمپین احتمالا فعالیت های پیشین را در نظر می گیرد.
دو معیار متفاوت برای گزارش وجود دارد. یکی از معیارها به دنبال فعالیت هایی است که در کمپین رخ داده اند، در حالی که معیار دوم در جستجوی فعالیت های هدفمند نشده ای می باشد که توسط کمپین پیش بینی شده است.

 نرخ تبدیل مشتری

عامل اصلی در این معیار منحصر به فرد بودن می باشد. در نرم افزار CRM منبع داده ثابت می باشد، اما پارامترهایی که یک مشتری می تواند داشته باشد، متغییر می باشد. شرکت ها برای این معیار تعارف متعددی از مشتری دارند. شاید آنها تنها از مشتریانی با ارزش بالا استفاده می کنند. شاید تنها مشتریانی که اخیراً یا دائماً خرید انجام می دهند در این معیار استفاده شوند . این امر به یک شرکت اجازه می دهد تا نرخ های تبدیل متفاوتی داشته باشد؛ و زمانی که آنها را در کنار یکدیگر قرار می دهد، از تاثیر فعالیت های بازاریابی، تصویری واضح تری مشاهده کند.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

نرخ دستیابی منبع سرنخ و وظیفه نرم افزار CRM

 از کیفیت و کمیت سرنخ های جدید مطلع شوید و نحوه تاثیرگذاری تغییر تعداد سرنخ ها بر روی  بهینه سازی منابع بازاریابی را شناسایی کنید. نرم افزارهای CRM منبع اصلی سرنخ و اطلاعات مربوط به آخرین تماس ها را نگه داری می کند تا بدین وسیله بتوانید راه های ارتباطی موثر را شناسایی کنید .

 معیار طول زمان CRM

با وجود اینکه این معیار یک معیار واقعی نمی باشد، اما اهمیت زیادی دارد. هر یک از معیارهای بالا و بسیاری از معیارهای دیگر برای بازاریابی به مشاهده و بررسی در طول زمان احتیاج دارند. تغییر در این عدد بر روی سایر سیستم تاثیر گذار می باشد.

دیگران در پارس ویتایگر خوانده‌اند: 38 معیار نرم افزار CRM برای پیشرفت یک سازمان کدامند؟

ایجاد گزارش نرم افزار CRM یک عامل کلیدی است

نرم افزار CRM یک شرکت باید از این داده ها در گزارش ها استفاده کند. گاهی اوقات، شرکتی به گونه ای از این داده ها استفاده می کند که بتواند نتیجه نهایی تمام این معیارها را تنها در یک گزارش جامع مشاهده نماید. احساس بدی نداشته باشید که نتایج محاسبات را از گزارش های نرم افزار CRM برداشته و محاسبات نهایی در مورد آنها را در یک صفحه گسترده انجام دهید- این کار امری عادی است.
نکته مهم این است که داده های زیادی در پایگاه داده نرم افزار CRM وجود دارند، هنگامی که این داده ها در طول زمان های متفاوت نظارت شوند، تاثیر بخش بازاریابی و بازگشت سرمایه گذاری در این بخش تا حد قابل توجهی افزایش می یابد.

برای مشاهده دموی نرم افزار crm پارس ویتایگر کلیک کنید

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه