مزایای رقابتی برای موقعیت یابی محصول

مزایای رقابتی برای موقعیت یابی محصول

مزیت رقابتی سودی است که بیشتر از رقبا و به واسطه ارائه ارزش والا به مشتری ، از

مزیت رقابتی سودی است که بیشتر از رقبا و به واسطه ارائه ارزش والا به مشتری ، از طریق هزینه پایین تر یا از طریق فراهم کردن مزایای بیشتری که قیمت  بالا را توجیه کنند، به دست می آید. برای ایجاد ارتباط سودمند با مشتریان هدف، بازاریابان باید نیازهای مشتریان را بهتر از رقبای خود درک کنند و ارزش بیشتری به آنها بدهند. به علاوه، یک شرکت می تواند به عنوان ارائه دهنده ارزش بیشتر به مشتریان موقعیت خود را تثبیت کند و از مزایای رقابتی بهره ببرد. در نتیجه، در حقیقت، تثبیت موقعیت با ایجاد تفاوت در برنامه بازاریابی شرکت آغاز می شود و ارزش های برتری به مشتریان ارائه می دهد.

شعار ما در مجله کسب و کار پارس ویتایگر، کمک به رشد و ارتقا با ارائه محتوای مفید درباره کسب و کار ها است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه تکنولوژی و سازمانی، فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ساعت استراتژیکBowman‏ (هشت وضعیت مهم رقابتی‎)

اگر بازاریابان بخواهند درباره ایجاد تفاوت آگاهی داشته باشند، باید به تجربه کامل مشتریان با محصولات و خدمات شرکت فکر کنند. یک شرکت باهوش همواره سعی می کند تا از نظرات مشتریان، راه های مختلفی برای ایجاد تفاوت و تمایز پیدا کند. شرکت می تواند به دلیل محصولات، خدمات، کانال ها، افراد یا تصویر و ظاهر تفاوت ایجاد کند. جزئیات این موارد به شرح زیر می باشد:

تمایز به واسطه محصولات: به تنوع محصولات مرتبط می شود. از یک سو، ما محصولات فیزیکی می بینیم که امکان ایجاد تغییر کمی را فراهم می کنند مانند مرغ، فولاد، آسپرین و تمایز قابل ملاحظه ای نیز در اینجا ممکن می باشد. به عنوان مثال، شرکت پرودو اظهار می کند که مرغ های تازه تر، بهتر و تردتری بسته بندی می کند و به دلیل این تمایز  ۱۰ درصد قیمت بالاتری دارد. در سمت دیگر، محصولات می توانند تا حد زیادی متمایز باشند، مانند اتومبیل، مبلمان و لباس. چنین محصولاتی می توانند بر اساس ویژگی ها، عملکرد، سبک و طراحی متفاوت و متمایز باشند.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

استراتژی قیمت گذاری برای محصولات جدید

فراتر از تمایز: یک شرکت همچنین می تواند با خدماتی که همراه محصول می باشد، متفاوت باشد. شرکت های متعددی، تمایز خدمات را از طریق ارائه سریع، به سرعت و با دقت به دست می آورند. به عنوان مثال، BankOne شعبه هایی در سوپرمارکت ها افتتاح کرده است که خدمات کاملی را در ایام تعطیل و آخر هفته ها ارائه دهد.

نصب: می تواند با ارائه خدمات تعمیراتی از شرکتی به شرکت دیگر متمایز باشد. بسیاری از مشتریان اتومبیل تمایل دارند کمی بیشتر پول بدهند و مسافتی را سپری کند تا از معامله کننده ای ماشین بخرند که خدمات تعمیر و باز سازی با کیفیتی ارائه دهند.

خدمات پس از فروش CRM

تمایز به واسطه کانال: شرکت ها که تمایز کانال ها را دنبال می کنند، مزایای رقابتی را از طریق واسطه هایی به دست می آورند که تخصص، پوشش، و عملکرد کانال  خود را طراحی می کنند. Avon، Amazon.com و Dell با کانال های مستقیم و با کیفیت خود را متمایز از سایرین کرده اند.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

تمایز به واسطه افراد: شرکت ها می توانند مزایای رقابتی قوی را از طریق استخدام افراد دارای صلاحیت و آموزش دادن به آنها مطابق با شرح شغلی نسبت به آنچه رقبایشان انجام می دهند، به دست بیاورند. کارمندان Disney World به دوستانه و شاد بودن معروف هستند. هر کارمند به دقت آموزش دیده است تا برای مشتریان ارزش قائل شود و مردم را خوشحال سازد.

تمایز در ظاهر: با این حال، هنگامی که رقابت موارد یکسانی را نشان می دهد، خریداران احتمالاً تفاوتی را مشاهده می کنند که بر اساس کسب و کار شرکت یا تمایز تصویر برند ایجاد می شود. تصویر یک برند باید مزیت های متمایز و موقعیت یابی محصول را القاء کند. برای گسترش یک تصویر قوی و متمایز به خلاقیت و سخت کوشی نیاز دارید.

اهمیت برندینگ و نقش آن در موفقیت شرکت – چرا باید برندسازی کنیم؟

مزیت های رقابتی برای موقعیت یابی محصولات و خدمات یک شرکت وجود دارند. با این تمایز، یک شرکت می تواند مزیت ها و مشتریان بیشتری داشته باشد. محصول و خدمات ارائه شده توسط هر شرکت باید از رقبایش متفاوت باشد. در نتیجه، بازاریابان باید سخت کار کنند تا وضعیت فعلی بازار و موقعیت رقبا را شناسایی کنند.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه