راهنمای خرید نرم افزار CRM

راهنمای خرید نرم افزار CRM

راهنمای خرید crm قبل از خرید CRM باید به دقت و به طور ویژه مورد بررسی قرار گیرد.

فهرست محتوا

راهنمای خرید crm قبل از خرید CRM باید به دقت و به طور ویژه مورد بررسی قرار گیرد. اما چرا؟ به یک دلیل مهم، یعنی: صرفه جویی در زمان و پول شما! هرچند در دنیای امروز، مدیریت ارتباط با مشتریان از جمله اولویت های اصلی و واجب هر سازمانی شده و استفاده از یک نرم افزار CRM الزامیست.

بازار نرم افزارهای CRM پر از گزینه های مختلف است، پیدا کردن یک CRM مناسب برای کسب و کارتان ممکن است به چالش تبدیل شود. در این برگ از مجله کسب و کار پارس ویتایگر، به بررسی موارد مهم به عنوان راهنمای خرید CRM، می‌پردازیم. در نهایت امیدواریم با مجموعه نکات راهنمای خرید CRM،یک سی آر ام مناسب انتخاب کنید.

چگونه میتوانم CRM متناسب با کسب و کار خود را پیدا کنم؟

شعار ما در مجله کسب و کار پارس ویتایگر، کمک به رشد و ارتقا با ارائه محتوای مفید درباره کسب و کار ها است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه تکنولوژی و سازمانی، فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

وجود نرم افزار های CRM متعدد، انتخاب و خرید CRM مناسب را به یک چالش و تصمیم مهم برای کسب و کارها تبدیل کرده است. هرچند در مورد راهنمای خرید CRM، انتخاب شما کاملا به نیاز ها و اهداف منحصر به فرد کسب و کار شما بستگی دارد. طبق نتایج بدست امده از تحقیقات وبسایت Grand view Research، انتظار می رود که نرخ بهره به دست آمده از استفاده نرم افزار تا سال 2027، به 114.4 میلیارد دلار و میزان رشد 14.2% برسد. بنابراین توجه به نکات راهنمای خرید CRM بسیار مهم است تا نرم افزاری که برای مدیریت ارتباط با مشتریان خود انتخاب کنید که از هر جهت به اهداف شما نزدیک باشد.

ممکن است شما هم در مسیر انتخاب CRM مناسب برای بیزنس خود با این سوال روبه رو شده باشید که ویژگی‌های یک CRM چیست؟ و یا چگونه میتوانم یک CRM مناسب پیدا کنم؟

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

بیایید ابتدا به طور شفاف منظور خود را از CRM متناسب با کسب و کار را بیان کنیم. به طور کلی، یک CRM خوب نرم افزاری است که به بیزنس ها – در هر اندازه ای – کمک کند تا تعاملات خود با مشتریان، فروش و بازاریابی را سازماندهی کنند. این نرم افزار باید علاوه بر توانایی رهگیری داده های مشتریان و خودکار سازی گردش کار ها، کاربری آسانی داشته و قابل سفارشی سازی باشد.

امروزه CRM به عنوان یکی از محبوب ترین ابزار های ارتباط با مشتری توسط شرکت های گوناگون در سراسر جهان ارائه می شود. اما دقت کنید که برای انتخاب CRM متناسب با فعالیت ها و سیاست های کسب و کار خود، باید فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

راهنمای خرید CRM: نیازها و اهداف کسب و کار خود را شناسایی کنید

تعیین نیازها و اهداف تجاری

اگر بدانید که نیاز ها و اهداف بیزنس شما دقیقا چه مواردی را شامل می شوند و کدام یک از این موارد نیازمند بهبود و تغییر هستند، مسلما چشم انداز روشن تری از CRM مناسب بیزنس خود خواهید داشت.

راهنمای خرید CRM: ویژگی ها و عملکرد نرم افزار های CRM گوناگون را ارزیابی کنید

ویژگی ها و عملکردهای مختلف CRM را تجزیه و تحلیل کنید

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

بسیار مهم است که بررسی کنید که ویژگی های کدام CRM با نیازهای شما منطبق است. CRM های بسیاری در ایران و جهان در دسترس کاربران وجود دارند که بر اساس ویژگی های متفاوتی که دارند (مانند مدیریت سرنخ، مدیریت مخاطبین، ارسال و دریافت گزارشات، مدیریت انبارها، و…)، خدمات گوناگونی ارائه می دهند. سعی کنید از محبوب ترین این نرم افزار ها اطلاعاتی کسب کنید و به طور دقیق این مساله را مورد ارزیابی قرار دهید.

راهنمای خرید CRM: قابلیت سفارشی سازی و انطاف پذیری نرم افزارها را مقایسه کنید

حتما شما نیز درست مانند هر سیستم دیگری، انتظار پیشرفت و ارتقا در کسب و کارتان دارید. نرم افزاری که برای مدیریت ارتباط با مشتریان خود انتخاب می کنید، باید به گونه ای باشد که مطابق بیزنس شما قابل سفارشی سازی باشد و حتی پس از گسترش کسب و کارتان همچنان قابل استفاده و انعطاف پذیر باشد. بر این اساس پیشنهاد می کنم، مطلب معرفی و دانلود نرم افزار CRM متن باز را حتما مطالعه کنید.

راهنمای خرید CRM: قابلیت یکپارچه سازی و اتصال با سایر نرم افزار های سازمان را بررسی کنید

امکان یکپارچه سازی

امروزه در بسیاری از سازمان های کوچک و بزرگ، از نرم افزارهایی متعددی اعم از حسابداری، وب سایت، انبارداری و … استفاده می شود. برای سرعت بخشیدن به فرآیند پیشرفت و گسترش کسب و کار و نظم بخشیدن به این فعالیت ها CRM انتخابی شما نیازمند قابلیت یکپارچه سازی و یا اتصال به این نرم افزار ها می باشد.

راهنمای خرید CRM: سطوح امنیت و ایجاد محدودیت دسترسی بر اساس نقش را بررسی کنید

CRM شما قرار است به یک بانک اطلاعاتی از داده های شما تبدیل شود و اطلاعات گوناگونی در مورد شما، کارکنان، مشتریان، محصولات و… در بر بگیرد. از این رو، پیش از هرچیز، از امنیت این نرم افزار اطمینان حاصل کنید.

حفظ حریم شخصی نیز از اهمیت زیادی برخورداست. بنابر این نرم افزاری که انتخاب می کنید باید به گونه ای باشد که سطوح دسترسی گوناگونی بر اساس هر نقش به کاربران مختلف داده شود.

تجزیه و تحلیل امنیت و دسترسی

راهنمای خرید CRM: آموزش کار با نرم افزار توسط تولید کننده را مقایسه کنید

با در نظر گرفتن این که هر نرم افزاری پیچیدگی های خاص خود را دارد و CRM هم از این قائده مستثنی نیست، باید بستری برای آموزش کار با نرم افزار فراهم شده باشد تا استفاده و بهره وری از CRM به حداکثر برسد و اعضای هر سازمان بتوانند پس از آموزش کامل، به صورت مستقل نیازهای خود را با کمک این نرم افزار برطرف کنند.

بدیهی است که آموزش در هر زمینه ای نیازمند اختصاص بخشی از بودجه و زمان شما است. صرف وقت و هزینه برای یادگیری CRM به خودی خود نوعی سرمایه گذاری برای کسب و کار شما به حساب می آید.

آموزش نرم افزار

راهنمای خرید CRM: میزان پشتیبانی و خدمات پس از فروش فروشنده نرم افزار را بررسی کنید

از آنجایی که CRM نرم افزاری است که کاربران گوناگونی با سطوح متفاوتی از دانش فنی از آن استفاده می کنند، حتی پس از یادگیری نرم افزار هم ممکن است به کمک نیاز داشته باشید. طبیعی است که هنگام استفاده از هر ابزار جدیدی با سوالاتی مواجه شوید. برای یافتن پاسخ این سوالات به راهنمایی یک فرد متخصص نیاز خواهید داشت تا بتوانید از موانعی که بر سر راهتان قرار میگیرد به آسانی و سریع عبور کنید.

یک تیم پشتیبانی متخصص، با ارائه پیشنهادات و راه حل های مفید و مقرون به صرفه، نه تنها به شما کمک می کند که بازدهی استفاده از CRM را به بیشترین حد ممکن برسانید بلکه پیشرفت کسب و کار شما را تسریع می کند.

راهنمای خرید CRM: راحتی دسترسی به CRM را مقایسه کنید

در جهان امروز، کمتر کسی تمایل دارد که خود را به دفتر و محیط کار محدود کند. بنابراین نرم افزار CRM تحت وب برای یک CRM نه تنها یک امتیاز، بلکه یک ضرورت محسوب می شود.

راهنمای خرید CRM: نیازهای سخت افزاری نرم افزار های CRM را مقایسه کنید

ابتدا با کمک یک نیروی متخصص درمورد زیرساخت های سخت افزاری خود اطلاعاتی کسب کنید و سپس هنگام ارزیابی CRM های گوناگون و پیش از خرید نهایی، از تطابق امکانات زیرساخت های سخت افزاری خود و سخت افزار CRM مورد نظر اطمینان حاصل کنید تا در آینده مجبور به پرداخت هزینه های مضاعف برای انطباق زیرساخت ها نشوید.

راهنمای خرید CRM: دموی نرم افزار را بررسی کنید

حتی پس از تحقیق و ارزیابی، هنوز نیازمند یک اطمینان خاطر از سوی فروشنده هستید که آیا CRM مورد نظر واقعا برای شما کارایی لازم را دارد و آیا می توانید آن گونه که باید ،از نظر فنی و بصری، با بخش های مختلف آن ارتباط برقرار کنید یا خیر.

راهنمای خرید CRM: پیچیدگی های نرم افزارهای CRM مختلف را مقایسه کنید

برخورداری از فاکتور هایی که پیش تر به آن ها اشاره کردیم به منظور بالا بردن کارایی CRM و برآورده کردن نیاز های کسب کار شما است و نباید دلیلی بر پیچیدگی بیش از حد این نرم افزارها باشد. 

وقت آن رسیده تا با انتخاب صحیح CRM، بیزنس خود را به سمت سود بیشتر و موفقیت چشمگیر تر هدایت کنید.

آیا هزینه نرم افزار CRM بالاست؟

قیمت نرم افزار CRM به عوامل مختلفی مانند تعداد کاربران، ویژگی های نرم افزار و شرکت تولید کننده بستگی دارد. در هر صورت، برخی نرم افزارهای CRM متن باز نیز وجود دارند و برای شروع کار می توانید از آنها استفاده کنید.

آیا نیاز به نصب نرم افزار CRM بر روی سیستم دارم؟

بستگی به نوع نرم افزار CRM دارد. برخی نرم افزارهای CRM به صورت آنلاین و بدون نیاز به نصب ارائه می شوند و برخی دیگر نیاز به نصب بر روی سیستم دارند. بهتر است قبل از خرید نرم افزار CRM، با شرکت تولید کننده در این مورد صحبت کنید. البته می توانید تفاوت نرم افزار CRM کلود و نصبی را نیز مطالعه کنید.

دیگران در پارس ویتایگر خوانده اند: مقایسه نرم افزار CRM کلود با CRM نصبی

چه ویژگی هایی در یک نرم افزار طبق راهنمای خرید CRM مهم است؟

ویژگی هایی که در یک نرم افزار CRM مهم هستند شامل موارد زیر هستند:

  • قابلیت جمع آوری اطلاعات مشتریان و تاریخچه تعاملات با آنها
  • قابلیت ایجاد و پیگیری وظایف و فعالیت های مرتبط با مشتریان
  • قابلیت ایجاد گزارشات و تحلیل داده ها برای بهبود ارتباط با مشتریان
  • قابلیت اتصال به ابزارهای دیگر مانند ایمیل، تلفن و نرم افزارهای اداری
  • قابلیت دسترسی به پشتیبانی فنی و آموزش های آنلاین.

چگونه می توانم بهترین ابزار را برای کار خود پیدا کنم؟

برای پیدا کردن بهترین نرم افزار CRM برای کسب و کارتان، بهتر است ابتدا نیازهای خود را مشخص کنید و سپس با مقایسه و بررسی نرم افزارهای مختلف، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. همچنین، می توانید از نظرات و تجربیات دیگران در مورد نرم افزارهای CRM استفاده کنید و با شرکت های تولید کننده تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در مورد نرم افزارهایشان بدست آورید.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه