نرم افزار CRM برای صنایع کشاورزی

نرم افزار CRM برای تجار و بازاریابان صنعت کشاورزی

در سال های اخیر، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) همواره مورد توجه تجار و

در سال های اخیر، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) همواره مورد توجه تجار و بازاریابان صنعت کشاورزی قرار گرفته است. شاید یکی از دلایل این امر این است که هدف یک نرم افزار CRM موفق، تمرکز بر روی تثبیت عواملی است که در یک کسب و کار در کنار یکدیگر کار می کنند و همواره در حال تغییر می باشند. توجه داشته باشید در صورتی که این عوامل اساسی تغییر نکنند، روش هایی که در شرکت ها برای پیاده سازی این عوامل استفاده می شوند و سازمان را آماده می کنند نیز همواره آنگونه که باید باقی می مانند.

در سمینار CRM که در دانشگاه پوردو با موضوع “مدیریت ارتباط با مشتری استراتژیک” برگزار شد، شرکت کنندگان حیطه تجارت محصولات کشاورزی، مجموعه عوامل مهمی که توانسته بودند با استفاده از نرم افزار CRM به درستی شناسایی و بر روی آنها متمرکز شوند را بیان کردند. در این سمینار همچنین، مقاله ای در مورد بازاریابی صنعت کشاورزی ارائه شد که به مجموعه عواملی که برای نرم افزار CRM مهم می باشد و به خصوص اهمیت و مشکلات تعهدات سازمانی که توسط نرم افزار CRM پشتیبانی می شود، پرداخته است.

عواملی که در موفقیت تجار و بازاریابان صنعت کشاورزی نقش بسزایی دارند در ادامه مطرح و سپس راهکارهایی که برای تسهیل و پیاده سازی موفق نرم افزار CRM در سازمان ها مشترک می باشند بیان می گردد.

CRM برای کشاورزی

ساختار نرم افزار CRM

با مجله کسب و کار نرم افزار پارس ویتایگر هم‌گام شوید.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

نرم افزار CRM مجموعه ای از عوامل مهمی می باشد که ساختاری برای فکر کردن درباره مدیریت ارتباط با مشتری فراهم می کند. نرم افزار CRM شامل ایده ها و استراتژی هایی است که وجه تمایز شرکت شما را با سایرین ایجاد و انتقال می دهد.

ایجاد وابستگی و منحصر بفرد بودن:

در صنعت کشاورزی، که مطرح ماندن برای مدت طولانی در آن بسیار سخت می باشد، ایجاد وابستگی و منحصر بفرد بودن وظیفه دشواری می باشد. نرم افزار CRM می تواند یک پیشنهاد مرتبط و منحصر بفرد را توسعه و گسترش دهد.

تقسیم بندی و سودآوری:

درباره اینکه کدام مشتری برای سرمایه گذاری مفید می باشد تصمیمات آگاهانه بگیرید و بین تعامل انسانی بالا در مقابل تکنولوژی بالا و سرمایه گذاری مورد نیاز برای پشتیبانی در بخش های مختلف، تعادل ایجاد کنید.

توجه داشته باشید که نرم افزار CRM یک استراتژی بخش بندی واضح برای اداره اهداف و نوآوری های مدیریت ارتباط با مشتری تعریف و با هدف مشخصی آنرا هدایت می کند.

سیستم ها و اندازه گیری:

هنگامی که پایه و اساسی برای بازاریابی خوب توسعه یابد، اهمیت سرمایه گذاری بر روی فناوری اطلاعات مشخص می شود. شور و هیجان موجود در سیستم ها و راه حل هایی که توسط شرکت های نرم افزاری ایجاد شده، باعث شده است که سازمان های تجارت محصولات کشاورزی نیز به اهمیت پایگاه داده ها و فناوری اطلاعات به عنوان یک استراتژی سودده برای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM ) پی ببرند.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

تعهدات سازمانی و پشتیبانی:

بدون پشتیبانی سازمانی، بعید است که شما حداکثر سود را از ایجاد وجه تمایز با سایر رقبا، تصمیم گیری در مورد تعیین بخش مناسب و سرمایه گذاری بر روی ابزارها و سیستم های اندازه گیری، به دست آورید. نرم افزار CRM علاوه بر مشتریان، به چارت سازمانی و تعاملات کارمندان با یکدیگر نیز توجه دارد. بسته به نحوه برنامه ریزی و اجرای مجموعه عوامل سازمانی در سیستم شما، توسعه نرم افزار CRM شما می تواند آسان یا دشوار باشد.

صنایع کشاورزی

 

اصول راهنمای نرم افزار CRM

بهتر است در زمان برنامه ریزی، سرمایه گذاری و پیاده سازی نرم افزار CRM اصول زیر را درنظر بگیرید و از آنها به عنوان فیلتر یا مقیاسی برای بررسی ایده ها و افکار خود استفاده کنید.

نمایش شجاعت بازاریابی:

نرم افزار CRM به شما این توانایی را می دهد که به جای وعده دادن، وظائف خود را انجام دهید. توجه داشته باشید که مشتریان بسیار باهوش هستند و به راحتی متوجه تلاش شما برای نشان دادن یک شخصیت غیر واقعی می شوند. بهتر است ابتدا نقات قوت سازمان خود را شناسایی و سپس بر روی آنها سرمایه گذاری کنید. از چرخه فروش خود بخواهید که زمان بیشتری برای مشتری بگذارند و کارهای عادی را فوق العاده خوب انجام دهند. در برابر تقلید از رقبا و وعده های غیر واقعی مقاومت کنید.

با استفاده از نرم افزار CRM می توانید از طریق مشاهده نمودارهای عملکرد کارمندان و نظر سنجی های انجام شده از مشتریان فعلی، نقاط قوت خود را شناسایی و بر روی آنها مانور بیشتری دهید. همچنین با حذف فرایندهای دستی و وقت گیر و جمع آوری اطلاعات در یک پایگاه داده منسجم، تیم فروش شما می تواند وقت بیشتری برای پیگیری مشتری صرف کند.

سازمان دهی ارتباطات:

ارتباط با مشتریان دارایی های سازمانی شما می باشند. پس باید همواره به خطر از دست دادن یا برگشت آنها فکر کنید. نرم افزار CRM منابع مورد نیاز برای دستیابی، حفظ و کنترل ارتباطات شما با مشتریان را در اختیارتان قرار می دهد.

جمع آوری هوشمندانه اطلاعات:

نرم افزار های CRM هوشمند مانند پارس ویتایگر، پکیج کاملی به شما ارائه می دهند. با استفاده از نرم افزارهای هوشمند شما این قابلیت را دارید که اطلاعات مورد نیاز خود را در رکوردهای مشتریان ذخیره و با استفاده از قابلیت سفارشی سازی فیلدها اطلاعات لازم خود را در پایگاه داده داشته باشید. در انجام این کار باید ماهرانه عمل کنید، هیچ مشتری در اولین تماس و بدون داشتن اعتماد به فروشنده، اطلاعاتی در اختیار وی نمی گذارد. شما با پیگیری مشتری در فواصل زمانی مشخص، می توانید اعتماد وی را جلب و اطلاعات لازم را جمع آوری کنید.

مدیریت اهداف کسب و کار:

با شناخت بهتر اهداف خود، شروع تازه ای داشته باشید. هدف نهایی بیشتر کسب و کار ها این است که مشتریان را حفظ کرده و ک پیشرفت دائمی داشته باشند. رسیدن به این سطح مستلزم اصول، تعهدات، برنامه ریزی و آمادگی می باشد. نرم افزار CRM اهداف نهایی شما را برآورده می سازد. فرایندهای موجود در نرم افزار CRM باعث می شوند که تیم فروش شما وقت بیشتری برای حل مشکلات مشتری یا اعمال تغییرات مورد نظر مشتری داشته باشند. تنها کافی است اهداف خود را مناسب با اهداف فعلی و آتی کسب و کارتان تعریف کنید، نرم افزار CRM مسیر رسیدن به آنها را ترسیم کرده، به شما مراحل کار را نشان می دهد، داده های مورد نیاز شما را در پایگاه داده خود نگهداری می کند و …. .

مدیریت یک رودخانه:

نرم افزار CRM به شما کمک می کند تا به جای درگیر بودن با انبوهی از مشتریان، تنها بر روی گزینه های مناسب و البته سودآورتر متمرکز شوید. برای به دست آوردن این مشتریان، بر روی نقاط قوت خود متمرکز شوید، اشتباهات خود را برطرف و بر روی روابط با ارزش جهت افزایش وفاداری مشتری سرمایه گذاری کنید. به دلیل اینکه با استفاده از نرم افزار CRM با وقت و منابع بیشتری به مشتری مناسب خدمت رسانی می کنید، می توانید حیطه هایی که مزیت رقابتی ایجاد کرده یا آنها ارتقاء را داده، شناسایی کنید، منابع بیشتری به آن ها اختصاص دهید و ارتباطات خود را تقویت کنید. صبور باشید و به ایده های تبلیغاتی که ادعا می کنند نتیجه سریعی دارند، توجهی نکنید، بر روی کیفیت تمرکز کنید نه کمیت. برای آینده کسب و کار خود بر روی مسیر مشتری خود متمرکز شوید.

در پایان بخاطر داشته باشید :

مانند بسیاری از فرایندهای کسب و کار، فرایند مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) پیچیده می باشد و مستلزم برنامه ریزی بلند مدت و پیاده سازی دقیق در مدت زمان مناسب می باشد. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) پارس ویتایگر این فرایندهای پیچیده را به فرایندهای ساده، قابل مدیریت و قابل کنترل تبدیل کرده است. نرم افزار CRM پارس ویتایگر، فرایندهای پیچیده درون و برون سازمانی کسب و کار شما را به زبانی ساده اما بسیار کاربردی ترجمه می کند. به یاد داشته باشید با استفاده از نرم افزار CRM تنها کافی است نظاره گر پیشرفت و موفقیت کسب و کار خود باشید.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه