نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) برای شرکت های بازرگانی

کاربرد نرم افزار CRM در شرکتهای بازرگانی (واردات، صادرات)

چالش بسیاری از کسب و کارها در مورد پیاده سازی نرم افزار CRM این است که کارکنان واقعا

چالش بسیاری از کسب و کارها در مورد پیاده سازی نرم افزار CRM این است که کارکنان واقعا از آن استفاده کنند. اگر فروشندگان حس کنند که دارند زمان خود را با تایپ کردن فعالیت هایشان در نرم افزار هدر می دهند، خیلی سریع تسلیم شده و به سراغ فعالیت هایی می روند که درآمدی برای آنها داشته باشد. ما راه حل این مشکل را برای شما پیدا کرده ایم:

ساخت ابزاری با کارایی بسیار ساده

با مجله کسب و کار نرم افزار پارس ویتایگر هم‌گام شوید.

با روش های متفاوت می توان ابزار CRM را به ابزاری ساده و آسان تبدیل کرد. یک دلیل برای انجام این کار این است که در نرم افزار CRM لازم نیست فیلد های نامرتبط را نگهدارید زیرا حجم زیادی گرفته و موجب اتلاف وقت می شوند. ما مهترین عوامل در پیگیری یک سرنخ تا تبدیل شدن به مشتری، شناسایی محصولات مورد علاقه مشتریان و ثبت یادداشت را پیدا کرده ایم. عوامل بسیار زیادی می توانند بصورت خودکار تکمیل شوند مانند: تاریخ ورود اطلاعات و کاربری که باید فعالیت ها را پیگیری کند. علاوه بر این، داشتن امکانی برای ضمیمه کردن اسناد مرتبط برای مراجعات بعدی، مرحله جستجو در میان انبوهی از ایمیل ها را برای کاربران حذف می کند.

ابزارهای کارآمد نرم افزار CRM برای شرکت های بازرگانی

توجه داشته باشید اگر استفاده کنندگان از نرم افزار CRM بازخورد مثبتی از استفاده از آن دریافت نکنند و تاثیرات مثبت آن را در کسب و کار خود مشاهده نکنند، قطعاً اطلاعاتی هم در آن وارد نمی کنند. برخی از ابزارهای کارآمد CRM که به شرکت های بازرگانی کمک می کند تا از ویژگی های نرم افزار بهره ببرند شامل موارد زیر است:

  • هشدار های یادآوری از طریق ایمیل و sms در مورد رسیدگی به مشتری
  • ایجاد پیش فاکتورهای  متنوع  جهت ارسال به مشتری
  • گزارش هایی  کاربردی برای تدوین استراتژی های بازاریابی و فروش
  •  داده کاوی مشتریان و ارائه پیشنهادات مناسب فروش به آنها
  • ایجاد گردش کار های متنوع جهت پیگیری فروش، تسویه حساب، و ارسال محصول و …
  • ایجاد سیستم اعتبارسنجی مشتری
  • ایجاد سیستم خدمات پس از فروش و گارانتی پیشرفته
  • مدیریت اسناد
  • ایجاد ماژول های  مرخصی، مناقضات، و …

دیگران در مجله کسب و کار پارس ویتایگر خوانده‌اند: تئوری نمایندگی چیست؟

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

یکپارچه سازی کامل نرم افزار CRM  با سایر نرم افزارهای مورد استفاده

اگر نرم افزار CRM امکان یکپارچه سازی با سایر نرم افزارهای مورد استفاده در یک شرکت و کاربران آن داشته باشد؛ می تواند تجربه بهتر و مناسبتری به کاربران ارائه دهد. مثلا گرفتن و کشیدن یک فایل از ایمیل ها به داخل وظایف CRM، یا تبدیل یک پیش فاکتور مستقیما به یک سفارش در سیستم پشتیبانی اداری، کاربر را از ورود مجدد اطلاعات بطور دائم حفظ می کند.

محیط کار و فرهنگ سازمانی در تمامی شرکت ها، با هر زمینه ی کاری، جزو ابتدایی ترین و مهم ترین ارکان آن شرکت می باشد. همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، شرکت ها می توانند با استفاده از نرم افزار سی آر ام  کلیه فرآیند های مورد استفاده در شرکت های بازرگانی را یکپارچه سازی  کنند. همچنین با استفاده از نرم افزار سی آر ام میتوان فرآینده های کاری موجود در محیط کار را یکپارچه کرده و بسیار از تنش ها و دشواری ها را مرتفع ساخت.

تحقیقات انجام شده  بر روی یک شرکت پخش محصولات شوینده در مکزیک  نشان داده است، یکپارچه سازی فرآینده های کار در محیط کار یکی از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار در افزایش بهره وری شرکت های بازرگانی می باشد. نتیجه ی دیگر تحقیق نشان دهنده بهبود رضایت مشتری پس از استفاده از ابزارهای مدیریت دانش و تداوم اقدامات خلاقانه در فرایندهای پایه بوده است. همچنین لازم به ذکر است، در یک محیط کاری مناسب همکاران تشویق می شوند تا آزادانه برای ایجاد ایده های نوآورانه در زمینه های کاری خود و با پیشرفت حرفه ای و شخصی بهتری، هم در داخل و هم خارج از مجموعه، شرکت کنند.

تصمیم گیری سریع و انتخاب آگاهانه بهترین گزینه های ممکن در شرکت های بازرگانی بیش از سایر کسب و کارها اهمیت دارد. در این شرکت ها رضایت مشتری نیز عموما در دریافت بهترین گزینه و خدمات خلاصه می شود. نکته ی حائز اهمیت ارائه ی بهترین خدمات همگام با نیازهای روز و مسائل جدید  می باشد.

با ایجاد محیط کاری یکپارچه و فرهنگ سازمانی که در آن کارکنان در عین نظم، اجازه و بستر ایجاد تغییرات مثبت را داشته باشند، سرعت همگام سازی شرکت با نیازهای روز افزایش می یابد.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

مثالی از نحوه استفاده از نرم افزار crm پارس ویتایگر

در اینجا مثالی وجود دارد که بیان می کند چگونه  یک کاربر از نرم افزار CRM پارس ویتایگر استفاده می کند:

آقای عظیمی به عنوان فروشنده در یک شرکت واردکننده و توزیع کننده مواد شیمیایی مشغول به کار می باشد. مشتری با وی تماس می گیرد و پیش فاکتوری برای خرید رنگ از وی درخواست می کند. آقای عظیمی ابزار ثبت درخواست های ویتایگر را باز می کند و یادداشتی در مورد مکالمه خود با مشتری ایجاد می کند و از لیست انتخاب می کند که این مشتری چه کسی است و در مورد چه محصولی تحقیق کرده است و این فعالیت را به سرپرست فروش ارجاع می دهد تا از چند تامین کننده در خارج از کشور قیمت استعلام گردد. خانم بهاری -سرپرست فروش- بصورت خودکار ایمیلی دریافت می کند که آقای عظیمی به قیمت رنگ احتیاج دارد و سیستم اسناد درخواست پیش فاکتور را برای او ایجاد می کند و خانم بهاری می تواند بر اساس پیشینه فعالیت خرید به تامین کنندگان پیشنهاد دهد.

هر گاه خانم بهاری لیست قیمت را از تامین کنندگان دریافت کند، لیست قیمت را آپلود می کند، همچنین به آقای عظیمی اطلاع می دهد که پیش فاکتور را از تامین کنندگان تحویل گرفته است. آقای عظیمی از ابزار برآورد قیمت برای مقایسه پیشنهادات این تامین کننده استفاده کرده و بر اساس فرمول های از پیش تعیین شده سایر هزینه های ارسال محصول مانند حمل و نقل دریایی، عوارض گمرکی، باربری، و هزینه های تامین مالی را محاسبه می کند تا ایده ای در مورد هزینه دقیق بارگیری به دست بیاورد. هرگاه برآورد انجام شد، سیستم به آقای عظیمی پیشنهاد می دهد که چگونه باید برای مشتری پیش فاکتور بار رنگ را ایجاد کند.
آقای عظیمی به راحتی پیشنهاد تامین کننده را به یک پیش فاکتور تبدیل می کند و می تواند فایل پی دی اف کامل آنرا جهت تایید مشتری از طریق ایمیل ارسال نماید. بعد از مذاکره، پیش فاکتور به یک سفارش تبدیل می شود و برای انجام مراحل کار ارسال می شود.

می توانید مطلب ” نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری چیست؟ ” را بخوانید.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه