مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و بازاریابی رابطه مند

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ابزار بازاریابی رابطه مند

در دوران به اصطلاح مدرن امروزی، همه ما در حال تجربه کردن زندگی در جامعه ای با تکنولوژی

در دوران به اصطلاح مدرن امروزی، همه ما در حال تجربه کردن زندگی در جامعه ای با تکنولوژی بالا و در حال رشد می باشیم که استفاده از تکنولوژی به ستون اصلی زندگی روزانه همه ما مبدل شده است. اکنون زمانیست که می توانیم به راحتی در منزل یا محل کار خود بمانیم و تمام کارهای روزمره خود مانند: عملیات بانکی، رزرو بلیط هواپیما یا خرید آنلاین کالاهای مورد نیاز خود را حتی با استفاده از تلفن همراه خود انجام داده و در زمان خود صرفه جویی کنیم. اما نکته اصلی اینجاست که به دلیل اینکه عادت کرده ایم تا با یک بانک، فروشگاه اینترنتی و یا درگاه خاصی کار کنیم، در نتیجه در استفاده از آنها مهارت کافی را کسب کرده ایم و حتی می توانیم مراحل کار آنها را از حفظ انجام دهیم و همین موضوع باعث شده تا در مقابل تلاش برای کار کردن با یک بانک یا تغییر فروشگاه اینترنتی جدید مقاومت کنیم.

حال از خود بپرسید:

آیا خوشحال نمی شوید اگر بخش خدمات پشتیبانی مشتری بانکی که سال هاست از خدمات آن استفاده می کنید به دلیل ارتباط طولانی مدت شما با آنها از دریافت هزینه تهیه مجدد کارت برای شما چشم پوشی کند؟

آیا خوشحال نمی شوید اگر متوجه شوید که آنها سعی دارند با شما تماس بگیرند و پیشنهادات خوبی برای خوشحال کردن شما ارائه دهند؟

و هزاران سؤال دیگر.
حال شاید شما متعجب هستید که آنها از چه روشی برای شناخت بهتر شما از میان هزاران مشتری استفاده می کنند. باید بدانید این مدیریت ارتباط با مشتری می باشد که به شرکت ها کمک می کند تا ضمن خدمات رسانی به تعداد زیادی از مشتریان، ارتباط نزدیکی با تک تک آنها داشته باشند.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

دنیای تکنولوژی روشی برای گسترش نرم افزار و فرایند های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ارائه می دهد تا شرکت ها بتوانند به اهداف متعددی دست یابند. افراد زیادی در دنیای کسب و کار بازاریابی رابطه مند را با CRM اشتباه می گیرند. در حقیقت مدیریت ارتباط با مشتری ابزاری است که توسط شاغلین حیطه بازاریابی رابطه مند استفاده می شود.

شرکت هایی که از مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می کنند می توانند به مشتریان خود نزدیک تر شوند و ارتباط تعاملی با مشتری خود برقرار کنند. علاوه بر این، CRM با ارائه فرآیندهای استاندارد شده و دستورالعمل های دقیق در مورد رسیدگی به مشتری، می تواند به افزایش تعامل با مشتری کمک کند.

مدیریت ارتباط با مشتری شامل و مستلزم زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری IT، شبکه های ارتباطی و سفارشی سازی بر اساس سازمان، نوع کسب و کار آن و مشتریانش می باشد. برای موفق شدن CRM، سفارشی سازی ها باید بر اساس استراتژی ها و سیاست های بازاریابی رابطه مند تعیین شده توسط شرکت باشند. قبل از سفارشی سازی مدیریت ارتباط با مشتری ، باید خود را جای مشتری بگذارید و از دیدگاه وی به معاملات و احتیاجات مشتریان نگاه کنیم. یک CRM تنها زمانی موفق می شود که نیازهای مشتری را پیش بینی شده و مورد توجه قرار دهد. اما هنگامی که نوبت به بازاریابی رابطه مند می رسد، سازمان ها متوجه می شوند که تنها یک فرایند CRM خودکار برای همه موارد مناسب نمی باشد و تعاملات انسانی دارای احتیاجات ناگفته بسیار زیادی در هر معامله می باشد. تنها به دلیل عناصر انسانی که با مزایای تکنولوژی ترکیب شده اند، مرکز تلفن ها موفق شدند تا به عنوان یک راه حل تجاری ایجاد شده و رشد کنند.

بدون شک مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ابزار بسیار مفیدی برای نزدیک شدن متخصصین بازاریابی به مشتریان می باشد. آنها می تواند با استفاده کارآمد از CRM برای تعداد زیادی از مشتریان خود بازایابی سفارشی سازی شده ارائه دهند. شرکت ها می توانند از تکنیک های جمع آوری و ذخیره سازی داده ها برای شناخت کامل مشتریان خود بهره ببرند. این اطلاعات شامل مشخصات شخصی مانند تاریخ تولد، سالگرد ها، ذخیره پیشینه معاملات مشتری، آنچه وی دوست دارد، دوست ندارد و یا ترجیح می دهد و … می باشد. با استفاده از ابزارهای آماری، داده های جمع آوری شده می توانند برای برون یابی استفاده شوند تا رفتار مشتری و روندهای بازاریابی پیش بینی شود.

در کسب و کارهایی ،مانند صنعت های بانکداری و هتلداری، که خدمات سفارشی سازی شده ارائه می دهند، داده های مشتری به شرکت ها کمک می کند تا ارائه خدمات خود را برای هر مشتری، سفارشی سازی کنند. نتایج تحقیقات نشان دهنده آنست که حفظ و وفادار سازی مشتریان از نتایج مثبت فرایند CRM یک بازاریابی رابطه مند موفق می باشد. امروزه، سازمان ها این حقیقت را پذیرفته اند که ارتباط با مشتری یکی از حیطه هایی است که آنها باید بر روی آن سرمایه گذاری و تمرکز نمایند. با استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با متری CRM پارس ویتایگر شما می توانید ارتباط کارآمدی بین سازمان و مشتری ایجاد و ارتباط بین آن ها را ارتقاء بخشید.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

برای مشاهده دموی نرم افزار crm پارس ویتایگر کلیک کنید

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه