استفاده موثر از نرم افزار CRM در صنعت نفت و گاز

استفاده موثر از نرم افزار CRM در صنعت نفت و گاز

همانطور که می دانید نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) تکنولوژی استانداردی برای تمام کسب

همانطور که می دانید نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) تکنولوژی استانداردی برای تمام کسب و کارها می باشد. در حقیقت نرم افزار CRM به افزایش فروش، خودکارسازی فرآیند بازاریابی و ارائه خدمات به مشتریان کمک می کند. به عبارت دیگر، نرم افزار CRM به افراد کمک می کند تا بصورت هوشمندتری کار کنند و فروش بهتر و در نتیجه درآمد بالاتری داشته باشند.
در بسیاری از صنایع، که از رویکرد فروش مستقیم سه مرحله ای (ایجاد منبع مخاطبین؛ کار با مشخصات ثبت شده در حساب و ایجاد فرصت) استفاده می کنند، نرم افزار CRM تمامی این مراحل را به درستی اجرا می کند. اما نرم افزار CRM در بسیاری از صنایع جهانی و پروژه محور مانند نفت و گاز، به انجام فرایندهایی بیشتر از این سه مرحله احتیاج دارد تا بازگشت سرمایه در مدت کوتاه یا متوسط را تضمین کند.

دیگران در پارس ویتایگر خوانده اند: خودکارسازی فرآیندهای شرکت با سیستم سازی

هرم ارتباطی

شعار ما در مجله کسب و کار پارس ویتایگر، کمک به رشد و ارتقا با ارائه محتوای مفید درباره کسب و کار ها است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه تکنولوژی و سازمانی، فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

باید توجه داشت، رویکرد سنتی همواره در صنایع بزرگ و بین المللی پروژه محور به درستی عمل نمی کند؛ زیرا توسعه دهندگان کسب و کار ها عموماً به جای تمرکز بر روی یک مشتری و یا شرکت خاص بر روی فروش مبتنی بر پروژه به عنوان منبع کسب وکار متمرکز شده اند. در مراحل اولیه، فرصت های بالقوه مشخص نمی کنند که خریدار اصلی و خوبی هستند، و به همین دلیل برای برخی از کسب و کارها مشکل است که به حساب مشتری سرنخ لینک شوند و فعالیت، ارزش یا پیش بینی قبل از عقد قرارداد اصلی را به آن ضمیمه کنند.
نرم افزار های CRM مانند نرم افزار پارس ویتایگر، رویکرد فروش استاندارد و سنتی صنایع بزرگ و بین المللی را به یک روش پروژه محور برای ایجاد فرصت ها و مدیریت مخاطبین اصلی تبدیل می کنند. در نرم افزار CRM مانند نرم افزار پارس ویتایگر، مخاطبین می توانند به یک پروژه لینک شوند تا بوسیله نقش ها و مخاطبین کلیدی که به مدیریت احتیاج دارند، یک دید کلی درباره مشتری به دست آورده و بخشی از نمودار فروش نشان داده شود.
کار کردن با یک شرکت بزرگ می تواند به معنای ارتباط داشتن و مدیریت حداقل ۲۰ مخاطب کلیدی باشد که در پیشرفت فرصت فروش تاثیر گذار هستند. همچنین شناخت همکاران می تواند در ایجاد رابطه بهتر و قوی تر با مشتریان موثر باشد. بسیار واضح است که این امر از افرادی که به درستی از نرم افزار CRM استفاده نمی کنند انرژی زیادی می گیرد، در نتیجه لازم است که تمام فروشندگان و مدیران از تجارب تاثیرگذاران اصلی بصورت هوشمندانه ای بهره ببرند.

پیشینه کسب و کار

نرم افزار CRM باید دارایی اصلی کسب و کار شما که همان داده های درست و دقیق در مورد مشتری و شرکاء می باشند، را ارتقاء دهد. مهم است که بدانیم یک کسب و کار کجا کار می کند، قبلاً در چه زمینه های کار کرده است، چه کسی در طول این سال ها با این کسب و کار همکاری داشته و در نتیجه، ارتباط در چه موقعیتی می تواند رشد و توسعه یابد.
ایجاد یک تصویر کلی از حرکت کارکنان کلیدی در شناخت موقعیت خودتان و از آن مهمتر موقعیت شرکت ضروری می باشد. بنابراین، انتخاب یک نرم افزار CRM مانند نرم افزار CRM پارس ویتایگر که می تواند ارتباطات کاملی را در پروژه ها و شرکت های متفاوتی شناسایی و کنترل کند مهم می باشد.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

بازیابی اطلاعات مشتریان

در کسب و کارهای بزرگی مانند صنعت نفت و گاز، روزانه اطلاعات حدود ۱۰۰ مخاطب وارد سیستم می شوند. آسان است که فضایی بر روی میز خود ایجاد کنید یا یک کمد به بایگانی پرونده مخاطبین اختصاص دهید اما اینکار هیچ توجیه علمی ندارد. بهتر است به جای اینکار مستقیماً اطلاعات را وارد نرم افزار CRM کنید تا بتوانید با آنها بصورت کاملاً حرفه ای کار کنید.
چرا بخش صنعت نفت و گاز علاقه مند به نرم افزار CRM می باشد؟
• یکپارچه سازی نرم افزار با بخش حسابداری
• داشبوردها و گزارشات پویا
• برنامه ریزی اهداف (فروش، بازاریابی و …) در مقایسه با پیگیری مقادیر واقعی
• برنامه ریزی و پیاده سازی تقسیم بندی های سازمانی
• اشترک گذاری مدیریت نقدینگی
• فروش متقابل و پیشنهادات فروش
• دسترسی آسان به تمام اطلاعات مشتریان
• پیگیری تجهیزات امانت داده شده
• اطلاعیه های قیمت سوخت
• مدیریت فرصت ها و روندهای کسب و کار
• دسترسی از طریق تلفن همراه
• خدمات بازاریابی برای صنعت نفت و گاز
نرم افزار های CRM هوشمندی مانند نرم افزار CRM پارس ویتایگر، سابقه طولانی در ارائه راه حل های جامع و کامل برای صنایعی مانند نفت و گاز و پتروشیمی دارد. متخصصان گروه فناوری اطلاعات آوب همواره در کنار شما هستند تا در ارائه راه حل های خاص هر صنعت، شناخت پتانسیل کامل آنها و ارائه تجربه عالی از فروش و خدمات مشتری به شما کمک کنند.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه