نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) برای شرکت های بازرگانی

نرم افزار CRM برای شرکت های بازرگانی (واردات، صادرات و توزیع کننده)

چالش بسیاری از کسب و کارها در مورد پیاده سازی نرم افزار CRM این است که کارکنان واقعا

چالش بسیاری از کسب و کارها در مورد پیاده سازی نرم افزار CRM این است که کارکنان واقعا از آن استفاده کنند. اگر فروشندگان حس کنند که دارند زمان خود را با تایپ کردن فعالیت هایشان در  نرم افزار هدر می دهند، خیلی سریع تسلیم شده و به سراغ فعالیت هایی می روند که درآمدی برای آنها داشته باشد. ما راه حل این مشکل را برای شما پیدا کرده ایم:

ساخت ابزاری با کارایی بسیار ساده

با روش های متفاوت می توان ابزار CRM را به ابزاری ساده و آسان تبدیل کرد. یک دلیل برای انجام این کار این است که در نرم افزار CRM لازم نیست فیلد های نامرتبط را نگهدارید زیرا حجم زیادی گرفته و موجب اتلاف وقت می شوند. ما مهترین عوامل در پیگیری یک سرنخ تا تبدیل شدن به مشتری، شناسایی محصولات مورد علاقه مشتریان و ثبت یادداشت را پیدا کرده ایم. عوامل بسیار زیادی می توانند بصورت خودکار تکمیل شوند مانند: تاریخ ورود اطلاعات و کاربری که باید فعالیت ها را پیگیری کند. علاوه بر این، داشتن امکانی برای ضمیمه کردن اسناد مرتبط برای مراجعات بعدی، مرحله جستجو در میان انبوهی از ایمیل ها را برای کاربران حذف می کند.

خروجی با ارزش

اگر فروشندگان خدمتی از نرم افزار CRM دریافت نکنند، قطعاً اطلاعاتی هم در آن وارد نمی کنند. برخی از ابزارهای کارآمد که به فروشندگان کمک می کند تا از ویژگی های نرم افزار بهره ببرند شامل موارد زیر می باشد:

  • هشدار های یادآوری از طریق ایمیل در مورد بازگشت و رسیدگی به مشتری
  • پیش فاکتورهای حرفه ای برای ارسال به مشتری
  • گزارش هایی که به کاربران اجازه می دهند مشاهده کنند که مشتریان در مورد چه محصولی تحقیق کرده اند و چه قیمتی پیشنهادی دریافت کرده اند
  • پیشنهاد در مورد این که کدام یک از مشتریان برای یک محصول جدید مناسب می باشند

یکپارچه سازی کامل نرم افزار CRM  با سایر نرم افزارهای مورد استفاده

اگر نرم افزار CRM امکان یکپارچه سازی با سایر نرم افزارهای مورد استفاده در یک شرکت و کاربران آن داشته باشد؛ می تواند تجربه بهتر و مناسبتری به کاربران ارائه دهد. مثلا گرفتن و کشیدن یک فایل از ایمیل ها به داخل وظایف CRM، یا تبدیل یک پیش فاکتور مستقیما به یک سفارش در سیستم پشتیبانی اداری، کاربر را از ورود مجدد اطلاعات بطور دائم حفظ می کند.

در اینجا مثالی وجود دارد که بیان می کند چگونه  یک کاربر از نرم افزار CRM پارس ویتایگر استفاده می کند:
آقای عظیمی به عنوان فروشنده در یک شرکت واردکننده و توزیع کننده مواد شیمیایی مشغول به کار می باشد. مشتری با وی تماس می گیرد و پیش فاکتوری برای خرید رنگ از وی درخواست می کند. آقای عظیمی ابزار ثبت درخواست های ویتایگر را باز می کند و یادداشتی در مورد مکالمه خود با مشتری ایجاد می کند و از لیست انتخاب می کند که این مشتری چه کسی است و در مورد چه محصولی تحقیق کرده است و این فعالیت را به سرپرست فروش ارجاع می دهد تا از چند تامین کننده در خارج از کشور قیمت استعلام گردد. خانم بهاری -سرپرست فروش- بصورت خودکار ایمیلی دریافت می کند که آقای عظیمی به قیمت رنگ احتیاج دارد و سیستم اسناد درخواست پیش فاکتور را برای او ایجاد می کند و خانم بهاری می تواند بر اساس پیشینه فعالیت خرید به تامین کنندگان پیشنهاد دهد.

نیاز به مشاوره دارید؟
۰۳۱-۳۶۲۰۴۷۵۱-۴ دموی نرم افزار CRM را مشاهده نمایید

هر گاه خانم بهاری لیست قیمت را از تامین کنندگان دریافت کند، لیست قیمت را آپلود می کند، همچنین به آقای عظیمی اطلاع می دهد که پیش فاکتور را از تامین کنندگان تحویل گرفته است. آقای عظیمی از ابزار برآورد قیمت برای مقایسه پیشنهادات این تامین کننده استفاده کرده و بر اساس فرمول های از پیش تعیین شده سایر هزینه های ارسال محصول مانند حمل و نقل دریایی، عوارض گمرکی، باربری، و هزینه های تامین مالی را محاسبه می کند تا ایده ای در مورد هزینه دقیق بارگیری به دست بیاورد. هرگاه برآورد انجام شد، سیستم به آقای عظیمی پیشنهاد می دهد که چگونه باید برای مشتری پیش فاکتور بار رنگ را ایجاد کند.
آقای عظیمی به راحتی پیشنهاد تامین کننده را به یک پیش فاکتور تبدیل می کند و می تواند فایل پی دی اف کامل آنرا جهت تایید مشتری از طریق ایمیل ارسال نماید. بعد از مذاکره، پیش فاکتور به یک سفارش تبدیل می شود و برای انجام مراحل کار ارسال می شود.

همچنین می توانید مطلب ” نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری چیست؟ ” را بخوانید

ثبت دیدگاه