افزایش کارایی فروش

سه روش استفاده از نرم افزار CRM برای افزایش کارایی فروش

افزایش کارایی فروش یکی از بزرگ ترین دغدغه های سازمان های کوچک و بزرگ است. امروزه نرم افزار

افزایش کارایی فروش یکی از بزرگ ترین دغدغه های سازمان های کوچک و بزرگ است. امروزه نرم افزار CRM نیازهای گوناگون اداری را در یک شرکت برآورده کرده و مزایای بازاریابی، فروش، پشتیبانی و حتی سایر حوزه ها مانند انبار و مدیریت پروژه را نیز داراست.

سی آر ام اغلب با ویژگی ها و عملکرد هایی مانند یکپارچه سازی ایمیل ها، نگهداری سوابق ساده و گزارش گیری قدرتمند قضاوت می شود. واقعیت این است که با رشد صنعت CRM، نیاز به رقابت منجر به نیاز به تمایز بر اساس “ویژگی ها و کارایی ها” شده است.

به صورت کلی، هدف CRM بهبود کارایی و نتایج در هر سطح در یک سازمان است. طبیعتا، افزایش کارایی فروش در بهبود کارایی کلی سازمان نقش بسیار اساسی دارد. سی آر ام به مرتب سازی و خودکارسازی بخشی از فرایندهای فروش کمک می کند. فرآیندهای فروش در یک سازمان عبارتند از:

نسبت بالاتری از سرنخ های واجد شرایط

سازمان هایی که نرم افزار سی آر ام در اختیار دارند می توانند کمپین های بازاریابی را برای بازارهایی که ویژگی های مشتریان موفق سازمان را دارند، طراحی کند.

با استفاده از CRM، سازمان ابزارها و ساختارهای لازم برای ثبت اطلاعات در مورد همه ی سرنخ های فروش (مشتریان بالقوه) را دارد. همین طور که سرنخ های فروش به سمت پایین قیف فروش حرکت کرده و در نهایت تبدیل به مخاطبین سازمان ( مشتری بالفعل) می شوند، CRM شرکت را قادر می سازد تا مشتری های موفق خود را فیلتر کرده و ویژگی های آنان را با استفاده از ابزار گزارش دهی تجزیه و تحلیل کند.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

با استفاده از این اطلاعت سازمان می تواند فرایند افزایش کارایی فروش را آغاز کند. شرکت می تواند از این اطلاعات برای راه اندازی کمپین های بازاریابی بسیار موفق که به دنبال مشتری های جدیدی که مشخصاتی شبیه به مشتریان فعلی سازمان دارند، استفاده نماید.

زمان بیشتری را می توان صرف معاملات کرد

کارمندان فروش یکی از سخت ترین کارهای یک سازمان را انجام می دهند. با این که نیروی فروش برای تخصص فروش خود استخدام شده است، واقعیت این است که از گرفتن و سازماندهی یادداشت ها، تا جستجو برای اطلاعات مربوط به معاملات، تا زمان صرف شده در مسیر، زمان زیادی صرف کارهایی می شود که بیشتر آنها را به عنوان وظایف اداری می شناسیم.

نرم افزار CRM کارایی را در این محیط بهبود می بخشد، ساختاری آشناتر برای سازماندهی و جستجوی اطلاعات فراهم می کند و با توجه به این که از هر کجا قابل دسترسی است، تضمین می کند که بیشتر زمان کارمندان فروش در یک روز صرف کاری می شود که در آن تبحر داشته و برای آن استخدام شده اند: پیش بردن معاملات. و این گام بعدی در افزایش کارایی فروش است.

شما می توانید اطلاعات بیشتری را در مقاله مزایای استفاده از نرم افزار CRM برای کارمندان فروش مطالعه نمایید.

بالاترین میزان موفقیت در فروش

با این که بالاتر بودن نسبت سرنخ های واجد شرایط به خودی خود مستقیما به افزایش نرخ میزان فروش منجر می شود، اما دلیل دیگر موفقیت بالاتر فروش که شاید مهم تر هم باشد، این است که نرم افزار CRM، در صورتی که به درستی استفاده شود، درصد خطای فرایند فروش را بسیار کاهش می دهد.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

موارد بسیاری به کاهش درصد خطا کمک میکنند، از در اختیار داشتن تمام اطلاعات مشتریان و معاملات و ایمیل های ذخیره شده و سازمان یافته، که منجر به اشتباهات کمتر در مورد مشتریان بالقوه می شود، تا تنظیم یادآورهایی که برای مثال اگر یک معامله به مدت دو روز بدون فعالیت بماند، به صورت خودکار اخطار رکود احتمالی برای کارمند فروش مربوطه ارسال می شود.

افزایش کارایی فروش

موارد فوق تنها تاثیرا استفاده از نرم افزار CRM در بخش فروش سازمان است و تاثیرات استفاده از نرم افزار CRM در سایر بخش ها فراتر از گنجایش این مقاله بوده و در مقاله های بعدی به تفصیل به آن اشاره خواهد شد. این مزایا در بخش بازاریابی به کاهش هزینه های کمپین ها و بهبود نرخ تبدیل سرنخ به مشتری از طریق بازاریابی ایمیلی منجر می شود. این بدین معناست که افزایش کارایی فروش با سی آر ام در حقیقت از بخش بازاریابی سازمان شما شروع می شود، و پس از انجام شدن معامله با سرنخ ها پایان می یابد.

مرتبط با:

 

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان
    1. نویسنده:

ثبت دیدگاه