بهترین هدایای تبلیغاتی

راهنمای انتخاب بهترین هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی یا کالاهای تبلیغاتی مواردی هستند که در آمیخته بازاریابی شرکت‌ها یا سازمان‌ها گنجانده شده‌اند. از آن‌ها

هدایای تبلیغاتی یا کالاهای تبلیغاتی مواردی هستند که در آمیخته بازاریابی شرکت‌ها یا سازمان‌ها گنجانده شده‌اند. از آن‌ها برای افزایش آگاهی از برند، شناخت برند یا وفاداری، تبلیغ شرکت، رویداد ویژه یا کمپین بازاریابی استفاده می‌شود. دقت داشته باشید که هدایا تبلیغاتی شرکت باید با آرم یا پیام کسب و کار چاپ شوند.

ارائه محصولات و هدایای تبلیغاتی به کارمندان و مشتریان بالقوه، برندسازی را ارتقا می‌دهد. نظر آن‌ها را نسبت به شرکت شما بهبود می‌بخشد و به آن‌ها کمک می‌کند محصولات یا خدمات شما را به خاطر بسپارند. ارسال هدایای تبلیغاتی یک ابزار بازاریابی قدرتمند هستند که اغلب نسبت به ابزارها/کانال های مشابه، بازگشت سرمایه بهتری را به همراه دارند.

هدیه تبلیغاتی چیست؟

با مجله کسب و کار نرم افزار پارس ویتایگر هم‌گام شوید.

هر کالایی که برای مصرف کنندگان مفید باشد و تصویر برند شما را طنین انداز کند؛ به‌عنوان هدیه تبلیغاتی شناخته می‌شود. بهترین هدیه تبلیغاتی به مخاطبان هدف شما و تصویری که شرکت شما می‌خواهد برای عموم به تصویر بکشد بستگی دارد. اگر برای انتخاب بهترین کالای ممکن به کمک نیاز دارید باید از یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM استفاده کنید. این سیستم تمام مشتریان شمارو می‌شناسد و با تجربه جامع از مدیریت ارتباط با مشتریان، توصیه های ارزشمندی برای لیست هدایای تبلیغاتی خلاقانه، ارائه می‌دهد.

انتخاب بهترین هدایای تبلیغاتی به چه صورت است؟

یکی از بزرگ ترین چالش های هر فرد در هر بخش از زندگی، انتخاب هدیه است. هدایایی که در محیط های کاری و رسمی رد و بدل می شوند نه تنها از این قاعده مستثنی نیستند، بلکه اهمیت استراتژیکی دارند که شاید در سایر هدایا وجود نداشته باشد.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

در صورت انتخاب درست، یک هدیه تبلیغاتی می تواند باعث افزایش وفاداری مشتری یا کاهش آن شود. به همین دلیل انتخاب بهترین هدایای تبلیغاتی یکی از موضوعات مهم نوروز است.

طبق آمار رایج ترین هدیه تبلیغاتی سررسید و یا تقویم جیبی است. شاید تقویم‌ها بهترین هدایای تبلیغاتی نباشند، اما استفاده از آنها به قدری رایج بوده، که به یک انتظار تبدیل شده است. برآورده کردن انتظارات وظیفه یک کسب و کار بوده، و عدم برآورده کردن آنها موجب کاهش رضایت مشتری می‌شود.

از طرفی، فرستادن بیش از حد هدایا تبلیغاتی تاثیر منفی خواهد داشت. هدیه دادن بیش از حد موجب مشکوک شدن مشتری به اطمینان شما از کیفیت کار خود، و به نوعی رشوه دادن است.

بهترین هدایای تبلیغاتی معمولا هدایایی هستند که در مناسبت های درست اهدا می شوند.

مناسبت های درست، مناسبت هایی هستند که برای مشتری اهمیت داشته، و به کسب و کار شما مربوط است. برای نمونه، اگر کسب و کار شما مربوط به کودکان باشد، شاید تبریک گفتن روز زن و روز مرد به آنها چندان مناسبتی نداشته باشد. اما قطعا در روز کودک و روزهای جهانی که به کودکان مربوط می شوند؛ پس می‌توانید بهترین هدایای تبلیغاتی خلاقانه را برای آنها بفرستید.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

البته چند مناسبت به همه کسب و کارها مربوط هستند. روز تولد مشتری، تاریخ آغاز به کار مشتری با شرکت شما، شب یلدا و البته نوروز.

چطور باید بهترین هدایای تبلیغاتی را برای نوروز انتخاب کنید؟ هدیه ی شما باید با

 • مناسبت مد نظر،
 • مشتری مورد نظر،
 • ویژگی های شخصیتی مشتری،
 • نقش سازمانی او، و
 • دانش و آگاهی وی

متناسب و هماهنگ باشد. ویژگی های مشتری ها را چگونه به دست بیاورید؟ با استفاده از پایگاه داده سازمان خود. اگر از نرم افزار crm استفاده می کنید، می توانید برای هر یک از مشخصات که می تواند در هدیه گرفتن موثر باشد فیلد جداگانه ای در پروفایل مشتری تعریف کرده، و هنگام مشخص کردن هدایا از آنها گزارش بگیرید.

در این راستا بیش از 50 نمونه متن پیامک تبلیغاتی عید نوروز را بخوانید.

از لحاظ سازمانی نیز باید مسائلی را در نظر گرفت:

 • بودجه ی مد نظر برای هدایا
 • تعداد مشتریانی که هدیه می گیرند
 • تعداد کسانی که در هر نقش سازمانی باید هدیه دریافت کنند
 • نوع اهدا هدایای نوروز
 • نوع هدیه
 • انتخاب گزینه هایی که می توانند هدایای تبلیغاتی نوروزی شما باشند
 • پیش بینی زمان لازم برای انتخاب و ارسال هدایا

اصول انتخاب بهترین هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی نوروز

هدایای تبلیغاتی نوروز

با در نظر گرفتن تمام شرایط بالا، بهترین هدایای تبلیغاتی برای شرکت شما مشخص می شوند. از تعداد مشتریان خود شروع کنید. برنامه های وفاداری چند سطحی رفتاری شخصی سازی شده تر با مشتریان دارند. و ارسال هدایا نیز به نوعی قدردانی و وفادارسازی مشتری ست.

هدایا هرچه شخصی تر باشند تاثیر بهتری خواهند داشت، اما معمولا محدودیت بودجه اجازه ی شخصی سازی کامل هدایا را نمی دهد.

برای شروع کار، از سیستم CRM خود گزارشی تهیه کنید تا تعداد مشتریانی که باید هدیه دریافت کنند مشخص شود. این که برای کدام مشتری ها هدیه بفرستید به برنامه های وفاداری و استراتژی های بازاریابی سازمان شما بستگی دارد. کسانی که بیش از n بار از شما خرید کرده اند، کسانی که بیش از n ماه مشتری شما بوده اند، کسانی که به صورت کلی بیش از مبلغ خاصی خرید داشته اند، و غیره.

پس از نهایی شدن لیست افراد، به گزارشی طبق نقش سازمانی از این لیست نیاز دارید. البته شاید با توجه به مشتریان شما، گزارش های دیگری نیز لازم باشد:

 • طبق محدوده ی سنی
 • طبق جنسیت
 • طبق محدوده ی جغرافیایی
 • طبق تحصیلات
 • و مثال هایی از این دست

سپس، با توجه به برنامه های بازاریابی و بودجه بندی ها، بودجه ی خود را تعیین کنید. هدایا می توانند کارت های تخفیف، خودکارهایی با نام شرکت شما یا نام شخص دریافت کننده، سررسید، ست رومیزی، فلش مموری، پاور بانک، هندزفری، هادر اکسترنال، ماگ و غیره باشند.

معمولا دریافت هدایایی با نام برند شما برای مدیران ارشد سازمان های بزرگ، چندان خوشایند نیست. و سفارش هدایایی با نام این مدیران هزینه ی زیادی در بر دارد اما باید به این نکته توجه کنید که تصمیم گیرندگان اصلی برای خرید، مدیران ارشد هستند.

شما می توانید هنگام تعریف برنامه های وفاداری، هدایایی را که با توجه به بودجه بندی ابتدای سال می تواند مناسب باشد، به هر سطح از مشتریان اختصاص دهید.

پس از انتخاب بهترین هدایای تبلیغاتی ممکن، باید تصمیم بگیرید که هدایا چطور باید بسته بندی و ارسال شوند. در نظر داشته باشید که هر دوی این مراحل نیز به بودجه نیاز دارند. بسته بندی ها نیز باید با شخصیت و نقش سازمانی افراد همخوانی داشته باشند.

برای ارسال هدایا، گزارش دیگری شامل نام شخص، نام شرکت، و آدرس وی از CRM خود گرفته، و آن را پرینت کنید. البته اگر شخصی که در شرکت شما با مشتری در تماس بوده هدیه را شخصا به آنها بدهد تاثیر بسیار مثبت تری خواهد داشت. اما ممکن است در شلوغی های اسفند اختصاص دادن زمانی برای رساندن هدایا به دست مشتری ها کار دشواری باشد.

شاید حک کردن نام هر مشتری بر خودکار یا ماگ کاری بسیار هزینه بر باشد، اما نوشتن نام آنها بر بسته بندی هزینه ای ندارد، و در عین حال به شخصی سازی هدایا کمک می کند.

هدایا می توانند کارت هایی با بن تخفیف و هدایایی با ارزش مالی که در خرید از شما قابل استفاده اند نیز باشند. این ایده بسیار وسوسه کننده به نظر میرسد، چرا که تنها هزینه ی آن چاپ یک سری کارت و پست کردن آنهاست. اما برای مناسبت های بزرگ هدایای ملموس و غیرنقدی بسیار خوشایند تر هستند، خصوصا برای مدیران ارشد و رده بالا.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه