نرم افزار CRM در صنعت هواپیمایی

نرم افزار CRM در توسعه و ارتقای سطح کیفی صنعت هوایی

نرم افزار CRM برای تعمیرات و نگهداری خطوط هوایی شعار ما در مجله کسب و کار پارس ویتایگر،

نرم افزار CRM برای تعمیرات و نگهداری خطوط هوایی

شعار ما در مجله کسب و کار پارس ویتایگر، کمک به رشد و ارتقا با ارائه محتوای مفید درباره کسب و کار ها است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه تکنولوژی و سازمانی، فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

تعمیر و نگهداری هواپیما

نرم افزار CRM می تواند به عنوان یک نرم افزار مهندسی در بخش تعمیر و نگهداری خطوط هوایی استفاده شود. این نرم افزار می تواند با ایجاد پایگاه داده یکپارچه ای از اطلاعات، نیازهای مرکز مدیریت تداوم صلاحیت پرواز هواپیما (CAMO) و پیمانکاران تعمیر و نگهداری و تعمیرات اساسی (MRO) را به منظور توسعه و ارتقای سطح کیفی مهندسی و تعمیرات در صنعت هوایی برآورده سازد. نرم افزار CRM برای پیاده سازی فرایندهای این کسب و کار، پایه و اساسی ارائه می دهد که منجر به کاهش چشمگیری در هزینه های تسهیلات مهندسی و تعمیر و نگهداری می شود.

پیمانکاران تعمیرات و نگهداری خطوط هوایی همواره با چالش های سخت و متنوعی در زمینه عدم اطمینان در مورد قیمت سوخت، میزان تقاضا، هزینه های مواد و در دسترس نبودن نیروی کار ماهر مواجه هستند. علاوه بر آن، این صنعت بر طبق دستورات دقیق سازمان های نظارتی اداره می شود که همین امر موجب نیاز شدید صنعت هوایی به راه حل های خاص و هوشمندانه ای در حیطه فناوری اطلاعات (IT) می شود. راه حل های ارائه شده در حیطه IT باید بتوانند فرایند هایی را گسترش دهند که میزان استفاده از دارایی ها را بهینه سازی کرده و هزینه های عملیاتی را به بهترین نحو کنترل نماید. در میان نرم افزار های موجود بی شک، نرم افزار CRM این مزیت رقابتی را برای این کسب و کار ها ایجاد می کند.

 

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

دیگران در مجله کسب و کار پارس ویتایگر خوانده‌اند : تاریخچه مدیریت ارتباط با مشتری شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز

نرم افزار CRM در شرکت های هواپیمایی

شرکت های هواپیمایی

شرکت های هواپیمایی

خطوط هوایی برای کسب موفقیت در بین سایر خطوط نیاز به مدیریت ارتباط با مشتریان با کیفیت بالا و عملکرد کم احتیاج دارند تا تجربه مشتری موفقی را با خدمات عالی، روندهای موثر و مسافران مشتاق داشته باشند. در حقیقت نرم افزار CRM به شرکت های هواپیمایی کمک می کند تا قاطعانه ارتباط خود را با مشتریان ارتقاء دهند.

خطوط هوایی برای بقای خود در محیط رقابتی، باید با حاشیه سود کم تلاش کرده و برای مواجه شدن با خطراتی مانند رکود اقتصادی، حملات تروریستی و یا فجایع طبیعی که تاثیر منفی بر روی حاشیه سود دارند از فرایندهای کسب و کار انعطاف پذیر داشته باشند.

علاوه بر این، به دلیل گستردگی حیطه کاری این صنعت، رقابت شرکت های هواپیمایی مختلف به یک رقابت بین المللی تبدیل شده و در نتیجه فعالان این صنعت باید بازار پر سود مسافت های طولانی را با کمترین هزینه از سایر رقبای خود ربوده و سهم بسزایی در رشد این صنعت داشته باشند .

صنعت هوانوردی نیز مانند سایر صنایع بسیار تحت تاثیر دنیای دیجیتال، قرار گرفته است که این امر به نوبه خود، منجر به ایجاد تغییرات اساسی و به وجود آمدن فرصت های قابل توجهی شده است.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

در طول این تحولات، بسیاری از خطوط هوایی بر روی ارائه خدمات توافق شده متمرکز شدند که در اینصورت فرقی ندارد که آنها در مورد مشتریان خود چه میزان اطلاعات دارند و برنامه های آنان برای حفظ مشتری می تواند این وضعیت را گسترش دهد یا خیر، اما این کار هزینه زیادی در بر دارد و بار سنگینی برای حاشیه می باشد. این شرکت ها برای کاهش هزینه های حفظ مشتری خود به ادغام IT و مدیریت مشتریان احتیاج دارند. نرم افزار CRM این نیاز آنها را با کمترین هزینه و بالاترین سوددهی مرتفع می سازد.

اولویت های مدیریت ارتباط با مشتری در زمینه حمل و نقل هوایی

کاربرد crm در حمل و نقل هوایی

حمل و نقل هوایی

اولین وظیفه مدیریت ارتباط با مشتری، ترویج وفاداری مشتری به یک خط هوایی می باشد. به این منظور خطوط هوایی به ارائه مشوق های خریدی احتیاج دارند که اولا تحت تاثیر قیمت نبوده و منجر به افزایش قیمت نشوند، ثانیاً، آنها باید برای افزایش حاشیه فروش خود، خدمات جانبی مانند رزرو صندلی، بهبود پذیرایی در زمان پرواز یا خدمات ترانسفر ارائه دهند. توجه داشته باشید، ارائه این خدمات باید بصورت کاملا خودکار انجام شود. ثالثاً در این زمینه این است که شرکت های هواپیمایی باید هزینه های جاری خود را کاهش دهند. آنها می توانند با استفاده از نرم افزار CRM فروش مستقیم و آنلاینی داشته باشند، حق کمیسیون را حذف و در نتیجه حاشیه فروش خوبی به دست بیاورند و در نهایت، شرکت های هواپیمایی باید به دنبال برقراری و حفظ ارتباط با مشتری باشند. این امر مستلزم کسب اطلاعات مفید در مورد گروه های مورد نظر و مناسب می باشد.

شرکت های هواپیمایی باید:

 • سریع عمل کنند
 • بودجه خود را از منابع محدودی تهیه کنند
 • با سرمایه گذاری اندکی، کسب و کار خود را راه اندازی کنند
 • با محیط های IT ناهمگن همکاری داشته باشند

تاثیر درگیر کردن مشتریان بر وفاداری آنان به خطوط هوایی

طبق تحقیقی که در اندونزی بر روی ۲۵۰ مسافر خطوط هوایی مختلف انجام شد، درگیر کردن مشتری ( customer engagement ) بالاترین تاثیر را در وفاداری مشتریان دارد. درگیر کردن مشتری شامل تمام اقداماتی ست که یک سازمان برای ایجاد تجربه ای متفاوت از تعامل با مشتری انجام می دهد.

نتایج این تحقیق حاکی از آن هستند که فرایندهای روانشناختی و رابطه ی روانی میان مشتری و برند خاص تمایل برای استفاده ی دوباره از خدمات خطوط هوایی را در مشتری ایجاد می کنند. جنبه ی احساسی درگیر کردن مشتری نیز در افزایش وفاداری مهم است.

مشتریان درگیر شده با برند ممکن است به موفقیت شرکت های هواپیمایی افتخار کنند و وقتی کسی از “خط هوایی شان” تعریف می کند، حسی شبیه به وقتی که از خود شخص تعریف کنند برای آنها دارد. این مدل ارتباطات مشتری را تشویق می کند که علاوه بر وفادار ماندن به برند، آن را به دیگران نیز توصیه کنند.

میزان درگیری کردن مشتری با برند می تواند با دقت بالایی میزان وفاداری آنها را پیش بینی کند. یافته های این تحقیق نشان می دهد که درگیری کردن مشتری ساختار مهمی برای صنعت هواپیمایی است و خطوط هوایی باید هنگام تدوین استراتژی های بازاریابی خود آن را در نظر داشته باشند.

افزایش درگیری کردن مشتری راه های متفاوتی دارد که یکی از آنها ایجاد اشتیاق و هیجان در مشتریان برای برند است. این اشتیاق را می توان با بهبود اعتبار نام تجاری و شناخت اجتماعی مشتریان ایجاد کرد.

دو محرک مهم دیگر درگیر شدن مشتری، توجه مشتریان و جذب مشتری به نام تجاری هواپیمایی است. برای جلب توجه و جذب مشتریان ، مدیران خطوط هوایی باید اطمینان حاصل کنند که اطلاعات مشتری، اخبار و تبلیغات مربوط به خطوط هوایی به راحتی برای مشتریان قابل دسترسی است.

ساخت یک وب سایت کاربرپسند و شرکت در برنامه های مسئولیت اجتماعی شرکت ها، دو روش جلب توجه مشتری و ایجاد انگیزه در آنهاست. ایجاد تعامل مشتریان به عنوان یکی دیگر از محرکان درگیر کردن مشتری ست.

مشتریان درگیر شده با برند به اشتراک گذاری تجربه خود با دیگر مشتریان علاقمندند. بنابراین، شرکت های هواپیمایی می توانند رویدادهای اجتماعی ویژه ی مشتریان سازماندهی کنند تا مشتریان یکدیگر را ملاقات کرده و تجارب خود را با کسانی که تجارب مشترک داشته و آنها را درک می کنند به اشتراک بگذارند.

با استفاده از نرم افزار CRM برای خطوط هوایی، مدیریت و اجرای تمامی این امور بسیار آسان می گردد. هم چنین، شخصی سازی خدمات با استفاده از اطلاعات ثبت شده ی هر مشتری، میزان رضایت آنان از خدمات ارائه شده، تعداد دفعاتی که از خدمات شما استفاده کرده اند، مقاصدی که بیشتر به آنها سفر کرده اند، و حفظ ارتباط با مشتریان به درگیر شدن بیشتر آنها کمک شایانی می کند.

راه حل مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) برای خطوط هوایی

نرم افزار CRM راه حلی برای کل سیستم خطوط هوایی می باشد که می تواند مهمترین فرایندهای مدیریت ارتباط با مشتری را استاندارد سازی و خودکار نماید. نرم افزار CRM برای خطوط هوایی شامل قسمت های زیر می باشد:

 • مدیریت تعمیرات و نگهداری و کاهش هزینه ها در این بخش
 • مدیریت بازخورد ها
 • مدیریت رضایت مشتری
 • مدیریت فرایندهای فروش متقابل و بیش فروشی

این  ویژگی های نرم افزار CRM جهت پاسخگویی به نیازهای سیستم خطوط هوایی مناسب می باشند که برای شرکت های هواپیمایی می تواند شامل گزینه هایی برای موازد زیر در بخش فروش بلیط باشند:

 • سیستم های صدور بلیط،
 • گزارش پشتیبانی،
 • وب سایت ها،
 • مدیریت ایمیل
 • و…

همچنین از این ویژگی ها می توان برای بهبود و مدیریت موارد زیر در بخش تعمیرات و نگهداری و تعمیرات اساسی خطوط هوایی استفاده کرد:

 • جمع آوری اطلاعات لازم در مورد قطعات،
 • موجودی قطعات،
 • مدیریت و کنترل مراحل انجام تعمیرات
 • و …

نرم افزار CRM پارس ویتایگر

نرم افزار CRM پارس ویتایگر

نرم افزار CRM پارس ویتایگر

نرم افزار CRM پارس ویتایگر، راه حل استانداردی است که کسب و کار شما را بر اساس گردش کار های در حال توسعه، یکپارچه و فرآیندهای  استاندارد کسب و کار، مدیریت و کنترل می کند. علاوه بر توجه به مشتریان، شما می توانید بر اساس استراتژی های کسب و کار خود، اهداف و مزایایی تعریف کرده و در فرایند های خود از ماتریس کارت امتیاز متوازن نیز بهره ببرید. راه حل نرم افزار CRM پارس ویتایگر، کیفیت ارتباط با مشتریان را ارتقاء داده و حفظ می کند؛ همچنین با استفاده از این نرم افزار شما می توانید شاخص خالص ترویج کنندگان ( NPS ) خوبی داشته باشید.

به یاد داشته باشید که نرم افزار CRM پارس ویتایگر:

 • هزینه های کسب و کارهای مرتبط با خطوط هوایی را برای تحلیل مشتریان کاهش داده و میزان سوددهی را سالیانه تا ۱۰ درصد افزایش می دهد
 • در مقایسه با راه حل های مدیریت ارتباط با مشتری معمولی، ۳۰ تا۵۰ درصد هزینه نصب، راه اندازی و پیاده سازی کمتری دارد.
 • خدمات امن و شفافی به مشتریان ارائه می دهد که ۱۰۰٪ با دستورالعمل های برنامه ریزی شده کسب و کار شما مطابقت دارند.
 • بیش از ۸۰ درصد از شاخص های کلیدی عملکرد برنامه ریزی شده در فرآیندهای کسب و کار شما را برآورده می سازد
 • در حال حاضر در بسیاری از شرکت های هواپیمایی در اروپا و استرالیا استفاده می شود.

در پایان لازم به یادآوری است که با توجه به نقش و اهمیت صنعت هوایی در توسعه متوازن کشورها، مدیران تصمیم گیرنده این صنعت باید همواره با پیشرفت های روز دنیا همگام شده و استفاده از فناوری های جدید را یکی از الویت های کاری خود قرار دهند. مشاوران متخصص در گروه فناوری اطلاعات آوب همواره با افتخار در این مسیر همراه شما هستند و به شما کمک می کنند تا نیازهای خود را شناساییو در رفع آن ها نسبت به رقبا پیشتاز باشید.

مشاوران پارس ویتایگر آماده ارائه راهنمایی های لازم در زمینه استقرار و پیاده سازی این نرم افزار در هر ساعت از شبانه روز به شما می باشند.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان
  1. نویسنده:
  1. نویسنده:
  1. نویسنده:
  1. نویسنده:
  1. نویسنده:
  1. نویسنده:

ثبت دیدگاه