نرم افزار تجهیزات پزشکی

نرم افزار تجهیزات پزشکی و CRM

یک نرم افزار تجهیزات پزشکی باید بتواند تمام فرآیندهای موجود را سامان دهد، و آنها را تا حدی

یک نرم افزار تجهیزات پزشکی باید بتواند تمام فرآیندهای موجود را سامان دهد، و آنها را تا حدی خودکارسازی و منظم تر کند. از طرفی، اهمیت ارتباط با مشتریان، چه در عمده فروشی و چه خرده فروشی، در بازار امروز قابل انکار نیست.

گزینه های بسیار و حق انتخاب، مشتری را به راحتی از شما به سمت رقیبتان سوق می دهد. پس آنچه که شما را متمایز می کند، بیش از کیفیت و قیمت است. کسب و کارها برای این نوع تمایز و ایجاد ارتباطی موفق با مشتری، از نرم افزارهای CRM یا همان مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می کنند.

اگر بخواهید از هر دو نرم افزار تجهیزات پزشکی و CRM به طور هم زمان استفاده کنید، کارها کمی پیچیده می شوند. سوال اینجاست که آیا می توان تنها از یک نرم افزار با هر دو هدف استفاده کرد؟ بله. در ادامه هر بخش لازم در تجهیزات پزشکی و نحوه انجام آن در CRM شرح داده می شود.

شناسنامه تجهیزات

شعار ما در مجله کسب و کار پارس ویتایگر، کمک به رشد و ارتقا با ارائه محتوای مفید درباره کسب و کار ها است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه تکنولوژی و سازمانی، فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم

اولین چیزی که در ثبت داده های تجهیزات پزشکی اهمیت دارد، ثبت مشخصات تجهیزات است. در نرم افزار CRM می توانید بخشی مجزا به نام “تجهیزات” داشته باشید و تمام مشخصات را در قالب “فیلد” ها ثبت کنید.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

نرم افزار تجهیزات پزشکی

هر گزینه یک فیلد است که قابل جستجو و گزراش گیری هستند. شما می توانید فیلدها را اجباری کرده، از لیست های انتخابی برای پر کردن آنها استفاده کنید، و محدودیت های مدنظر را بر فیلد اعمال کنید.

مثلا اگر مهندس های راه انداز همیشه از یک گروه مشخص انتخاب می شوند، لزومی ندارد هر بار نام آنها نوشته شود. کافیست یک فهرست انتخابی بسازید تا هنگام پر کردن این فیلد، یک نفر از لیست انتخاب گردد.

تعمیرات و خدمات

نگهداری تجهیزات فروخته شده، همیشه مسئله مهم و بزرگی برای خریدار است. مسئله اینجاست که بسیاری از خریداران اطلاعات یا زمان کافی برای نگهداری صحیح را ندارند. اما شما دارید. پس می توانید این اطلاعات را در قالب خدمات نگهداری به آنها ارائه دهید. در راستای ارائه خدمات تعمیر و نگهداری متمایز، دو مورد زیر را اجرا کنید:

پیگیری سیستماتیک تعمیرات

منظور از سیستماتیک این است که برای هر نوع تعمیر روال خاصی داشته باشید و این روال ها را در نرم افزار پیاده سازی کنید. بسیاری از پیگیری ها می تواند با استفاده از گردش کار به صورت خودکار و پیامکی انجام شود.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

مثلا: به فواصل زمانی دو روزه برای تعمیرکار پیامک پیگیری ارسال شود. تا زمانی که وضعیت دستگاه در دست تعمیر به “تایید تعمیر” (یا هر وضعیت دیگری که نشان دهنده بازگشتن دستگاه از تعمیر و تایید رفع مشکل باشد) تغییر کند، پیامک های پیگیری ارسال می شوند.

مدیریت هزینه های نگهداری

هزینه های نگهداری هر دستگاه می تواند در پروفایل خریدار آن، یا در فرمی که خودتان با PDFساز در نرم افزار طراحی کرده اید، ذخیره شود. فرمول های جمع جزو ساده ترین فرمول های قابل اجرا در فرم های ساخته شده با PDFساز هستند. پس می توانید به راحتی مجموع هزینه های نگهداری را برای خود یا مشتری محاسبه کنید.

نگهداری پیشگیرانه (PM)

نگهداری پیشگیرانه از دسته نیازهای تخصصی تجهیزات پزشکی ست. با استفاده از ماژول PDFساز که پیش تر نیز به آن اشاره شد، می توانید در نرم افزار CRM انواع فرم های نگهداری پیشگیرانه و کالیبراسیون را تعریف کنید و آنها را به دستگاه های مورد نظر اختصاص دهید.

به علاوه، می توانید طبق جدول زمانی برای هر نوع دستگاه گردش کارهایی بنویسید تا هشدارهای خودکار برای انجام PM و کالیبراسیون در نرم افزار، به صورت ایمیلی یا پیامکی، یا در قالب فعالیت های سیستمی جدید با اولویت بالا، برای شما ارسال شوند.

چک لیست بازرسی روزانه

با استفاده از ماژولی به نام چک لیست، می توانید در هر بخش از نرم افزار چک لیست هایی بسازید. چک لیست های هر ماژول می توانند بی شمار باشند و هر چک لیست آیتم های بی شمار داشته باشد. می توانید هر چک لیست را بخش بندی کنید.

کنترل کیفی

نتیجه کنترل کیفی باید در پایگاه داده ای ذخیره شود که قابل مدیریت و پیگیری باشد. شما می توانید یا بخش جداگانه ای برای کنترل کیفی داشته باشید، یا در صفحه هر دستگاه، بلوکی (بخش) به نام کنترل کیفی بسازید تا نتیجه ها در آن ثبت شوند.

ایجاد و مدیریت وظایف روزمره

به جای این که هر روز یک سری وظایف تکراری را تعریف کنید و انجام دهید، می توانید یک وظیفه را یک بار و به عنوان “تکرار شونده” تعریف کنید. یادآور وظیفه در بازه های زمانی تعیین شده توسط شما، برای شخص مورد نظر ارسال می شود.

برخی وظایف را نیز می توان کاملا به صورت خودکار و با استفاده از گردش کارها انجام داد. مثلا ارسال پیامک های تغییر وضعیت، یادآور پرداخت، تشکر از پرداخت، پیگیری تعمیر، و غیره.

پیگیری خرید

چه عمده فروش باشید و چه خرده فروش، به هر حال تجهیزات را از جایی تهیه کرده و به کسانی می فروشید. سیستماتیک کردن فرآیند خرید تجهیزات از هدررفت زمان زیادی پیشگیری می کند.

لیست تامین کننده ها را در سیستم خود ذخیره کنید. درست مانند مشتری ها و تجهیزات، هر تامین کننده نیز صفحه مربوط به خود را خواهد داشت. شما می توانید برای هر گامی که از خرید طی می شود گزارش نوشته و گام بعدی را در قالب فعالیت سیستمی (رویداد یا وظیفه) تعریف کنید. خودکارسازی بخش هایی از فرآیند خرید در بخش انبارداری همین نوشته توضیح داده می شود.

پیگیری فروش

پیگیری های فروش محصولات در تمام کسب و کارها لازم و مشترک است. هر مشتری که با شما تماس می گیرد، با رقبای شما نیز تماس گرفته و پس از مقایسه قیمت ها و شرایط، خرید می کند.

اتفاقی که می افتد این است که در بسیاری از مواقع شما فراموش می شوید. وظیفه شما این است که خود را در یاد مشتری نگه دارید، و به او نشان دهید چرا بهترین انتخاب هستید. در حقیقت باید به مشتری در پیدا کردن مناسب ترین دستگاه برای هدف مورد نظرش، صادقانه کمک کنید.

انبارداری

کنترل ورود و خروج کالا به انبار، با استفاده از اطلاعات وارد شده در بخش انبارداری نرم افزار CRM ممکن است. صدور مجوز ترخیص با قالب دلخواه و چاپ آن نیز با استفاده از ماژول PDFساز که با همه ماژول ها سازگار است، انجام پذیر است.

امکان تعریف کمینه و بیشینه موجودی انبار باعث می شود هیچ گاه با موجودی انبار غافلگیر نشوید. می توانید گردش کاری تعریف کنید که در صورتی که میزان موجودی انبار از حداقل مورد نظر کمتر شود، اطلاعیه ای برای شما ارسال شود. یا پیامک درخواست خرید خودکاری به تامین کننده موردنظر برود.

می توانید گردش کاری بنویسید که با رسیدن موجودی به حداقل، وظیفه سفارش جدیدی برای مسئول خرید شما تعریف شود.

کارت های گارانتی و خدمات پس از فروش

در ماژولی جداگانه به نام “پرونده های کالا” می توانید گارانتی هر محصول را ثبت کنید. اگر قالب خاصی برای کارت های گارانتی دارید و آن را در PDFساز طراحی کرده اید، می توانید کارت را به صورت یک خروجی پی دی اف برای مشتری ایمیل کرده، و پرینت آن را مهر و امضا شده برایش ارسال کنید.

مکاتبات و ارتباط با مشتری ها و تامین کنندگان

شما گزارشی از تمام مکالمات را در نرم افزار خواهید نوشت. تفاوتی نمی کند که شخص مورد نظر چه ارتباطی با شما داشته باشد، به هر حال در نرم افزار ماژول جداگانه ای برای افرادی که در کسب و کار با آنها در ارتباط هستید وجود دارد و یا می تواند ساخته شود.

گزارش گیری

امکان تهیه گزارش های گوناگون آماری یا نموداری از تجهیزات، نگهداری پیشگیرانه، کالیبراسیون و خرید، گزارش های مختلف از هزینه ها، اقلام موجودی، و کارهای پرسنل وجود دارد.

به علاوه، می توانید گزارش ها را با زمان بندی مورد نظر، به صورت خودکار دریافت کنید. یعنی یک بار تعریف یک گزارش کافی ست.

مدیریت سیستم و چارت سازمانی

شما می توانید ساختار سازمانی خود را از سطوح بالای مدیریت تا بخش های داخلی در نرم افزار تعریف کنید. نقش کاربران و حیطه های تحت اختیار آنها نیز با توجه به ساختار سازمانی مشخص و اعمال می شود.

می توانید دسترسی نقش های مختلف برای ایجاد، ویرایش یا حذف داده ها در ماژول های مختلف را مشخص کنید. یا به صورت کلی دسترسی بعضی نقش ها را به ماژول های خاص (فاکتور ها، انبار، لیست مشتری ها و غیره) محدود کنید.

قابلیت اجرای نرم افزار به صورت تحت شبکه محلی یا اینترنت

نرم افزاری که تا به این جا برای شما شرح داده شد، قابلیت استفاده تحت شبکه یا تحت وب را دارد. یعنی می توانید به صورتی آن را استفاده کنید که تنها از طریق شبکه داخلی شرکتتان قابل دسترسی باشد. یعنی هیچ اتصالی با اینترنت و فضای بیرون نخواهید داشت.

اما اگر می خواهید حین مسافرت های کاری، ماموریت ها یا از خانه هم به نرم افزار دسترسی داشته باشید، می توانید از طریق اینترنت این دسترسی را برقرار کنید. همه چیز به اولویت های شما بستگی دارد.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه