نرم افزار CRM در دانشگاه ها

کاربرد نرم افزار CRM در دانشگاه و مدیریت ارتباط با دانشجو

سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) به یک سازمان این امکان را می دهد تا

سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) به یک سازمان این امکان را می دهد تا تمام اطلاعات مشتریان و جزئیات مربوط به ارتباط و تعامل دائم با آنها را مدیریت کند. این امر به کارمندان یک سازمان کمک می کند تا نیازهای یک مشتری را به خوبی شناسایی و با استفاده از خدمات و محصولات موجود آنها را مرتفع سازند.
نرم افزار CRM به دانشگاه ها فرصت ایجاد و نگهداری ارتباط با دانشجویان خود را ارائه می دهد، وظیفه ای که برای تمام محیط های آموزشی ضروری می باشد. موسسات آموزشی همواره برای جلب توجه یک دانشجو در حال رقابت با یکدیگر هستند و به نفع آنهاست که با دانشجویان تعامل داشته باشند و اطلاعات مهم درباره دانشگاه خود را به اشتراک بگذارند. برای دانشگاه ها بسیار مهم است که از سایر رقبای خود متفاوت باشند و این امر شامل به اشتراک گذاری اطلاعاتی در مورد نحوه توانمند کردن دانشجویان و قرار دادن آنها در مسیر موفقیت های آتی می باشد.
لازم به ذکر است دانشگاه ها به حفظ و پیگیری تعاملات قبلی با دانشجویان نیاز دارند. در یک محیط پیچیده و چند وجهی که تعامل با دانشجویان  اغلب فراموش شده است، نرم افزار CRM به دانشگاه ها این امکان را می دهد تا ارتباطات و تعاملات خود با مخاطبین را متمرکز کنند. سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری CRM مزایای بسیاری برای دانشگاه ها فراهم می کند و به آنها اجازه می دهد تا بصورت همزمان گروه های مختلف را تحت نظر بگیرند:

افزایش فعالیت های ارتباطی

سیستم های CRM به دانشگاه ها این امکان را می دهد تا ارتباط مفیدی با مخاطبان متعدد داشته باشند، و ارتباطات مستحکمی با ذینفعان مختلف داشته باشند. با استفاده از نرم افزار های CRM، محیط های آموزشی می توانند:
اطلاعات مربوط به برنامه ها و روند تحصیلی دانشجویان را به والدین اطلاع دهند.

 • اطلاعات دانشجویان را جمع آوری کرده و این اطلاعات را در دسترس واحد های مختلف قرار دهند.
 • کانال های ارتباط متقابل را ارتقاء دهند و مخاطبان خود را بهتر بشناسند.

پشتیبانی از برنامه های ثبت نام و افزایش حفظ دانشجویان

دانشگاه ها به جذب دانشجویان بالقوه و از آن مهمتر، به حفظ دانشجویان فعلی احتیاج دارند. با یک استراتژی CRM خوب، محیط های آموزشی می توانند:

 • دانشجویان فعلی و جدید را تحت نظر بگیرند و تعاملات آنها با دانشگاه را پیگیری کنند.
 • از میزان عملکرد بخش های اداری و نحوه عملکرد دانشجویان مطلع شوند.
 • رویدادها را ایجاد، مدیریت و پیگیری کنند، و طرح های بازاریابی مختلف را تحلیل کنند.

مدیریت ارتباطات با کارکنان و  خیرین با نرم افزار CRM

دانشگاه ها دائما در حال جذب سرمایه می باشند و به همکاری بیشتری برای ایجاد روابط طولانی مدت با خیرین و کارمندان خود نیاز دارند:

 • جمع آوری اطلاعات خیرین و تهیه لیستی از تعاملات قبلی با آنها
 • خودکار کردن ارتباطات با خیرین و مطلع کردن دائم آنها از عملکرد دانشگاه، دانشجویان و برنامه های آنان
 • تحلیل موقعیت های سرمایه گذاری و شناسایی و پیاده سازی روند هایی که باعث افزایش تعامل می شود.

مدیریت فعالیت های کادر اداری و دانشکده ها با نرم افزار CRM

دانشگاه ها دارای بخش های اداری مختلفی می باشند و پیگیری فعالیت های متعدد مشکل می باشد. با نرم افزار CRM، محیط های آموزشی می توانند وظایف بسیار زیادی را مدیریت کنند و همچنین با اجازه دادن به کارمندان برای اتخاد تصمیم های آگاهانه تر، آنها را صاحب اختیار می کنند.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان
 • جمع آوری و مدیریت اطلاعات درباره عملیات مختلف شامل حمل و نقل، غذا و …
 • نظارت بر عملکرد یک بخش اداری و کمک به اتخاد آسانتر تصمیمات مهمی که برای آنها موثر باشد
 • امکان دیجیتال کردن اطلاعات دانشکده ها و امور اداری و اعمال مدیریت صحیح با استفاده از یک سیستم CRM
 • اختیار دادن به دانشکده ها که به آنها اجازه می دهد با استفاده از ویژگی تبادل داده ها به اطلاعات دانش آموزان و منابع آموزشی دسترسی داشته باشند.

نرم افزار CRM به دانشگاه ها این امکان را می دهد تا تمام اطلاعات خود را جمع آوری و به درستی مدیریت کنند. همچنین، با رشد راه حل های مبتنی بر ابر (cloud)، کاربران CRM می توانند به این عملکرد در هر جا و هر زمان دسترسی داشته باشند. یک راه حل CRM مبتنی بر ابر  به محیط های آموزشی این امکان را می دهد تا با رفع نیاز دانشگاه ها به نصب، مدیریت و پشتیبانی سیستم  CRM در زمان خود صرفه جویی کنند. در عوض، دانشکده ها و کارکنان می توانند تعاملات خود را مدیریت کرده و در مورد مدیریت کارهای روزانه با دانشجویان و سایر ذینفعان تصمیمات آگاهانه ای بگیرند و بدین ترتیب با استفاده از نسخه موبایل در زمان خود صرفه جویی کنند.

با نرم افزار CRM پارس ویتایگر دانشگاه ها می توانند با دانشجویان بالقوه ارتباط داشته باشند، نیازهای دانشجویان فعلی را بر طرف کنند و ارتباط دائمی با کارکنان داشته باشند که امری کاملا ضروری برای محیط های آموزشی می باشد. نرم افزار CRM پارس ویتایگر نه تنها به دانشگاه ها در دستیابی به اهدافشان کمک می کند، بلکه آنها را به شیوه ای کارآمد و بجا با یکدیگر هماهنگ می کند.

برای مشاهده دموی نرم افزار crm پارس ویتایگر کلیک کنید

همچنین می توانید مطلب ” نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری چیست؟ ” را بخوانید

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه