استراتژی مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

مناسبترین استراتژی مدیریت ارتباط با مشتری برای هر کسب و کار

در قسمت اول مقاله ” مناسب ترین استراتژی CRM برای کسب و کار شما ” سه نکته از مقاله

در قسمت اول مقاله ” مناسب ترین استراتژی CRM برای کسب و کار شما ” سه نکته از مقاله آقای ویلیام باند بیان گردید که به مدیران عالی شرکت ها کمک می کرد تا کسب و کار خود را برای داشتن یک استراتژی مدیریت ارتباط با مشتری موفق گسترش دهند. امروز هم قسمت دوم از این مقاله را در پارس ویتایگر منتشر کرده ایم ، خالی از لطف نیست دنباله این مقاله را مطالعه فرمایید:

۴-  برنامه ریزی برای اعمال تغییرات

شعار ما در مجله کسب و کار پارس ویتایگر، کمک به رشد و ارتقا با ارائه محتوای مفید درباره کسب و کار ها است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه تکنولوژی و سازمانی، فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

اگر برخی از جنبه های کسب و کار شما به درستی کار نکنند، احتمالا احساس می کنید که باید هر چه سریعتر برای به حداقل رساندن میزان خسارت، سیاست ها و تکنولوژی های جدیدی را پیاده سازی کنید. مشکل موجود در مورد این ذهنیت این است که تمام این تغییرات می تواند تاثیر منفی روی بهره وری کارکنان شما داشته باشد. به منابع انسانی خود فکر کنید و در هر زمانی که امکان دارد، سیاست های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) خود را به تدریج معرفی نمایید.

۵-  شروع پیگیری مشتریان قبل از اولین تماس

چارچوب مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) این امکان را برای کسب و کارها فراهم کرده تا در هر مرحله ای از فروش، به داده های مشتری دسترسی داشته باشند. با این وجود، بسیاری از کسب و کارها  بعد از سپری شدن مراحل اولیه فروش، از CRM خود استفاده می کنند. در حالیکه با استفاده از CRM، می توانند برای برقراری اولین تماس با سرنخ خود، لیستی از اطلاعاتی که مشتری بالقوه از طریق کانال ها و شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته است، فراهم نمایند.  کاملا واضح است با انجام این کار متوجه خواهید شد که خواسته مشتری شما چیست، آنها برای برآورده شدن خواسته هایشان چه انتطاراتی دارند و خواسته های آنها درآینده چگونه خواهد بود.

۶-  همگام سازی همه نرم افزار ها با CRM

بسیاری از نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری برنامه های از پیش ساخته شده ای دارند که عملکردی مشابه سایر اپلیکیشن های پرکاربرد دارند. به همین دلیل، همگام سازی برای سیستم شما به سادگی انجام می شود و در نتیجه تمام یادداشت ها یا فرصت های ایجاد شده از طریق این سیستم بصورت خودکار به وسیله سایر بخش های CRM پیگیری خواهند شد. با این وجود، مطمئن شوید که نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری شما با تمام برنامه های استفاده شده همگام سازی شده باشد. بهترین نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری مانند: نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پارس ویتایگر، این کار را بصورت خودکار برای شما انجام می دهند، بعنوان نمونه، فرصت های مربوط به مشتری را از تقویم شما وارد می کنند، موارد فسخ شده و سایر تغییرات را به روز رسانی می کنند و در زمان مناسب اطلاعیه های یادآوری را ارسال می کنند. به یاد داشته باشید که همگام سازی همه نرم افزارهای با یکدیگر تضمین کننده آن است که شما از تمام توانایی های نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) خود استفاده می کنید.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

۷-  ارزیابی و توسعه

هر کسب وکاری چالش های خاص خود را  دارد، و هیچ استراتژی مدیریت ارتباط با مشتری نمی تواند به درستی احتمال وقوع مشکلی را محاسبه نماید. این حقیقت را بپذیرید و امیدوار باشید که ارزیابی مجدد دیدگاه شما باید این مسئله را آشکار سازد که بعضی از ابزار ها  آنگونه که انتظار می رود، کارایی ندارند. به خاطر داشته باشید که: اطلاع از هر آنچه ناکارآمد است اغلب می تواند به اندازه شناخت هر آنچه کارایی دارد، با ارزش باشد، در نتیجه، از هر شانسی که برای شناسایی نقاط ضعف سیستم خود به دست می آورید، خوشحال باشید.
در پایان باید یادآوری کنم که نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) چیزی بیشتر از یک ابزار بسیار پیشرفته نمی باشد. این نرم افزار به تنهایی نمی تواند به دستیابی اهداف کسب و کار شما کمک کند. اما زمانی که با یک استراتژی انعطاف پذیر و کامل ترکیب شود، می تواند به شما کمک کند تا مشتریان خود را در مرکز توجه کسب و کار خود قرار دهید. این کار ممکن است مستلزم صرف وقت، تلاش، و برگشت به مراحل اول باشد، اما اگر از آن برای توسعه یک استراتژی صحیح استفاده کنید؛ متوجه می شوید که نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) قدرت تکمیل ارتباط شما با مشتریان را دارد.
اگر کسب و کار شما دارای استراتژی می باشد، به کمک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پارس ویتایگر می توانید با صرف کمترین هزینه و زمان به اهداف خود برسید.

برای مشاهده دموی نرم افزار crm پارس ویتایگر کلیک کنید

اگر شما هم در این زمینه تجربه ای دارید خوشحال می شیم در بخش نظرات به اشتراک بگذارید

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه