حفظ مشتری

تکنیک ها و استراتژی های CRM برای حفظ مشتری

سناریو کسب و کار در تکامل دائم با مشتریان قدرتمندی است که به اطلاعات نامحدود از طریق رسانه

سناریو کسب و کار در تکامل دائم با مشتریان قدرتمندی است که به اطلاعات نامحدود از طریق رسانه ها و اینترنت در دسترس دارند. انقلاب دیجیتال قدرت را از دستان مدیران کسب و کار به دست مشتریانی سپرده است که آگاهی زیادی از سناریوی رقابتی دارند و از اینرو در انتخاب محصولات خود آزادی دارند.

حفظ ارتباط سالم و در حال پیشرفت با مشتری ضروری می باشد. به همین منظور، اهداف باید به سمت توسعه قالب مشتری محور پیش روند، که رویکردهایی را در بر می گیرد که از نیازها و ملزومات مشتری مراقبت می کنند. بنابراین، رهبران کسب و کار باید فکر کردن بیشتر در مورد فرایندهای فکری بازاریابان را برای افزایش مقیاس درآمد شروع کنند. کسب و کاری که به تعامل خریداران با آخرین روندها در بازار احتیاج دارد،

هدف اصلی راه حل CRM ارتقای حفظ مشتری می باشد. هدف ثانویه آن افزایش دستیابی مشتری با هزینه کم، بدون به خطر انداختن ارتباطات مشتری فعلی و اطمینان از تبدیل آرام یک مشتری جدید به یک مشتری وفادار و طولانی مدت، می باشد.قبل از مطالعه ادامه این مقاله پیشنهاد می کنم مطالب قبلی را با موضوع حفظ مشتری مطالعه نمایید:

در ادامه چندین روش حفظ مشتری با CRM بیان شده است:

ایجاد یک دیدگاه جامع از نقشه “سفر مشتری”

با مجله کسب و کار نرم افزار پارس ویتایگر هم‌گام شوید.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

جمع آوری داده در مورد مشتری ضروری می باشد، زیرا به پیگیری و نظارت تاثیر استراتژی بازاریابی در ارتباط موثر با مشتری کمک می کند. همچنین، نیازها و تقاضاهای مخاطب مورد نظر را می توان پیگیری کرد. داده های خام برای ارتباط تجارب مشتریان کافی نیست. تعیین نقشه سفر مشتری کمک می کند تا نقاط کانونی تجربه مشتری را از بین ببرید: از تماس اولیه (آگاهی)، از طریق فرایند تعامل (درخواست خرید مشتری) و از طریق یک فرایند طولانی مدت (درگیر شدن خرید پس از خرید). ابزارهای نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به ارائه دیدگاهی در مورد مقاط تماس با مشتری کمک می کند. این ابزارها به شما کمک می کند تا نقاط تماس تعامل با مشتری و تعاملات پس از خرید را تعیین کنید و داده های مرتبط با نقشه سفر را جمع آوری کنید. این اکر به شما کمک می کند تا نقاط ضعف و قدرات استراتژی بازاریابی را به دست آورده و همچنین راهنماهایی برای تعامل مجدد مشتری در صورتی که نرخ تعامل کمتر شود، ارائه می دهد.

مورد هدف قرار دادن مشتریان از طریق پشنهادات سفارشی

هر مشتری مسیر خرید یا مصرفی دارد که از طریق آن می توان نقطه تعامل مناسب برای درگیر کردن وی و وفاداری بیشتر را پیدا کنیم. نرم افزار crm شبکه های مورد استفاده مشتری و سابقه خرید را جمع آوری می کند تا برنامه ریزی کند که چه نوع پیشنهاداتی برای هر فرد جذاب خواهد بود و سپس به نوبت موارد مرتبط را اضافه می کند تا ارزش شناسایی نام تجاری را بالا نگه می دارد.

 

کمک به ایجاد برنامه های وفاداری

هر برند سهم مشتریان وفادار خود را دارد، که تجاربشان آنها را مجبور می کند تا به مبنای تکراری برگردند. اطلاعات جمع آوری شده در نرم افزار CRM می تواند سطوح گوناگون تعامل با مشتریان را بیابد، و این نشان می دهد که کدام حساب ها بیشترین درآمد را دارند. این اطلاعات به شما کمک می کند تا برنامه های وفاداری را برای مشتریانی که ارزشمند هستند، ایجاد کنید. این امر یک رابطه فعال با این مشتریان سودآور ، ایجاد یک تجربه مشتری به یاد ماندنی و همچنین ارجاع این مشتریان وفادار برای گسترش هدف موجود را تضمین می کند. شما می توانید از طریق نرم افزار CRM، لیستی از سودآور ترین مشتری خود ایجاد کنید. پس از آن، می توانید شروع به پیگیری کنید و آنها را در مورد پاداش و برنامه های تشویقی مطلع کنید، بدین ترتیب آنها همچنان به عنوان مشتریان سودآور  شما باقی خواهند ماند.

خصوصی سازی تعاملات

تعامل با مشتری

تعامل با مشتری

ارتباط بین دو نفر به وجود می آید. نرم افزار CRM به شما کمک می کند تا مشتری خود را فراتر از درآمد ببینید. تاثیر خصوصی سازی نه تنها بر روی ارتباط در زمان خرید بلکه ارتباط پس از خرید نیز می باشد، زیرا در این مرحله دسترسی مکرر به مشتریان برای افزایش ارزش خدمات شما مهم می باشد. طبق تحقیقی که اخیراً در انگلستان انجام شده است، مشخص شد که خصوصی سازی، ترجیحات کاربر و سایر اطلاعات مرتبط موجود در نرم افزار CRM منجر به افزایش بازگشت درآمد بالا می شود. این امر اغلب زمانی رخ می دهد که تجربه بهینه سازی شده رضایت مشتری را برای ارجاع خدمات به پلت فرم های مختلف توسعه می دهد. هنگام نهایی کردن فیلدهای اطلاعات برای ثبت یک مخاطب، از جزئیات شخصی مانند تاریخ تولد، محل تولد برای خصوصی سازی خود استفاده کنید. با داشتن این اطلاعات، می توانید استراتژی های پیگیری خود را اعمال کنید.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

کمک به ارزیابی عملکرد

بازخوردها برای درنظر گرفتن و ساخت کمپین تبلیغاتی موفق ضروری است. باید از میزان موفقیت و کمبودهای استراتژی خود آگاهی داشته باشید تا در مواجهه با آن موثرتر عمل کنید. و بهترین گزینه برای اینکار مشتریان می باشند. CRM را می توان از طریق داشبورد ها مورد استفاده قرار داد تا اجرای خدمات و مناطق را به دقت برای توسعه، بررسی کند. همچنین معیارهایی برای شناسایی مشکلات پشتیبانی مکرر، درصد مسائل حل شده در یک تماس واحد را بررسی می کنند. از این بینش برای توسعه طرح های انگیزشی استفاده کنید که به کارکنان به خاطر عملکرد برجسته در معیارهای کلیدی پاداش می دهد.

نتیجه گیری

به عنوان یک سازمان، باید همواره به دنبال راه هایی برای ارتقای خدمات مشتریان و نظارت کردن رویکردها باشید. CRM به ادغام اطلاعات کسب و کار مربوطه از بخش های مختلف به یک پایگاه داده آسان برای دسترسی کمک می کند. CRM فعالیتهای خود را در ارتباط با مشتری متمرکز می کند، نه صرفاً برای حفظ مشتری.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه