افزایش درآمد

راز افزایش درآمد از طریق نرم افزار CRM

راز افزایش درآمد از طریق نرم افزار CRM چیست؟ اکثر افراد هنگامی که به نرم افزار CRM فکر

راز افزایش درآمد از طریق نرم افزار CRM چیست؟

اکثر افراد هنگامی که به نرم افزار CRM فکر می کنند، به مکانی جهت ذخیره تمام اطلاعات مشتریانشان می اندیشند. به راحتی می توان یک کسب و کار را بطور  غیرمنتظره ای درگیر فرایندهای پیاده سازی، هزینه کردن و سفارشی سازی کرد، اما نرم افزار CRM به دلیل داشتن اطلاعات و داده های کاربردی، این فرایندها را برنامه ریزی شده پیش می برد.

چگونه CRM باعث افزایش درآمد می شود؟

شعار ما در مجله کسب و کار پارس ویتایگر، کمک به رشد و ارتقا با ارائه محتوای مفید درباره کسب و کار ها است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه تکنولوژی و سازمانی، فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

جمع آوری داده های قدرتمند به شما این امکان را می دهد تا فروش بیشتری برای کسب و کار خود داشته باشید

سه روش برای افزایش درآمد در کسب و کار شما وجود دارد:

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان
  • افزایش تعداد افرادی که خرید می کنند
  • افزایش میانگین ارزش سفارش ( AOV ) در هر خرید
  • افزایش تعداد دفعات خرید

اگر شما نیز مانند سایر کسب و کارها باشید، پس تنها بر روی یافتن و جذب مشتریان جدید متمرکز شده اید. به منظور دستیابی به مشتریان جدید، بخش بازاریابی بر روی فعالیت هایی که شامل بازاریابی محتوا، بهینه سازی موتور جستجو و بنر تبلیغاتی می باشد متمرکز خواهد شد و تیم های فروش هم از قالب های ایمیل برای مشتریان بالقوه یا تماس های سرد استفاده می کنند. تمرکز بر روی مشتریان جدید روش نامناسبی نمی باشد؛ اما این کار بسیار گران تر و مشکل تر از سه روش ذکر شده است. در این مقاله، توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید با استفاده از داده های مشتریان، فروش، درآمد، میانگین ارزش سفارش و میزان خرید را نسبت به مشتریان افزایش دهید.

چگونه نرم افزار CRM به افزایش میانگین ارزش سفارش کمک می کند؟

کاملاً آشکار است که اگر برخی از مشتریان بیشتر از میانگین ارزش سفارشی شما خرید کنند، فروش شما افزایش می یابد. در نتیجه، شما باید فرصتی فراهم کنید تا  آنها به یک روش غیر قابل مقاومت، خریدی بیشتر از این میزان داشته باشند. بر اساس تخصص و تجربه خود تضمین می کنیم که نرم افزار CRM می تواند به بیش فروشی ( upsell ) شما کمک کند و در نتیجه باعث افزایش درآمد کسب و کار شما می گردد.

مرحله ۱: بیش فروشی آنی

بهترین گزینه ها برای بیش فروشی، محصولات یا خدماتی می باشند که مکمل محصول ابتدایی شما هستند و این حس را القا می کنند که مناسب کار کردن با محصول ابتدایی می باشند. به عنوان مثال، هنگامی که شما یک جفت کفش جدید می خرید، فروشنده از شما می پرسد آیا واکس مخصوص آن را نمی خواهید- این مثالی از بیش فروشی آنی می باشد. مثال بعدی مربوط به زمانی است که شما یک روسری می خرید، به احتمال زیاد به یک گیره و یک جفت دستکش شبیه به آن روسری را نیز احتیاج دارید.

از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) استفاده کنید تا به شما در ارائه فوری پیشنهاد بیش فروشی به مشتریان کمک کند. هرگاه خریدی توسط یک مشتری انجام می شود، از پیشینه خرید آنها برای نمایش محصولات مرتبطی که تاکنون خریداری نکرده اند استفاده کنید، در صورتی که محصولات مرتبط با محصول خریداری شده در میان آنها نباشد، سایر محصولات یا محصولی که ” مشتری ممکن است به آن علاقه مند باشد” را پیشنهاد دهید. همین امر باعث افزایش درآمد می گردد.

مرحله دوم: بیش فروشی آتی

دومین روش برای افزایش میزان میانگین ارزش سفارش، ارائه بیش فروشی بیشتر در انتهای چرخه خرید و بعد از خرید اولیه می باشد.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

این فرایند مشابه فراوانی خرید می باشد، با این تفاوت که در بیش فروشی آتی به جای خرید محصول مشابه، شما نسخه بزرگتر، بهتر و سریعتر آن محصول را پیشنهاد می دهید. نرم افزار CRM به شما می گوید مشتری چه محصولی دارد و چه مدت زمانی است که از این محصول استفاده می کند، پس کافی است تنها از طول عمر مفید محصول خود مطلع باشید تا بتوانید بیش فروشی را در زمان مناسب اجرا کنید.

به عنوان مثال، شرکتی که شامپو می فروشد، می داند که بعد از دو ماه، مشتری به خرید مجدد احتیاج دارد. این شرکت با مطرح کردن این موضوع که آیا مشتری از محصول راضی است، می تواند پیشنهاد جدیدی ارائه دهد که شامل شامپو و کاندیشنر مناسب آن شامپو می باشد.

این یک بیش فروشی و افزایش در ارزش سفارش اولیه می باشد، و همان چیزی است که از طریق پیگیری توسط نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) در مورد موقعیت مشتری در طول عمر روند فروش به دست می آید و در نتیجه فرصت بیش فروشی به موقع و مرتبطی ارائه می دهد.

چگونه نرم افزار CRM می تواند فراوانی خرید را افزایش دهد

بیش فروشی در مرحله بعد می تواند فراوانی فروشی که مشتری شما ایجاد کرده است را افزایش دهد. درست است که کار ساده ای به نظر می رسد، اما در حقیقت اگر تعداد دفعاتی که یک مشتری از شما خرید می کند را افزایش دهید، فروش خود را افزایش خواهید داد.

در مورد تعداد دفعاتی که با مشتریان فعلی خود ارتباط دارید، فکر کنید. آیا شما هفته ای یکبار، یا حتی ماهی یک بار با آنها در ارتباط می باشید؟

کاملا آشکار است که هر چقدر فواصل ارتباط شما با مشتریان طولانی تر باشد، به احتمال زیاد خرید کمتری از شما خواهند داشت. تا زمانی که ارتباط با مشتریان خود را حفظ کنید، کسب و کار شما گزینه ای خواهد بود که در زمان نیاز به محصول شما، به آن فکر می کنند.

نرم افزار CRM به شما این فرصت را می دهد تا جزئیات مشتری خود را جمع آوری کنید، از این جزئیات برای حفظ ارتباط با آنها و ارائه اطلاعات مفید و مرتبط استفاده کنید، تا بتوانید فراوانی خرید خود را افزایش دهید و در نتیجه به افزایش درآمد دست یابید.

از ایمیل مارکتینگ برای ارائه پیشنهاد، تبلیغات و پیشنهادات خاص استفاده کنید

یک روش عالی برای افزایش تعداد دفعاتی که مشتریان از شما خرید می کنند، استفاده از ایمیل مارکتینگ برای ارسال پیشنهادات و تبلیغات می باشد.

با تبلیغ پیشنهادات جدید به مشتریان خود، آنها را تشویق می کنید تا درباره جزئیات پیشنهاد شما فکر کنند. و بدین ترتیب به خودتان فرصتی برای فروش بیشتر می دهید.

مطمئن شوید که به تمام پایگاه داده نرم افزار CRM خود پیشنهاد را ارائه کرده اید، و از نرم افزار CRM خود برای بخش بندی مشتریان جهت ارائه پیشنهاد مرتبط با هر مشتری استفاده کرده اید. با انجام این کار، بهترین امکان برای افزایش فراوانی فروش را برای خودتان فراهم کرده اید.

فروش به مشتریان فعلی آسانتر از فروش به مشتریان جدید می باشد

اگر مشتری یکی از محصولات یا خدمات شما را دوست دارد، احتمال زیادتری برای خرید مجدد آنها می باشد. پس در مقایسه با فردی که هیچ آشنایی با کسب و کار شما ندارد، احتمال زیادتری وجود دارد که مشتریان فعلی به کسب و کار شما اعتماد کنند.

همچنین متقاعد کردن مشتری در مورد گرانتر بودن محصول، برای یک مشتری جدید در مقایسه با مشتری فعلی سخت تر می باشد. این امر برای مشتریانی که بطور طبیعی با آنها راحت هستید، نیز صدق می کند. مشتریان فعلی برای خرید از کسب و کار شما برای دومین یا سومین بار راحت تر می باشند، به همین دلیل برای شما نیز راحت تر است که محصول خود را به آنها بفروشید.

اینجاست که نرم افزار CRM شما می تواند واقعاً به افزایش درآمد شما کمک کند. الان جواب این سوال که چرا شما در وهله اول نرم افزار CRM دارید، کاملا مشخص می شود.

شما می خواهید بتوانید با مشتریان فعلی خود به روشی که برای آنها مناسب و برای فروش شما تاثیر گذار می باشد، داد و ستد داشته باشید.

نتیجه گیری

نرم افزار CRM قلب هر کسب و کاری می باشد. از نرم افزار CRM برای افزایش فرصت های فروش، افزایش فراوانی خرید و میانگین ارزش سفارش و در نتیجه برگشت سالم سرمایه گذاری و افزایش درآمد بر روی نرم افزار CRM استفاده کنید.

در حالیکه رقبای شما بودجه بازاریابی خود را صرف بدست آوردن مشتریان جدید می کنند، شما می توانید از  راز نرم افزار CRM و داده های آن برای افزایش درآمد استفاده کنید.

شما می توانید جدید ترین مقالات در مورد نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری را از سایت parsvt.com دریافت کنید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه