نکاتی در مورد مدیریت ارتباط با مشتری

نکاتی در مورد مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM )

با مجله کسب و کار نرم افزار پارس ویتایگر هم‌گام شوید. مهمترین مسئله برای شرکت ها یافتن بهترین

با مجله کسب و کار نرم افزار پارس ویتایگر هم‌گام شوید.

مهمترین مسئله برای شرکت ها یافتن بهترین روش برای تحلیل و استفاده از داده های شخصی مشتریان می باشد. بسیاری از شرکت ها با حجم زیادی از اطلاعات درباره مشتریان خود سر و کار دارند. در حقیقـت، شرکت های باهوش اطلاعات را در هنگام تماس مشتری موجود جمع آوری می کنند. این نقاط تماس شامل خرید مشتری، فروش، خدمات و تماس های پشتیبانی، بازدیدهای وب سایت، سنجش میزان رضایت مشتریان، تعاملات پرداخت، مطالعات تحقیق بازار و هر گونه تماس بین مشتری و شرکت می باشد.

مشکل این است که اطلاعات معمولاً بصورت گسترده در سرتاسر سازمان پخش می شوند. این اطلاعات در رکوردها و پایگاه داده های جداگانه ای در بخش های مختلف شرکت مخفی می شوند. اکنون شرکت های زیادی به سمت مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) ( نرم افزار CRM چیست؟ ) می روند تا این مشکلات را حل کنند، اطلاعات جزئی مربوط به هر مشتری را مدیریت می کنند و نقاط تماس مشتریان را با دقت نگهداری می کنند تا وفاداری مشتری را به حداکثر برسانند.

مدیریت ارتباط با مشتری یک تمرین کلی برای ایجاد و نگهداری ارتباطات مفید مشتری به وسیله ارائه ارزش و رضایت بیشتر به مشتریان می باشد. در سالهای اخیر، نرم افزار CRM به بخش ضروری شرکت ها تبدیل شده است. لازم به توضیح است، شرکت های آمریکایی در سال های گذشته، میلیاردها دلار صرف سیستم های CRM مانند ویتایگر کرده اند و این تقاضا و احساس نیاز در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت.

مدیریت ارتباط با مشتری

مدیریت ارتباط با مشتری

 

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

دیگران در مجله کسب و کار پارس ویتایگر خوانده‌اند : نکات انتخاب نرم افزار CRM برای توسعه دهنده خدمات مدیریتی

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) شامل نرم افزار کامل و ابزارهای تحلیلی می باشد که اطلاعات مشتری را از تمام منابع جمع آوری و یکپارچه سازی می کنند، سپس تمام داده ها را به دقت تحلیل کرده و نتایج را برای ایجاد ارتباط قوی با مشتری به کار می برند. نرم افزار crm با تیم های فروش، خدمات پس از فروش و بازاریابی شرکت یکپارچه سازی می شود تا بتواند مشتریان را شناسایی و دیدگاه کاملی نسبت به ارتباط با مشتری به تمامی کارکنان ارائه دهد.

تحلیلگران CRM انبار داده ها را توسعه داده و از تکنیک های پیچیده داده کاوی برای کشف موارد پنهان در داده های مشتری استفاده می کند. انبار داده ها تنها شامل جمع آوری اطلاعات نمی باشد، بلکه انتقال اطلاعات به یک مکان مرکزی و قابل دسترس نیز می باشد.

در نتیجه، هرگاه داده در انبار جمع آوری شد، شرکت از تکنیک های پرقدرت داده کاوی برای یافتن داده های مورد نیاز درباره مشتریان استفاده می کند. بازاریابان می توانند با استفاده از نرم افزار CRM شناخت بهتری از مشتریان داشته باشند، شرکت ها همچنین می توانند خدمات عالی به مشتریان خود ارائه دهند و ارتباط عمیق تری با مشتریان توسعه دهند.

بسیار واضح است که نرم افزار CRM با این همه امکانات و مزایا بدون هزینه یا ریسک نمی باشد. این هزینه و ریسک نه تنها در مورد جمع آوری داده های اصلی مشتریان می باشد بلکه در ذخیره سازی و نگهداری آن نیز وجود دارد.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

برخی از شرکت ها نمی توانند با استفاده از نرم افزار CRM در رسیدن به اهداف مورد نظر خود موفق باشند، دلیل اصلی این امر این است که شرکت اشتباهاً نرم افزار CRM را تنها به عنوان یک ابزار فناوری و راه حل نرم افزاری می بیند. اما تنها تکنولوژی نمی تواند ارتباط مشتری سودآوری ایجاد کند. بخاطر داشته باشید که مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) تنها یک راه حل تکنیکی نمی باشد و شما نمی توانید به سادگی و تنها با استفاده از چند نرم افزار، ارتباطات قوی ایجاد کنید.

نرم افزار CRM هسته اصلی استراتژی مدیریت ارتباط با مشتری کارا می باشد. همواره بر روی ” R” حرف اول کلمه Relationship (به معنای ارتباط)، تکیه کنید. هنگامی که نرم افزار به درستی کار کرد، مزایای نرم افزار CRM می تواند منجر به کاهش هزینه و ریسک شوند.

دیگران در مجله کسب و کار پارس ویتایگر خوانده‌اند : کلیدهای موفقیت در مدیریت ارتباط با مشتری

شما می توانید از اینفوگرافی زیر به نکات مهمی در مورد کانال های ارتباطی CRM دست پیدا نمایید:

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه