اتوماسیون بازاریابی

۵ ترفند اتوماسیون بازاریابی برای افزایش درآمد

هنگامی که افراد درباره واژه اتوماسیون بازاریابی می شنوند، اولین و ابتدایی ترین سوالی که به ذهن آن

هنگامی که افراد درباره واژه اتوماسیون بازاریابی می شنوند، اولین و ابتدایی ترین سوالی که به ذهن آن ها خطور می کند این است که اساساً اتوماسیون بازاریابی به چه معنا می باشد؟ وظایف مرتبط با اتوماسیون بازاریابی در یک کسب و کار مواردی مانند ایمیل ها، مدیریت شبکه های اجتماعی و سایر عملیات اتوماسیون بازاریابی می باشند. مهم نیست که شرکت بسیار معتبر و بزرگی هستید یا یک کسب و کار کوچک در حال رشد ، اتوماسیون بازاریابی فرایندی است که کسب و کار شما را تا حد بسیار زیادی متحول می نماید.

ترفندهای استفاده از اتوماسیون

خودکار سازی ایمیل ها

ایمیل رایجترین رسانه رسمی برای ارتباطات الکترونیکی می باشد که توسط کسب و کارهای مدرن استفاده می شود. سازمان ها با سرنخ های بالقوه، مشتریان و ... از طریق ایمیل تماس برقرار می کنند. شما می توانید با خودکار سازی فرایند ارسال ایمیل ها تنها به مخاطبینی که شرایط خاصی دارند، تا حد زیادی در انرژی منابع انسانی و زمان با ارزش آنها صرفه جویی نمایید. این شرایط باید به دقت طراحی شده و راهنماهای ویژه ای برای در نظر گرفتن یک مخاطب به عنوان یک مشتری بالقوه یا سرنخ ارائه شود.

مشتریان با ارزش را هدف بگیرید!

به جای بمباران کردن مشتریان با ارزش با راه های نامناسب، آنها را با محصولی که دوست دارند مورد هدف قرار دهید. اما اگر این ابزار به درستی کار نکند کارایی واقعی خود را از دست می دهد. به عنوان مثال، هنگامی که مشتری بالقوه از وب سایت کسب و کاری بازدید می کند، این کسب و کار به وسیله ارسال ایمیل هایی درباره محصولات مرتبط و غیر مرتبط خود، آن شخص را مورد هدف قرار می دهد، آیا درست است که کسب و کار برای شخصی که به یک محصول خاص علاقه مند می باشد ایمیل های نامرتبط ارسال کند؟ اینجاست که می توانیم از قدرت اتوماسیون بازاریابی استفاده کرده و تنها تبلیغات محصولی را ارسال کنید که او علاقه مند می باشد. به عنوان مثال، اگر شما فروشگاه پوشاک دارید و شخصی از بخش ژاکت های مردانه بازدید کرد، به جای ارسال تبلیغات زیور آلات زنانه، او را تنها برای تبلیغات پوشاک و در زمانی مورد هدف قرار دهید که اجناس جدیدی برای بخش ژاکت های مردانه رسیده باشد.

امکانات اتوماسیون بازاریابی

در نرم افزار CRM پارس ویتایگر

×

جمع آوری داده ها از وب فرم های اتوماسیون بازاریابی

وب فرم ها یکی از قویترین منابع جمع آوری اطلاعات در مورد بازدید کنندگان می باشد. شما می توانید فرایند جمع آوری داده از وب فرم ها و یکپارچه سازی آن ها با نرم افزار CRM مانند نرم افزار CRM پارس ویتایگر را خودکارسازی نمایید. این امر به شما کمک می کند تا داده ها را بصورت خودکار جمع آوری کرده و آنها را با پیشنهادات و محصولات مناسب مورد هدف قرار دهید.

از مشتریان فعلی مراقبت های ویژه کنید!

کسب و کار های فعلی بیشتر درآمدهای خود را از مشتریان موجود به دست می آورند. بنابراین، تعامل با مشتری فعلی نسبت به مشتریان جدید مستلزم تلاش های کمتری هم در منابع انسانی و هم در هزینه های مالی است. ارتباطات مربوط به بازاریابی را با مشتریان فعلی خودکارسازی کنید و در صورتی که تعامل آنها با کسب و کار شما متوقف شده است، ارتباطات را دوباره شروع کنید. هرگاه یک مشتری بازدید از وب سایت شما را برای دوره زمانی خاص متوقف کرد، می توانید بصورت خودکار ایمیلی برای وی ارسال کرده و او را از پیشنهادات جدید و تخفیفات ویژه ی خود مطلع سازید.

خودکار سازی شبکه های اجتماعی

امروزه، محیط تجاری شبکه های اجتماعی یک ابزار موثر برای بازاریابی محصول شما برای یک جمعیت عظیم می باشد. از کوکا کولا ( یک غول بزرگ در دنیای شرکت های بزرگ) تا Bread & Beyond ( یک نانوایی کوچک در یک کشور در حال توسعه)، تمام کسب وکار ها از شبکه های اجتماعی برای اهداف بازاریابی خود بهره می برند. برای سرمایه گذاری در موقعیت گفته شده، بهتر است که از بیش از یک پلت فرم شبکه اجتماعی استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید پست مشابهی را در پلت فرم های شبکه اجتماعی مختلف مجدداً منتشر کنید، باید مراحل متعددی را طی کنید. این فرایند را خودکار کنید تا هر زمان که مطلبی در صفحه کسب و کار خود ارسال کردید بصورت خودکار در سایر پلت فرم های شبکه های اجتماعی ارسال شود.

از قدرت اتوماسیون بازاریابی استقبال کنید و وسعت کسب و کار خود را گسترش دهید. این یک روش مقرون به صرفه و در عین حال بسیار جامع بازاریابی برای کسب و کار شما می باشد.

ثبت دیدگاه