مدیریت منابع انسانی با crm

مدیریت ارتباط با مشتری و منابع انسانی | CRM و HR

کارمندان دارایی های مهم و ترویج کنندگان اصلی کسب و کار سود ده برای یک سازمان می باشند.

کارمندان دارایی های مهم و ترویج کنندگان اصلی کسب و کار سود ده برای یک سازمان می باشند. بنابراین، به غیر از مدیریت مصرف کنندگان و مشتریان برای اهداف کسب و کار، یکی از تصمیم های ضروری هر سازمان، مدیریت و برآورده کردن نیازهای کارمندان سازمان می باشد. درست نیست که بگوییم سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) تنها برای مدیریت مصرف کنندگان و مشتریان استفاده می شود؛ بیشتر متصدیان و مدیران منابع انسانی از تکنولوژی های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) برای مدیریت سرمایه انسانی شرکت استفاده می کنند.

منابع انسانی کیست؟

شعار ما در مجله کسب و کار پارس ویتایگر، کمک به رشد و ارتقا با ارائه محتوای مفید درباره کسب و کار ها است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه تکنولوژی و سازمانی، فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

منابع انسانی جزء اصلی یک سازمان می باشد که از نیروی انسانی و نیازهای تمام کارمندان در آن سازمان محافظت می کند. ویژگی های کلیدی منابع انسانی در یک سازمان به شرح زیر می باشند:

  • آموزش های درون سازمانی برای تمام کارمندان با توجه به مجموعه مهارت ها
  • محاسبه عملکرد و مدیریت رفتار مشتری
  • مدیریت پورتفولیو (سبد پروژه) و مدیریت موقعیت محل
  • مدیریت تغییر و تحولات
  • ایجاد ساختار سلسله مراتب کارمندان
  • مدیریت ارتباط با کارمند
  • مدیریت کمپین استخدام

 مدیریت منابع کارکنان ( ERM ) نامیده می شود. ERM یک فرایند تجاری است که خلاء بین یک سازمان و کارمندانش را برای ایجاد یک پیوند عاطفی قوی و حرفه ای در میان آنها، پر می کند.
یک ERM یکپارچه خوب، یک سیستم اطلاعات پایه متعهد برای کل منابع انسانی ارائه میدهد. این عبارت در بسیاری از سازمان های مشهور سیستم اطلاعات منابع انسانی (HRIS) نامیده می شود. سازمان هایی که دارای این سیستم می باشند تعامل بهتری با منابع انسانی خود دارند و با تمام کارمندان داخل سازمان ارتباط دارند و از تمام مشکلات موجود در ارتباط میان سازمان و کارمند مطلع باشند.

ویژگی های یک سیستم مدیریت ارتباط مشتری برای منابع انسانی

مدیریت پروفایل

تکنیک مدیریت پروفایل برای اداره کردن پروفایل های تمام کارمندان استفاده می شود. با این تکنیک تمام اطلاعات کارمندان در ابزار سیستم اطلاعات منابع انسانی (HRIS) در اختیار پرسنل قرار می گیرد. کارمندان می توانند در صورت لزوم برخی از این اطلاعات کلی را تغییر داده و ویرایش نمایند.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

پرداخت یا پاداش

جزئیات مربوط به حقوق و دستمزد کارکنان به راحتی در این ویژگی مدیریت می شود. یک کارمند می تواند تمام اقلام موجود در صورت حساب و فیش حقوقی خود را که بصورت خودکار  برای وی ارسال می شود، مشاهده نماید.

آموزش

اطلاعیه مربوط به پیگیری دوره های آموزش آنلاین و دریافت جزوات آموزشی می تواند به راحتی در یک سازمان اطلاع رسانی شود. این دوره آموزش می تواند پیگیری آنلاین در مورد یک دوره کارآموزی اجباری یا اختیاری باشد.

مدیریت مرخصی

کارمندان یک پورتال اختصاصی برای درخواست یا اطلاع مرخصی ها دارند. آنها تنها باید از طریق این پورتال در خواست مرخصی خود را ارسال کنند و این اطلاعات به دست مدیر وی می رسد. مدیر می تواند بصورت آنلاین این درخواست را بپذیرید یا آن را رد کند. مرخصی های درخواست شده بطور خودکار از بسته مرخصی های سالانه کارمند کسر خواهد شد و مرتباً از طریق  ایمیل به وی اطلاع داده می شود.

جلسات و گواهینامه ها

مدیران وکارمندان می توانند برنامه های برگزاری جلسات را به صورت آنلاین اعلام و سالن های کنفرانس موجود را رزرو کنند. یک اطلاعیه بصورت خودکار برای تمام  شرکت کنندگان ارسال و به آنها در مورد حضور در جلسه در زمان و مکان تعیین شده اطلاع رسانی می شود. همچنین تمام کارمندان می توانند در صورت لزوم گواهینامه هایی را بصورت آنلاین تکمیل یا دریافت کنند.
ایجاد نامه ها و داده ها بصورت آنلاین- مدیران یا مجریان منابع انسانی نسبت به تهیه نامه ها بصورت آنلاین برای کارمندان تازه استخدام، تعصب دارند. لازم نسیت که کارمندان جدید اطلاعات مربوط به خود را دائماً وارد کنند.

اطلاعیه های آنلاین

هر زمان که لازم باشد کارمندی از موضوعی مطلع شود اطلاعیه ای بصورت آنلاین برای وی ایجاد می شود. برای مثال، در زمانی که کارمندان به تکمیل یک فرم نظر سنجی یا بررسی احتیاج دارند یا در زمانی که نیاز به تجدید مجوز یک نرم افزار می باشد، از فرایند دریافت خودکار اطلاعات استفاده می شود.
تسهیلات ورود و خروج داده- هر کارمندی دارای مهارت هایی برای ارسال یا دریافت داده ها موجود در پورتال  به و از صفحات اکسل یا  فایل های  CSV (مقادیر جداشده با کاما) می باشد.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

یک سازمان همواره می تواند با استفاده از قوانین و دستورالعمل های مشخص، از پیاده سازی مدیریت ارتباط با کارکنان همراه با استراتژی های مدیریت ارتباط با مشتری CRM بهره ببرد. با استفاده از ابزار های موجود در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری CRM پارس ویتایگر مانند کارتابل پرسنل، مدیریت وظایف و یادآوری ها، سیستم گزارش ساز و … در سازمان خود، رابطه متقابل درست و سالم با کارمندان خود برقرار نمایید.

برای مشاهده دموی نرم افزار crm پارس ویتایگر کلیک کنید

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه