یکپارچه سازی نرم افزار CRM و هوش تجاری

یکپارچه سازی نرم افزار CRM و هوش تجاری

یکپارچه سازی نرم افزار CRM و هوش تجاری درجهت تعالی سازمان مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) شما نباید

یکپارچه سازی نرم افزار CRM و هوش تجاری درجهت تعالی سازمان

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) شما نباید پس از اجرا و رشد متوقف شود، در حقیقت یکپارچه سازی آن با هوش تجاری ( BI ) می تواند به تعالی سازمان شما کمک کند.

در سازمان هایی که فرایند یکپارچه سازی نرم افزار CRM و هوش تجاری را در سازمان خود پیاده سازی نموده اند، نرم افزار CRM می تواند تمام نیازهای اطلاعاتی سازمان برای افزایش مشتریان را فراهم و وفاداری آنها را تضمین نماید. البته، این امر زمانی دست یافتنی می باشد که شما در حیطه صنعت کسب و کار خود متخصص باشید و درک خوب و منطقی از بازارهای فعلی داشته باشید. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) تامین کننده داده ها برای سیستم هوش تجاری می باشد و به دلیل اینکه نرم افزار CRM یک مرحله مهم عملیاتی می باشد، در نتیجه می تواند در زمان اتصال با هوش تجاری، دیدگاه های عملی نیز ارائه دهد.

به عنوان مثال، بانکی را در نظر بگیرید که می خواهد برای ارائه بیمه اتومبیل، برای مشتریان هدف خود یک بانک اطلاعاتی ایجاد کند. این مبنای هدف می تواند با دسته بندی مناسب از داده ها در نرم افزار CRM به دست آید: فرض کنید مشتریان در اوایل دوران بیست سالگی خود ماهیانه در حدود ۳۰۰ هزار تومان درآمد دارند و تمایل دارند موتور سیکلتی را بخرند که ۸۰۰ هزار تومان می باشد؛ در نتیجه مشتریان در اواخر بیست سالگی یا بالاتر می توانند هدف خوبی برای بیمه اتومبیل باشند؛ صاحبان کسب و کاری که احتمالا به بیمه وسائل نقلیه خود احتیاج دارند نیز هدف خوبی برای این برنامه می باشند. فروش بیمه اتومبیل به این مشتریان، با طرح های ویژه متناسب با نیازهای آنان تنها در صورتی محقق می شود که اطلاعات CRM توسط سیستم هوش تجاری برای پروفایل مشتریان بهره برداری شده باشد. اگر داده های نرم افزار CRM با هوش تجاری بهینه سازی نشده باشد، می تواند مشکل بوجود آید، زیرا کسب و کار باور می کند که سیستم هوش تجاری ( BI ) کارایی ندارد.

دیگران در مجله کسب و کار پارس ویتایگر خوانده‌اند: نرم افزار CRM و یادگیری ماشین

اصل طلایی: برای موفقیت سازمان به داده های خوب احتیاج دارید

در صورتیکه بین نرم افزار CRM و هوش تجاری یکپارچه سازی انجام شود ، به بخشی از استراتژی کسب و کار تبدیل می شود. توجه داشته باشد که، در هر گزارش، هوشی تعبیه شده است که داده های ورودی را متمایز و آنها را بصورت مناسبی تثبیت می کند. اگر داده های نرم افزار CRM برای سطوح مورد نیاز سیستم هوش تجاری بهینه سازی نشده باشد، مشکل به وجود می آید زیرا کسب وکار باور می کند که سیستم هوش تجاری کارایی ندارد. شما می توانید با انجام روش های قوی و غیر قابل انعطاف جهت تحکیم پایگاه داده های متعدد در نرم افزار CRM از به وجود آمدن مشکلات فوق جلوگیری کنید. داده های نرم افزار CRM تنها در صورتی می توانند این کار را انجام دهند که این ملزومات را به عنوان یک پیش فرض اجباری برای موفقیت هوش تجاری در نظر گرفته باشید.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

برای وارد کردن بهتر داده ها در سازمان، فرایند جمع آوری داده ها را آغاز کنید. بسیاری از سازمان ها یک فرم چند صفحه ای به مشتریان جدید ارائه می دهند ولی به دلیل خسته کننده بودن اینگونه فرم ها،  همواره بصورت نادرست یا ناقص پر می شوند. بجای اینکار، شما می توانید داده ها  را با استفاده از ابزارهای جدید و به تدریج در طول یک دوره زمانی جمع آوری کنید. به عنوان مثال، پرسنل بخش فروش می توانند با مشتریان تماس گرفته و بررسی کنند که آیا از خدمات ارائه شده سازمان راضی می باشند یا خیر، و بدین ترتیب به تدریج در یک دوره زمانی دو تا سه ماهه اطلاعات بیشتری از مشتریان به دست آورند.

ارزیابی آنچه مشتریان سازمان احتیاج دارند

گام بعدی تعریف موقعیت شما در مقیاس تکاملی BI -CRM می باشد. مراقب باشید که با آخرین تکنولوژی های هوش تجاری و وعده های تحلیل خیالی سر درگم نشوید. بر روی آنچه به کسب و کار شما کمک می کند متمرکز شوید، تحلیل پیش بینی یک شرط امن می باشد، زیرا هوش رفتاری را آسان می کند و به بازاریابی بر مبنای تقاضا، بیش فروشی و فروش متقابل کمک می کند. به عنوان مثال،  اگر از طریق نرم افزار CRM متوجه شوید که حقوق اولین هفته مشتری A برابر با ۲ میلیون تومان می باشد، تحلیل های پیش بینی شما باید محاسبات را بر اساس اطلاعات قبلی در مورد تاریخ هایی که آقای A بیشتر خرج کرده است، انجام دهد. در حقیقت این پیش بینی ها برای فروش متقابل استفاده می شود.

به خاطر داشته باشید که زمان واقعی داشبوردها و تحلیل های نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) متفاوت می باشند. در حقیقت تحلیل های خودکار، شامل تکنولوژی عملی از قبل برنامه ریزی شده می باشند. بعنوان مثال، در صورتی که مشتری مبلغ مشخصی در یک صندوق مشترک سرمایه گذاری کند، تحلیل های از پیش تعیین شده بصورت خودکار، محصولات مشابه دیگری که وی می تواند در آن سرمایه گذاری کند را  نشان می دهد. در حقیقت این هوش، اطلاعاتی ایجاد می کند که احتمال فروش بیشتری دارد،  به هوش تجاری سرعت می بخشد، و به شما کمک می کند تا سریعتر به روندهای بازار پاسخ دهید. در واقع روندهای بازار بطور محسوسی از نرم افزار CRM بدست می آیند.

برنامه ریزی و رشد

بخاطر داشته باید که ارتباط حرفه ای نرم افزار CRM سازمان باید با سیستم هوش تجاری برنامه ریزی شود. اشتباه رایجی که افراد در زمان یکپارچه سازی نرم افزار CRM و هوش تجاری (BI) مرتکب می شوند این است که فکر می کنند نرم افزار CRM مبتنی بر کسب و کار  و BI تنها در حوزه IT می باشند. باید هر دو تیم را در یک گروه قرار دهید. واضح است که بخش IT باید متوجه شود که کسب و کار چه انتظاری از توسعه هوش تجاری دارد تا بتواند سیستم را به درستی پیاده سازی کند. بدون توجه به فشار هزینه، نسبت به پیاده سازی هوش تجاری اقدام نکنید. چشم انداز طولانی مدت خود را به خاطر داشته باشید و برای افزایش تدریجی آن در طول زمان برنامه ریزی کنید.

سازمان ها در حیطه کاری خود نیازهای متفاوتی خواهند داشت و تامین کنندگان باید بر روی این احتیاجات متمرکز شوند. اگر یک تامین کننده به شما بگوید که هر کاری می تواند انجام دهد، اجازه دهید این مسئله را برای شما ثابت کند. تمام سوالات خود را بپرسید و نکات مبهم را رفع کنید. هنگامی که توسعه در راه است، شما نباید از وقوع اتفاقات شگفت زده شوید.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به هوش تجاری سازمان این امکان را می دهد تا دیدگاه کاملی در مورد مشتری داشته باشد و از این دیدگاه برای اداره هوشمندانه کسب وکار خود بهره ببرد.بیش از حد لازم و ” بیشتر از مشتریان هدف” پیش نروید. به یاد داشته باشید که اعتدال بخش مهمی از  هوشمندی ست.

برای مشاهده دمو نرم افزار پارس ویتایگر کلیک کنید

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه