تعامل با کارمندان و تجربه مشتری

استراتژی CRM ، تعامل با کارمندان و تجربه مشتری

استراتژی CRM باید تعامل با کارمندان و تجربه مشتری را در الویت قرار دهد عبارت ” تجربه مشتری

استراتژی CRM باید تعامل با کارمندان و تجربه مشتری را در الویت قرار دهد

عبارت ” تجربه مشتری ” به همه مواردی اشاره می کند که مشتری در زمان برقراری ارتباط با یک شرکت، درک کرده، تفسیر و تجربه می کند. این تعاملات می تواند در هر جا، هر زمان و در اشکال متفاوتی اتفاق بیفتد. هر چیزی که شرکت یا افراد موجود در آن شرکت بیان می کنند، نشان می دهند یا می گویند، بر روی گزاره و پیشنهادات شما تاثیر می گذارد، حتی اگر از آن مطلع نباشید.

با این وجود، مدیریت تجربه مشتری تنها با تمرکز بر روی نرم افزار، فرآیندی واهی و بی حاصل می باشد. موفقیت آینده رویکرد کسب و کار شما برای تجربه مشتری به درک این مسئله بستگی دارد که چگونه فرآیندهای مشتری شما باید کار کند و به عملکرد موثری تبدیل شود. مانند بسیاری از ابتکاراتی که مردم درگیر می باشند، چالش پیش رو، اجرای یک پروژه می باشد، بدین ترتیب تمام کارمندان واقعاً راهنمای اصولی کسب و کار را “دریافت می کنند”. در نتیجه، تقاطع استراتژی CRM و تعامل کارمندان یک حیطه شگفت انگیز است که هنوز اغلب نادیده گرفته می شود.

اهمیت تعامل با کارمند و نحوه مراقبت از آن

اهمیت تعامل با کارمند و نحوه مراقبت از آن

دنیایی که ما در آن تجارت می کنیم بطور فزاینده ای فرسوده است- تحقیق، تامین منابع و خرید از سایر تامین کنندگان به آسانی با چند کلیک ماوس انجام می شود. در نتیجه، برای ماندن در دنیای رقابت و یا تمایز داشتن با آنها، شرکت های زیادی رقابت با مهارت های دانش بنیان را انتخاب کرده اند- به عنوان مثال، ارائه خدمات برتر برای به دست آوردن و حفظ مشتریان. کنترل کردن مهارت های دانش بنیان به معنای تعامل داشتن با کارکنان می باشد. به علاوه، مجله مقاله روانشناسی کاربردی بیان می کند که”… رضایت کارمند و تعامل با وی مرتبط با نتایج معنا دار کسب و کار می باشد و برای سازمان های زیادی، مهم است.”

تعامل با کارمندان به چه معناست؟

نتایج متفاوتی در ارتباط با  پروژه یا متدلوژی CRM که در کسب و کار ها مشاهده شده است، وجود دارد. در ادامه برخی از آنها و نحوه تاثیر گذاری آنها بر روی برنامه ریزی شما در مورد موفقیت CRM تاثیر گذار می باشد:

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان
  • کارمندان به درک درستی از چشم انداز یک شرکت نیاز دارند- اهداف شرکت چیست و چگونه اندازه گیری می شوند؟
  • کارمندان باید اهمیت ورود خود به این چشم انداز را احساس کنند- کجا مناسب است، آنها می توانند به انتشار فرایندها جهت سهولت در دستیابی به هدف کمک کنند.
  • ارزش و خواسته کارمندان برای اعمال عناصری از کنترل در سرتاسر گردش و سرعت مشاغل آنها مهم می باشد.
  • و در زمان این کنترل، کارمندان می خواهند مطمئن شوند که همکاری مداومی دارند، با اعتماد و همکاری درست در تمام شرکت کار کنند.

در نهایت، تعامل در محتوای استراتژی CRM به چه معناست؟

در سالهای زیاد شرکت در ابتکارات CRM یا بررسی آن، بهترین پروژه های تحویل داده شده سه نتیجه کلیدی موفقیت آمیز داشتند:

  • راهنما کنندگان تجاری پروژه مستقیماً و آشکارا به اهداف شرکت لینک شده اند. آن ها را به عنوان یک دپارتمان یا کل سازمان در نظر بگیرید، نتایجی که “موفقیت CRM ” را تعریف می کنند آشکارا به مجموعه ای از شاخص های عملکرد کلیدی (KPI) مرتبط و برای همه قابل مشاهده است.
  • کارمندان تعیین شده باید ورودی مستقیمی به روشی داشته باشند که فرایندهای CRM کار می کنند. این امر به معنای درگیر شدن از ابتدای دستیابی ( تحقیق و بررسی ملزومات، درگیر شدن در آشکار سازی ها و غیره) از طریق پیاده سازی چرخه و سپس پشتیبانی از نقش ها در سرتاسر سازمان می باشد. رهبری شده به وسیله ، و برای افرادی که سفر تجربه مشتری را از بیرون مشاهده کرده اند.
  • در پایان، جایی که کارکنان مایل به سرمایه گذاری بر روی تلاش های اختیاری هستند، باید به منابع درست برای انجام کار خود دسترسی داشته باشند. در بیشتر کسب و کار ها که فرایندهایشان در بیش از یک دپارتمان انجام می شود، “بهترین CRM ” تنها برای یک دپارتمان فعال می شود، هر گونه اقدام اختیاری توسط یکی از تیم ها نقض می شود. با این کار، همکاری ضعیف و سفر معمولی مشتری قطع می شود.

بطور خلاصه، هر یک از استراتژی های CRM به تعامل داشتن و نگهداری از کارمندان در مرکز خود احتیاج دارند. هر مورد کوچکی می تواند تلاش استراتژی را تضعیف کرده و زمان زیادی بر روی هر یک از فرایندهای CRM تلف کند.

چطور با کسب و کارتان درگیر می شوید تا بهترین سرمایه گذاری را از پروژه CRM خود دریافت کنید؟ با مشاوران پارس ویتایگر تماس بگیرید تا پاسخی مطمئن، برای سوالات خود پیدا نمایید.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه