آمار CRM در سال ۲۰۱۷

اطلاعات آماری که در مورد نرم افزار CRM باید بدانید

صنعت نرم افزار CRM با نرخ حیرت آوری همچنان به رشد خود ادامه می دهد، و هر سال

صنعت نرم افزار CRM با نرخ حیرت آوری همچنان به رشد خود ادامه می دهد، و هر سال بر اساس روندهای CRM ، آمارهای جدیدی گزارش می شوند.
در سال ۲۰۱۶، ما شاهد افزایش استفاده از نرم افزار CRM بر روی دستگاه های تلفن همراه بودیم. این پیشرفت به کسب و کارها کمک کرد تا دائماً استفاده از راه حل های CRM مبتنی بر ابر را افزایش دهند، و این امکان را برای کارمندان خود فراهم کنند تا بتوانند از تمام قسمتهای این دستگاه های کوچک برای دسترسی به این نرم افزار استفاده کنند.
افرادی که از این قابلیت استفاده کردند پیشرفت های زیادی هم در زمینه پذیرش نرم افزار CRM توسط کارمندان و رسیدن به سهمیه های فروش داشته اند. هم اکنون ۹۱ درصد شرکت ها با بیش از ۱۱ کارمندان از نرم افزار CRM استفاده می کنند.

اما، به چه اطلاعات آماری باید توجه ویژه ای داشته باشیم؟

و چه اتفاقاتی در سال ۲۰۱۷ و پس از آن رخ خواهند داد؟
نگر ان نباشید، ما همواره حامی شما هستیم. در این مقاله، ما مهم ترین آمار های نرم افزار CRM که در سال گذشته منتشر شده اند را به همراه دلایل آنها مرور کرده و تاثیری که CRM در سال ۲۰۱۷ بر روی کسب و کار شما خواهد داشت را بیان می کنیم.

افزایش دسترسی به crm  از طریق موبایل

از همان روزهای ابتدایی استفاده از CRM تا امروز، برخی از کسب و کارها تلاش می کنند تا کارمندان این نرم افزار را بپذیرند و از آن استفاده کنند. امروزه به دلیل وابستگی به فناوری تلفن همراه و استفاده دائم از آن در طول روز، شرکت ها با استفاده از راه حل های موبایل CRM شاهد نرخ پذیرش به مراتب بالاتری از سوی کارمندان می باشند.
ارائه دسترسی به موبایل CRM تنها در افزایش استفاده از نرم افزار خلاص نمی شود بلکه کارایی نیروی کار را نیز افزایش می دهد. آمارها افزایش کارایی در یک سیستم را تا حدود ۱۵ درصد نشان می دهند. و این امر به اینجا ختم نمی شود. کاربران موبایل CRM نتایج بهتری به دست آورده اند.
بر طبق تحقیق انجام شده توسط تکنولوژی های اینوپل، ۶۵ درصد عاملان فروشی که از موبایل CRM استفاده می کنند به سهمیه فروش های خود رسیده اند. در حالی که این رقم برای  عاملانی که از موبایل  CRM استفاده نمی کنند تنها ۲۲ درصد می باشد.

نمودار استفاده از موبایل CRM

نمودار استفاده از موبایل CRM

دیگران در مجله کسب و کار پارس ویتایگر خوانده‌اند : ابزاری که هر فردی در صنعت CRM باید از آنها استفاده کند

دسترسی از طریق دستگاه های متعدد

داده های به دست آمده از طریق نرم افزار CRM تنها برای کسب و کارها و کارمندان عرضه می شوند.
جدول زیر که توسط Software Advice ارائه شده است، نشان می دهد که  ۴۸ درصد کاربران CRM هم اکنون از طریق تلفن های هوشمند و ۴۵ درصد از طریق تبلت از CRM استفاده می کنند.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان
نمودار استفاده از CRM با دیکر دستگاه ها

نمودار استفاده از CRM با دیکر دستگاه ها

همانطور که در جدول  بالا مشاهده می کنید، آمار تلفن های هوشمند و تبلت از لپ تاپ و کامپیوترهای شخصی پایین تر می باشد،  این استفاده رو به افزایش در مورد موبایل و تبلت به این معنا می باشد که ۸۱ درصد کاربران هم اکنون از طریق دستگاه های متعدد به نرم افزار CRM دسترسی دارند.

دیگران در مجله کسب و کار پارس ویتایگر خوانده‌اند : 6 پیش بینی در مورد نرم افزار crm

افزایش استفاده از راه حل های CRM مبتنی بر ابر

نیاز به دسترسی به نرم افزار از طریق دستگاه های متفاوت در مکان های مختلف منجر به افزایش استفاده از راه حل های CRM مبتنی بر ابر شده است.
همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، ۶ سال پیش تنها ۲۱ درصد کسب و کار ها از CRM مبتنی بر ابر استفاده می کرده اند- این مقدار اکنون تا ۸۷ درصد افزایش یافته است.

CRM نسخه ابری

CRM نسخه ابری

به همین دلیل، تصور می شود که درآمد مبتنی بر ابر بیش از ۵۰ درصد درآمد۳۱ میلیارد دلاری پیش بینی شده برای بخش CRM در سال ۲۰۱۶ را برآورده کرده است. اما این فیلد برای سال ۲۰۱۷ چه در چنته دارد؟

از سرعت رشد CRM کاسته نمی شود

موسسه تحقیقاتی گارتنر پیش بینی می کند بازار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) بیش از ۳۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ ارزش خواهد داشت.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار
پیش بینی درآمد نرم افزار CRM

پیش بینی درآمد نرم افزار CRM

اما این پیش بینی ها از کجا می آیند؟

از سال ۲۰۱۱ سالیانه حدود ۷۰ درصد کسب و کارها برای افزایش بودجه فناوری خود برنامه ریزی می کنند. این روند در سال ۲۰۱۷ همچنان به همین روال باقی می ماند.
افزایش سرمایه گذاری در سالهای گذشته نشان می دهد که بسیاری از کسب و کارها به روز بودن و همراه شدن با تغییرات سریع صنعت تکنولوژی دیجیتال را امری ضروری می دانند. در این میان تنها ۲ درصد کسب و کارها برنامه ریزی کرده اند که در سال جاری بودجه های تخصیص داده شده به این حیطه را کاهش دهند.
همانگونه که مشاهده می کنید نرم افزار CRM منجر به سرمایه گذاری بیشتر در حیطه فناوری شده است بطوریکه ۴۹ درصد کسب و کارها برای افزایش بودجه خود در این زمینه برنامه ریزی کرده اند. این امر نه تنها برای عقب نماندن از رقبا بلکه برای افزایش فروش برنامه ریزی می شود. در جدول زیر، می توانید تحلیل و تفکیک دقیق تری در مورد نحوه برنامه ریزی کسب و کارها جهت سرمایه گذاری در تکنولوژی CRM مشاهده کنید.

نمودار

نمودار

در صدر این جدول ۴۷ درصد کسب و کارها  بر روی نرم افزار پشتیبانی و خدمات مشتری، افزایش بودجه را برنامه ریزی کرده اند. سرمایه گذاری بر روی نرم افزار خدمات مشتری، نیت کسب و کار برای حفظ مشتریان فعلی را نشان می دهد. این امر با ارتقاء خدمات مشتری و ارائه گزینه های مستقل آنلاین تحقق می یابد.

سفارشی سازی بازاریابی

شرکت ها تنها بر روی نرم افزار خدمات مشتری سرمایه گذاری نمی کنند. بیشترین حجم کیف پول بازاریابان دیجیتال در سال ۲۰۱۷ را استراتژی های ایمیل مارکتینگ (بازاریابی از طریق ایمیل) پر می کند، زیرا طبق بررسی انجام شده توسط  StrongView60 درصد شرکت کنندگان در تحقیق برنامه ریزی کرده اند که بودجه ایمیل مارکتینگ خود را افزایش دهند. در نتیجه می توان پیش بینی کرد که افراد فکر می کنند که فرایند ایمیل مارکتینگ دارای بازگشت سرمایه بالا و دائمی می باشد– بازگشت ۴۰ دلار به ازای خرج کردن ۱ دلار.

بودجه برنامه های بازاریابی

بودجه برنامه های بازاریابی

علاوه بر اینکه درآمد بازاریابان افزایش می یابد، تجربه مشتری نیز جایگاه بالاتری در الویت های بازاریابی به دست می آورد، در نتیجه ارسال پیام های سفارشی سازی شده از طریق ایمیل مارکتینگ به شما نشان می دهد که آیا روش درستی برای مقابله با رقبا اتخاذ کرده اید یا نه. این روش همچنین امکان ساخت برندی که مشتریان به آن اعتماد داشته باشند را برای شما فراهم می سازد.

سال ۲۰۱۷ ، سال مشتریان

تمام این آمارها و تحقیقات نشان می دهند که سال ۲۰۱۷، سال مشتریان می باشد.
ما در دنیایی زندگی می کنیم که ۸۰ درصد مشتریان قبل از خرید، محصول شما را بصورت آنلاین بررسی خواهند کرد، ۸۷ درصد آنها از دستگاه  های تلفن همراه خود برای خرید استفاده کرده و از کانال های ارتباطی متعددی برای تعامل با برند شما بهره خواهند برد.
به منظور برقراری ارتباط مشتریان بالقوه با استفاده از دستگاه های متعدد در کانالهای ارتباطی مختلف، به داده احتیاج دارید. با نرم افزار  CRM می توانید در مورد هر فردی که با شما ارتباط برقرار می کند، اطلاعات کاملی داشته باشید.

نتیجه گیری

در سالهای اخیر صنعت CRM رشد حیرت آوری داشته است و  سال ۲۰۱۶ از این امر مستثنی نبوده است. متوجه شدیم که در سال گذشته استفاده از CRM از ۵۶ درصد به ۷۴ درصد افزایش یافته است.  به علاوه این آمار نشان می دهد که ۹۱درصد کسب و کارهایی که بیشتر از ۱۱ کارمند دارند اکنون در حال استفاده از CRM می باشند، این آمار برای کسب و کارهایی که کمتر از ۱۰ کارمند دارند ۵۰ درصد می باشد.
بر طبق این آمار، میزان آگاهی کاربران نسبت به تاثیر CRM در کسب و کارشان هیچ رشدی نداشته اشت.
۷۴ درصد کسب و کارها معتقد هستند که نرم افزار CRM دسترسی به داده های مشتریان را ارتقاء داده است.
کسب و کارها به افزایش سرمایه گذاری بر روی راه حل های CRM ادامه می دهند. آنها نه تنها به بهبود و ارتقاء نتایج احتیاج دارند بلکه باید سعی کنند تا از رقبای خود عقب نمانند و تجربه مشتری خوبی ایجاد کنند. انتظار می رود که بخش CRM تا پایان سال ۲۰۱۷ به یک صنعت ۳۷ میلیارد دلاری تبدیل شود.

چه کار باید بکنیم؟

اگر شما صاحب کسب و کاری هستید که هرگز از CRM استفاده نکرده اید اکنون زمان آن فرا رسیده است که CRM داشته باشید، و با نیمی از رقبای خود در یک سطح قرار بگیرید. و اگر کسب و کاری هستید که از CRM خود از طریق کامپیوترهای شخصی و لپ تاپ بهره می برید، زمان آن رسیده است که به سمت موبایل CRM بروید.
هنگامی که گزینه های راه حل CRM خود را ارزیابی می کنید، بهترین راه  این است که به کارمندان خود این امکان را بدهید که به راحتی کار خود را در هر مکان و بر روی هر دستگاهی که انتخاب می کنند انجام دهند.
اگر فکر می کنید که آمارهای مهم دیگری در مورد نرم افزار CRM وجود دارند و ما در این مقاله به آنها اشاره نکرده ایم، لطفاً با ما تماس بگیرید. ما همواره مشتاقانه منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما می باشیم.

برای مشاهده دموی نرم افزار crm پارس ویتایگر کلیک کنید

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه