برندینگ و CRM

ارتباط برندینگ و CRM چیست؟

در هر کسب وکاری که باشید برای افزایش فروش نیاز دارید که به یک برند خوش نام تبدیل

در هر کسب وکاری که باشید برای افزایش فروش نیاز دارید که به یک برند خوش نام تبدیل شوید. مردم معمولا از برندهایی خرید میکنند که نامش ان را حداقل یکبار شنیده باشند. در این صورت می توانند با اطمینان بیشتری اقدام به خرید کنند. اما برای برند سازی به چه چیزی نیاز دارید؟ آیا ابزاری برای این کار وجود دارد؟ نرم افزار crm می تواند به شما در برند سازی کمک کند؟

برندینگ چیست؟

همانگونه که در مقالات ( برندینگ مشتری محور و CRM و مقاله اهمیت برندینگ CRM ) اشاره شد، برندینگ فرایند ایجاد یک نام و تصویر منحصر بفرد از یک محصول در ذهن مشتری، به ویژه از طریق کمپین های تبلیغاتی و با یک تم سازگار می باشد که این فرایند شامل انتقال مشخصات، ارزش ها و خصوصیاتی است که مشخص می کند یک برند خاص دارای چه ویژگی هایی می باشد. هدف برندینگ حضور قابل توجه و متفاوت در بازار جهت جذب و حفظ مشتریان وفادار می باشد و جزء استراتژی کشش در بازار بوده و شامل عباراتی در مورد ارزش یک سازمان، محصول یا خدمات می باشد. باید توجه داشت که فرآیند برندینگ هم باید مقدم بر تلاش های بازاریابی و هم باید زمینه این تلاش ها باشد.

برندینگ فرایند ایجاد یک نام و تصویر منحصر بفرد از یک محصول در ذهن مشتری، به ویژه از طریق کمپین های تبلیغاتی و با یک تم سازگار می باشد که این فرایند شامل انتقال مشخصات، ارزش ها و خصوصیاتی است که مشخص می کند یک برند خاص دارای چه ویژگی هایی می باشد.

چرا باید از نرم افزار CRM برای برندینگ استفاده کنیم؟

برند می تواند افراد را نسبت به خرید یک محصول تشویق کرده و مستقیماً آنچه فعالیت های فروش و بازاریابی انجام می دهند را پشتیبانی نماید، اما این فرآیند در مورد یک محصول نمی تواند به صراحت بیان کند که “من را بخرید” . بهترین راه برای حل این مشکل استفاده از از نرم افزار CRM می باشد. از طریق نرم افزار CRM شما می توانید به مشتریان خود بگویید : ” محصول من چیست، برای رفع کدام یک از نیازهای شما تولید شده است، چه قابلیت هایی دارد و پس از آن به آنها بگویید اگر موافق هستید یا اگر دوست دارید، می توانید محصول من را بخرید، پشتیبانی کنید و یا ما را به دوستان خود پیشنهاد دهید.” این روند موفقیت آمیز پس از تلفیق استراتژی برندینگ و CRM شکل می گیرد.

برندسازی

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان
  1. برنامه های وفاداری باید از برند و هدف برند استنباط شوند

تحقیقات مختلف در مورد برنامه های وفاداری نشان می دهند که تمامی این برنامه ها از جمله: کوپن ها، کارت های تخفیف، محصولات رایگان به همراه سیستم های سطح بندی یا اطلاع رسانی منحصر به فرد ویژگی های یکسانی دارند. اما از آنجایی که هر برند، هدف و تعهدات خاص خود را نسبت به مشتریانش دارد، این سوالات مطرح می شود که چگونه امکان دارد تمام ویژگی های برنامه های وفاداری عمومی باشند و ویژگی منحصر بفردی وجود نداشته باشد؟ آیا یک برند معروف باید کوپن ها و کارت هدیه ارسال کند تا مشتریانش ۱۰ درصد صرفه جویی داشته باشند؟ اگر برای انجام این کار احساس خوبی ندارید، به نظر شما بهتر نیست که از تخفیف های مشابهی که در قالب یک اپلیکشن مربوط به برنامه وفاداری پنهان شده است، بهره ببرید؟

بسیار واضح است که احساس خوشحالی و خرسندی بیشتر همیشه بهترین راه حل برای مشتری نمی باشد، بلکه متهعد بودن به محتوا و ویژگی هایی که واقعا مناسب یک برند و اهداف آن باشد، مهارت و چیرگی خاص خود را می خواهد که این همان قابلیتی است که یک برنامه وفاداری مانند CRM را به مشتری بالقوه معرفی و مرتبط می سازد. بدین ترتیب شرکت ها می توانند وفاداری واقعی و طولانی مدتی با مشتریان خود ایجاد کرده تا دیگر ارتباطات یک طرفه و تشویق محوری با آن ها نداشته باشند.

  1. برنامه وفاداری بخش مهمی از یک تجربه کامل برند می باشد.

به نظر می رسد که بیشتر برنامه های وفاداری ترجیح می دهند شبیه طرح های فروش مستقل به نظر برسند چرا که برنامه های وفاداری، تجربه برند ثابتی را تبلیغ نمی کنند. این امر ممکن است به دلیل عدم ارتباط بین مسئول فعالیت های CRM و تیم مدیریت برند باشد. اما باید توجه داشت، مانند تبلیغات در فضای باز یا رسانه های دیجیتالی، برنامه های وفاداری، نقاط تماس برندی هستند که برای مشتریان مهم می باشند. به همین دلیل، برنامه های وفاداری را باید به عنوان بخشی از طرح جامع مدیریت برند در نظر گرفت.

  1. تجربه برنامه وفاداری باید منطبق بر تجربه برند باشد

کافیست به نحوه نام گذاری برنامه های وفاداری نگاه کنید، همانگونه که مشخص است برنامه هایی مانند: کارت امتیاز خرید، کارت مشتری یا برنامه های اعطای جوایز، بیشتر به انگیزه های پولی وابسته می باشند. بسیاری از شرکت ها سعی می کنند مستقیماٌ برنامه های وفاداری خود را با عنوان “کلوب” عرضه نکنند، در نگاه اول ممکن است این کار بهتر باشد، اما هنوز هم وجود فرایندی به نام “کلوب” که با هویت برند همخوانی داشته باشد، یک روش کاربردی می باشد.

برای برندهای ناشناخته هم امکانات مختلفی جهت ایجاد برنامه های وفاداری فراتر از دلایل پولی وجود دارند. در واقع این هدف والای CRM جهت ایجاد یا تقویت یک ارتباط مثبت بین مشتریان و برند می باشد. در واقع شرکت ها باید در مورد نوع ارتباطی که می خواهند با مشتریان خود داشته باشند، تصمیم بگیرند. برای مثال، شرکت بزرگ ایکیا، که خانواده ایکیا نامیده می شود، به جای اینکه برنامه های وفاداری خود را با نام “برنامه کارت مشتری ایکیا” نامگذاری کند، با قدردانی از مشتری احساس کاملا متفاوتی را به وی انتقال می دهد.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

با وجود اینکه برخی از شرکت ها در حال حاضر در زمینه هماهنگ کردن برنامه وفاداری خود با برندینگ پیشتاز می باشند، اما هنوز تعداد زیادی از این قافله عقب مانده اند.

مدیریت ارتباط با مشتری CRM بهترین ابزار برای برندینگ

متخصصان ما در پارس ویتایگر به تمام شرکت ها پیشنهاد می کنند که در استراتژی CRM خود توجه بیشتری به برندینگ داشته باشند. فرقی ندارد که هدف ما برنامه های وفاداری، خبرنامه ها، یا پشتیبانی از مشتری باشد، تمام فعالیت های CRM لینک های مستقیمی از شرکت شما به سمت مشتریان می باشند. به همین دلیل، برنامه های وفاداری پتانسیل بالایی در برآورده کردن هدف برند و تاثیر گذاری بر روی تجربه مشتریان دارند.

برای مشاهده دموی نرم افزار پارس ویتایگر کلیک کنید.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان
    1. نویسنده:

ثبت دیدگاه