4 روش جهت تقویت استراتژی بازاریابی با استفاده از CRM

۴ روش جهت تقویت استراتژی بازاریابی با استفاده از CRM

بازاریابی داده محور به سازمان ها اجازه می دهد تا از اطلاعات جهت ایجاد استراتژی های متمرکز بر

بازاریابی داده محور به سازمان ها اجازه می دهد تا از اطلاعات جهت ایجاد استراتژی های متمرکز بر روی بسته شدن فروش، حفظ مشتری و ایجاد وفاداری استفاده کنند. نکته اصلی، تضمین این مورد است که استراتژی بازاریابی مشتری محور باشد. هنگامی که استراتژی های بازاریابی را با مشتری هم تراز می کنید، بازاریابی می تواند با استفاده از نرم افزار های مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) مزایای قابل پیشرفتی را جهت پیگیری تحولات مشتری از طریق چرخه فروش کمپین های بازاریابی خاص بدست آورد.

نرم افزارهای CRM به بازاریابان این امکان را می دهند تا به داده های منحصر بفرد به دست آمده از معامله دسترسی ویژه ای داشته وکمپین هایی با تکنولوژی و تعامل انسانی بالا ایجاد کنند. بازاریابان از نرم افزار CRM برای اندازه گیری تلاش های بازاریابی خودشان استفاده می کنند. در این مقاله چهار روشی که بازاریابان از نرم افزار CRM برای تقویت استراتژی بازاریابی خود استفاده می کنند را بیان می کنیم.

قبل از مطالعه این مقاله، پیشنهاد می کنم مطلب نرم افزار CRM چیست را مطالعه کنید.

چگونه بازاریابی بر روی قیف فروش تاثیرگذار می باشد؟

شعار ما در مجله کسب و کار پارس ویتایگر، کمک به رشد و ارتقا با ارائه محتوای مفید درباره کسب و کار ها است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه تکنولوژی و سازمانی، فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

پیاده سازی چرخه فروش در نرم افزار CRM به شما معیارهای خاصی می دهد تا شناسایی کنید چه زمانی یک سرنخ به یک مشتری بالقوه و چه زمانی یک مشتری بالقوه آماده تبدیل شدن به یک فروش را دارد. نرم افزار CRM  مجموعه ای از تبادلات و ابزارهای بازاریابی ارائه می دهد که مشتریان بالقوه را وارد چرخه فروش می کنند. بدین ترتیب شما تصویری خواهید داشت که نشان می دهد هر فعالیت تا چه اندازه بر روی فروش ها تاثیر می گذارد. بررسی گردش بازاریابی در این روش، خلاء موجود در چرخه و نکات مبهم را نشان می دهد. چگونه می توانید از ابزار پشتیبانی فروش و بازاریابی، مانند کتاب های الکترونیکی یا بروشور ها، برای درگیر کردن مشتریان بالقوه استفاده کنید؟

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

کدام یک از کمپین های بازاریابی منجر به فروش شده اند؟

بازاریابان در ایجاد راه های جدید برای ارائه پیام ها در قالب های جدید استعداد زیادی دارند. نتیجه این نوآوری شامل چندین ابزار پشتیبانی فروش، تبلیغات و سیستم های تحویلی که هر بخش و گروه را به یکدیگر متصل می کنند، می باشد. با رشد تجهیزات بازاریابی، پیگیری عملکرد هر ابزار، پیچیده تر می شود. هنگامی که کمپین های بازاریابی از طریق نرم افزار CRM به واکنش های مشتریان لینک می شوند، بازاریابان می توانند مشاهده نمایند که چگونه مشتریان به یک ابزار بازارایابی پاسخ داده و با آن ارتباط برقرار می کنند. معیارها می توانند برای پاسخ دهی به سوالات خاصی گلچین شوند: به عنوان مثال، کدام یک از کمپین های بازاریابی، سرنخ ها را به سیستم آورده اند و کدام یک از کمپین ها منجر به فروش شده اند. این اطلاعات برای هوش بازاریابی بسیار ارزشمند می باشند زیرا سازمان ها با این اطلاعات می توانند برای کمپین های آتی برنامه ریزی کنند.

کدام یک از کمپین ها بازگشت سرمایه بهتری دارند؟

به دلیل محدود بودن بودجه، بازاریابی برای تضمین موفقیت هر کمپین تحت فشار می باشد. قبل از اینکه بتوانید از نرم افزار CRM برای پیگیری برگشت سرمایه استفاده کنید، باید مدل های انتصابی ایجاد کنید و در آن خریداران را به وسیله پرسنل فروش، نیازها و بودجه آنها تحت تاثیر قرار دهید. بدین ترتیب شما می توانید از نرم افزار RM برای اندازه گیری و پیگیری هر کمپین استفاده کرده و هزینه های مرتبط با فروش انجام شده را مشاهده نمایید. نرم افزار CRM به شما این توانایی را می دهد که تصویر وسیع تری مشاهده کرده و تعیین کنید که چگونه ارزشی که نرم افزار  CRM ارائه کرده است در مراحل ارتباط با مشتری بالقوه گسترش یابد.

ایجاد پرونده ای معتبر برای سرمایه گذاری بازاریابی

با تحلیل درآمد و طرح پیش بینی سود، می توانید از معیارهای بازاریابی نرم افزار CRM برای تخصیص بودجه و منابع جهت ادامه کمپین های موفق تر استفاده کنید. تلاش های بازاریابی شما در کجا موثرتر می باشند؟ کجا شما به تخصیص سرمایه بیشتری احتیاج دارید؟ معیارهای نرم افزار CRM نشان دهنده تاثیرات بازاریابی، در فروش به وسیله کمپین ها یا سایر ابزارهای تبلیغاتی می باشد. به علاوه تحلیل مشخص می کند کجا کمپین های بازاریابی می توانند تاثیر بهتری در طول مراحل مختلف چرخه فروش داشته باشند. اکنون، شما می توانید بر اساس بازخوردهای دریافت شده در نرم افزار CRM از داده ها برای حفظ استراتژی های مناسب یا ایجاد کمپین های جدید استفاده کنید.

با استفاده استراتژیک از نرم افزار CRM، بازاریابان می توانند ارزیابی دقیق تری از عملکرد هر یک از ابزارهای پشتیبانی فروش و بازاریابی داشته باشند و مشاهده نمایند چگونه روند تبدیل سرنخ به فروش پیش می رود یا متوقف می شود. این اطلاعات برای ایجاد استراتژی بازاریابی قابل رقابتی که سود را افزایش می دهد، ضروری می باشند.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه