CRM نرم افزار رستوران

CRM ، نرم افزاری برای رستوران ها

استفاده از نرم افزار CRM  برای افزایش حفظ مشتریبا مجله کسب و کار نرم افزار پارس ویتایگر هم‌گام

استفاده از نرم افزار CRM  برای افزایش حفظ مشتری

با مجله کسب و کار نرم افزار پارس ویتایگر هم‌گام شوید.

آیا رستوران شما امشب شلوغ است؟ تمام میزها رزرو شده اند و مشتریان زیادی در صف منتظر هستند و گارسون ها مشغول سرو غذا و تمیز کردن میزها می باشند. تمام تجهیزات آشپزخانه در حال استفاده می باشند. مدیران در حال نظارت می باشند تا مطمئن شوند که همه چیز خوب پیش می رود. در آخر شب، صندوق ها کاملاً پر شده اند، گارسون ها انعام خوبی گرفته اند و مشتریان راضی و خوشحال قدم زنان از سالن خارج می شوند.

اما، چگونه این حرکت ادامه داشته باشد و شب های پر سود بیشتری مانند امشب با یک جریان ثابت از مشتریان داشته باشید؟

چگونه تضمین کنید که این مشتریان راضی مرتب به رستوران شما مراجعه کنند؟

دموی نرم افزار CRM برای رستوران

مدیریت رستوران کار دشواری است. آمارهای متفاوتی وجود دارند، تحقیقات و بررسی های انجام شده نشان دهنده آن است که بین 60 تا 80 درصد رستوران های جدید در سال اول با شکست مواجهه می شوند. در حدود 70 درصد رستوران هایی که سال اول را پشت سر گذاشته اند احتمالاً رستوران خود را در 3 تا 5 سال بعد از افتتاح تعطیل کرده اند. این ارقام، آمارهای وحشتناکی برای صاحبان رستوران ها می باشند.  برای آنها که سالهای زیادی است که در این حرفه مشغول هستند، زندگی هنوز آسان نمی باشد- رقابت بسیار شدید می باشد. مشتریان در انتخاب وسواس زیادی به خرج می دهند. در این وضعیت چگونه پشتیبانی پیدا می کنید که به شما کمک می کند تا از تمام موانع عبور کرده و به مقصد برسید؟

برقراری ارتباط عامل کلیدی می باشد، می تواند بین مشتری که تنها یک بار از شما خرید کرده است و افرادی که دائماً از شما خرید می کنند تفاوت ایجاد کند. امروزه راه حل های CRM زیادی وجود دارند که به طور خاص برای صنعت رستوران تهیه شده اند و در این عرصه بسیار رقابتی، بازی را به طور قابل توجهی تغییر می دهند. به عبارت دیگر در دنیای تکنولوژی، CRM  به نرم افزاری برای رستوران ها نیز تبدیل شده است.

نرم افزار رستوران پارس ویتایگر

 

مزایای استفاده از نرم افزار CRM برای رستوران ها چیست؟

مهندسی منو رستوران

عامل اصلی موفقیت یک رستوران، غذاهای آن است، گزینه های موجود در منو باید دقیقاً با ذائقه و ترجیحات مشتریان هماهنگ باشد و کیفیت غذاها باید در اولویت باشد.

با این وجود، حتی اگر کیفیت همه غذا ها خوب باشد، هر رستوران غذاهایی دارد که فروش خوبی دارند، همچنین غذاهایی وجود دارد که به خوبی فروش نمی روند. صاحبان رستوران باید از این موضوع مطلع شونند تا سود بیشتری داشته باشند.

با اتصال نرم افزار CRM به نرم افزار نقطه فروش و سایر نرم افزارها می توانید اطلاعات فروش را به چهار روش در محصولات منو ایجاد کنید.

 • آیتم های محبوب و بسیار سودده
 • آیتم های سودده اما بدون محبوبیت
 • آیتم های محبوب اما بدون سود
 • آیتم های بدون محبوبیت و بدون سود

اولین و آخرین روش بسیار واضح و مشخص می باشند. آیتم های محبوب و بسیار سودده باید در منو باقی بمانند-بحثی در مورد آنها وجود ندارد. آیتم های بدون محبوبیت و بدون سود باید از منو حذف شوند. چالش اصلی، پیدا کردن راه های خلاقانه برای ارتقای گزینه دوم و سوم می باشد. برای آیتم های محبوب اما بدون سود، می توانیم بدون افت کیفیت و طعم و مزه یک یا دو مواد اولیه را با یک گزینه ارزان تر جایگزین کنیم. برای آیتم های سودده اما بدون محبوبیت، شاید بازاریابی تهاجمی تری بتواند فروش را افزایش دهد یا تغییر دستورالعمل پخت می تواند این آیتم را جذاب تر کند.

این نوع اطلاعات همچنین می تواند منجر به تولید نوآوری شود. ارزیابی نوع وعده های غذایی که محبوب هستند می تواند منجر به طراحی منو محصولات جدید شود.

ایجاد پایگاه داده مشتریان

اولین ویژگی که یک نرم افزار CRM دارد امکان جمع آوری اطلاعات مشتریان و کمک به مالکان رستوران ها جهت آشنایی با مشتریان می باشد.

 • جزئیات تماس مشتری
 • تعداد حضور مشتری در رستوران
 • وعده های غذایی مورد پسند مشتری
 • میانگین زمان حضور مشتری در هر بار آمدن به رستوران

با لینک شدن به نرم افزار CRM ، می توانید گزارش ها و تحلیل های ارزشمندی از میزان فروش رستوران داشته باشید:

 • معروف ترین آیتم های منو
 • آیتم هایی که فروخته نشده اند
 • شلوغ ترین روزها یا شب ها و شناسایی دلایل آن
 • فرقی ندارد که رستوران زنجیره ای در سرتاسر کشور باشد یا رستوران های فاقد شعبه ، مالک رستوران می تواند اطلاعاتی در این مورد داشته باشد که کدام مناطق بهتر از سایر مناطق عمل کرده اند.

این امر اساسی برای ارتباط با مشتری می باشد، به پیگیری تمایلات مشتری کمک می کند و برنامه های بازاریابی را تقویت می کند.

کمپین های بازاریابی استراتژیک

اکنون شما با استفاده از نرم افزار CRM، نرم افزاری برای رستوران ها، اطلاعاتی درباره مشتری جمع آوری کرده و منو را با دقت بررسی کرده اید. مرحله بعدی چیست؟ بازاریابی مرحله منطقی بعدی است. با مجهز بودن به دیدگاه هایی که نرم افزار CRM برای شما فراهم کرده است، می توانید کمپین های تبلیغاتی استراتژیک پیشرفته ای را شروع کنید. به علاوه، نرم افزار CRM به شما این امکان را می دهد تا گروه های خاصی از مشتریان را مانند سالمندان، بزرگسالان، دانش آموزان و بچه ها را مورد هدف قرار دهید.

تحقیقی بر یکی از رستوران های زنجیره ای تهران، نشان داد که دسته بندی مشتریان یک رستوارن طبق سبک تغذیه می تواند به صورت زیر باشد:

 • آگاه به سلامت
 • بی علاقه ها
 • راحت طلبان

تصور کنید که اگر این دسته بندی برای کمپین های هدفمند و استراتژیک شما طبق فاکتورهای مختص خود شما انجام شود، چه تاثیری در موفقیت آنها خواهد داشت.

شما می توانید روزها و شب و های خلوت را شناسایی کنید و تدابیری برای جذب مشتری به کار ببرید. با کمک نرم افزار CRM خود می توانید مستقیماً از طریق ایمیل یا پیام با مشتری در ارتباط باشید و کمپین های تبلیغاتی هدفمندی ایجاد کنید.

تنها ارائه تخفیف کافی نیست، باید به مشتری ارزش و بها بدهید. به عنوان مثال، یک شب در هفته به مشتری خود دسر رایگان ارائه دهید یا مسابقه ای را در رستوران برگزار کنید. از طریق سامانه های ارتباطی، کوپن یا رسیدی ارسال کنید و به مشتری درباره این موضوع که می تواند در دیدار بعدی خود از آنها استفاده کند، اطلاع رسانی کنید. یک برنامه عصرانه با تخفیف جزئی تبلیغ کنید. رقابت ها و تم های عصرانه محیط سرگرم کننده ای ایجاد می کنند. این امر رستوران را نه تنها به مکانی برای غذا خوردن، بلکه به محیطی برای لذت بردن از یک تجربه تبدیل می کند. چرا کودکان دوست دارند در یک رستوران خاص غذا بخورند؟ زیرا غذا خوردن برای آنها نه تنها یک وعده غذایی شاد بلکه ماجرای جالبی خواهد بود.

مرتبط:

برنامه های وفادارسازی

پس از انجام موارد بیان شده در نکته شماره 3، برنامه های وفاداری از داده های جمع آوری شده ای، استفاده کرده و بازاریابی را یک مرحله جلوتر می برند. آنچه نرم افزار CRM بر پایه آن قرار گرفته است "مدیریت ارتباط با مشتری" می باشد. نرم افزار CRM بر پایه برنامه های وفاداری و پاداش قرار گرفته است.

برنامه های وفادارسازی مشتریان می تواند تعداد دفعات بازگشت مشتری، وعده های غذایی ترجیح داده شده مشتریان، ایامی از هفته یا ماه که بیشتر مراجعه می کنند، میانگین مدت زمانی که آنها در رستوران حضور دارند و مجموع زمان حضور پس از تبدیل شدن به مشتری وفادار را با استفاده از داده های بزرگ (big data ) پیگیری کنید. پیشنهادات ویژه اختصاصی را می توانید در برنامه های وفاداری برای مشتریان به عنوان هدف قرار دهید. با یک هدیه رایگان، ارسال پیام تبریک تولد و پیشنهاد تخفیف به مشتریان وفادار خود پاداش دهید. مرتباً از طریق ایمیل یا پیام با مشتریان خود در ارتباط باشید. این امر باعث می شود که مشتری احساس خاص بودن بکند، آنها عاشق این هستند که خدمتی خارج از معامله داشته باشند.

مرتبط: روش های افزایش وفاداری در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

حفظ مشتری

هدف نهایی چیست؟ باید تجربه مشتری با رستوران خود را منحصر بفرد کنید تا آنها را برگردانید. علاوه بر تمام مزایایی که در بالا ذکر شده اند، راه حل نرم افزار CRM به عنوان نرم افزاری برای رستوران ها، عملکردهای مفید و کاربردی دیگری نیز ارائه می دهد که ارتباط مثبت با مشتری را ترویج می دهند.

 • بازخورد یا پیشنهاد مشتری: علاوه بر یک مکالمه یک طرفه – ارتباط رستوران با مشتری- ابزاری برای مشتری وجود دارد تا با رستوران صحبت کند.
 • شکایات مشتری: یک مشتری را با شکایتی که بد ارائه شده است، از دست ندهید، بیشتر افراد سریعاً حداقل با 10 نفردرباره یک تجربه بد صحبت می کنند.

تا آنها هنوز در رستوران هستند، سریعاً به شکایت آنها پاسخ دهید، و از یک نرم افزار CRM مانند نرم افزار پارس ویتایگر برای پیگیری در روزهای آتی و ارسال کوپن یا رسید جهت بازگشت مجدد آنها استفاده کنید. برخورد سریع و کارآمد با یک مشتری ناراضی معمولاً آنها را آرام می کند و به جای اینکه باعث از دست رفتن دائم مشتری شود، به شما شانس مجددی می دهد. هنگامی که آنها مجدداً بر می گردند – مطمئن شوید که این مشکل دیگر رخ نمی دهد.

در نهایت، با نرم افزاری برای رستوران ها مانند نرم افزار CRM پارس ویتایگر می توانید ارتش خود را در جنگ میان رستوران ها و سرمایه گذاران پیروز کنید. نرم افزار CRM پارس ویتایگر تضمین می کند که تجربه مشتری را افزایش می دهد. مزایای طولانی مدت این نرم افزار ارزش سرمایه گذاری خوب را دارد و تعریف لفظی بهتر مشتریان را تضمین می کند.

ثبت دیدگاه