نرم افزار CRM برای کانون های فرهنگی

نرم افزار CRM برای کانون های فرهنگی

کانون های فرهنگی تغییرات مهمی را در مسیر کار کردن و تعامل داشتن با مراجعه کنندگان، کارمندان و

کانون های فرهنگی تغییرات مهمی را در مسیر کار کردن و تعامل داشتن با مراجعه کنندگان، کارمندان و سایر ادارات و مراکز تجربه می کنند. مراجعه کنندگان به کانون های فرهنگی خواستار توجه بیشتر و خدمات فوری می باشند، به همین دلیل توجه این مراکز به سمت استفاده از تکنولوژی های نوین مانند نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) معطوف شده است تا بتوانند به روش های موثر و مفیدی به خواسته های مشتریان پاسخ دهند.

شاید اولین سوالی که به ذهن شما می رسد این است که، نقش افزار CRM برای کانون های فرهنگی چیست؟ در حقیقت نرم افزار CRM ارتباطات با دانش آموختگان بالقوه و بالفعل، کارمندان، تمام افراد مرتبط با مرکز و درنهایت ارتباط مراکز با یکدیگر را بصورت خودکار طراحی و مدیریت می کند. در نرم افزار CRM اطلاعات مراجعه کنندگان، مانند نام مشتریان بالقوه (سرنخ ها)، جنسیت، پیشینه تحصیلاتی، شماره تلفن، ایمیل، روش بازاریابی، رسانه اجتماعی و سایر اطلاعات مرتبط به دست آمده از طریق کانال های مختلف در یک پایگاه داده جمع آوری می شوند تا دسترسی سریعتری به اطلاعات وجود داشته باشد و پیام های خصوصی و سفارشی سازی شده با استفاده از این کانال ها در زمان مناسب به دانش آموختگان اطلاع داده شود. تمام تعاملات با “مشتری” به وسیله نرم افزار CRM پیگیری می شود.

نرم افزارهای CRM فواید بسیاری برای کانون ها و مراکز فرهنگی دارند. برخی از مزایای اصلی استفاده از CRM به شرح زیر می باشد.

استفاده از نرم افزار CRM منجر به ارائه سریعتر خدمات می شود. سرویس ایمیل و سایر کانال های ارتباطی برای تسریع زمان پاسخگویی بصورت خودکار پیاده سازی می شوند. نرم افزار CRM اعداد، داده ها و نمودارهای حقیقی ارائه می دهد که می توانند در تصمیم گیری مفید باشند. از طریق نرم افزار CRM، می توانید تمام ابعاد چرخه عمر دانش آموختگان را پیگیری کنید.

 ویژگی مفید و پر کاربرد نرم افزار CRM اتوماسیون گردش کار می باشد.

این ویژگی تضمین می کند که شما هرگز پاسخگویی یا پیگیری یک سوال یا فرایند را فراموش نمی کنید. پیگیری کردن یکی دیگر از ویژگی هایی است که در اکثر نرم افزار های CRM مانند نرم افزار پارس ویتایگر وجود دارد. بدین ترتیب کانون ها و مراکز فرهنگی می توانند راه های تبلیغاتی موثر، دلایل رضایت یا عدم رضایت افراد از یک دوره خاص، نحوه و زمان پرداخت شهریه و … را پیگیری کنند. در نتیجه، آنها می توانند در مورد برنامه ریزی بودجه کمپین های بازاریابی، تخصیص منابع مادی و انسانی جهت جبران نارضایتی ها و ارتقاء سطح علمی و کیفی دوره ها و برنامه های فرهنگی- آموزشی از نرم افزار CRM بهره ببرند.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

درست است که شما برای پیاده سازی نرم افزار CRM وقت و هزینه صرف می کنید، اما به محض اینکه دانش آموختگان با خدمات برجسته شما مواجه شوند، تعداد متقاضیان افزایش یافته و بازگشت سرمایه آشکاری خواهید داشت.

متاسفانه در ایران تنها حدود ۵ درصد کانون ها و مراکز فرهنگی از نرم افزار CRM استفاده می کنند، دلیل اصلی این امر، عدم دانش کافی در مورد نرم افزار CRM در مراکز فرهنگی و عدم مقبولیت از طرف سرمایه گذار در بخش سازمانی می باشد. در ایران کانون ها و مراکز فرهنگی تنها به جذب دانش آموز فکر می کنند اما اکثر آنها به سازماندهی سیستم سازمانی خود اهمیت نمی دهند، در حالیکه اگر فلوچارت سازمانی خودکار و منظمی داشته باشند، نه تنها دانش آموزان فعلی وفاداری خود را ثابت می کنند بلکه موسسه شما به سایرین هم پیشنهاد می شود. بخاطر داشته باشید جامعه امروز ما به نظم، برخورد مناسب و ارتباط مداوم اهمیت می دهند. آنها جذب موسساتی می شوند که مشتریان خود را از سایر افراد متمایز بدانند.

برخی از ابزارها و تکنیک های نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

سهولت استفاده بصورت آنلاین، از طریق موبایل و  ارتباط با رسانه های اجتماعی

برخی از این ابزارها به موسسات این امکان را می دهند تا از طریق کانال های ارتباطی متعدد (ایمیل، پیام کوتاه، رسانه های اجتماعی و …) رابطه تعاملی با مراجعه کنندگان (اطلاعات در خواست شده، پیشنهاد های ویژه، برنامه های وفاداری و …) داشته باشند. آنها می توانند پرسش و پاسخ آنلاین داشته باشند و به راحتی دانش آموختگان را در مورد زمان برگزاری دوره های آموزشی، آزمون ها، تخفیفات ویژه، نکات، اطلاعیه ها و … مطلع سازند.

ارتباطات بازاریابی

هدف ارتباطات بازاریابی توسعه ارتباطات دلخواه مشتری به وسیله ارائه پیشنهاد های خصوصی سازی شده می باشد.

ایجاد و بهره برداری پایگاه داده

با جمع آوری اطلاعات لازم و پیگیری پیشینه، علاقه ها، اوقات فراغت و … مراجعه کنندگان می توانید دوره های مورد علاقه و مناسب آنان را پیشنهاد دهید. همچنین می توانید رزومه کاملی از کارمندان, فعالیت ها و روند کاری آنها داشته باشید و با توجه به پیشینه و نحوه عملکرد کارمندان، انتخاب های بهتر و دقیق تری برای خدمات رسانی به مردم داشته باشید.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

تقویم رویدادها و وظایف

کانون ها و مراکز فرهنگی میتوانند با ایجاد یادآوری و ارسال اطلاعیه در مورد نزدیک شدن به پایان دوره یا شروع دوره جدید، دانش آموختگان را به ثبت نام دعوت کنند. همچنین می توانند پیشنهادات ویژه به مناسبت های ملی و مذهبی مختلف را به کارمندان یادآوری و با استفاده از کمپین ها، خدمات خود را ارائه دهند. با استفاده از قابلیت تقویم نرم افزار CRM هیچ موردی از دید شما یا کارمندان پنهان نمی ماند حتی مواردی مانند تاریخ تولد ، ایام تعطیلات و برنامه کاری و تحصیلی دانش آموختگان.

مدیریت بازده

با اقتباس از سیستم های رزرو کامپیوتری، کانون ها و مراکز فرهنگی با ارائه پیشنهادات ویژه یا برگزاری دوره های پر طرفدار و رزرو دوره ها برای دانش آموختگان، می توانند درآمدهای خود را بهینه سازی کنند. همچنین با پیگیری پرداخت شهریه ها، کانون ها و مراکز فرهنگی می توانند با استفاده از سامانه پیامک نرم افزار CRM مهلت تسویه حساب شهریه را به  دانش آموختگان اطلاع دهند.

نرم افزار CRM پارس ویتایگر بعنوان یک CRM شناخته شده هوشمند، با قابلیت سفارشی سازی برای انواع کسب و کار ها می تواند گزینه های مناسبی برای برقرای ارتباط با مخاطبان و مدیریت گردش کار های سازمانی فراهم نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره های تخصصی از کارشناسان ما کافیست به سایت parsvt.com مراجعه نموده و یا سوالات خود را در انجمن پارس ویتایگر به نشانی Forum.parsvt.com مطرح نمایید.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه