چگونه در بازار رقابتی افزایش فروش داشته باشیم؟

افزایش فروش رویا نیست! بعضی ها فکر می کنند فروش کاهش یافته و رو به انقراض است. اما

افزایش فروش رویا نیست! بعضی ها فکر می کنند فروش کاهش یافته و رو به انقراض است. اما این محال است. حقیقت این است که فروش همیشه وجود خواهد داشت، اما نوع آن تکامل یافته است.

تکنولوژی فروش را متحول کرده است. ورود هوش مصنوعی و دسترسی آنی پشتیبانی به الگوهای فروش سنتی مصداق آن است. اما یقیناً مردم همیشه خرید خواهند کرد، و همیشه به فروشنده ای پشت صحنه نیاز دارند که محصول را بفروشد.

آیا تغییری در فروش رخ داده است؟ قطعاً بله.

تغییرات ادامه پیدا می کنند. استفاده از تکنولوژی سطح فروش را بالا برده و به آن کمک می کند، اما هرگز جایگزین آن نمی شود.

روش هایی که فروش را افزایش می دهند

شعار ما در مجله کسب و کار پارس ویتایگر، کمک به رشد و ارتقا با ارائه محتوای مفید درباره کسب و کار ها است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه تکنولوژی و سازمانی، فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

توضیح ندهید، تجربه بسازید

آنچه به عنوان “بازارگرمی” یا ارائه فروش شناخته می شد، اکنون از طریق تجربه مشتری رخ می دهد.

روزهایی که نیروهای فروش به دنبال مشتری ها می دویدند به پایان رسیده است. حالا زمان پرورش سرنخ فروش است و در دسترسِ مشتری بودن، هنگامی که او آماده صحبت در مورد خرید است. اگر کار درست انجام شود، مشتری مکالمه فروش را در کنار یک تجربه خوب خواهد داشت.

آن هم با شما.

دیگران در پارس ویتایگر خوانده اند: استراتژی‌های افزایش فروش با CRM

چند نکته برای تحول فرآیند فروش شما

مشتری را درک کنید

مشتری ها امروزه راجع به برند تحقیق می کنند. حتی پیش از این که نگاهی دوباره به آن بیندازند. سعی می کنند از “فروشندگان” دوری کنند و در عوض با کسی صحبت کنند که در حل مشکل کمک می کند. کلید موفقیت، فروختن راه حل است، نه محصول. ایجاد ارتباط موثر همه چیز است.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

از اطلاعات استفاده کنید

دسترسی به این همه اطلاعات می تواند فرآیند فروش و بازده کار شما را بهبود دهد. استفاده از ربات ها می تواند کمک کند که مطمئن باشیم در تماس اول مشتری با شخص درست صحبت می کند.

هم چنین، به نیروی فروش کمک می کند که مکالمه بسیار مهم اولیه را داشته باشد.

شخصیتی قوی اما دوستانه بسازید

با این که همه چیز برای مشتری در دسترس است، اما هنوز هم مشتری به کمک شخصی نیاز دارد. این کار نیروی فروش است که آنها را در فرآیند فروش هدایت کرده، و جلب اعتماد کند.

در این حین، مشتری روی شما حساب می کند، حتی برای خرید های آینده.

گوش کنید

یکی از مهم ترین نکته ها: گوش کنید. پیش تر نیز 8 نکته مهم در فعالانه گوش دادن را بیان کردیم.

مشتری به شما چه می گوید؟ اولین چیزی که به عنوان نیروی فروش می خواهید صحبت کردن و فروش است. اما کلید آن گوش کردن دقیق است.

این آغاز ایجاد اعتماد لازم برای حفظ و بازگشت مشتری ست. مهم است که روی شخص تمرکز کنید، نه آنچه که شما به عنوان یک نیروی فروش می خواهید، یعنی انجام فروش.

ساده به نظر می رسد، اما برای نیروهای فروش یعنی تمام آموخته های قبلی را دور بریزند. بدون حفظ کردن جمله ها، باید ارتباطی بیافرینید که پایدار باشد. ارتباط عمیقی که منجر به فروش و تکرار فروش می شود.

نحوه گوش دادن، حرف زدن و ایجاد ارتباط مهم است. نیروهای فروش باید یاد بگیرند از ابزار موجود برای ساده کردن فرآیندها استفاده کنند.

آینده ی فروش

افزایش فروش در بازار رقابتی

آینده ی فروش قابل ارتباط تر و انسانی تر می شود. در این فرآیند جدید، نیروهای فروش باید این تغییر را بپذیرند و نتایج مثبتی را که می تواند داشته باشد ببینند. حالا می توانند به انجام کاری که دوست دارند بپردازند، و در عین حال به شرکای قابل اعتمادی تبدیل شوند که هنر حل مشکل را بلدند، نه فروختن محصولات.

فروش یک نتیجه جانبی از شریک قابل اعتماد بودن، دانش کافی و اشتراک اطلاعات با مشتری است.

اول باید ذهنتان را آموزش دهید که کار متفاوتی کند.  تفکر مثبت ذهنیت شما را به سمت رسیدن به اهداف سوق می دهد، نه دیدن تغییرات با دید منفی. البته که تنها تفکر مثبت کافی نیست، اما قطعا برای پذیرش تغییرات و روند جدید لازم است.

سطح جدیدی از ارتباط با مشتری

در حقیقت، تکامل فروش فرصتی بزرگ برای فروشندگان ایجاد می کند که در سطحی کاملا جدید ایجاد ارتباط کنند.

قدرت شبکه های اجتماعی، اپلیکیشن ها و ربات ها کمک می کند فرآیند را پیش ببرند و در عین حال به مشتری اطلاعات لازم را پیش از این که به مرحله صحبت با نیروی فروش برسد، بدهند.

این کار به نیروی فروش این فرصت را می دهد که بهتر توضیحات لازم را ارائه دهد، پیشنهاد های تکمیلی بدهد و مکالمه ای شفاف و حقیقی داشته باشد. این مکالمه طبق جمله های از پیش تعیین شده و حفظ شده پیش نمی رود، بلکه اهدافی مانند نیازسنجی مشتری و ارزیابی کیفی سرنخ فروش دارد، و با این که محورهای از پیش تعیین شده و مشخصی دارد، باید در لحظه و به بهترین نحو اداره شود.

این مکالمه متفاوت، طبق نیازهای واقعی مشتری ست، نه آنچه که نیروی فروش فکر می کند نیاز احتمالی مشتری ست.

این تجربه مشتری کاملا متفلاوتی ست. ارزش ارائه می دهد، به این که مشتری به چه فکر می کند و چه احساسی دارد اهمیت می دهد. سطح فروش را بالا برده و نحوه ارائه فروش را تغییر می دهد.

چطور در هر شرایطی فروش موفق داشته باشیم؟

کلام آخر این که فروش هیچ گاه از بین نخواهد رفت، چرا که تراکنش های فروش در هر کار روزمره اتفاق می افتند. ممکن است کاربردهای فروش فرق کرده باشند، اما تکنیک های پایه همان هستند.

شما برای موفقیت در بازار رقابتی و مدرن امروز، باید با تغییرات هم گام شوید. برای این کار، باید از ابزارها و تکنولوژی جدید به درستی استفاده کنید. یکی از این ابزارها که با هدف اختصاصی بهینه سازی ارتباط با مشتری و ایجاد تجربه ای بسیار مثبت برای او طراحی شده، نرم افزار CRM است. نوشته های زیر ابعاد مختلف موفقیت در فروش با نرم افزار سی آر ام را نشان می دهند:

چطور فروش را با وردپرس و نرم افزار CRM افزایش دهیم؟

میانگین زمان چرخه فروش و کاربرد آن در بهبود فروش سازمان

آموزش حفظ مشتری، وفاداری مشتری و تکرار خرید به روش برایان تریسی

کدام مشتری به شما سود بیشتری می رساند؟

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه