بهترین نرم افزار مدیریت فروش

لیست ‏بهترین ‏نرم ‏افزارهای ‏مدیریت ‏فروش

یک نرم افزار مدیریت فروش کارآمد یعنی با خیال آسوده بیشتر از گذشته بفروشید. یک ساعت برای تیم

فهرست محتوا

یک نرم افزار مدیریت فروش کارآمد یعنی با خیال آسوده بیشتر از گذشته بفروشید.

یک ساعت برای تیم فروش شما چقدر ارزش دارد؟ CRM پارس ویتایگر ارزش دقیقه‌ها را برای شما حفظ می‌کند. این یک ساعت می‌تواند صرف متقاعد کردن مشتری مردد برای خرید محصول شود و پیگیری ایمیل‌هایی که 10 سرنخ جدید به همراه دارند شود یا این زمان می‌تواند صرف بیش فروشی و فروش مکمل شود.

روزانه 27٪ از فروشندگان یک ساعت یا بیشتر از زمانشان را صرف ورود اطلاعات می‌کنند! این زمانی است که تیم فروشتان می‌تواند برای ایجاد یک ارتباط و تعامل با خریداران احتمالی صرف کند. زمان طلاست، ممکن است کلیشه باشد، اما اکثر نمایندگان فروش فقط ⅓ از وقت خود را صرف فروش فعال می‌کنند از طرفی این سوال همواره وجود دارد که چگونه در بازار رقابتی افزایش فروش داشته باشیم؟

اگر می‌خواهید زمان تیم فروش را برای انجام فعالیت‌های درآمدزا آزاد کنید باید فرایندهای فروش را بهینه کنید. نرم افزار مدیریت فروش، با سازمان‌دهی فرایندها و کارشناسان فروش را توانمند می‌سازد تا وقت خود را صرف کارهایی کنند که مطابق با هدف اصلی شرکت باشد.

گزینه‌های مختلفی برای نرم افزار مدیریت فروش وجود دارد که هرکدام موافقان و مخالفان خود را دارند؛ بنابراین اینکه کدام نرم افزار برای تیم شما مناسب است، یک سؤال مهم است.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

بهترین نرم افزار فروش

برای شروع چه کنیم؟

مانند هر انتخاب دیگری، ویژگی‌های خاص نرم افزار اهمیت ندارد بلکه نحوه کار با ابزار، استراتژی‌های افزایش فروش و گردش کار مهم است؛ بنابراین قبل از اینکه به ویژگی‌ها و مزایای نرم افزار CRM یا مدیریت فروش بپردازیم و برخی از اصول را بیان کنیم.

نرم افزار مدیریت فروش چیست و برای چه کسانی ساخته‌شده است؟

با مجله کسب و کار نرم افزار پارس ویتایگر هم‌گام شوید.

نرم افزار فروش چیست؟

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

اهمیت استفاده از نرم افزار اداری در دنیای امروز بر هیچ صاحب کسب و کاری پوشیده نیست. نرم افزار مدیریت فروش، محیطی مدرن برای تیم فروش است که ترکیبی از ابزارهای کلیدی از جمله CRM، ایمیل مارکتینگ، مدیریت و پیگیری سرنخ و گزارش‌گیری است. این نرم افزار به ما اطمینان می‌دهند که همه، از پرسنل فروش تا مدیر فروش، ابزاری دارند تا به بهترین حالت ممکن کارشان را انجام دهند.

 1. نرم افزار مدیریت فروش به همه اعضای تیم فروش کمک می‌کند تا منظم، متمرکز و سریع عمل کنند. فقط به این دلیل که کلمه «مدیریت» را در خود دارد، به این معنی نیست که نرم افزار مدیریت فروش برای اعضای ارشد تیم است.
 2. نرم افزار مدیریت فروش تقریباً برای هر صنعت و طیف وسیعی کار می‌کند. مهم نیست که چه چیزی را می‌فروشید، می‌توانید از نرم افزار مدیریت فروش برای کارایی و سازمان‌دهی بیشتر استفاده کنید.

9 دلیل برای ضرورت استفاده از نرم افزار مدیریت فروش

دلایل نیاز به نرم افزارهای مدیریت فروش

در شرایط امروزی که مشتریان به‌سرعت توسط رقبا جذب می‌شوند و فروش رخ می‌دهد، استفاده از نرم افزار مدیریت فروش برای توانمندسازی تیم یک گزینه اختیاری نیست. رقابت بسیار بالا است و مشتریان بالقوه گزینه‌های زیادی دارند تا هنگام عبور از قیف فروش گیر بیفتند.

در این بخش به مزایای نرم افزار مدیریت فروش اشاره داریم که نشان می‌دهد چرا این ابزار برای هر شخص، در تیم فروش بسیار ضروری است.

1- سازمان‌دهی

تمام مزایا، چشم‌اندازها و فرصت‌ها را یکجا می­بینید. فروش با روابط به دست می‌آید و بنیان هر تیم فروش عالی یک سیستم سازمان‌یافته برای تعامل و پیگیری است. اگر تمام ‌وقت خود را صرف جستجو در یادداشت‌های نامرتب مشتری، تعقیب اطلاعات تماس و اطلاع از وضعیت قیف فروش خود کنید، تیم فروش کارآمدی نخواهید داشت.

2- افزایش کارایی

نرم افزار مدیریت فروش به شما نما کاملی از رابطه با هر یک از شرکت‌ها می‌دهد تا بتوانید با آن‌ها مانند تنها مشتریانتان در جهان رفتار کنید. هنگامی‌که یک چشم‌انداز از قیف ایجاد می‌شود، دیگر وقت خود را برای بررسی وضعیت آن­ها صرف نمی‌کنید زیرا ابزار مناسبی در اختیار دارید. هر قیف فروش جای پیشرفت دارد؛ اما بدون پیگیری سرنخ‌های داخل لوله فروش (pipeline)، بینشی در مورد چگونگی بهبود، رشد و ادامه روند فروش خودکار خود ندارید.

3- افزایش عملکرد

نمایندگان فروش را کنترل و پشتیبانی کنید تا بهترین عملکرد را داشته باشند. با پیگیری داده‌های فروش و عملکرد تیم، برای تنظیم استراتژی‌ها و تصمیم‌گیری دقیق‌تر در موقعیت بسیار بهتری هستید. اگر نمی‌دانید نقاط قوت و ضعف تیمتان چیست، نمی‌توانید تیم خود را راهنمایی کنید. بدون شفافیت در عملکرد و بهره‌وری تیم، فرصت آموزش افراد را از دست می‌دهید.

4- خودکارسازی فرایندها

تلاش‌های فروش را با ارتباطات و پیگیری‌های خودکار افزایش دهید. حقیقت این است بدون خودکارسازی فرآیندهای شرکت، اگر به موقع مشتری را پیگیری نکنید، رقیب شما این کار را می‌کند. بدون اتوماسیون فروش، به‌طور بالقوه 60 درصد از سرنخ‌هایتان را از دست خواهید داد.

5- قابلیت تجزیه‌وتحلیل و گزارش دهی

KPI های فروش را بررسی کنید، فروش را پیش‌بینی کنید و عملکرد تیم را کنترل کنید. گزارشات، سلامت تیم شما را نشان می‌دهند تا تصمیمات بهتری بگیرید و استراتژی فروش خود را کامل کنید. ایجاد یک استراتژی فروش بدون گزارش، مانند قدم زدن در جنگل بدون نقشه است. چرا که هیچ‌چیزی برای کمک به شما وجود ندارد.

5- یکپارچه‌ سازی ارتباطات

از طریق ایمیل، تماس و پیامک با مشتریان خود ارتباط بهتری برقرار کنید. وقتی با مشتریان تماس می‌گیرید انتظار یک تجربه لذت‌بخش را دارند که فقط در صورت شناخت مشتری با ابزارهای ارتباطی و فروش ممکن است. وقتی مرتباً از ایمیل، تلفن، CRM و … به‌صورت مجزا برای ارتباط با مشتری استفاده می‌کنید امکان خطا بسیار است.

6- ادغام با نرم افزارهای کاربردی

برای راه‌اندازی کسب‌وکارتان از ابزارهای متفاوتی استفاده می‌کنید. برای کارایی بیشتر، این ابزارها باید با هم کار کنند. عدم توانایی ادغام نرم افزار مدیریت فروش با سایر ابزارها به معنای از دست دادن زمان و کارایی و همچنین دانش ارزشمند تیم‌های دیگر است.

7- تمرکز

تمرکز، کارایی و فروش شما را بالا می‌برد. هرچه نرم افزار مدیریت فروش شما به‌طور پیش‌فرض روی بهترین فعالیت‌های فروش تنظیم باشد، بهتر است. نیروهای فروش هم ‌زمان کمتری را صرف فعالیت‌های کم‌ارزش می‌کنند.

8- برنامه‌ریزی

کشف روندهای صحیح، فروش را افزایش می‌دهد. عدم توانایی در تدوین برنامه فروش باعث می‌شود شما بدون داشتن جهت و چشم‌بسته حرکت کنید و قادر به تصمیم‌گیری­های هوشمندانه نباشید. با داشتن ابزارهایی مناسب می‌توانید بهتر برنامه‌ریزی کنید.

ویژگی‌های مشترک اصلی نرم افزار مدیریت فروش

ویژگی های نرم افزار مدیریت فروش

نرم افزار مدیریت فروش کارهای زیادی را می‌تواند انجام دهد؛ اما اینکه در رسیدن به اهدافتان چقدر به شما کمک می‌کند، به برنامه‌ها، ویژگی‌های خاص و مطابقت آن‌ها با روند کار و اهداف سازمان شما برمی‌گردد. در اینجا لیستی از ویژگی‌های رایج وجود دارد که در نرم افزار مدیریت فروش باید به دنبال آن باشید:

1- مدیریت بهتر کمپین های تبلیغاتی

نرم افزار فروش به شما کمک می کند تا بهترین کمپین تبلیغاتی و یا منابع سرنخ های پر سود را بیابید. به این ترتیب، می توانید بودجه خود را مدیریت کرده و سرمایه بیشتری به کمپین ها و یا منابع پربازده اختصاص داده و از هدر رفتن بودجه برای منابع ناکارآمد جلوگیری کنید.

2- تقسیم بندی بهتر

یکی از سخت‌ترین بخش‌های فرآیند فروش، طبقه‌بندی مؤثر فروش است. علاوه بر تمایز بین سرنخ های سرد و گرم، مشتریان بالقوه نیز باید به گروه هایی تقسیم شوند. به عنوان مثال، این تقسیم بندی را می توان بر اساس سن، علایق، سرگرمی ها و غیره انجام داد.
در فروش و بازاریابی، دسته بندی مشتریان با استفاده از نرم افزار CRM می‌تواند به پرسنل فروش کمک کند تا بر کمپین‌های فروش هدفمند برای هر بخش تمرکز کنند. همچنین باعث می شود تا پیشنهادات متناسب‌تر با علاقه‌مندی‌های مشتریان ارائه شود.

3- دقت در پیش بینی فروش

اطلاعات اشتباه باعث پیش بینی فروش نادرست می شود. با این حال، با نرم افزار مدیریت فروش، مدیران فروش می توانند به طور موثر داده های فروش را برای ایجاد پیش بینی های دقیق مستند کنند. همچنین این نرم افزار می تواند به مدیریت و سازماندهی داده ها کمک کند تا بتوانید درک بهتری از فروش سازمان داشته باشید.

4- مدیریت ارجاعات

نرم افزار فروش می تواند نمایش سرنخ های اختصاص داده شده، فعالیت ها و جلسات مرتبط با فروش (ارجاع شده به مسئول پیگیری) را برای پرسنل فروش آسان کند.

5- گردش مالی بسیار کار آمد فروش

از آنجایی که همه سرنخ ها در نرم افزار مدیریت فروش اولویت بندی می شوند، فروشندگان می توانند ببینند کدام سرنخ ها مستحق توجه بیشتری هستند. آنها همچنین می توانند وضعیت هر مشتری بالقوه را ردیابی کنند و مکان آنها را در قیف فروش در زمان واقعی مشاهده کنند. این امر باعث می شود تا اعضاء تیم فروش بتوانند تمام مراحل قیف فروش را مدیریت کنند و بسته به وضعیت آنها، سرنخ ها را اضافه یا ویرایش کنند.

6- مدیریت قیف فروش

مشاهده سرنخ های تازه و مدیریت اولین تماس‌های ورودی تا فروشندگان و مدیران بتوانند سرنخ‌ها را بر اساس متغیرهای مختلف گروه‌بندی کنند.

7- ویرایش قیف فروش

فراهم‌سازی امکان تقسیم‌بندی محصولات خاص برای هر گروه از سرنخ‌ها و تقسیم جریان کار برای هر دسته

8- مدیریت چرخه

مدیریت چرخه‌های خریدوفروش برای مشتری، این ویژگی به‌ویژه برای کسب‌وکارهایی که محصولات اشتراکی و دوره‌های آموزشی و مواردی از این قبیل می‌فروشند یا محصولاتی که خدمات پس از فروش لازم دارند اهمیت دارد.

9- قابلیت تجزیه‌وتحلیل و گزارش دهی

استفاده از تجزیه‌وتحلیل‌های سیستم با هدف شناسایی بهترین اقدامات بعدی در طی مراحل فرآیندهای فروش که به افزایش تعامل خریدار و بهبود نتایج فروش کمک می‌کند.

10- داشبورد جامع

وجود یک داشبورد جامع که یک رابط گرافیکی برای کارکنان فروش و مدیران فراهم می­کند تا معاملات بسته و باز، حجم مراحل مختلف قیف فروش و شاخص کلیدی عملکرد یا KPI ها و مقادیر سفارشی را نشان دهد.

11- امکان اتصال به وب‌سایت

ادغام با وب‌سایت شرکت تا چشم‌اندازی آنلاین از سرنخ‌ها و فرصت‌ها برای پیش‌بینی آینده فراهم شود.

12- همکاری

ابزارهای برای سازمان‌دهی مسئولیت‌ها در محیط‌های فروش تا چندین عضو تیم در معاملات مشابه با هم کار کنند و از گام‌های اضافی جلوگیری شود.

معیارهای انتخاب نرم افزار مدیریت فروش مناسب

وقتی نوبت به انتخاب نرم افزار مدیریت فروش مناسب برای تأمین نیازهای تیمتان می‌رسد، تعدادی ویژگی‌ اصلی وجود دارد که باید به دنبال آن‌ها باشید.

 • سادگی روند پیاده‌سازی
 • وجود پشتیبان و کمک فنی
 • راحتی در استفاده
 • محدودیت‌هایی همچون تعداد کاربران
 • قابلیت توسعه و ادغام با سایر نرم افزارهای کاربردی موردنیاز
 • قیمت و هزینه‌های اضافی
 • ویژگی‌های امنیتی

لیست نرم افزارهای مدیریت فروش جهانی

در ادامه لیستی از بهرتین نرم افزارهای مدیریت فروش را پیش رو داریم که به نظر کارآمدترین آن ها در ایران، موردی است که راست چین شده باشد و با تقویم شمسی همخوانی داشته باشد. بنابراین نسخه ایرانی نرم افزار ویتایگر به نام پارس ویتایگر اولویت اول خواهد بود.

نرم افزار مدیریت فروش ویتایگر

مناسب برای مشاغل کوچک، متوسط و بزرگ.

ویتایگر CRM

این نرم افزار مدیریت فروش جزء بهترین نرم افزارهای CRM محسوب می‌شود. این نرم افزار فروش با نمایش قیف فروش و تجزیه‌وتحلیل آن به پیش‌بینی خط فروش در آینده کمک می‌کند. ویتایگر با امکانات مفید مانند اتوماسیون بازاریابی و فروش، پشتیبانی و خدمات پس از فروش، مدیریت پروژه، اتصال به نرم افزارهای حسابداری، اتصال به مراکز تلفن و تقویم یکپارچه، قسمتی از افزایش فروش با CRM به شمار می‌رود.

داشبورد اختصاصی فروش، نمای کلی برای مدیران و فروشندگان فراهم می‌کند و به تجزیه‌وتحلیل گزارشات به تصمیم‌گیری‌های بهتر کمک می‌کند. استفاده از این نرم افزار CRM ساده است و با توجه به متن باز بودن می‌تواند به‌راحتی با نرم افزارهای دیگر ادغام شود.

امکانات نرم افزار مدیریت فروش ویتایگر

 • فراهم‌سازی ویژگی مدیریت سرنخ، مدیریت معاملات، مدیریت تماس
 • امکان تعریف صندوق ورودی به‌صورت گروهی و فردی
 • امکان یکپارچه‌سازی ایمیل با Gmail و Outlook
 • اندازه‌گیری فعالیت فروش از طریق گزارشات، تجزیه‌وتحلیل‌ها و پیش‌بینی‌ها
 • خودکارسازی کارها با استفاده از اتوماسیون گردش کار
 • ارسال پیامک، پیام تلگرام، واتس اپ، فکس و…
 • اتصال به سیستم های حسابداری
 • فیلتر و دسته بندی مشتریان
 • قابلیت افزودن زبان و تقویم فارسی به همراه بومی سازی کامل (نیاز به بومی ساز پارس ویتایگر)
 • صدور پیش فاکتور، فاکتور، سفارش خرید و سفارش فروش (نیاز به بومی ساز پارس ویتایگر)

نرم افزار crm ویتایگر به‌صورت رایگان ارائه می‌شود و امکان استفاده از نسخه آزمایشی آن هم وجود دارد. با توجه به اینکه ویتایگر یک crm متن باز است بخش‌های بازاریابی، فروش و خدمات مشتری همه در یک پنل ارائه می‌شوند. ویتایگر مانند نرم افزارهای مدیریت فروش غیر ایرانی دیگر در نسخه ابری، محدودیت زمان استفاده برای نسخه رایگان دارد.

نقطه قوت این نرم افزار فارسی سازی و بومی‌سازی این نرم افزار توسط گروه پارس ویتایگر است. علاوه بر ارائه امکانات برای فارسی‌زبانان و تقویم فارسی امکان پشتیبانی هم برای آن فراهم شده است؛ یعنی شما می‌توانید برای آموزش و به‌کارگیری تمام امکانات این نرم افزار با بخش پشتیبانی این مجموعه تماس بگیرید و حتی آن را بر اساس نیاز خود گسترش و توسعه دهید.

فیلم معرفی و پرزنت نرم افزار CRM پارس ویتایگر

 

دانلود نرم افزار CRM ویتایگر به همراه راهنمای نصب

 • Hidden

امتیاز: ⭐⭐⭐⭐⭐

 

نرم افزار مدیریت فروش هاب اسپات

مناسب برای تیم‌های کوچک تا بزرگ

هاب اسپات

HubSpot یک CRM رایگان (و درعین‌حال محدود) برای تیم‌های کوچک ارائه کرده است. در نسخه رایگان ‌هاب اسپات، فعالیت‌های فروش از جمله ارسال ایمیل، تماس‌ها و جلسات به‌طور خودکار ثبت می‌شوند و یک نمای کامل از قیف فروش را ارائه می‌دهد.

هاب اسپات دید کاملی نسبت به فعالیت‌های فروش فراهم می‌کند و فروشندگان می‌توانند به‌راحتی ارتباطات و معاملاتشان را پیگیری کنند.

اگر تازه‌کار هستید CRM رایگان کافی است. در CRM رایگان می‌توانید برخی ماژول‌های بازاریابی و فروش را خریداری کنید و به پنل خود اضافه کنید. البته با پرداخت هزینه ماهانه اضافی می‌توان کل مجموعه بازاریابی، فروش و خدمات را به پنل خود اضافه کرد.

امکانات HUBSPOT

البته این امکانات شامل نسخه پولی این سی آر ام است

 • فراهم کردن ویژگی‌های مدیریت قیف فروش، پیگیری معاملات، زمان‌بندی جلسات، گفتگوی زنده، قالب ایمیل، قابلیت کلیک برای تماس و …
 • فراهم‌سازی ویژگی‌های مدیریت تماس فروشندگان
 • ادغام رایگان با Gmail و Outlook و دریافت اطلاعیه ایمیل
 • فراهم کردن ویژگی‌هایی مانند مدیریت تبلیغات، گفتگوی زنده و Chatbot برای بازاریابان
 • قابلیت تیکت، گزارش تیکت های بسته، زمان بسته شدن و صندوق مکالمه برای تیم خدمات مشتری

مشکلات نرم افزار hubspot

مشکلات ناشی از تحریم و نرخ ارز تنها مشکلات استفاده از این نرم افزار در ایران نیست و موارد مهم دیگری همچون عدم پشتیبانی و ارائه خدمات به فارسی زبانان، عدم پشتیبانی نرم افزار از زبان فارسی و تقویم شمسی از مشکلات عمده دیگر این نرم افزار در ایران است.

هزینه راه‌اندازی این نرم افزار گران است و برای استفاده از هر ماژولی مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی هستید؛ یعنی می‌توان گفت هزینه‌های پنهان زیادی وجود دارد و جز نرم افزارهای پرهزینه محسوب می‌شود. البته در ایران فقط می‌توانید از نسخه رایگان استفاده کنید.
امتیاز: ⭐⭐⭐⭐

 

نرم افزار مدیریت فروش Salesforce

مناسب برای تیم‌های کوچک تا بزرگ

salesforce

در هر لیستی از نرم افزار مدیریت فروش نام Salesforce حتماً وجود دارد. تقریباً تمام ویژگی‌هایی که برای فروش نیاز است در این نرم افزار وجود دارد، از تماس و ایمیل و پیگیری سفارشات گرفته تا گزارش دقیق و پیش‌بینی‌های فروش.

در حال حاضر SalesForce یک CRM در بستر کلود است که ابزارهای مدیریت ارتباط، همکاری و بازاریابی و غیره ارائه می‌دهد. امکان خودکارسازی گردش کار با نرم افزار Saleforce به‌صورت خودکار وجود دارد. می‌توان از هر دستگاهی به آن متصل شد. فرایند همگام‌سازی و اشتراک‌گذاری اطلاعات بین اعضا تیم در این نرم افزار بسیار ساده است.

امکانات نرم افزار salesforce

 • امکان ورود از طریق تلفن همراه با امکانات مختلفی مانند ورود به سیستم تماس، پاسخگویی به درخواست های سرنخ‌ها، بررسی داشبورد و …
 • فراهم‌سازی ویژگی‌های مدیریت حساب، مدیریت تماس، مدیریت سرنخ و …
 • امکان یکپارچه‌سازی ایمیل با Gmail و Outlook
 • امکان ثبت و امتیازبندی سرنخ‌ها بر اساس قوانین و پیش‌بینی‌های مشارکتی

متأسفانه این نرم افزار مدیریت فروش پس از سال‌ها با اضافه کردن ویژگی‌ها و برنامه‌ها به یک نرم افزار پیچیده تبدیل شده است. قیمت‌گذاری هم در این نرم افزار پیچیده است و حتی برای ویژگی‌های اساسی و پیش‌فرض باید هزینه پرداخت شود.

به علت ماهیت پیچیده این نرم افزار، نیاز به وجود یک مشاور در چندین هفته آغازین برای پیاده سازی امری ضروری است. در کل می‌توان آن را جز گران‌ترین نرم افزارهای مدیریت فروش دانست. در ایران امکان استفاده از نسخه پولی این نرم افزار وجود ندارد و نسخه رایگان آن هم تا 15 روز اعتبار دارد. در صورت گذر از تحریم‌ها بازهم از پشتیبانی این تیم بی‌بهره خواهید ماند که مشکل بزرگی در استفاده از نرم ­افزار خواهد بود.

امتیاز: ⭐⭐⭐⭐

 

نرم افزار مدیریت فروش Pipedrive

مناسب برای تیم‌های کوچک تا متوسط

Pipedrive

Pipedrive یک CRM است که در طراحی آن تأکید بر سادگی و استفاده آسان است. یک گزینه مقرون‌به‌صرفه که برای تیم‌های کوچک است. نمای کاملی از قیف فروش شرکت قابل نمایش است تا مدیران فروش به‌راحتی فعالیت‌ها را دنبال کنند.

Pipedrive روی نیازهای نمایندگان فروش (در مقابل مدیران فروش) متمرکزشده است و سعی می‌کند شلوغی و پیچیدگی را برطرف کند تا یک تجربه فروش ساده فراهم شود. این نرم افزار یک قیف فروش قابل تنظیم ساخته است که حرکت در طول قیف به‌صورت بصری قابل‌نمایش باشد.

Pipedrive به انجام خودکار کارهای تکراری کمک می‌کند و با تعداد زیادی از برنامه‌ها ادغام می‌شود تا عملکرد بالایی را برای اداره تیم فروش فراهم کند.

امکانات Pipedrive

 • فراهم کردن ویژگی‌هایی ردیابی ارتباطات مانند تماس‌ها، ایمیل‌ها، نقشه مخاطبین و …
 • امکان برنامه‌ریزی جلسات از طریق ویژگی در دسترس بودن و پیشنهاد دادن زمان جلسات
 • بهینه‌سازی زمان با مدیریت فعالیت‌ها از طریق Activity Calendar
 • یادآوری فعالیت اولویت‌دار
 • دارای ویژگی‌هایی برای امنیت و گزارش دهی.

Pipedrive جز ارزان‌ترین نرم افزارهای فروش است اما در تعداد کاربران محدودیت دارد و برای افزودن کاربر بالای 5 نفر باید هزینه اضافی پرداخت کنید. امکانات اساسی این نرم افزار مانند تماس و ایمیل هم به‌صورت ماژول با هزینه‌های جانبی عرضه می‌شوند. در صورت بروز مشکل، تیم پشتیبانی خدماتی ارائه نمی‌دهد و باید در دوره‌های آموزشی ثبت‌نام کنید. استفاده از نسخه آزمایشی این نرم افزار 14 روز است. با توجه به تحریم ها خرید نسخه پولی آن هم مخاطرات خاص خود را دارد. علاوه بر موارد گفته شده، عدم پشتیبانی از زبان فارسی و تقویم شمسی بزرگترین مشکل این نرم افزار برای ما ایرانیان است.

امتیاز: ⭐⭐⭐

 

نرم افزار مدیریت فروش Zoho

مناسب برای مشاغل کوچک تا بزرگ.

zoho

نرم افزار مدیریت فروش Zoho یک CRM متمرکز است که با هدف کمک به تیم‌های فروش طراحی‌شده و به جذب مشتریان بیشتر کمک می‌کند. Zoho یک تیم پشتیبانی همیشه در دسترس برای مشتریان دارد و یکی از امتیازات آن ارائه پشتیبانی برای مشتریان است، اما متأسفانه این پشتیبانی شامل کاربران ایرانی نمی‌شود.

Zoho شامل ویژگی‌های مفید بسیاری مانند پیش‌بینی فروش، تقویم یکپارچه و اتوماسیون فروش و داشبورد سفارشی است. این ابزار به شما امکان می‌دهد قوانینی مناسب برای فروش خود در CRM تنظیم کنید. Zoho با ارائه ابزارهای ارتباطی، امکان تعامل آنلاین با مشتریان را فراهم کرده است. از طریق نرم افزار Zoho می‌توانید ایمیل ارسال کرده و تماس تلفنی برقرار کنید.

امکانات نرم افزار zoho

 • فراهم‌سازی ویژگی‌های مدیریت سرنخ، معاملات، تماس‌ها و اتوماسیون گردش کار
 • فراهم‌سازی مدیریت ارتباطات از طریق ایمیل، ادغام با سرویس‌دهنده تلفن
 • اندازه‌گیری فعالیت فروش از طریق گزارشات، تجزیه‌وتحلیل‌ها و پیش‌بینی‌ها

نسخه آزمایشی Zoho CRM به مدت 15 روز در دسترس است؛ اما دسترسی و استفاده دائم از این نرم افزار برای کاربران ایرانی به علت مشکلات تحریم، پشتیبانی و فارسی نبودن با مشکلاتی همراه خواهد بود.

امتیاز: ⭐⭐⭐⭐

 

نرم افزار مدیریت فروش Freshsales

مناسب برای تیم‌های کوچک تا بزرگ.

freshsales

Freshsales یک پلت فرم نرم افزاری مدیریت فروش است که بیش از نیاز واقعی امکانات دارد. این پلتفرم دید 360 درجه نسبت به مشتری ارائه می‌دهد یعنی می‌توانید کلیه ارتباطات (ایمیل، تماس تلفنی، یادداشت‌ها، معاملات و غیره) را مستقیماً در Freshsales پیگیری کنید. همچنین این برنامه گزارش‌های عمیقی از فروش ارائه می‌دهد.

هدف این است که کل قیف فروش خود را مدیریت کرده و با امتیازدهی سرنخ‌ها فرایند را ساده کنید تا هر بار به بهترین فرصت‌ها برسید. Freshsales یک سرویس زمان‌بندی کاملاً خودکار ارائه می‌دهد. ایمیل یا جلساتتان را با این نرم افزار از دست نخواهید داد. این سرویس به شما کمک می‌کند تا ارتباطات مهمی که رابطه با مشتری را بهبود می‌دهند، پیگیری کنید.

امکانات Freshsales

 • فراهم ساختن ویژگی‌های ردیابی رویداد، امتیازدهی به سرنخ های فروش و ردیابی ایمیل
 • مدیریت فروش با ایجاد بخش‌هایی برای اطمینان از تخصیص نمایندگان فروش مناسب به مشتریان مناسب
 • اتوماسیون گردش کار
 • پشتیبانی از انواع فرم‌های وب مانند فرم‌های تماس و سرنخ و …

Freshsales ممکن است گاهی اوقات بیش‌ازحد پیچیده احساس شود، اما به‌طورکلی تمام اطلاعات لازم برای رسیدن به اهداف فروش را فراهم می‌کند. 21 روز امکان استفاده رایگان برای شما فراهم می‌شود. درنهایت بازهم با مشکلات خرید برای کاربران ایرانی و مشکلاتی همچون عدم بومی سازی و … روبرو می شویم.

امتیاز: ⭐⭐⭐

 

نرم افزار فاکتور فروش رایگان

نرم افزار فاکتور فروش رایگان، یک راه حل جامع و بدون دست انداز برای انجام امور مالی است. در این سری از نرم افزارها طبق اطلاعاتی که به آن‌ها داده می‌شود؛ محاسبات، دریافت داده ها و موارد خروجی، انجام می‌شود. موارد کاربرد نرم افزار فاکتور فروش رایگان شامل:

 • صدور و چاپ انواع فاکتور
 • دفتر معین و انواع اوراق مالی
 • چاپ چک
 • چاپ نامه های اداری
 • چاپ انواع گواهی
 • دعوتنامه
 • کارت
 • و…

به‌صورت تکی و گروهی است. نرم افزار CRM در کنار مابقی ویژگی‌های شگرف خود این قابلیت را نیز پوشش می‌دهد.

نرم افزار مدیریت فروشگاه رایگان

ابزاری که در فروش به شما کمک کند؛ دارای یک راه حل درونی و جامع برای بخش‌های مختلف از جمله مدیریت فروشگاه است. حال بعضی از این نرم افزارها بنا به قابلیت‌های پایه‌ای خود به صورت نرم افزار مدیریت فروش رایگان مطرح می‌شوند. هرچند پیشنهاد ما یک سیستم موفق برای فروش است که با تمام امکانات شخصی سازی شده به عنوان یک راه حل جامع، به کار آید.

برنامه مدیریت فروشگاه برای کامپیوتر

نرم افزار CRM با دموی رایگان پیشنهاد خوبی در زمینه آشنایی با مدیریت فروشگاه در سیستم و برای کامپیوتر است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در این خصوص با کارشناسان ما در زمینه خرید crm در ارتباط باشید.

کدام نرم افزار مدیریت فروش را خریداری کنیم؟

با توجه به‌سرعت رقابت و اهمیت زمان برای جلب سرنخ‌های فروش، وجود یک نرم افزار مدیریت فروش جز الزامات برای هر کسب‌وکاری است. نرم افزار crm یا مدیریت فروش توسط فروشندگان برای ثبت فعالیت‌های روزمره و پیگیری قیف فروش، سرنخ‌ها و مشتریانشان استفاده می‌شود. پیگیری داده‌ها و کاهش وظایف مدیر به رشد و افزایش فروش کمک می‌کند.

در این مقاله لیستی از 6 نرم افزار مدیریت فروش محبوب جهانی تهیه شده است. امکانات و مزایای هرکدام از این نرم افزارها در مقاله آمده است. پشتیبانی، استفاده آسان، هزینه کم و امکانات جانبی معیارهایی هستند که در انتخاب یک نرم افزار مدیریت فروش اثر دارند اما نهایتاً این شما هستید که با توجه به نیاز کسب‌وکارتان باید نرم افزار فروش مناسب را انتخاب کنید.

در این لیست 6 عددی تنها نرم افزاری که برای ایرانیان بومی‌سازی شده است و پشتیبانی داخلی ارائه می‌دهد پارس ویتایگر است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در این خصوص با کارشناسان ما در زمینه خرید crm یا دریافت دمو crm در ارتباط باشید.

اگر به مبحث بازاریابی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنم مقاله 160 مدل و روش بازاریابی را مطالعه و همچنین نرم افزار بازاریابی تلفنی را نیز مشاهده کنید.

سوالات متداول

نرم افزار مدیریت فروش چیست ؟

نرم افزار مدیریت فروش محیطی برای تیم فروش است و ترکیبی از ابزارهای کلیدی از جمله ایمیل مارکتینگ، مدیریت و پیگیری سرنخ و گزارش‌گیری است. این نرم افزار به ما اطمینان می‌دهند که همه، از پرسنل فروش تا مدیر فروش، ابزاری دارند تا به بهترین حالت ممکن کارشان را انجام دهند.

چرا نرم افزار مدیریت فروش برای هر تیم فروشی ضروری است؟

در شرایط امروزی که مشتریان به‌سرعت توسط رقبا جذب می‌شوند و فروش رخ می‌دهد، استفاده از نرم افزار مدیریت فروش برای توانمندسازی یک تیم ضروری است. نرم افزاری که بتواند با سازماندهی، افزایش کارایی، بهبود عملکرد کارمندان و خودکارسازی فرایندها … توانایی های تیم فروش را در جلب و نگهداری مشتری افزایش دهد.

معیارهای انتخاب نرم افزار مدیریت فروش مناسب کدامند؟

وقتی نوبت به انتخاب نرم افزار مدیریت فروش مناسب برای تأمین نیازهای تیمتان می‌رسد، تعدادی ویژگی‌ اصلی وجود دارد که باید به دنبال آن‌ها باشید. از جمله آنها سادگی روند پیاده‌سازی، وجود پشتیبان و کمک فنی، راحتی در استفاده، محدودیت‌های تعداد کاربران و …

لیست برترین نرم افزارهای مدیریت فروش جهانی کدام است؟

انتخاب لیستی از برترین نرم افزارهای مدیریت فروش کار سختی است ما لیستی از بهترین نرم افزارهای مدیریت فروش تهیه کرده ایم. در این لیست می توانید نام نرم افزارهای معتبری مانند hobspot، Salesforce و… را مشاهده و با مزایا و معایب هر کدام آشنا شوید.

 

 

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان
  1. نویسنده:
  1. نویسنده:
  1. نویسنده:
  1. نویسنده:
  1. نویسنده:
  1. نویسنده:
  1. نویسنده:
  1. نویسنده:
  1. نویسنده:
  1. نویسنده:

ثبت دیدگاه