آموزش بستن تور مسافرتی با استفاده از نرم افزار CRM

آموزش بستن تور مسافرتی با استفاده از نرم افزار CRM

ما یک آژانس مسافرتی هستیم و معمولا تورهای ۵، ۷ و ۱۰ روزه برگزار می کنیم. مقاصد تورهای

ما یک آژانس مسافرتی هستیم و معمولا تورهای ۵، ۷ و ۱۰ روزه برگزار می کنیم. مقاصد تورهای آینده، هتل ها، کارگزاران، تورلیدرها، و سایر خدماتی که در یک تور به مسافران ارائه می شود، با توجه به بازخوردها و تجارب قبلی ما تعریف می شوند. ما حدود دو سال است که با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری کار می کنیم.

تعریف محصولات جدید و بستن تور مسافرتی

از محصولات یک سال گذشته برای مشخص کردن پرفروش ترین محصول (پکیج های تور) گزارشی گرفته می شود. در صورتی که نیاز به تغییر یک محصول باشد، تغییرات را بررسی و در نهایت اعمال می کنیم. برای نمونه، اگر بازخوردهای بیشتر مسافران در مورد یک هتل چندان مثبت نباشد، همکاری با آن را متوقف و هتلی با شرایطی شبیه به آنچه مسافران بیشتر پسندیده اند، جایگزین می کنیم.

برای نمونه، اخیراً یک تور ۵ روزه گرجستان برگزار کردیم. هتل ها و ایرلاین های مورد نظر ما در بخش تامین کنندگان نرم افزار ثبت شده اند. هتل انتخابی یک هتل ۴ستاره بود که با استفاده از نظرات ثبت شده ی مشتریان پیشین انتخاب شد.

برای انتخاب لیدر تور به بخش مخصوص لیدرها در سیستم مراجعه کرده، و لیدرهایی را که در تاریخ مشخص شده آزاد بودند، بررسی کردیم. از میان کسانی که امتیاز بالاتری از تورهای پیشین کسب کرده بودند، یک نفر را انتخاب کردیم. با استفاده از تنظیمات سیستمی (گردش کارها)، پیامک خودکاری برای او ارسال شد که حاوی اطلاعات تور بود. بلافاصله نیز با او تماس گرفتیم که متاسفانه پاسخی دریافت نشد و وظیفه ای به کسی که مدیریت تور مذکور را بر عهده داشت، ارجاع شد تا مجددا با وی تماس گرفته و گزارش را در پروفایل او وارد کند. با تماس بعدی همه چیز هماهنگ شد و لیدر به صورت قطعی مسئولیت تور را بر عهده گرفت و نام او را در پروژه ی مربوطه وارد کردیم (ما برای هر تور یک پروژه تعریف می کنیم چرا که بستن تور مسافرتی برای ما یک پروژه محسوب می شود).

ویدیوهای زیر گردش کار ها و پروژه ها را نمایش می دهند:

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ دموی نرم افزار CRM را مشاهده نمایید

گردش کار ها

 

پروژه ها

مدیریت پروژه ها نیز از طریق نرم افزار CRM ممکن است. برای تعریف هر پروژه و جزییات مربوط به آن، باید به صورت زیر عمل کنید:

 

اطلاع رسانی تور

برای اطلاع رسانی برگزاری تور، گزارشی از لیست کسانی که از تورهای ۵ روزه ی ما استفاده کرده اند، گرفتیم. چرا که می خواستیم شانس بالاتری برای قبول تور از جانب مشتری داشته باشیم، و قصد داشتیم در صورت پر نشدن تور، پیامک های “تور لحظه آخری” ارسال کنیم، اما نه برای کسانی که در ابتدا تور را خریداری کرده اند. اطلاع رسانی به صورت پیامکی و ایمیلی انجام شد.

علاوه بر این، لیست کسانی که پیش تر با تورهای ما به گرجستان رفته بودند، از لیست نهایی اطلاع رسانی حذف شد. به این افراد تورهای دیگر را پیشنهاد می کنیم.

برای اطلاع رسانی لحظه آخری، گردش کاری تعریف کردیم که اگر تا ۲ روز پیش از پرواز تعداد تور تکمیل نشد، یک پیامک برا کسانی که تورهای غیر از ۵ روزه رفته اند ارسال شود. برای کسانی که خرید خود را نهایی کردند، بیمه مسافرتی صادر شد و یک کپی از بیمه، درست مانند کپی بلیت، واچر و پاسپورت، در پروفایل مسافر ثبت شد تا در صورت بروز مشکل، دسترسی به بیمه آسان باشد.

بازخورد از مشتری ها

حین ثبت تور در سیستم، گردش کاری نیز تعریف کردیم که ۲ روز بعد از تاریخ اتمام تور یک پیامک برای تمام مسافران ارسال شود تا میزان رضایت خود را در قالب عددی از ۱ تا ۱۰ به ما اعلام کنند. پیامک های دریافتی نیز در پروفایل هر مشتری ثبت می شوند. اگر عدد فرستاده شده کمتر از ۶ بود، یک وظیفه به صورت خودکار به مدیر تور ارجاع می شد که با مشتری ناراضی تماس گرفته و دلیل نارضایتی را جویا شود.

ما گاهی برای اطمینان بیشتر و آماده کردن گزارش دقیق و با جزییات به همه ی افراد زنگ می زنیم. مکالمات ما با هر نفر در پروفایل او ضبط و ثبت شده، و اپراتور مربوطه خلاصه ی تماس و جواب سوالات بازخورد را در فیلد مربوط به هر سوال وارد می کند. برای پاسخ به برخی از این سوالات لیست انتخابی داریم که قابل گزارش گیری و آمارگیری ست. یک فیلد جداگانه نیز برای پیشنهادات داریم که برای تورها و خدمات آینده از آنها ایده بگیریم. نحوه ی گزارش گیری نیز به این صورت است:

 

از همین روال ساده داخل نرم افزار CRM برای درگیر کردن مشتریان با برنامه های آژانس نیز استفاده می کنیم تا هم برند قوی تری بین رقبا ایجاد کنیم و هم با یک اطلاع رسانی ساده همیشه با مشتری های در ارتباط باشیم.

نرم افزار CRM برای آژانس های مسافرتی

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه