نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری چگونه در افزایش درآمد تاثیر گذار می باشد؟

تاثیر نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری در افزایش درآمد

بدون شک می دانید که نرم افزار CRM یک ابزار فوق العاده قدرتمند می باشد که می تواند شیوه

بدون شک می دانید که نرم افزار CRM یک ابزار فوق العاده قدرتمند می باشد که می تواند شیوه کاری شرکت شما را تغییر دهد.

نرم افزار CRM این قدرت را دارد تا راندمان تیم فروش شما را افزایش داده و به روش های متفاوتی بر روی سود و زیان شما تاثیر بگذارد. در مقاله امروز به این سوال پاسخ می دهیم که چگونه  نرم افزار CRM می تواند درآمد شما را افزایش دهد.

برخی از استراتژی هایی که می خواهیم توضیح دهیم احتمالاً در حال حاضر در شرکت شما استفاده می شوند و یا شاید شرکت شما برخی از موارد را در نظر گرفته و سایر موارد را فراموش کرده است.

در ادامه ۱۰ روش که بهترین نرم افزار CRM برای درآمدزایی سازمان شما ارئه می دهد، بیان شده است:

 

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

رشد فروش با شناخت بهتر مشتریان بالقوه

شعار ما در مجله کسب و کار پارس ویتایگر، کمک به رشد و ارتقا با ارائه محتوای مفید درباره کسب و کار ها است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه تکنولوژی و سازمانی، فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

هسته وظائفی که نرم افزار CRM می تواند انجام دهد شناخت بهتر مشتریان می باشد. نرم افزار CRM به شما این امکان را می دهد تا با سرنخ های خود مانند افراد حقیقی رفتار کنید. با ادغام داده های هوشمند و مطابق با تحقیقات انجام شده در یکی از رسانه های اجتماعی و اطلاع از اینکه تیم فروش شما چه حجمی از اطلاعات را می تواند جمع آوری کند، شگفت زده خواهید شد. ارزش این اطلاعات به شما اجازه می دهد تا سفارشی سازی های متعددی برای یک مشتری ارائه دهید، مثلاً می توانید در روز تولد آنها، یک تخفیف ۱۰ درصدی ارائه دهید.

تقسیم بندی مشتریان هدف – همه مشتریان یکسان نمی باشند

برخی از مشتریان برای کسب و کار شما بسیار با ارزش تر از سایر مشتریان می باشند. در نتیجه باید زمان بیشتری برای شناسایی این گروه از مشتریان صرف کنید.  بهتر است بدانید کدام یک از مشتریان شما حساسیت کمتری نسبت به قیمت دارند و کدام یک مبلغ کمتری برای خدمات شما مصرف می کنند؟

تمرکز مجدد تیم های فروش و خدمات شما بر روی مشتریان فعلی

با تمرکز کارکنان فروش و خدمات شما بر روی مشتریان فعلی و بالقوه می توانید نحوه عملکرد شرکت خود را کاملا تغییر دهید. باید اطلاعات مورد نیاز خود در مورد مشتری مانند نیازها و ترجیحات آن ها را در نرم افزار CRM وارد و نگهداری کنید.

ایجاد معرف از مشتریان راضی

اگر افرادی که از خدمات شما راضی می باشند و یا افرادی که شما را دوست دارند و از شرکت شما پشتیبانی می کنند را پیگیری کنید، در حقیقت برای خود دوستان قدرتمند ایجاد کرده اید که با فروشندگان شما همکاری و شما و محصولاتتان را تایید و به سایرین معرفی می کنند. این موضوع را حتماً در نرم افزار CRM خود پیگیری کنید.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

تصمیم گیری بهتر با گزارش های خودکار

داشبوردها و سایر ویژگی های اتوماسیون نرم افزار CRM ، نیاز شما به جمع آوری اطلاعات بصورت دستی جهت اهداف ایجاد گزارش را مرتفع می سازد. این قابلیت یکی از نقاط قوت نرم افزار CRM می باشد زیرا اطلاعات در زمان تقاضا و به موقع در دسترس می باشند.

با استفاده از هشدارها (آلارم)، هرگز فرصتی را از دست نخواهید داد.

این امکان وجود ندارد که بتوانید تمام کارهایی که لازم است را انجام دهید، مگر اینکه مانند ما از لیست کارهای روزانه ( to-do ) و مجموعه ابزارهای سازمانی استفاده کنید. یکی از ویژگی های ضروری نرم افزار CRM، هشدار ها می باشد. مانند صبح ها که با زنگ ساعت از خواب بیدار می شوید و برای رفتن به کار آماده می شوید، هشدارها نیز به کارکنان فروش شما اطلاع می دهند چه زمانی فعالیت های لازم را انجام دهند. هشدارها می توانند برای زمانی تنظیم شوند که یک سرنخ به یک مدیر فروش اختصاص داده نشده است یا سفارش هایی که هنوز حمل نشده اند، پیگیری نشده است.

برای بهینه سازی، نرم افزار CRM با فرایند فروش خود ترکیب کنید.

قدرت واقعی یک نرم افزار CRM در زمان طراحی شیوه عملکرد شرکت شما مشخص می شود.  شما زمان و دقت خود را به شناسایی بهترین شیوه های فروش اختصاص داده و توسط ادغام نرم افزار CRM خود با فرایند فروش، توانایی ها و قابلیت های کل تیم فروش خود را به حداکثر می رسانید.

استفاده از موبایل برای استاندارد سازی فروش

ما نمی توانیم اهمیت دسترسی تیم فروش به موبایل را نادیده بگیریم. در دنیای کسب و کار، موبایل CRM می تواند ویژگی اصلی تیم فروش باشد و به آنها این امکان را بدهد تا به بالاترین سطح فروش خود دست یابند. توجه داشته باشید که دسترسی به موبایل برای دسترسی از راه دور ضروری می باشد.

استفاده از خدمات مشتریان آنلاین برای افزایش رضایت مشتری

با یکپارچه سازی یک پورتال مشتریان با نرم افزار CRM، مشتریان شما می توانند به سرعت به وضعیت سفارش آنلاین و اطلاعات تیکت خدمات خود دسترسی داشته باشند. شما می توانید حتی به آنها اجازه دهید که توانایی جستجو در پایگاه داده آنلاین شما را نیز داشته باشند.

افزایش بازگشت سرمایه بازاریابی با اتوماسیون

برخی از نرم افزارهای CRM مانند نرم افزار پارس ویتایگر شامل اتوماسیون گردش کار و یکپارچه سازی ایمیل می باشند که به شما اجازه می دهند ارسال ایمیل خود را بصورت خودکار ایجاد و پیگیری نمایید. این امر موجب افزایش قابلیت های تیم فروش شما می شود و آنها به راحتی می توانند دسته ای از ایمیل های مورد نیاز و مهم خود را ارسال کنند.

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه