۱۲ مزیت مهم استفاده از نرم افزار CRM

۱۲ مزیت مهم استفاده از نرم افزار CRM

استفاده از نرم افزار crm برای تمام کسب وکارها کاربرد دارد. البته به نسبت نوع کسب وکار این

استفاده از نرم افزار crm برای تمام کسب وکارها کاربرد دارد. البته به نسبت نوع کسب وکار این استفاده متفاوت می شود اما نکته ای که وجود دارد این است که مزیت های این نرم افزار ارتباط با مشتری آنقدر زیاد است که نمی توان از ان صرف نظر کرد. در ادامه ۱۲ مزیت مهم استفاده از نرم افزار CRM را برشمرده ایم.

آیا مشتریان خود را می شناسید؟

با مجله کسب و کار نرم افزار پارس ویتایگر هم‌گام شوید.

ارتباطاتی که با مشتریان خود برقرار می کنید سطح موفقیت شرکت شما را مشخص می کند. مانند تمام ارتباطات مهم، سطح موفقیت شرکت وابستگی بسیار زیادی به شناخت متقابل شما و مشتریانتان از یکدیگر دارد. اما بر خلاف بیشتر ارتباطات شخصی، ارتباط شرکت و مشتری کمی غیر معمول تر می باشد. بیشتر مشتریان مجبور نیستند که زحمت زیادی برای شناخت کسب و کار شما متحمل شوند؛ هر چیزی که آنها می خواهند بشناسند احتمالا آماده و در دسترس می باشد. اما جمع آوری اطلاعات در مورد مشتریان برای برقراری ارتباط راحت تر برای یک شرکت می تواند وظیفه سختی باشد.  و اهمیت داده های مشتری با جمع آوری داده ها خاتمه نمی یابد؛ نگه داری رکوردهای دقیق و قابل دسترس در مورد معاملات، خواسته ها، احتیاجات، و نگرانی های مشتریان می تواند به راحتی تفاوت بین داشتن یک ارتباط سودمند دو طرفه، و ارتباطی که هیچ کدام از طرفین شناختی از یکدیگر ندارند، را بیان کند.

۱۲ مزیت مهم استفاده از نرم افزار CRM

جمع آوری و سازمان دهی داده های عملی مشتریان یک کار وقت گیر و تمام وقت است که خالی از اشتباه هم نمی باشد. به همین دلیل، سرمایه گذاری بر روی یک ابزار با کیفیت مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) برای کسب و کاری که رضایت مشتریان خود را برای ارتقاء محصول یا خدمات می خواهد، یک التزام می باشد. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پارس ویتایگر مزایای بسیاری دارد که به شما در شناسایی، درک و همکاری با مشتریانتان یاری می رساند، در نتیجه لازم نیست که به دلیل داده های ناقص دائما نگران از دست دادن درآمد باشید. در این مقاله تعدادی از فواید نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پارس ویتایگر بیان شده است که به موفقیت شرکت شما کمک می کند.

بهبود اطلاعات سازمانی

هر چه در مورد مشتریان خود بیشتر بدانید، بهتر می توانید تجربه های مفید و موفقی به آنها ارائه دهید. هر آنچه آنها انجام می دهند و هر تعاملی که آنها با سازمان شما دارند مستلزم شناسایی، مستند سازی، و ثبت می باشد. بدون داشتن نرم افزار پارس ویتایگر، باید بین برچسب های یادداشت و قفسه های نامرتب حرکت کنید، یا از تکنولوژی سازمانی گران قیمتی استفاده کنید که بتواند داده ها را برای سهولت در ارجاعات بعدی به درستی تعریف و دسته بندی کند و همچنین آنها را در دسترس بخش های مختلف سازمان قرار دهد. اما به لطف نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) پارس ویتایگر می توانید به راحتی لیست بزرگی از مشتریان و اطلاعات مهم مرتبط با آنها را ذخیره کنید. دسترسی به فایل آنها به دلیل وجود ابر (cloud) حتی از قبل هم راحت تر است، پس مهم نیست چه کسی به مشتری کمک میکند، همه سازمان داده های کاربردی، قابل دسترس و یکسانی دارند. این امر باعث می شود مشتریان و کارمندان زمان کمتری صرف کنند.

آیا تمایل دارید بصورت رایگان از نرم افزار CRM استفاده نمایید؟ استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

CRM برای افزایش ارتباطات

همانطور که قبلا گفته شد، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) این امکان را برای تمام کارمندان فراهم می کند تا با دسترسی به داده های یکسان مشتریان، خدماتی با کیفیت یکسان ارائه دهند. گذشته از این، حتی اگر مشتریان شما با یک کارمند خاصی تماس داشته باشند، در صورتی که این کارمند در دسترس نباشد این شانس وجود دارد که مشتری خود را متقاعد سازید تا با فردجدیدی ارتباط داشته باشد. بسیاری از مشتریان از اینکه باید با اشخاصی که خواسته ها و مشکلات خاص آنها را درک نمی کنند، شروع تازه ای داشته باشند، ناراضی می باشند. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) این مشکل را برطرف ساخته است، این نرم افزار اطلاعات مشتری را بصورت دقیق و قابل ارتباط در اختیار افرادی  می گذارد که ممکن است به آنها احتیاج داشته باشند. مهم نیست که چه کسی در حال حاضر به مشتری کمک می کند، زیرا تمامی کارمندان با اطلاعات یکسانی کار می کنند. به یاد داشته باشید که نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) پارس ویتایگر مبتنی بر ابر می باشد و با اتصال به اینترنت بر روی هر دستگاهی در دسترس می باشد. فواید ارتباطی متحرک و سیار CRM تنها به محل کار منتهی نمی شود.

بهبود سرویس دهی به مشتری با  CRM

زمان شما ارزشمند است، اما زمان مشتری شما ارزش بیشتری دارد. و، باید تجریه مشتریان خود را به عنوان مشکلی در نظر بگیرید که باید حل شود، نارصایتی آنها تنها در صورتی بر طرف می شود که مشکل آنها سریعا حل شود. با مدیریت ارتباط با مشتری پارس ویتایگر، به محض اینکه یک مشتری با شرکت شما تماس بگیرد، فروشندگان شما می توانند تمام فعالیت های مرتبط با خرید ها، خواسته ها و تمام اطلاعاتی که ممکن است به آنها در پیدا کردن یک راه حل کمک کند، را بازیابی کنند. در بسیاری از موارد، فروشندگان با تجربه شما پیشینه اطلاعات را در اختیار دارند، و می توانند در همان چند دقیقه اول به لطف دسترسی به پایگاه داده مشکلات بالقوه، راه حلی ارائه دهند. یک راه حل نباید به راحتی آشکار شود، آنرا به سایر فروشندگان بدهید، یا حتی از آن برای پاسخگویی به لیستی از پورتال مشتریان خود استفاده کنید. با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، پشتیبانی مشتری کار لذت بخشی می باشد.

خودکار سازی وظائف روزانه

تکمیل فرایند خرید هرگز به آسانی متقاعد کردن مشتری در مورد همکاری با شما نمی باشد. به غیر از جزئیات سطحی در مورد هر خرید، صدها وظیفه کوچک وجود دارد که باید برای عملکرد صحیح کل فرایند تکمیل شوند. فرم هایی باید پر شوند، گزارش هایی باید ارسال شوند، مسائل قانونی باید در نظر گرفته شوند – این کارهای فرعی زمانبر می باشند، اما جزء جنبه های مهم فرایند فروش محسوب می شوند. نرم افزار پارس ویتایگر  با خودکار کردن فرایندها ، انجام این وظائف را از دوش کارمندان شما بر داشته است. بدین ترتیب، فروشندگان شما می توانند بیشتر بر روی تبدیل سرنخ ها به مشتری و حل مشکلات مشتریان تمرکز کنند، چرا که سیستم خودکار CRM  به انجام جزئیات می پردازد.

دیگران در مجله کسب و کار پارس ویتایگر خوانده‌اند: اطلاعات آماری در مورد نرم افزار CRM

کارایی بیشتر برای تیم های مختلف

ذخیره خودکار ارتباطات به شما این امکان را می دهد تا جزئیات ایمیل ها، تقویم و تماس های تلفنی را بصورت یکجا و در یک محیط قابل دسترس مشاهده نمایید. این قابلیت برای تیم های مختلف اضافه شده است تا به اطلاعات یکسانی دسترسی داشته باشند، و  درنتیجه میزان دستیابی به روندها  به سادگی افزایش می یابد. تیم های فروش، بازاریابی و سرویس دهی به مشتری می توانند اطلاعات با ارزشی در مورد مشتریان به اشتراک بگذارند تا با ایجاد قیف فروش و نمودارها نتایج مورد نظر فرایند فروش، آگاهی از محصولات جدید و سرویس دهی عالی به مشتریان را مشاهده نمایید. هر بخشی اکنون می تواند تیمی را مشخص کند تا اطلاعات صحیحی را در اختیار افراد مناسب بگذارد. با این یافته جدید و آسان، تیم ها می توانند بطور یکپارچه برای افزایش میزان سود سازمان خود با یکدیگر همکاری داشته باشند.

وقت آن رسیده است تا کسب و کارتان را متحول کنید. دانلود رایگان کتاب 103 مزیت نرم افزار CRM در کسب و کار

اصلاح داده ها و گزارش های تحلیلی

محاسبه اشتباه داده ها نباید دلیلی برای عدم موفقیت شما باشد، با استفاده از نرم افزار CRM ما، این امر اکنون امکان پذیر می باشد. این نرم افزار اطلاعات را در محلی ذخیره می کند که بطور کلی موجب ارتقاء تحلیل داده ها می شود. با یکپارچه سازی آسان با ابزارها یا پلاگین های مختلف، می توانید گزارش های خودکاری ایجاد کنید و با صرف کمترین زمان بهترین نتیجه را بگیرید. پنجره داشبورد خود را خصوصی سازی کنید تا اطلاعات مورد نیاز از قبیل اطلاعات مشتری، اهداف فروش و گزارش عملکردها را به سرعت مشاهده و از فرصت های جدید بهره ببرید. با استفاده از گزارش های دقیق تر، می توانید تصمیمات هوشمندانه و موثرتری جهت بدست آوردن وفاداری مشتری و سود دهی طولانی مدت اتخاذ کنید.

CRM برای مشتریان خوشحال تر

کلید اصلی برآورده کردن نیاز های مشتریان، درک کردن آنها می باشد، و تنها سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) این کلید را در دست دارد. این سیستم با ایجاد سهولت در ارتباط، سازماندهی داده ها ، و بهبود سرویس دهی به مشتریان، اجرای فرایندها را برای شما و مشتریان آسان کرده است. تمام قابلیت های مورد استفاده، مرتفع کردن نیاز ها و حل شدن به موقع مشکلات را تضمین می کنند.
مشتریان شما مهمترین بخش کسب و کار شما می باشند، و خوشحال کردن آنها باید اولین الویت شما باشد. کسب و کار خود را به خطر نیاندازید؛ بر روی یک ابزار با کیفیت مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) سرمایه گذاری کنید، و به مشتریان خود ثابت کنید که شما به نظر آنها اهمیت می دهید. فرایند مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) نباید باعث سخت کار کردن شود، بلکه باید در مورد هوشمندانه تر عمل کردن باشد، بطوریکه هم شما و هم مشتریانتان آنچه که می خواهید را به دست می آورید.

بهره وری بالاتر

در صورتی که سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به خوبی پیاده سازی شده باشد ، می تواند جایگزین فرایندهای دستی باشد که کارایی سازمان را بسیار کاهش داده اند. اما نرم افزار پارس ویتایگر تنها با کاهش فرایند های ناکارآمد اقدام به ایجاد یک سیستم کارآمد نمی کند. به لطف قابلیت پلت فرم های شناخته شده این نرم افزار جهت یکپارچه سازی با سایر سیستم ها، مانند ابزار های اتوماسیون بازاریابی، شرکت ها می توانند به گونه ای با مشتریان در تعامل باشند که آنها دیگر به سراغ سایر منابع نروند.

همکاری جهت مدیریت چرخه عمر مشتری

سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به شرکت ها این قابلیت را می دهند تا در میان ابزارهایی مانند صفحه گسترده ها، حرکت کنند و بدون درگیر شدن در حیطه های مختلف، بصورت کاملا کاربردی فعالیت داشته باشند.
حتی در سازمان های کوچک، کل چرخه عمر مشتری بیش از حد پیچیده می باشد و تنها یک نفر نمی تواند آنرا به خوبی مدیریت کند.
اما پلت فرم های نرم افزار مبتنی بر ابر پارس ویتایگر به کارمندان در بخش های مختلف این امکان را می دهد تا ارتباط با مشتریان خود را به نحو احسنت مدیریت کرده و همواره از تمام اتفاقات مطلع شوند.

استفاده از داده ها

برای بسیاری از سازمان ها، داده یک دارایی استراتژیک با ارزش می باشد، و سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) این داده های با ارزش را نگه داری می کند. درست است که داده های موجود در این سیستم ها از کاربرد عملی محدودی برخوردار هستند؛ اما ارزش اصلی آن ها از ابزارهای تحلیل و نمایش داده ها نشات گرفته است.
پلت فرم های معروف مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) معمولا ابزارهای شخص سوم و داخلی مختلفی ارائه می دهند که به شرکت ها این امکان را میدهند تا داده های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) خود را شناسایی کرده و درباره رفتار متفاوت مشتریان آموزش ببینند.

افزایش میزان پاسخگویی به مشتریان

هنگامی که شرکت ها فاقد ابزارهایی برای مدیریت ارتباط با مشتریان می باشند؛ مشتریان به راحتی از دست می روند. نرم افزار پارس ویتایگر به راحتی می تواند با افزودن یک لایه پاسخگو  به فرایند مدیریت ارتباط با مشتری تضمین کند که این اتفاق دیگر رخ نمی دهد.
در صورتی که این نرم افزار به درستی پیاده سازی شود، به کارمندان در سراسر سازمان کمک می کند تا از مسئولیت های خود در برابر مشتریان در کل چرخه عمر مشتری مطلع شوند و در صورتیکه مسئولیتی به درستی انجام نشود، به آسانی بفهمند که چه مشکلی به وجود آمده است، چه کسی، کجا کوتاهی کرده است و چگونه مطمئن شوند که این مشکل دیگر اتفاق نمی افتد.

بهبود تجربه مشتری

در نهایت، از میان تمام فواید ارائه شده در مورد نرم افزار پارس ویتایگر برای شرکت هایی که از آنها استفاده می کنند، بزرگترین ویژگی این نرم افزار این است که استفاده از آن منجر به ایجاد تجربه بهتر و کامل تری برای مشتری می شود.
مشتریان راحتر و با دقت بیشتری تقسیم بندی شده و نیازهای آنها شناسایی می شود، و به دلیل اینکه وضعیت ارتباط شرکت با مشتریان با دقت بیشتری پیگیری می شود، شرکت ها می توانند به درستی و در زمان مناسب با آنها تعامل داشته، و در نتیجه فروش بیشتر و سریعتر و حفظ و رضایت مشتری بالاتری داشته باشند.

برای مشاهده دموی نرم افزار crm پارس ویتایگر کلیک کنید

همین حالا بصورت کاملا رایگان، نرم افزار CRM را آزمایش کنید: استفاده از نرم افزار CRM بصورت رایگان

ثبت دیدگاه